• Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Certina

Rado Centrix Open Heart. Nowe damskie zegarki Jubilé i Super Jubilé


Szwajcarska marka Rado, jako firma zegarmistrzowska, ponadprzeciętnie dba o nadgarstki kobiet. Dba w tym sensie, że w ofercie marki jest naprawdę sporo modeli zegarków, odnoszę wrażenie, że więcej niż przeciętnie u konkurencji, które są przeznaczone właśnie dla pań. I co ważne, to zegarki na tym samym poziomie zaawansowania technicznego co modele męskie, w tym także pod względem materiałów, co w przypadku Rado ma bardzo istotne znaczenie.

Tym razem prezentujemy bardzo fajny, nowy model Rado Centrix.

Historia miłosna

W swoich marketingowych materiałach firma stworzyła swego rodzaju narrację, przekonując nas, że zegarek ten opowiada swego rodzaju historię miłosną, stąd symbolika zdobień w kształcie mostów etc. To oczywiście górnolotne marketingowe, nietypowe i zgrabnie skomponowane opowieści, ale bez wątpienia faktem jednak jest, że zegarek ten - mimo, iż bazujący na klasycznym wzorze - to jednak bardzo mocno wyróżnia się na tle konkurencji właśnie pod względem wyglądu, budowy, zdobień i użytych do jego wykonania materiałów.

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Związane jest to na pewno z założeniami projektantów, ale także wynika z tego, że Rado jest, o czym pisaliśmy już wielokrotnie, prawdziwym „mistrzem materiałów”, a te nietypowe materiały używane są w zasadzie w każdym zegarku tego producenta. To różne ciekawe opcje, jak stal z powłokami oraz tytan, przy czym wiodącą rolę zdecydowanie odgrywa od wielu już lat ceramika, która jest znakiem rozpoznawczym marki Rado. Ceramika w różnych odsłonach.

Biżuteria i wysoki poziom zegarmistrzowski

Wracając do prezentowanego damskiego modelu Centrix Open Heart - mamy kilka wersji tego zegarka, a wszystkie mają wspólny element w postaci koperty, która wykonana jest - o dziwo - ze zwykłej stali, ale pokrytej powłoką PVD w kolorze różowego złota.

Elementy w tym kolorze ze stali również odnajdziemy w bransolecie, która jednak w większości, jeżeli chodzi o powierzchnię elementów które widzimy, wykonana jest z ceramiki. No i tutaj mamy kwestię z jakiego typu ceramiki? Ale zanim opowiem dokładniej, to zerknijmy na dość nietypową tarczę zegarków z tej kolekcji, od niej zacznę. Jej duży fragment, mimo, że jest częściowo szkieletowana, ma w różnych wersjach tego modelu inny kolor.

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Od razu napiszę, że nie jest to typowy, jednolity kolor, a raczej swego rodzaju tonacja, ponieważ mamy do czynienia z masą perłową, więc te kolory możemy określić w przybliżeniu.

Jak wiemy, masa perłowa charakteryzuje się opalizującymi odcieniami w jakiejś określonej, konkretnej tonacji właśnie. Jednak, aby nam łatwiej się opowiadało, to przyjmijmy, że mamy do czynienia z tarczą, która ma część w kolorze brązowym, białym lub szaro-srebrzystym. Wtedy przyporządkujemy elementy ceramiczne bransolety, które są odpowiednio właśnie białe i brązowe z ceramiki high-tech, bądź srebrzyste z ceramiki plazmowej. Dobrano je tak, by stanowiły spójną całość, która wydaje być się wtedy oprawiona w elementy mające kolor różowego złota. Naprawdę bardzo fajnie to wygląda, ponieważ zegarek, który jest na wysokim poziomie zegarmistrzowskim jednak staje się w dużej mierze atrakcyjnym wyrobem biżuteryjnym, co wydaje się być jednym z zamierzeń projektujących ten model.

Czytelny damski zegarek

Koperta zegarka, jak wspominałem, wykonana jest ze stali. Ma ona klasycznie okrągły kształt o bardzo łagodnych liniach, uzyskanych dzięki subtelnym, łagodnym zaokrągleniom.

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Nawet krawędzie, choć równe i wyraziste, wydają się być lekko wygładzone. To doskonale pasuje do stylu tego zegarka. Uszy są krótkie, wyprowadzone dość łagodnie, ale nie zaburzają one odbioru koperty jako okrągłej ze względu na to, że rozstaw między tymi uszami nie jest zbyt duży. Klasycznie na godzinie 3. mamy koronkę, która na czołowej części przyozdobiona jest logo marki, czyli symbolem kotwicy.

Luneta jest dość wąska i ma obwód minimalnie mniejszy niż średnica koperty. Tak luneta jak i pozostała część koperty są polerowane na wysoki połysk, tak samo jak dekiel, który ma kolor naturalnej stali i jest przeszklony.

Koperta ma średnicę 35 mm, grubość 11,3 mm, a wysokość od krawędzi górnego ucha do krawędzi dolnego ucha to 43,1 milimetra. Oznacza to całkiem spory, a dzięki temu bardzo czytelny, damski zegarek mechaniczny, który na pewno zrobi doskonałe wrażenie na każdym damskim nadgarstku, uzupełniając jako bardzo użyteczna biżuteria niejedną stylizację.

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Koperta ma klasę wodoszczelności na poziomie 50m czyli całkiem sporo, a jednocześnie zupełnie wystarczająco, jeżeli chodzi o tego rodzaju zegarek.

Nietypowa tarcza z „otwartym sercem”

Przejdźmy więc do opisu tarczy.

Jak pisałem, jest ona dość nietypowa. Składa się z dwóch obszarów, które oddzielone są od siebie linią w kształcie łuku, gdzie na dole widzimy elementy, wspominane wcześniej, wykonane z masy perłowej, a w części górnej widzimy szkieletowany mechanizm zegarka.

Tam nie ma klasycznej tarczy, a jest przestrzeń, która ukazuje nam zegarkowe serce.

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Przestrzeń ta otoczona jest jakby półpierścieniem. To wycinek koła, który jest także wykonany z masy perłowej. Ta tym elemencie oraz w dolnej części na krawędzi nałożone są kwadratowe indeksy godzinowe, które są de facto oprawionymi brylantami. Mamy ich oczywiście 12.

Pod osią wskazówek jest linia kształcie wycinka koła, która dubluje także złocistą linię krawędzi obszaru z masy perłowej. Mając inny promień zagięcia stanowi element ozdobny, stylistyczny.

W wersji Super Jubile ta linia jak i górna krawędź, wyznaczająca odkrytą przestrzeń, są wysadzane małymi brylantami, co w sumie daje nam 86 małych brylancików, a z indeksami 98.

Model Super Jubile występuje w wersji białej lub brązowej masy perłowej na tarczy i z takimi elementami ceramicznymi jako środkowy rząd ogniw bransolety. Poza ta opcją mamy jeszcze 3 modele w kolorach, które opisałem wcześniej.  To Rado Centrix Open Heart Jubile.  Brak słowa „super” w nazwie oznacza różnice w postaci liczby brylantów, tutaj użytych tylko na indeksach.

Wsadzane linie tutaj zastąpiono gładkimi, lśniącymi elementami w kolorze złota. Wskazówki mają kształt wydłużonych liści, oczywiście w kolorze różowego złota. Doskonale pasują do całości wizerunku zegarka, podkreślając jego biżuteryjny, elegancki charakter.

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé

Pod osią wskazówek znajduje się charakterystyczna kotwica, czyli logo marki Rado, o którym wspominałem przy okazji koronki, jest też naniesiona nazwa firmy, informacja o sposobie naciągu sprężyny napędowej oraz nazwa linii, czyli Jubile. W części powyżej widzimy odkrytą, można powiedzieć w uproszczeniu, połowę mechanizmu. To sporo więcej niż klasyczna opcja „open heart”. Widoczne elementy mechanizmu są przyozdobione szlifem kołowym, perłowaniem - w przypadku modelu Super Jubile, oraz finezyjnie poprowadzonymi szlifami w formie pasów o nazwie „ondulé soleil”.

W przypadku modelu Jubilee bez „super” w nazwie i tego tutaj, wyrażając swoje zdanie, muszę przyznać, że zdobienie mechanizmu w wersji tej prostszej wygląda atrakcyjniej.

Częściowo odkrytą tarczę z wieloma detalami chroni lekko zakrzywione szkło szafirowe z nałożoną powłoką antyrefleksyjną. Zastosowany mechanizm to Rado R 734. Konstrukcja ta bazuje na sprawdzonym mechanizmie Eta Powermatic 80 z włosową sprężyną Nivachron™, który - jak sama nazwa nam sugeruje - oferuje aż 80 godzin rezerwy chodu.

Rado Centrix Open Heart Jubilé i Super Jubilé – dostępność i cena

Cena Rado Centrix Open Heart Jubilé to 16 400 złotych, a Centrix Open Heart Super Jubilé jest w cenie 19 000 złotych. Zegarki z tej kolekcji są już dostępne w Polsce.

Szukasz informacji o nowościach marki Rado i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Rado.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Piaget Altiplano Ultimate Concept T...
Piaget Altiplano Ultimate Concept T...
21.05.2024
70-lecie ikony! Citizen Godzilla X ...
70-lecie ikony! Citizen Godzilla X ...
24.05.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco