Słownik pojęć zegarmistrzowskich

Na skróty:

Smart zegarek

Przymiotnik „smart” zrobił w ostatnim dziesięcioleciu chyba największą karierę ze wszystkich nowych słów, jakie pojawiły się w naszym codziennym języku. Co ciekawe i ważne, słowo to wywodzi się z obszaru zegarkowo-samochodowego.

Smart – to wspólny projekt Swatch Group i Mercedesa (Swatch + Mercedes + art)

W Słowniku Języka Polskiego PWN jeszcze ono nie figuruje – jednak w świecie rzeczywistym jest często, a nawet bardzo często używane. Słowniki języka angielskiego tłumaczą słowo „Smart” jako: elegancki, bystry, inteligentny.

W świecie zegarków pozostajemy tylko przy tym ostatnim określeniu - „inteligentny”. Smart zegarek – to wyrób, który czy to bezpośrednio, czy poprzez dodatkowe urządzenie, łączy się z komputerem.

Występuje one w wersji ekranowej – zegarek wyposażony jest w dotykowy ekran ciekłokrystaliczny za pomocą którego ustawiany jest czasomierz, wybierane są opcje jego działania i przedstawiane są wyniki wszystkich wskazań, lub w tak zwanej wersji hybrydowej – zegarek, który posiada tradycyjne wskazówki do prezentacji aktualnego czasu i wskazówki funkcyjne, która informują o stopniu realizacji założonej, mierzonej czynności.

Smart zegarki ekranowe oferują więcej praktycznych możliwości, a ekran może przedstawiać bardzo szeroką gamę wzorów tradycyjnych tarcz zegarkowych, czy też wybór różnych form prezentacji wskazań.

Zaletą smart zegarków hybrydowych jest ciągła tradycyjna i komfortowa prezentacja wskazań czasu bieżącego i dłuższy okres użytkowania zegarka bez konieczności wymiany baterii. W niektórych modelach osiąga on 2 lat.

Obecne smart zegarki ekranowe, przy ciągłym utrzymywaniu kontaktu z urządzeniem mobilnym, co powoduje duży wydatek energetyczny, muszą być ładowane co najmniej raz na dobę.


Kategorie - Słownik

REKLAMA

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco