• Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin

CODE41 Moon Inception. Powierzchnia i kratery Księżyca na tarczy zegarka!


Firma CODE41, założona w 2016 roku przez projektanta zegarków Claudio D’Amore, postawiła za cel swojej działalności stworzenie własnej, nowej wersji wysokiej jakości zegarmistrzostwa tradycyjnego poprzez stworzenie zegarka mechanicznego o charakterystycznych cechach, wysokiej jakości wykonania i atrakcyjnych możliwościach.

Na łamach portalu Zegarki i Pasja co jakiś czas staramy się prezentować tę ciekawą firmę, i jeszcze ciekawsze zegarki, jakie oferuje. To działająca od prawe 10 lat marka o społecznościowych fundamentach, z siedzibą w Lozannie, w kantonie Vaud. Od samego początku istnienia firma CODE41 stawiała na promowanie uczestnictwa członków swojej społeczności na każdym etapie tworzenia swoich zegarków, gwarantując jednocześnie całkowitą przejrzystość w tym zakresie. Tego  typu postępowanie określa się etykietką „TTO” (Total Transparency on Origin), a dotyczy głównie zakresu pochodzenia komponentów używanych w produkowanych zegarkach, co w dzisiejszym świecie jest dla tej branży i dla użytkowników coraz bardziej istotne.

CODE 41 - w mojej ocenie - od razu wypracowało na tyle charakterystyczny, odrębny styl, że ich zegarki z poszczególnych kolekcji są jednoznacznie kojarzone, nie powielają utartych wzorców, a jednocześnie nie odbiegają zbytnio od tradycyjnych kanonów.

Tym razem przedstawiamy nowy zegarek tego producenta, który wykorzystuje bardzo szczególną i atrakcyjną komplikację konstrukcji mechanizmu - wskazanie faz Księżyca. Tyle, że to własna jego interpretacja, powstała w firmie CODE41 we współpracy ze społecznością. Fazy Księżyca zegarka, jako element funkcjonalności, zawsze miały swoje miejsce w historii zegarmistrzostwa. Ta funkcja ma swoich fanów, bo jest atrakcyjna sama w sobie, a często robi spektakularne wręcz wrażenie. Claudio D’Amore zalicza się do grona osób fascynujących się tym wskazaniem, podobnie jak jego zespół i wspierający markę członkowie społeczności.

To wszystko zainspirowało ich do stworzenia modelu Moon Inception.

Nowa przygoda i dysk… księżycowy

Po prawie ośmiu latach umieszczania w centrum uwagi mechanizmu w zegarkach Code41, dzięki modelom z tak zwanym „otwartym sercem”, czy też szkieletowanym w bardzo nowoczesny sposób, marka wyruszyła w nową przygodę, związaną z aspektami wzorniczymi i stylistyczni swoich zegarków. Atrakcyjna, świetna komplikacja konstrukcji mechanizmu, której od dawna oczekiwano, pojawia się przy entuzjastycznym podejściu społeczności Code41.

CODE41 Moon Inception

CODE41 Moon Inception

Mechanicznym sercem zegarka CODE41 Moon Inception jest mechanizm C41-MP. Pod tym kodowym oznaczeniem kryje się szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, zmodyfikowany przez CODE41. Bazą jest solidny, szwajcarski mechanizm Sellita SW288 w wersji Elabore.

Aby uczynić ten mechanizm, a idąc dalej także zegarek wyjątkowym, szwajcarska firma zegarmistrzowska AJS otrzymała zlecenie stworzenia jednego z najbardziej realistycznych dysków księżycowych, jakie były dotychczas na rynku. Pomiędzy wypukłym szafirowym szkłem, które chroni piękną tarczę, a przeszklonym deklem mieści się ciekawy „kawałek” tradycyjnego zegarmistrzostwa. Z tyłu zegarka widzimy dobrze wyglądający mechanizm, z przodu tarczę z dodatkowym wskazaniem prezentowanym w innowacyjny sposób.

Premierowe wideo prezentujące zegarek dobrze ukazuje jego detale:
 


Warto wspomnieć, że na życzenie możemy wybrać wersję z certyfikatem COSC, zapewniającym precyzję na poziomie -4/+5 sekund na dobę. Ale standardowo i tak jest bardzo dobrze, bo zegarki z tej kolekcji są regulowane tak, by nie przekroczyć ram od –7 do +7 sekund na dobę.

Szczerze mówiąc, chyba w tym przypadku nie skorzystałbym z opcji certyfikowanej.

Powierzchnia i kratery Księżyca na tarczy

Świetny projekt Moon Inception to w dużej mierze zasługa tarczy zegarka, gdzie projektanci doskonale bawili się kształtami, kolorami, ale i fakturami jej powierzchni. Jest wyraźnie ziarniste tło, przypominające powierzchnię Księżyca, a splecione pierścienie przywołują na myśl jego kratery.

Koło ze wskazaniem fazy księżyca i tłem przedstawiającym nocne niebo, wraz z dużo mniejszym kołem, gdzie również na tle nieba jest okienko datownika, tworzą cyfrę 8 i zarazem symbol nieskończoności. Ułożenie kół na godzinach 7.30 i 1.30 tworzy atrakcyjny układ. Obszar ziarnisty wraz z tymi kołami otacza srebrzysty pierścień, z którego są wyprowadzone ramki obu okrągłych przestrzeni.

CODE41 Moon Inception

CODE41 Moon Inception

Duże koło otaczające całość ma nadrukowaną skalę minutową i indeksy godzinowe. Wskazówki minutowa i godzinowa, za pomocą których odczytujemy czas, to nawiązanie do tradycji. Mają one elegancki i klasyczny kształt wydłużonych liści.

Ciekawy jest sekundnik. Ma ażurowaną przeciwwagę, a na jego końcu jest grot w kształcie stylizowanej rakiety kosmicznej, nawiązującej do eksponowanej, astronomicznej komplikacji.

Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne tarczy Moon Inception. Ciemnoszare ziarniste tło i czarne „nieboskłony” w dwóch kołach, kolejny model utrzymany jest w tonacji niebieskiej. Taką barwę ma i ziarnista struktura i oba koła. Trzecia opcja, dla mnie najbardziej atrakcyjna i najlepiej oddająca ducha tego pomysłu, to jasnoszare, ziarniste tło i granatowe wnętrza kół.

Wszystkie wersje możecie poznać dokładnie tu: CODE41 projekt Moon Inception.

Koperta o futurystycznym kształcie

To wszystko jest niejako oprawione w kopertę, która jest zbudowana wedle typowego dla marki wzoru, stylu, który powoduje, że zegarki CODE41 stają się już rozpoznawalne. To charakterystyczny, dość futurystyczny kształt o poduszkowatym zarysie i z niezbyt szerokimi, ale szeroko rozstawionymi uszami. Wrażenie szerokiego rozstawienia pogłębiają polerowane tulejki pomiędzy krawędzią ucha a paska, po obu stronach.

Nowy zegarek ma kopertę ze stali o średnicy 41,4 mm i grubości 11,2 mm. Nie jest więc mały, ale też nie jest „przerośnięty”. Powierzchnie są szczotkowane, z polerowanymi detalami.

CODE41 Moon Inception

CODE41 Moon Inception

CODE41 Moon Inception

Sam zegarek można nazwać ekscytującym, szczególnie dla członków społeczności i osób, które brały jakikolwiek udział przy jego tworzeniu. Aby to doświadczenie było jeszcze bardziej wciągające, istnieje możliwość by samodzielnie zmontować swój zegarek w prawdziwym warsztacie zegarmistrzowskim.

Dzięki partnerowi Code 41, firmie Initium, szczęśliwcy, mający możliwość montażu swojego zegarka, będą to robić pod opieką profesjonalistów, którzy pomogą im na każdym etapie. Przygotowano taką możliwość dla limitowanej do 16 osób liczby klientów.  

Zegarek w 3 punktach

Co wyróżnia ten zegarek?

Marka CODE41 opisuje model Moon Inception w trzech kluczowych punktach:

● Ekskluzywny mechanizm C41-MP Moonphase, dostępny jest wyłącznie w zegarkach CODE41. Cecha wyróżniająca to format dysku księżycowego, przerobiony dla oddania jak największego realizmu jego wyglądu.

● Unikalny design i wysoki poziom personalizacji: połączenie designu CODE41, klasyki z nowoczesnością. Wahnik naciągu automatycznego dostosowany i grawerowany tak, aby był wyjątkowy, przyczyniając się do wysokiego poziomu estetyki tylnej części zegarka.

● Certyfikat COSC jako opcja dodatkowa: ponadprzeciętna precyzja na poziomie -4/+6 sekundy, gwarantowane indywidualnym certyfikatem COSC dołączonym do każdego zegarka.

Szczegółowe dane techniczne modelu Moon Inception:
● Materiał koperty: stal 316L
● Szkło: szafirowe, wypukłe z powłoką antyrefleksyjną
● Pasek: szerokość mocowania 24 mm, z system montażu bez użycia narzędzi
● Tarcza, funkcje: wskazówki: godzina, minuta, sekunda / dysk: faza księżyca, data
● Wodoszczelność: 10 ATM (100 metrów). Indywidualnie testowane
● Waga: 95 gramów / 125 gramów ze skórzanym paskiem
● Wymiary koperty: średnica: 41,5 mm / grubość: 11,2 mm
● Mechanizm: C41-MP (baza Sellita SW288 Elaboré)
● Regulacja: w 3 pozycjach
● Częstotliwość pracy: 28 800 wahnięć balansu na godzinę
● Precyzja: bazowo -7/+7 sekund na dobę / Certyfikat COSC: -4/+6 sekund na dobę
● Rezerwa chodu: 41 godz
● Liczba kamieni łożyskujących: 26
● Grawerowany wahnik.

TTO, czyli całkowita przejrzystość

Dzięki wspomnianej już wcześniej etykiecie TTO (Total Transparency on Origin), marka CODE41 stawia na przejrzystość, dlatego wyraźnie i szczegółowo opisuje pochodzenie każdego elementu wykorzystanego w procesie tworzenia każdego zegarka.

CODE41 Moon Inception

CODE41 Moon Inception

W przypadku tego modelu wygląda to następująco: mechanizm – Szwajcaria, wahnik spersonalizowany – Szwajcaria, koperta – Chiny, tarcza – Chiny, dysk wskazania faz księżyca – Szwajcaria, składanie – Szwajcaria, opakowanie – Chiny, logistyka - Szwajcaria/Francja. Projektowanie, badania i rozwój – Szwajcaria

CODE41 Moon Inception – dostępność i cena

Zamówienia przedpremierowe na Moon Inception rozpoczęły się dokładnie przed pierwszą pełnią Księżyca w 2024 roku, czyli 25 stycznia, i potrwają przez pełny cykl księżycowy, czyli do 23 lutego 2024 roku.

Moon Inception jest dostępny w cenie od 3295 CHF włącznie z podatkiem, 3275 € brutto, 2905 funtów brutto i 3345 USD, tym razem bez podatku. Certyfikat COSC - jako opcja dodatkowa - podnosi cenę o 300 CHF, 316 €, 273 GBP brutto podatek, 315 $. Dostawy zegarków przewidywane są na wrzesień 2024 roku.

CODE41 Moon Inception

CODE41 Moon Inception

Przekładając to na polską walutę, model CODE41 Moon Inception powinien być dostępny w cenie mniej więcej 14 250 złotych w wariancie bez certyfikatu, oraz 15 700 PLN z certyfikatem.

Zegarki w przedsprzedaży dostępne są tu: CODE41 Moon Inception.

Decyzja o wyborze CODE 41 to jeszcze cała seria bonusów:

● Możliwość dokonania płatności w kilku nieoprocentowanych ratach. Istnieje możliwość płatności w 2, 3, 4 lub 6 ratach płatnych za pomocą karty, lub tradycyjnego przelewu.

● Bezpłatne anulowanie zamówienia do momentu, gdy zostanie wysłane.

● 30-dniowa polityka zwrotu. Jeśli zegarek nie będzie odpowiadał właścicielowi, ma on 30 dni od daty paragonu by zwrócić nieużywany zegarek w oryginalnym opakowaniu.

*artykuł sponsorowany


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

G-SHOCK GW-B5600CD Galapagos. Zegar...
G-SHOCK GW-B5600CD Galapagos. Zegar...
26.01.2024
Herbelin Cap Camarat Automatic Chro...
Herbelin Cap Camarat Automatic Chro...
30.01.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco