• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Junghans

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph. Precyzja i francuski szyk


Herbelin, francuski producent zegarków, słynie z oryginalnej stylistyki łącząc w subtelny sposób francuski szyk, sport i dużą nutę elegancji, czyli cechy pozornie sprzeczne. Nowość od tej marki - model Cap Camarat Automatic Chronograph, przepełniona jest duchem bajkowej scenerii Lazurowego Wybrzeża, będącego wizytówką regionu na południu Francji.

W zasadzie wszystkie modele Herbelin, oprócz wspomnianego na samym wstępie ciekawego stylu w tzw. “dobrym guście” prezentują to, czego oczekujemy od zegarka, czyli niezawodności i precyzji w odmierzaniu czasu.

Naturalnie marka ta kładzie duży nacisk, aby te założenia zostały spełnione, dlatego cały proces kontroli jakości jest wnikliwy i wieloetapowy. Każdy egzemplarz zegarka noszącego logo “Herbelin” jest składany ręcznie przez doświadczoną grupę pracowników. Dopiero po pomyślnym ukończeniu tego etapu trafia do wspomnianego wcześniej działu zajmującego się finałową, bardzo drobiazgową kontrolą jakości. Tak więc nie będzie przesadą stwierdzenie, że produkty z pod szyldu “Herbelin” są owocem pasji i zaangażowania w rozwój przyrządów pomiarowych, jakim są zegarki z napisem “made in France”.

Jednak modele tej francuskiej marki mają jeszcze to trudno wytłumaczalne “coś”. Moim zdaniem tą cechą, jaką trudno dokładnie zdefiniować, jest niewątpliwie ich wygląd zestawiony z wyszukanym, eleganckim stylem, aczkolwiek niewymuszonym. Duża doza pewnego rodzaju luzu i swobody sprawia, że modele tego producenta doskonale sprawdzają się jako uniwersalny wybór dla osób preferujących posiadanie tylko jednego zegarka w swojej kolekcji. Cała oferta producenta jest bardzo rozbudowana. Nie ma znaczenia, czy klientkami są kobiety poszukujące zegarka dopełniającego kreację, czy też mężczyzna zainteresowany zegarkami wyłącznie mechanicznymi. Obszerne portfolio tej marki obejmuje fajną, ciekawą kolekcję nazwaną - Cap Camarat, której przyjrzymy się nieco bliżej.

Prezentowany model Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph, będący bohaterem niniejszego artykułu, jest propozycją utrzymaną w modnym kolorze tarczy, do tego wzbogaconym o przydatną funkcję stopera.

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph

Zegarek oddający atmosferę Saint-Tropez

Pewnie wielu z Was pamięta serię francuskich komedii z pewnym żandarmem, w którego rolę wcielał się słynny Louis de Funes. Miejscem akcji jednego z filmów było właśnie południe Francji w regionie Saint-Tropez. Nowość wchodząca w skład linii modelowej “Cap Camarat” odnosi się do nazwy pewnego miejsca, oddalonego kilkanaście kilometrów od wspomnianego Saint-Tropez.

Tak więc sam projekt zegarka musiał zawierać w sobie zarówno sportowe przeznaczenie, zamknięte w obudowę o klasycznych proporcjach. Rzecz jasna, taki zegarek nie może być nudny, bowiem osoby decydujące się na jego zakup z pewnością posiadają wyczucie stylu oraz są zorientowane w bieżących trendach. Sama kolekcja Cap Camarat trafiła do sprzedaży w 2018 roku, i od tego czasu grono zadowolonych klientów nieustannie rośnie.

Marka Herbelin regularnie poszerza tę kolekcję. W przypadku nowego modelu Cap Camarat Chronograph o numerze ref. 245B46 mamy do czynienia z wyrazistym zegarkiem na stalowej bransolecie, “czarującym” licznymi, ciekawymi detalami.

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph

Utrzymany w nieco surowej stylistyce, zegarek ten ma kopertę o klasycznych proporcjach wykonaną ze stali szlachetnej 316L. Stalowa obudowa o wadze 210 gram ma średnicę 42 mm i grubość wynoszącą 14,2 mm. Jej wygląd utrzymany został w ponadczasowej stylistyce i wyraźnie sportowym przeznaczeniu.

Na szerokiej lunecie uwagę skupia 6 śrub zdobiących ją, rozmieszczonych symetrycznie. Luneta jest wykończona w taki sam sposób, jak pozostałe powierzchnie obudowy, czyli jest szczotkowana. Klasycznie, na godzinie 3., umieszczona została koronka, a po obu jej stronach znalazły się kwadratowe przyciski służące do obsługi stopera. Projektanci, dbający o zachowanie spójnego stylu, zdecydowali się wykonać je w formie delikatnych prostokątów o lekko zaokrąglonych krawędziach. Mamy zegarek o sportowym przeznaczeniu, więc także zachowana została odpowiednia klasa wodoszczelności 100 m. Taki poziom z pewnością wystarczy do bezpiecznego korzystania z zegarka zarówno podczas wakacji (nie tylko na słynnej Francuskiej Riwierze), ale będzie również dzielnym towarzyszem na co dzień.

Mocna zieleń tarczy

Utrzymana w ciemnozielonej barwie tarcza zegarka, oprócz gwarantowania dobrej czytelności, sprawia też atrakcyjne wrażenie.

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph

Ozdobiona jest poziomymi pasami, które tworzą efekt trójwymiarowości.

Znaczniki godzin są nakładane, a sam ich wygląd jest podyktowany maksymalną czytelnością. Z tego względu mają one postać grubych kresek, wypełnionych masą luminescencyjną. Wzór widniejący na tarczy w ciekawy sposób współgra z kanciastymi, prostymi wskazówkami, a na ich końcach także została nałożona masa świecąca. Po przeciwnych stronach, a dokładnie na godzinach 3. i 9., znalazły się małe, ale bardzo czytelne subtarcze utrzymane w czarnym kolorze. Producent zaprojektował wszystko bardzo spójnie, a skala minutowa nawiązuje barwą do tarcz stopera, będąc tego samego, czarnego koloru. Zegarek umożliwia też odczyt aktualnego dnia miesiąca. Datownik znalazł się na samym dole tarczy, na godzinie 6. Cyferblat chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe, które podkreśla efekt 3D na poziomych pasach zdobiących tarczę.

Bransoleta

Standardowo otrzymujemy zegarek na solidnej bransolecie wykonanej ze stali szlachetnej. Bransoleta stanowi uzupełnienie tego sportowego czasomierza, nadając mu dużo bardziej eleganckiego wyglądu.

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph

Dzięki temu, bez obaw można go założyć nawet na nieco bardziej eleganckie spotkanie.

Zewnętrzne elementy bransolety są szczotkowane, zaś jej środkowa część polerowana.

Mechaniczne serce zegarka

Tak dopracowany zegarek musi być wyposażony w równie dobry mechanizm. Tak też oczywiście jest, bowiem wprawia go w ruch szwajcarska jednostka Sellita SW510. To mechanizm łożyskowany na 27 kamieniach, pracujący z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę, który zapewnia czas pracy na poziomie 62 godz. Mechanizm ten można obserwować dzięki częściowo przeszklonemu deklowi, co uważam za doskonałe rozwiązanie. Obracający się wahnik, oprócz wygrawerowanej nazwy producenta na tle pasów genewskich, jest pozbawiony dodatkowych ozdób.

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph – dostępność i cena

Kolejne wcielenie modelu wchodzącego w skład rodziny Cap Camarat jest interesującym połączeniem zegarka mechanicznego o sportowym przeznaczeniu, z typowo francuskim stylem projektowania.

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph

Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph to zegarek przeznaczony dla mężczyzn o silnej, dynamicznej osobowości, ceniących sprawdzoną szwajcarską precyzję, tu połączoną z francuskim stylem. Czasomierze od marki Herbelin są wynikiem rozwoju tradycji zegarmistrzowskich przekazywanych z pokolenia na pokolenia od 75 lat.

Cena Herbelin Cap Camarat Automatic Chronograph to ok. 12 700 PLN. Zegarki są już dostępne w Polsce.

Szukasz informacji o nowościach marki Herbelin i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Herbelin.


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

CODE41 Moon Inception. Powierzchnia...
CODE41 Moon Inception. Powierzchnia...
29.01.2024
Oris Big Crown Father Time Limited ...
Oris Big Crown Father Time Limited ...
31.01.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco