• Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Seiko

Zegarki i Pasja X Czasoholicy - „Zegarki przez pokolenia”


Czy pamiętasz, jakie zegarki nosili twoi dziadkowie? A zegarki, które dziś noszą twoi rodzice - czy byłyby dla ciebie szczytem marzeń i chętnie nosiłbyś/nosiłabyś taki model? A  zegarek, który masz dziś na ręce, czy to ten sam, który był użytkowany przez Ciebie 10, 15 albo 20 lat temu?

Ja po jednym z moich dziadków odziedziczyłem kieszonkową Omegę oraz naręcznego Poljota DeLuxe. Poljota dziadek otrzymał z okazji 25-lecia pracy na kopalni, był górnikiem. Po moim tacie także odziedziczyłem kilka zegarków mechanicznych, m. in. Seiko 5 Sports, Certinę DS oraz elegancki model Maurice Lacroix. W procesie zakupu tego ostatniego zegarka miałem przyjemność brać udział, było to pod koniec lat 90., do dziś pamiętam sklep jubilerski w Chorzowie, gdzie razem z tatą byliśmy wspólnie wybierać i zakupić dla Niego ten właśnie zegarek.

Pamiętam te emocje, pamiętam jakie wrażenie wówczas zrobiła na mnie jego cena, i jak bardzo mi się podobał. Sądzę jednak, że wtedy, jakieś 26 lat temu, na moich znajomych z liceum ten zegarek nie zrobiłby wielkiego wrażenia (może jedynie właśnie za sprawą ceny). Młodzież marzyła wtedy o czymś innym, a nosiła (o ile w ogóle) zegarki elektroniczne, np. Casio.

W każdym wieku, na każdym etapie życia chcemy i szukamy czegoś innego.

W tym roku skończę 40. lat. Kiedy to sobie uświadamiam, nieodparcie nasuwa mi się powiedzenie, które bardzo często słyszałem będąc dzieckiem od moich dziadków, a potem także od moich rodziców przy okazji rodzinnych imprez i spotkań: „ale ten czas szybko płynie. Kiedy to zleciało?”. Wtedy zupełnie ich nie rozumiałem. Ale lat przybywa - teraz, należąc do pokolenia Y, czyli tak zwanych milenialsów, sam... coraz częściej tak mówię.

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Jeśli w tym momencie zaczęliście się zastanawiać, czy to aby na pewno portal o zegarkach, czy może omyłkowo ktoś wrzucił tu fragment ze swojego pamiętnika, to uspokajam – wszystko pod kontrolą. Te krótkie wspominki na wstępie mają swój cel.

Zegarki i Pasja X Czasoholicy - „Zegarki przez pokolenia”

Chcemy bowiem przypomnieć, że są przedmioty i doświadczenia, które wędrują przez pokolenia, łączą je. Ale zarazem każde kolejne pokolenie jest inne niż poprzednie – ma inne marzenia, cele i oczekiwania. Żyje w innych czasach i okolicznościach. Chce nosić inne… zegarki!

Nasuwa się pytanie: jakie zegarki chcą dziś nosić nastolatkowie i stulatkowie?

W 2024 roku nasz portal Zegarki i Pasja obchodzi 10-lecie. Kiedy to zleciało? Przez tę dekadę funkcjonowania dookoła nas wydarzyło się bardzo wiele - szybki rozwój technologii, ogromne tempo życia, wyzwania, zmieniające się mody i trendy, także w branży zegarmistrzowskiej.

W tej naszej dotychczasowej drodze, dokładnie od 2016 roku, towarzyszą nam partnerska grupa na facebooku – Czasoholicy, oraz jej wspaniali administratorzy (o początkach współpracy i grupie możecie przeczytać tu: „Czasoholicy” - grupa inna niż wszystkie!).

Od lat, często nasi czytelnicy i czytelniczki pytają nas o to: jaki model polecamy jako „pierwszy zegarek” dla nastolatka?, jaki będzie odpowiedni na prezent dla dziadka?, lub co będzie pasować do letniej sukienki lub garnituru. Wiele takich pytań pojawia się też właśnie na „Czasoholikach”. Tego typu pytania powtarzają się, więc zawsze będą osoby, które szukają i potrzebują porady.

Zegarki i Pasja X Czasoholicy - „Zegarki przez pokolenia”

Czas z tym skończyć!

Zegarki przez pokolenia

Dlatego chcemy zaprosić Was do ciekawego projektu i działania, aby wielu osobom – mówiąc kolokwialnie - ułatwić nieco życie. Chcemy zebrać dla nich nasze wspólne propozycje zegarków.

Nie będzie to zatem jedynie zabawa, ale pożyteczne przedsięwzięcie, współpraca Zegarki i Pasja X Czasoholicy, w którym wykorzystamy naszą wspólną wiedzę i doświadczenie, żeby stworzyć listę potencjalnie najlepszych zegarków dla danego przedziału wiekowego!

Zegarki i Pasja X Czasoholicy - „Zegarki przez pokolenia”

Dlaczego tak?

Bo nie chcemy robić kolejnego rankingu drajwerów, garniturowców czy smartłoczy - chcemy podpowiedzieć innym, co najczęściej wybierają ich rówieśnicy, czyli Wy, Drodzy Czasoholicy.

Jak to wspólnie zrobimy?

1. Przygotujemy dla Was ankiety, w których odpowiecie, jakie są Wasze typy dotyczące zegarków dla 5 grup wiekowych, dla 5 pokoleń: Baby Boomers, X, Y (Millenialsi), Z (iGen) i Alpha.

Ankiety te będą kolejno publikowane wyłącznie na grupie „Czasoholicy” na facebooku.

O pojawieniu się ankiet będziemy informować w portalu i na grupie.

2. Każda ankieta będzie aktywna przez określony czas (2 dni). Będzie można dodawać swoje propozycje zegarków dla danej grupy wiekowej, oraz głosować na już zaproponowane modele.

3. Po zakończeniu głosowań dla każdej z ankiet z danego pokolenia zbierzemy Wasze propozycje zegarków, które uzyskały najwięcej głosów i przygotujemy rekomendacje wraz z ich opisami.

Podsumowania i modele zegarków przez Was wskazane dla każdej grupy wiekowej opublikowane zostaną na portalu Zegarki i Pasja, aby mogły one służyć w przyszłości jako swojego rodzaju „zegarkowy kompas” dla wszystkich szukających odpowiedniego modelu dla siebie lub dla kogoś.

To Wy jesteście źródłem wiedzy

Wierzymy, że najlepsze rekomendacje pochodzą nie tylko od ekspertów, ale przede wszystkim od użytkowników, którzy na co dzień korzystają z danego typu produktów, dlatego chcemy, żebyście to Wy byli źródłem wiedzy i pomocy dla innych na temat tego, jaki zegarek najlepiej wybrać.

Zegarki i Pasja X Czasoholicy - „Zegarki przez pokolenia”

Zegarki i Pasja X Czasoholicy - „Zegarki przez pokolenia”

Jeśli jesteś już „Czasoholikiem” lub „Czasoholiczką’ to wystarczy, że się zalogujesz na grupę, jeśli natomiast nie dołączyłeś jeszcze do tej społeczności - nic straconego, zajrzyj tu i dołącz teraz: Czasoholicy.

Świadomie podjęliśmy decyzję, iż nie współpracujemy przy tym projekcie z żadną z zegarkowych firm z branży. Nie skupiamy się na budżecie, typie zegarka ani płci, bo każdy będzie mógł wskazać swój, lub wybrać z listy ten, który mu najbardziej pasuje – stylistycznie, wielkościowo czy cenowo.

Razem możemy zrobić coś naprawdę przydatnego i pożytecznego!
Pomożecie?

ANKIETY:

1. Baby Boomers - Ankieta nr 1

Ankieta jest aktywna 2 dni - zapraszamy do udziału!

Zegarki i Pasja X Czasoholicy
*zdjęcia użyte w publikacji zostały wygenerowane przez AI


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Rośnie wartość polskiego rynku dóbr...
Rośnie wartość polskiego rynku dóbr...
28.05.2024
„Olimpijskie Marzenie” – sportowy ś...
„Olimpijskie Marzenie” – sportowy ś...
02.06.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco