Baselworld 2015: Breitling Galactic Unitime SleekT

POWRÓT 19.03.2015 Zegarki
Baselworld 2015: Breitling Galactic Unitime SleekT

Czasomierze produkowane przez manufakturę Breitling głównie kojarzone są z lotnictwem i traktowane są jako instrumenty miernicze doskonale służące zarówno profesjonalnym pilotom, jak również miłośnikom podniebnych podróży. Nowy model Breitling'a, który dołączył do kolekcji Galactic, skierowany jest właśnie do tej drugiej grupy osób, które ze względu na charakter pracy bądź też pasji do odkrywania świata, dużo czasu spędzają w podróży. Zegarek Galactic Unitime SleekT o którym mowa, powinien znaleźć uznanie wśród tych z Was, którzy często przekraczają granice państw oraz kontynentów, co wiąże się ze zmianami stref czasowych. Dlaczego ? Ponieważ wskazuje aktualny czas na całym świecie !

Wystarczy jedno spojrzenie na tarczę nowego modelu i momentalnie wiadomo, iż jest to czasomierz, który ma nam wiernie służyć i wskazywać aktualną godzinę podczas podróży z jednego krańca globu na drugi. Tarcza przedstawia bowiem mapę świata, a konkretnie kontury wszystkich kontynentów koloru szarego, które umieszczone są na czarnym tle. Prócz zarysu kontynentów widoczne są jedynie bardzo proste w formie indeksy godzinowe oraz pierścień z podziałką 24-godzinną i nazwami wybranych miast lub stolic świata. Pierścień znajdujący się pod szafirowym szkłem ma za zadanie w szybki i łatwy sposób wskazań właścicielowi zegarka aktualny czas w danej strefie czasowej na całym świecie. Operowanie pierścieniem oraz ustawianie jego położenia do pozycji umożliwiającej odczyt czasu w danej strefie odbywa się w niezwykle prosty i szybki sposób, a wymaga jedynie odciągnięcia koronki i obracania nią.

Za tak przyjazną użytkownikowi i łatwą obsługę odpowiada nowo opracowany, manufakturowy mechanizm Breitling kaliber B35, który to posiada cztery patenty - jeden z nich właśnie w zakresie innowacyjnego połączenia pierścienia prezentującego nazwy miast z podzespołami mechanizmu. Dzięki temu rozwiązaniu ustawianie bądź sprawdzanie czasu na całym świecie jest tak proste. Ciekawostkę stanowi fakt, iż kaliber B35 to pierwszy mechanizm in-house Breitling'a, który nie jest wyposażony w komplikację konstrukcji w postaci chronografu. Werk posiada automatyczny naciąg sprężyny napędowej, łożyskowany jest na 41 kamieniach i pracuje z częstotliwością balansu równą 28 800 wahnięć na godzinę.

Tak, jak wszystkie mechanizmy stosowane przez tę Szwajcarską manufakturę, tak samo mechanizm Breitling kaliber B35 posiada certyfikat chronometru, co świadczy do wysokiej dokładności chodu.

Ostatniej wzmianki wymaga zewnętrza część zegarka, szczególnie jego koperta, która w nowym modelu posiada 44 milimetry średnicy. Co ciekawsze, wykonano ją ze stali szlachetnej, ale by nieco uatrakcyjnić wygląd czasomierza i zwiększyć jego funkcjonalność, pierścień okalający tarczę stworzony został ze spieku wolframu, dzięki czemu element ten jest niezwykle odporny na zarysowania i otarcia. Prócz pięciokrotnie większej wytrzymałości niż stal, pierścień z wolframu jest także nieco innego koloru niż pozostałe elementy zegarka, przez co ładnie wyróżnia się na tle srebrnej, stalowej części koperty. Czasomierz posiada klasę wodoszczelności na poziomie 100M, więc jest to nie tylko doskonały kompan podczas podróży, ale także z powodzeniem sprawdzi się w trakcie wakacji nad morzem.

Breitling Galactic Unitime SleekT dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych tarczy oraz pierścienia z nazwami miast i stolic – w czerni lub bieli, jednakże bez względu którą wersję wybierzemy, nowy model oferowany jest wyłącznie na eleganckiej, stalowej bransolecie.

Autor: Maciej Kopyto

Magazyn ZIP NR 7

MAGAZYN ZIP NR 7 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Sportowe zwiedzanie świata. Chronos...
Sportowe zwiedzanie świata. Chronos...
17.03.2015
OMEGA Speedmaster Apollo 13 Silver ...
OMEGA Speedmaster Apollo 13 Silver ...
20.03.2015

Podstrony producentów

Zegarki Roamer
Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco