Sportowe zwiedzanie świata. Chronoswiss GMT

POWRÓT 17.03.2015 Zegarki
Sportowe zwiedzanie świata. Chronoswiss GMT

Dla rekinów biznesu spotkanie w Tokio, szybki lunch biznesowy w Londynie, a może stanowisko w Dolinie Krzemowej, to nie jest nic niezwykłego. Jednak nawet oni, nawet wtedy, gdy w takich służbowych podróżach gonią z miejsca na miejsce, miło jest im w swoich myślach szybko wrócić do domu. Takie przenosiny zdarzają się częściej, gdy patrząc na zegarek uzmysłowiają sobie która godzina jest w miejscu, który nazywają domem.

Tak właśnie może się nam przydarzać częściej, gdy będziemy mieli na nadgarstku nowy zegarek Timemaster GMT marki Chronoswiss, który zostanie zaprezentowany na tegorocznych targach Baselworld 2015. W ten sposób firma wprowadza swoje „najmłodsze dziecko” do sportowej linii zegarków Timemaster. Nowy model harmonijnie łączy praktyczne wskazanie drugiego strefy czasowej z solidnością obudowy sportowego zegarka.

Timemaster GMT marki Chronoswiss

W ciągu ostatnich kilku lat, linia Timemaster przeżyła kilka istotnych zmian, a wszystkie jej dotychczasowe modele zostały dostosowane do komplementarnego, nowego projektu. Rok 2015 dla marki Chronoswiss jest kolejnym krokiem, tym razem z nowym modelem - Timemaster GMT.  Po raz pierwszy w historii firmy do wykonania zegarka użyte zostało włókno węglowe - nowy materiał który w marce Chronoswiss świętuje swoją premierę na wyjątkowej tarczy tego czasomierza. Jest ona wykonana z kilku warstw tej niezwykłej odmiany węgla i ma najbardziej typową strukturę tkaniny,
Kompozycja wysokiej jakości super gładkiego materiału w kolorze antracytu i struktura tkaniny z trójwymiarową głębią, podkreślają sportowy charakter czasomierza. Tak jak w sportowej drużynie liczy się każdy z zawodników, tak dla uzyskania niezwykłego efektu przestrzennego, niezbędne jest każde pojedyncze włókno tworzącej strukturę tkaniny. Układ kolorystyczny tarczy, z niezwykłą kontrastowością elementów układu wskazań, ukierunkowany jest na „wyścigowy żółty kolor” napisu GMT i grotu dodatkowej wskazówki. To właśnie te elementy  decydują o ogólnym wrażeniu, jaki sprawia zegarek i przekonaniu o jego dynamicznym charakterze.  Z warstwą fluorescencyjną Super-LumiNova, wskazówka drugiej strefy czasowej (GMT) może wręcz rozświetlać ciemności.

Timemaster GMT marki Chronoswiss

W zależności od modelu, „wyścigowy żółty kolor” jest źródłem kontrastu dla antracytowej tarczy wykonanej z włókna węglowego, lub galwanizowanej tarczy w kolorze ciemnoniebieskim. Tak, jak wszystkie dotychczasowe zegarki linii Timemaster, także ten model ze wskazaniem GMT jest dostępny w kopercie ze stali szlachetnej, wersji srebrzystej, jak i z czarną powłoką DLC. Charakterystyczną, jak określa producent „kosmopolityczną” kopertę  tego czasomierza może być połączona ze stalową bransoletą, paskiem kauczukowym, lub nowoczesnym paskiem z tworzywa, który ma strukturę podobną do włókna węglowego.

Timemaster GMT marki Chronoswiss

Zegarek „…jaki jest, każdy widzi...”, a na zdjęciach prezentowane są jego różne wersje. Poza wskazaniem czasu podstawowego, realizowanego przez charakterystycznie dla modeli Timemaster ukształtowane wskazówki, czasomierz posiada datownik usytuowany na godzinie „6”, oraz wskazanie czasu GMT. Jego koperta jest wykonana ze stali szlachetnej, a wersja w kolorze czarnym pokryta jest powłoką DLC. Jej obrotowy pierścień posiada pięciominutowe znaczniki cyfrowe. Szkło koperty posiada powłokę antyrefleksyjną, a dekiel jest mocowany na wkręty. Cebulkowa koronka jest wkręcane. Tak samo wkręcane są sztyfty łączące z kopertą pasek, lub bransoletę. Sposób zabezpieczenia tychże sztyftów przed obrotem, przy ich mocowaniu jest rozwiązaniem opatentowanym przez markę Chronoswiss.
Przemierzając hale targowe Baselworld na pewno warto zwrócić uwagę na ten nowy model zegarka marki Chronoswiss.

Władysław Meller
Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Epos

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Seiko2

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Baselworld 2015: ETERNA KonTiki Sup...
Baselworld 2015: ETERNA KonTiki Sup...
16.03.2015
Baselworld 2015: Breitling Galactic...
Baselworld 2015: Breitling Galactic...
19.03.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco