Słownik pojęć zegarmistrzowskich

Na skróty:

Casio

Z czym się może kojarzyć marka Casio pasjonatowi zegarków? Oczywiście, że nie z kalkulatorem (pierwszy został zbudowany 1965 roku, posiadał pamięć podręczną i był wielkości maszyny do pisania) tylko z kultowym zegarkiem o ekstremalnej wytrzymałości Casio G-Shock.

Choć, co bardziej dociekliwi, skojarzą też nazwę Casio z fajką yubiwa, której użycie pozwalało mieć wolne ręce i umożliwiało dopalanie papierosa do samego końca. Fajka była pierwszym udanym wynalazkiem wprowadzonym do obrotu przez prezesa i założyciela firmy Casio w 1946 roku.

Wróćmy jednak do zegarków. W końcu kto z nas nie marzył o takim w młodości?

Pierwszy G-Shock, wstrząsoodporny model wykonany z elastycznego i wytrzymałego tworzywa oznaczony nr DW-5000C powstał w roku 1983 roku, 9 lat po wyprodukowaniu przez Casio pierwszego zegarka w ofercie nazwanego Casiotron.

12 lat później w 1995 roku Casio wyprodukowało G-Shocka dla kobiet: Baby-G.

Zegarki z obu kolekcji spopularyzowały się na całym świecie budując wizerunek wielofunkcyjnych zegarków przeznaczonych dla osób o aktywnym trybie życia. Obecnie zegarki G-Shock korzystają z 95 różnych technologii, funkcji i cech użytkowych dostarczając użytkownikom niezawodnych przyrządów pomiarowych ulokowanych w zegarku.

Najnowszym „złotym dzieckiem” był jubileuszowy model z okazji 20-lecia kolekcji G-SHOCK MISTER G (po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 1996 roku) limitowany do ilości 300 szt. Cechą charakterystyczną oprócz ceny, która wynosiła niebagatelne 37 900 zł była  koperta zegarka i elementy bransolety wykonane techniką obróbki metalu zwaną tsuiki (polegającą na długotrwałym ręcznym uderzaniu młotkiem w metal, który w wyniku tego działania uzyskuje bardzo wysoki połysk i charakterystyczną, nieregularną teksturę), łączącą tradycyjne rzemiosło z japońską technologią.


Kategorie - Słownik

REKLAMA

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco