• Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie!


Kolekcjonerzy zegarków zrzeszają się od wielu lat i na różne sposoby.

Doba cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu sprawia, że teraz jest to o wiele prostsze i wygodniejsze. Na portalach społecznościowych, wśród których zdecydowanie prym wiedzie znany wszystkim Facebook, powstają grupy tematyczne, w których pasjonaci mogą wymieniać się wiedzą i poglądami.

Zwykle łączą one hobbystów zafascynowanych przede wszystkim aspektami technicznym oraz nowościami rynkowymi. W marcu ubiegłego roku postanowiliśmy to zmienić i stworzyć miejsce, gdzie każdy zegarkomaniak znajdzie nie tylko informacje ale również… przyjaciół.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy i dzisiaj mamy przyjemność zakomunikować , że udało nam się wprowadzić nową jakość. Zapraszamy do grupy, która łączy miłość do czasomierzy z dobrą zabawą, w której liczy się nie tylko surowa technika, ale też , a może przede wszystkim jej ludzki aspekt. Tutaj zegarki są wyjściowym punktem rozmów o życiu, o tym co kochamy, co nas bawi, ale niejednokrotnie również smuci.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Przyznajemy, że istniały obawy i pewien niepokój jak taka idea zostanie odebrana przez pasjonatów, ale czas pokazał, że to był strzał w dziesiątkę!

Niewiele ponad rok wystarczyło by grupa osiągnęła liczebność ponad czterech tysięcy osób. Wiele z nich zajmuje się zegarkami zawodowo, zarówno jako zegarmistrzowie, serwisanci czy handlowcy jednak znakomita większość to hobbyści, dla których zegarki nie są dodatkiem lecz wszystko jest dodatkiem do zegarka.

Dzięki grupowiczom „Czasoholicy” są bardzo różnorodną grupą w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tutaj osoby z ogromną wiedzą dzielą się nią z tymi stawiającymi pierwsze kroki w zegarkowym świecie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Najlepszym dowodem na wyjątkowość prezentowanego zgromadzenia są jego założyciele i obecni administratorzy. To kilka osób, które dzieli setki kilometrów, różni wykonywana profesja i wiek. Artur, bankowiec z Warszawy i Łukasz, przedsiębiorca z Krakowa – ojcowie pomysłu, dwaj młodzi mężczyźni, którzy mimo absorbującego życia zawodowego postanowili zrobić coś więcej niż nakręcać swoje zbiory w domowym zaciszu.

I zrobili, nakręcili setki, a teraz już tysiące ludzi do działania.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Kilka miesięcy później do zespołu dołączył Bogusław, przedsiębiorca budowlany, zamieszkujący w znanej dzielnicy Krakowa - Nowej Hucie, właściciel niezliczonej kolekcji zegarków i prawdziwa kopalnia wiedzy na ich temat. W branży krąży dowcip mówiący o tym, że ze względu na brak miejsca w szafach, trzyma swoje czasomierze w wannie.

Gwałtowny rozrost „Czasoholików” spowodował konieczność rozszerzenia działalności moderatorskiej, w celu utrzymania wysokiej jakości prezentowanych treści, zapewnienia grupowiczom pomocy, doradztwa oraz czuwania nad przebiegiem ewentualnych sporów, które są nieodłączną częścią tak dużych zgromadzeń.

Funkcję administratorów przyznano osobom, które od początku brały czynny udział w życiu grupy - Marzenie, parającej się szeroko pojętymi zagadnieniami informatycznymi w Lublinie, Darkowi - studentowi z Oświęcimia oraz Michałowi, wychowawcy i pedagogowi z Łodzi.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Unikamy wartościowania oraz podziałów.

Kwestie takie jak pochodzenie, wykształcenie, wykonywany zawód, wiek czy inne tego rodzaju kryteria nie mają dla nas żadnego znaczenia, gdyż łączy nas najpiękniejsza rzecz, jak łączyć może – wspólna pasja.

Staramy się zapewnić każdemu możliwość swobodnej i nieskrępowanej wypowiedzi, z poszanowaniem zdania innych członków. Chcemy i rozmawiamy na niezliczone tematy ale zawsze z zegarkami w tle. Jedyne czego unikamy to tematyka związana z polityką i religią.

Jesteśmy zdania, że fundament działalności grupy to wzajemny szacunek oraz zrozumienie dlatego nie ma znaczenia, czy posiadasz stary radziecki zegarek za kilka złotych, czy nowoczesny chronograf kosztujący tyle, co dobry samochód.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Interesują nas wszystkie urządzenia do odmierzania czasu, od malutkiej damki, po zegar na wieży ratuszowej. Może doprecyzujmy, prawie wszystkie. Nie interesujemy się zegarkami marek modowych, dla których grupowicze ukuli pieszczotliwe określenie „majtkowce” oraz zdecydowanie tępimy produkty nieoryginalne, ze względu na łamanie prawa.

Staramy się edukować w tej kwestii przedstawiając merytoryczne argumenty.

Istotne dla nas jest to, żeby każdy kto postanowił zostać „Czasoholikiem” czuł się akceptowany i mógł brać czynny udział nie tylko w wirtualnym życiu grupy. Organizujemy kilka razy w roku ogólnopolskie zloty, na które zapraszamy każdego kto należy do grona.

Dbając o stałe podnoszenie jakości prezentowanych w grupie treści i chcąc zarazić więcej osób naszymi zainteresowaniami, stworzyliśmy fanpage o takiej samej nazwie jak nasza grupa. Publikujemy ciekawostki dotyczące zegarków, opisujemy interesujące modele, informujemy o inicjatywach podejmowanych przez członków grupy. Sztandarowym przykładem, z którego jesteśmy naprawdę dumni, są akcje charytatywne.

Spotykają się z ogromnym odzewem i zrozumieniem, a dzięki nim zebrane pieniądze trafiają bezpośrednio na konta fundacji niosących pomoc zarówno ludziom jak i zwierzętom.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Namacalnym efektem naszej działalności jest pierwszy zegarek grupowy w Polsce.

Limitowana edycja czasomierza produkowanego przez czołową polską firmę Gerlach. Powstał w ilości zaledwie 69 sztuk i spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kolejnego projektu, również budowanego w naszym kraju przez firmę Balticus.


Staramy się działać nie tylko we własnym kraju, ale zdobywać fanów na całym świecie. Nieustannie tworzymy galerię zdjęć czasomierzy należących do naszych użytkowników. Uruchomiliśmy własne konto na portalu Instagram, by móc prezentować obrazy najwyższej jakości i sprawiać by ta uniwersalna forma przekazu mogła dotrzeć wszędzie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Nasz album wystartował w pierwszą rocznicę stworzenia „Czasoholików” i obecnie liczy kilkadziesiąt fotografii.

Staramy się zapewniać naszym fanom rozrywkę i aktywizować ich by bawili się razem z nami. Właśnie ogłosiliśmy konkurs na najlepszą recenzję dowolnego zegarka spełniającego nasze podstawowe kryteria, o których pisaliśmy nieco wyżej.

„Czasoholicy” - Grupa inna niż wszystkie.

Zwycięskie teksty umieścimy na naszym fanpage’u, dodatkowo zostaną opublikowane na łamach partnerskiego portalu „Zegarki i Pasja”. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyłowimy prawdziwe talenty, które do tej pory pozostawały w ukryciu.

Dziękujemy, że zechcieliście poświęcić kilka chwil na poznanie nas i naszego małego wspólnego świata. Serdecznie Was do niego zapraszamy!

Autorzy: Marzena Kondera / Michał Wajsen

Jest nam niezmiernie miło poinformować naszych Czytelników, iż grupa „Czasoholicy” stała się Partnerem portalu Zegarki i Pasja, dzięki czemu poszerza się grono miłośników zegarmistrzostwa do których będą docierały nasze publikacje, a zarazem zyskujemy wspaniałą, stale poszerzającą się grupę przyjaciół i prawdziwych zegarkomaniaków.

Dzięki współpracy z profesjonalnym portalem branżowym członkowie grupy, czyli amatorzy i wielbiciele zegarków oraz zegarmistrzostwa, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą, będą mieli ku temu możliwość właśnie na łamach Zegarki i Pasja.

Cenimy działalność grupy oraz pomysłowość i konsekwencję Twórców w jej prowadzeniu,

Link do grupy:  „Czasoholicy”

Życzymy dalszych sukcesów!

Redakcja Zegarki i Pasja


Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Hiszpański football jest teraz „na ...
Hiszpański football jest teraz „na ...
29.07.2016
Klubowe Spotkanie – sprawozdanie. C...
Klubowe Spotkanie – sprawozdanie. C...
08.08.2016

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco