• Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Grand Seiko

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER


Historia jednych z najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie zaczęła się w Japonii w 1983 roku. Wtedy właśnie na rynku pojawił się pierwszy zegarek marki G-SHOCK. Jego twórcą był Kikuo Ibe, inżynier pracujący w firmie Casio.

Kluczem do sukcesu okazała się przemyślana, wstrząsoodporna budowa zegarka. Jej filarami były trzy cechy: konstrukcja z wolnymi przestrzeniami w środku koperty w środku, unikalny kształt koperty oraz amortyzacja najważniejszych elementów mechanizmu. Wkrótce zegarki te pokochał cały świat: od profesjonalistów którzy doceniają ich walory użytkowe, do ludzi chcących mieć na ręku niezawodnego towarzysza dnia codziennego.

Niewielu markom obecnie, tak jak G-SHOCKowi, udaje się tworzyć produkty dla tak szerokiego i zróżnicowanego wachlarza konsumentów. Ich zadziorny i zarazem lekko „toporny” wygląd sprawiają, że są one rozpoznawalne już na pierwszy rzut oka.

Niesamowita wytrzymałość i legendarny status

Mnie G-SHOCKi kojarzą się one z innym wyrobem z kraju Kwitnącej Wiśni, produktem o niesamowitej wytrzymałości i wręcz legendarnym statusie, który - podobnie jak te zegarki - nie grzeszy urodą, czy finezją, ale przez to właśnie nabiera rustykalnej nuty, tak uwielbianej i cenionej: mowa oczywiście o Toyocie Land Cruiser.

Wspomniane czasomierze i samochody łączy jeszcze jedno: ich przedstawicieli możemy znaleźć niemal na każdym zakątku globu, gdzie ich właściwości czynią życie trochę łatwiejszym. Tak jak „Krusak” nie jest typowym samochodem na pokaz, który będzie prezentował się elegancko na nadmorskim bulwarze modnej miejscowości, tak Casio nie nadaje się do założenia z garniturem (choć to się zdarza), czy innym eleganckim ubraniem.

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Ale jeśli tylko zapragniemy wykorzystać ich w zgodzie z przeznaczeniem, szybko odkryjemy, że ze swoich zadań oba przedmioty wywiązują się znakomicie, niczego przy tym nie udając.

I to właśnie z tego powodu mają rzesze oddanych fanów na całym świecie.

Widok Ziemi z kosmosu

Jak łatwo policzyć, w 2023 roku marka G-SHOCK obchodzi swoje 40-lecie istnienia.

Od początku roku pojawiają się systematycznie nowe modele zegarków, także z tej okazji – pisaliśmy o tym wyjątkowym dla marki roku oraz edycji ciekawych zegarków już w styczniu: G-SHOCK obchodzi 40-lecie powstania marki. Specjalne zegarki z tej okazji.

Niedawno japońska firma wypuściła nowy zegarek o nazwie G-SHOCK—110 EARTH-1AER, określając go jako „nowy kosmiczny model G-SHOCK.”

Poznajmy go bliżej.

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Zacznijmy od cechy najbardziej rzucającej się w oczy już od razu po wyjęciu zegarka z charakterystycznego pudełka (w tym przypadku ozdobionego dodatkowo gwiazdami): stalowy korpus i tarcza zostały pokryte grafikami imitującymi chmury oraz kontury lądów i oceanów naszej planety widzianych z kosmosu. W połączeniu z dominującym ciemno-niebieskim kolorem całości kreacji, zegarek sprawia bez wątpienia miłe dla oka wrażenie.

Tarcza została dodatkowo pokryta niebieską powłoką jonową, aby wzmocnić ten efekt wizualny. Co ciekawe, by utrwalić wrażenie obserwacji Ziemi z przestrzeni kosmicznej wskaźnik sekundowy na godzinie dziewiątej ma kształt satelity.

Dużo praktycznych funkcji

Jak możemy zauważyć, na tarczy zawarto możliwość odczytu wielu funkcji dodatkowych i parametrów: stopera, automatycznego kalendarza, datownika (w różnych strefach czasowych), timera, wyświetlacza bieżącego dnia tygodnia, a także pięciu niezależnych alarmów i oczywiście odczytu godziny za pomocą analogowych, białych wskazówek.

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Będąc przy odczycie czasu; zegarek wyposażono w funkcję wskazania tzw. czasu światowego, co oznacza, że może wyświetlać on aktualny czas w czterdziestu ośmiu głównych miastach świata, oraz na określonych obszarach czasowych na całym globie.

Dodatkowo G-SHOCK—110 EARTH-1AER ma także diodę, która automatycznie podświetla tarczę, gdy czujniki stwierdzą, iż podczas użytkowania zegarka w pobliżu jest za mało światła.

Indeksy na tarczy są złotawe, swoim kolorem korespondują z klamerką w tym samym kolorze wieńczącą czarny, tłoczony pasek. Podobnie jak każdy inny G-SHOCK, także ten nowy model jest odporny na wstrząsy, uderzenie i działanie fal magnetycznych. Od góry tarczę zegarka chroni grube, mineralne szkiełko. Zastosowanie tego typu szkła dla niektórych może być małą wadą, bo - jak wiadomo - szkiełka wykonane z szafiru są bardziej odporne niż mineralne, ale zarazem szkła w „G” są mimo tego bardzo trwałe. By zrównoważyć ten brak, producent dodał powłokę na pierścieniu, która dodatkowo chroni go przed zarysowaniem.

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Dekiel jest pełny, przykręcany do korpusu koperty. Umieszczona na nim grafika przedstawia obraz Ziemi nocą. Jako „smaczek” dodam, że to Japonia znajduje się na środki dekla.

Klasa wodoszczelności to 200 metrów.   

G-SHOCK—110 EARTH-1AER – cena i dostępność

Wymiary zegarka kwalifikują go raczej na większe, masywniejszy nadgarstki; mierzy on 48,8 milimetra średnicy bez koronki, przy wysokości sięgającej 16,9 milimetra.

Przy takich wymiarach spodziewamy się zwykle dość dużej wagi, tymczasem nowy G-SHOCK waży zaledwie 93 gramy. Mamy zatem lekkiego olbrzyma. Tak dobry wynik jest zasługą konstrukcji o nazwie Hybrid Mount powstałej z połączenia lekkiego tworzywa oraz stali nierdzewnej. Warto też wspomnieć, że model ten ma system szybkiej wymiany pasków.

Zegarki z tej serii są już dostępne w Polsce.

Cena G-SHOCK—110 EARTH-1AER to około 1 530 złotych.

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Widok Ziemi z kosmosu. Nowy zegarek G-SHOCK—110 EARTH-1AER

Na koniec, fanom japońskiej marki G-SHOCK, ale także wszystkim miłośnikom zegarków, którzy chcieliby dowiedzieć się o niej nieco więcej, polecamy obszerną, bogatą w zdjęcia oraz filmy relację z naszej wizyty w Japonii w siedzibie G-SHOCK, a także w fabryce tej marki: spotkanie z twórcą G-SHOCK i wizyta w fabryce CASIO Premium Production Line w Japonii.

Podczas tej wizyty mieliśmy okazję poznać Pana Kikuo Ibe, co opisujemy.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki G-SHOCK znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki G-SHOCK.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Victorinox Journey 1884. Nowa kolek...
Victorinox Journey 1884. Nowa kolek...
12.05.2023
Nowe zegarki z kolekcji Portofino, ...
Nowe zegarki z kolekcji Portofino, ...
17.05.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco