• Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar. Odświeżona i poszerza kolekcja 2024


Wzbudzająca zachwyt kolekcja zegarków o nazwie “Master Ultra Thin”, będąca odzwierciedleniem klasycznego i skomplikowanego zegarmistrzostwa od manufaktury Jaeger-LeCoultre, doczekała się kolejnego wcielenia. Umiejętność łączenia precyzyjnych mechanizmów i sporej liczby komplikacji ich konstrukcji „zamkniętych” w ekskluzywnych kopertach ta szwajcarska marka opanowała do perfekcji.

W tym roku, na niedawno zakończonych targach Watches & Wonders 2024, prestiżowa szwajcarska marka zaprezentowała kilka nowości, wśród których znalazła się odświeżona wersja modelu z gamy “Master Ultra Thin”. Drobne, aczkolwiek znaczące zmiany wizualne oraz wydłużona rezerwa chodu, jaka jest od teraz oferowana, dostępne są w trzech różniących się od siebie wersjach tego zegarka. Sama kolekcja, jak nazwa na to wskazuje, stała się na przestrzeni lat symbolem nowoczesnego zegarka mechanicznego w klasycznej formie, w którym doskonałe mechanizmy i wyszukane funkcje dodatkowe są prezentowane na najwyższym poziomie zegarmistrzostwa.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Genewskie targi W&W 2024 były miejscem, gdzie marka z Le Sentier pokazała zegarki wykonane w wariantach: ze stali szlachetnej, który zestawiono ze srebrną tarczą, oraz dwie droższe wersje wytworzone z czerwonego złota. Dwie złote opcje występują z białymi cyferblatami, a trzecim, najbardziej ekskluzywnym wariantem nowości jest model wykończony przy użyciu sześćdziesięciu diamentów o łącznej masie 0,85 karata umieszczonych na lunecie zewnętrznej. Wszystkie oferują identyczny, rozbudowany zestaw funkcji dodatkowych, takich jak: wieczny kalendarz, czy też wskazanie faz księżyca, które z pewnością docenią miłośnicy astronomii.

Przyjrzyjmy się zatem na początku odświeżonej i poszerza kolekcji Master Ultra Thin Perpetual Calendar na 2024 rok z perspektywy porównania do poprzednika, oraz sprawdźmy jakie zaszły zmiany.

Odświeżony wygląd i nowe proporcje

Koperta zegarka otrzymała taką samą średnicę jak poprzednik, czyli nadal jest to 39 mm, przy jej wysokości 9.2 mm, lecz zmianą, którą łatwo zauważyć są jej uszy. Zostały one wydłużone i delikatnie odchudzone tak, aby zapewnić jeszcze bardziej eleganckie dopasowanie do nadgarstka, co jest wielką zaletą.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Na niezmienionym poziomie, czyli 50m, pozostał stopień wodoszczelności koperty zegarka, co biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to model przeznaczony do aktywności sportowych jest wartością zupełnie wystarczającą.

Dodatkowe zmiany w wyglądzie zewnętrznym można zauważyć na powierzchni tarczy. Obecnie indeksy godzinowe otrzymały bardziej smukły i wydłużony fason, zaś subtarcze zostały osadzone głębiej, tak, aby wskazania prezentowane na nich były jeszcze bardziej wyraźne. Prezentacja aktualnej fazy księżyca pozostała - jak do tej pory, w górnej części tarczy, lecz także i ona została poddana drobnym zmianom. Ten drobny lecz zauważalny akcent w postaci większej liczby gwiazd na dysku tego wskazania z pewnością zauważą pasjonaci. Dopełnieniem są wskazówki typu dauphine, znane z wcześniejszej referencji, lecz tym razem otrzymały satynowo-polerowane wykończenie.

Układ wskazań w niezmienionej formie

Oprócz drobnych zmian, widocznych w zasadzie od razu, sam układ wskazań widocznych na tarczy pozostał w niezmienionej formie.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Oznacza to: subtarczę umiejscowioną na godz. 3., z której odczytujemy aktualny dzień miesiąca, na godz. 6. mamy wskazanie aktualnego miesiąca, a także wskaźnik dnia tygodnia odczytywany z tarczki na godz. 9. Pomiędzy dwoma indeksami, tzn. między godz. 7. a 8., widnieje okienko ukazujące rok.

Prawdopodobnie najbardziej przydatnym elementem jest malutkie okno umieszczone na samym środku, tuż nad mocowaniem wskazówek, ostrzegające użytkownika kolorem czerwonym, kiedy nie należy zmieniać wskazań czasu lub dokonywać korekty w kalendarzu. Funkcja ta pozwala na uniknięcie uszkodzenia mechanizmu, a kolor czerwony pojawia się między godzinami 10.00, a 02.00. Odpowiada za to specjalny dwukolorowy dysk, obracający się o 180°, który w momencie gdy wskazówka godzinowa przesunie się na górną część tarczy, pokazuje wspomniany kolor czerwieni.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Cyferblat w modelach ze złota prezentuje klasyczny odcień zbliżony do barwy skorupki jajka, na powierzchni której widać drobną teksturę, zaś powierzchnia tarczy zegarka w wersji ze stalową obudową jest wykończona szczotkowaniem, ciekawie mieniącym się w słońcu.

Ważną cechą tarczy zegarka, gwarantującą łatwość odczytu prezentowanych wskazań, jest to, że cienkie okręgi na subtarczach nie zachodzą na siebie i przez to nie zaburzają czytelności. Dodatkowo, ich głębsze osadzenie sprawia, że są dużo bardziej wyraźne, niezależnie od koloru powierzchni cyferblatu.

Mechanizm z wydłużoną rezerwą chodu

Największą aktualizacją, jaką wnosi tegoroczne, odświeżone wydanie modelu Master Ultra Thin Perpetual Calendar od Jaeger-LeCoultre jest jego mechaniczne serce, czyli precyzyjny mechanizm. Werk znany z poprzedniej wersji tego zegarka, czyli kaliber 868, a więc konstrukcja z 2013 roku z automatycznym naciągiem sprężyny i wiecznym kalendarzem, został gruntownie przeprojektowany.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Elementy wychwytu oraz dźwignie zostały bardziej zoptymalizowane, co skutkuje zmniejszonym tarciem, a tym samym zmniejszeniu uległo zapotrzebowanie na energię.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę komplikacji konstrukcji, kaliber 868 oferuje teraz zwiększoną rezerwę chodu do 70 godzin, co w porównaniu z poprzednikiem gwarantującym 38 godz. jest znacznie lepszym parametrem.

Na uwagę zasługuje fakt, że jeśli użytkownik tego zegarka np. wydłuży sobie weekend, a pracujący mechanizm zużyje cały zapas energii zmagazynowanej w bębnie sprężyny, w konsekwencji tego zegarek zatrzyma się, to ponowne ustawienie rozbudowanego kalendarza jest dosyć łatwe. Sterowanie wszystkimi jego funkcjami odbywa się za pomocą jednego przycisku umieszczonego z lewej strony koperty.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Mechanizm złożony z 330 elementów można obserwować przez szkło umieszczone od strony dekla, ukazujące niebywały poziom jego wykończenia, który dopełniony jest charakterystycznym dla marki ażurowanym wahnikiem wykonanym ze złota.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar – dostępność i cena

Zaktualizowany Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar, pomimo drobnym zmianom które dokonano, wydaje się być jeszcze bardziej “dojrzałym” projektem zegarka, co na pewno docenią koneserzy. Złożone, skomplikowane zegarmistrzostwo oferowane przez tę manufakturę jest jedną z ciekawszych premier tegorocznych targów “W&W 2024”.

Zaś wysoki poziom cenowy tegorocznych nowości jest w stu procentach adekwatny do poziomu, jaki prezentują produkty marki Jaeger-LeCoultre.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Calendar

Wszystkie trzy warianty zostały zestawione z czarnymi paskami wykonanymi ze skóry aligatora, ze składanym zapięciem. Watiant wytworzony z różowego złota został wyceniony na kwotę 205 000 PLN, wersja z diamentami to wydatek 241 000 PLN, a “najtańsza” wersja z kopertą wykonaną ze stali szlachetnej w Polsce kosztuje 143 000 PLN.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Montblanc Iced Sea 0 Oxygen Deep 48...
Montblanc Iced Sea 0 Oxygen Deep 48...
14.05.2024
Renaud Tixier - Monday. Dwóch wizjo...
Renaud Tixier - Monday. Dwóch wizjo...
17.05.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco