• Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Bulova

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd


Za nami 96-ty już, oscarowy wieczór z najważniejszymi bodaj nagrodami w branży filmowej, wieczór z nagim Johnem Cena, rozerwaną sukienką laureatki Oscara, Emmy Stone, z pierwszą w życiu statuetką dla Roberta Downey’a Juniora i z wielkim przegranym, czyli Martinem Scorsese i jego „Czasem Krwawego Księżyca”.

Osiem i pół funta szczęścia

Jak co roku świat filmowy czeka z zapartym tchem na wręczenie Oscarów – najbardziej prestiżowych nagród w branży, nagród, które każdy - bez wyjątku - człowiek filmu chciałby mieć w swoim dorobku.

Najbardziej pożądana nagroda świata filmu to statuetka przedstawiająca mężczyznę z mieczem stojącego na rolce filmu, która ma 35 cm wysokości (13,5 cala) i waży 8,5 funta, czyli 3 kilogramy 856 gramów, i jest wykonana w całości z brązu oraz pokryta cienką warstwą 24-karatowego złota.Od czasu do czasu na gali zdarzają się wpadki i incydenty.

Dwa lata temu Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka, w tym roku John Cena pojawił się nago, choć jak się później okazało był to celowy zabieg, ponieważ stanowiło to nawiązanie do wydarzenia, które miało miejsce podczas gali wręczenia Oscarów w 1974 roku, czyli 50 lat temu. Wówczas to, gdy David Niven zapowiadał pojawienie się Elizabeth Taylor, na scenie niespodziewanie pojawił się nagi mężczyzna – amerykański fotograf, Robert Opel. Oczywiście John Cena nie był nagi, mimo iż wyglądało na pierwszy rzut oka jakby zasłaniał się jedynie kopertą, miał na sobie strój zwany "modesty garment", dodatkowo miał zapowiedzieć nominowanych w kategorii „Najlepsze kostiumy”.

Nie było natomiast celowe rozprucie się jasnozielonej sukni bez ramiączek Emmy Stone, którą wykonał specjalnie na tę okazję dom mody Louis Vuitton. Aktorka odebrała Oscara za najlepszą rolę żeńską i jest to już jej drugi Oscar – pierwszego otrzymała w 2017 roku za rolę w „La La Land” u boku Ryana Gosslinga (on akurat wystąpił na gali z Tag Heuer’em Carrera „Barbie” z różowym wyhodowanym laboratoryjnie 1,3-karatowym diamentem).

W wieku 59 lat pierwszego swojego Oscara za drugoplanową rolę w „Oppenheimerze” doczekał się natomiast Robert Downey Jr., którego wszyscy znają głównie z roli Tony’ego Starka, czyli Ironmana.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Jego dorobek filmowy jest jednak znacznie ciekawszy, bo zagrał m.in. w takich filmach jak „Wydział Pościgowy” - razem z Tommy’m Lee Jones’em, „Good Night and Good Luck”, „Zodiak” – opartej na faktach historii seryjnego mordercy (gorąco polecam), „Sherlock Holmes”, czy w świetnej komedii „Zanim odejdą wody”, oraz w jednym z moich ulubionych – „Sędzia” (jeśli nie widzieliście, to żałujcie).

Wielkim przegranym tegorocznej gali okazał się „Czas Krwawego Księżyca” Martina Scorsese, z Leonardo Di Caprio w roli głównej, który był nominowany w 10 kategoriach i nie zdobył ani jednej statuetki.

Zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Oprócz nagród i wpadek filmowych gwiazd wszyscy zwracają uwagę na ich kreacje, a my – z racji pasji – głównie na to, co mają na przegubach. Tym razem – w odróżnieniu od poprzednich gali nagród filmowych – pozwolicie, że zaczniemy niejako od końca.

De Ville Trésor

Dominic Sessa, młody aktor, który wystąpił w „Przesileniu Zimowym” nominowanym w kategorii „Najlepszy film”, pojawił się na gali z zegarkiem Omega De Ville Trésor (ref. 435.13.40.22.01.001) w stalowej kopercie i z delikatnie wypukłą czarną tarczą oraz czarnym paskiem ze skóry aligatora.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Ten elegancki zegarek o średnicy 40 mm, znakomicie pasujący do wieczorowego stroju, ma delikatne, wąskie wskazówki i indeksy wykonane z białego 18-karatowego złota, mały sekundnik umieszczony na godzinie 6., i wskaźnik rezerwy chodu na 12. Indeksy na godzinach 3., 6., 9. i 12. zostały zdublowane. Po lewej stronie tarczy znalazła się informacja o klasie mechanizmu, zaś po prawej logo Omega.

Seria Trésor została wprowadzona przez Omegę w 1949 i były to pierwsze zegarki wykorzystujące legendarny mechanizm o 30-milimetrowej średnicy. Obecny model wyposażony jest w mechanizm Co-Axial Master Chronometer 8934 z manualnym naciągiem, łożyskowany na 30 kamieniach i pracujący z częstotliwością 25 200 wahnięć balansu na godzinę, który w pełni nakręcony zapewnia 72 godziny rezerwy  chodu.

De Ville Trésor po raz drugi

Enzo Vogrincic, urugwajski aktor, który zagrał w „Śnieżnym Bractwie”, nominowanym w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”, podczas wieczoru miał na ręku zegarek Omega De Ville Trésor w kopercie ze stali, z lunetą wysadzaną brylantami i czarnym paskiem ze skóry aligatora.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Lekko wypukła, srebrna, opalizująca tarcza z okienkiem daty na godzinie szóstej zestawiona jest z indeksami i wskazówkami z białego złota. Logo Omega umieszczono tradycyjnie, w górnej części tarczy chronionej przez szafirowe szkło z obustronnym antyrefleksem. Również dekiel został zaopatrzony w szafirowe szkło, przez które widać zdobiony falami genewskimi mechanizm 8910 z manualnym naciągiem, certyfikatem Master Chronometer oraz 72-godzinną rezerwą chodu.

Koperta o średnicy 40 mm i wysokości 10,1 mm jest wodoszczelna do 30 metrów. Zegarek oznaczony jest referencją 435.18.40.21.02.001 i oprócz wersji, która nosi Vogrinic dostępny jest jeszcze w 6 innych wariantach.

I po raz trzeci

Nominowany w kategorii dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej za film "Amerykańska fikcja", Jeffrey Wright, znany między innymi z roli agenta CIA, Felixa Leitera w serii przygód Jamesa Bonda,  zdecydował się założyć na galę wręczenia Oscarów dokładnie ten sam model Omega De Ville Trésor, co Dominic Sessa.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Obaj wystąpili też w czarnych garniturach i białych koszulach z czarnymi muchami, przy czym Sessa wybrał garnitur dwurzędowy, a Wright – jednorzędowy. Do obu tych strojów De Ville Trésor pasował idealnie, takie okazje wydają się być „naturalnym środowiskiem” tego modelu.

Konstelacja Wieloryba

Brendan Frazer, ubiegłoroczny laureat Oscara za główną rolę w filmie „Wieloryb”, który wręczał statuetki podczas tegorocznej gali oscarowej, założył Omegę Constellation z 18-karatowego złota Sedna™ z błękitną tarczą ze szlifem słonecznym. Średnica koperty o charakterystycznym dla serii Constellation kształcie ma 41 mm. Do tego niebieski ceramiczny pierścień z nałożonymi rzymskimi oznaczeniami godzin wykonanymi w technologii Ceragold™ została skomponowana z niebieskim paskiem ze skóry aligatora i gumy (od spodu).

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Logo Omega, gwiazda i indeksy na tarczy zostały wykonane ze złota Sedna™, tak samo jak wskazówki. Od góry koperta zamknięta jest wypukłym szafirowym szkłem, a od dołu zakręcanym deklem z szafirowym, ale tym razem płaskim, szkłem.

Wewnątrz koperty pracuje mechanizm Omega 8091 z automatycznym naciągiem z wychwytem współosiowym, oraz wahnikiem wykonanym ze złota Sedna i certyfikatem Master Chronometer. Koło balansowe tego nakręcanego przy ruchach ręki mechanizmu wykonuje 25 200 oscylacji na godzinę, a sprężyna główna zapewnia 60 godzin nieprzerwanego działania.

Zegarek nosi numer referencyjny 131.63.41.21.03.001 i jest wodoszczelny do 50 metrów, poza opisywanym wariantem dostępnych jest też 16 innych.

Omega De Ville Prestige

Colman Domingo, który był nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy aktor w roli pierwszoplanowej” za rolę w „Rustin”, na gali miał swój ulubiony model Omegi - De Ville Prestige o referencji 434.13.40.20.01.001 w stalowej 40-milimetrowej kopercie na czarnym pasku ze skóry aligatora. Zegarek idealnie pasuje do wizytowych i biznesowych strojów i z uwagi na swoją niewielką grubość, zaledwie 9,9 mm, łatwo da się schować pod mankietem koszuli.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Model zaopatrzono w mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 8800 z automatycznym naciągiem, wykończony rodowaniem i falami genewskimi z krzemową sprężyną balansu pracującego w rytmie 25 200 wahnięć na godzinę.

Lekko wypukła, pokryta czarną warstwą PVD tarcza wykończona szlifem słonecznym, nakładane na przemian rzymskie indeksy i kaboszony oraz wskazówki zostały pokryte warstwą złota Sedna™.

Podziałka minutowa ma w tym modelu formę torów kolejowych, a okienko daty w kształcie trapezu na godzinie 6. pozbawione jest obramowania. Koperta zamknięta jest od góry szafirowym szkłem, obustronnie pokrytym warstwami likwidującymi refleksy światła, a od dołu przezroczystym deklem, jej wodoszczelność określono na 30m. Dlaczego napisałem, że to ulubiony zegarek Pana Domingo? Ponieważ ten sam model, ale w innym wariancie – ze srebrną tarczą i na bransolecie - Colman Domingo miał na ręku podczas gali wręczenia nagród BAFTA, o czym możecie przeczytać w artykule na naszym portalu tu: zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG.

Księżycowy scenariusz

Zdobywca Oscara 2024 w kategorii „Najlepszy scenariusz adaptowany” za film "Amerykańska fikcja", Cord Jefferson postawił na niedawną premierę Omegi, białego Speedmastera Moonwatch.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Tegoroczna nowość Omegi to Speedmaster Professional w wersji z białą, lakierowaną tarczą oraz czarnymi wskazówkami i nakładanymi indeksami i elementami dekoracyjnymi w kolorze czerwonym.

Zegarek inspirowany jest projektem „Alaska”, supertajnym przedsięwzięciem Omegi z roku 1969 (jeszcze przed lądowaniem na księżycu) mającym na celu opracowanie zegarka dla załóg misji kosmicznych. Nowy Speedmaster Moonwatch bazuje na sprawdzonym mechanizmie ze stoperem - Omega 3861 z wychwytem współosiowym, krzemową sprężyną balansu i wystawionym przez METAS certyfikatem Master Chronometer. Oczywiście z racji przeznaczenia zegarka jest to mechanizm z naciągiem manualnym, a jego rezerwa chodu to 50 godzin.

Pełen opis tego chronografu znajdziecie na naszym portalu: Omega Speedmaster Moonwatch z białą lakierowaną tarczą.

Zegarek, który spadł z nieba

Da’Vine Joy Randolph, zdobywczyni Oscara za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, wybrała na ten wyjątkowy wieczór zegarek z linii Constellation.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Gwiazdy nie spadają z nieba, jednak meteoryty owszem i z takiego właśnie kawałka meteorytu została wykonana tarcza noszonego przez bohaterkę „Przesilenia zimowego” zegarka Omega Constellation w 28-milimetrowej kopercie ze stali i na stalowej bransolecie o numerze referencyjnym 131.15.28.60.99.001. Luneta jest wysadzana diamentami, diamentowe są również indeksy na tarczy wykonanej z fragmentu meteorytu zabarwionej lawendowo.

Logo Omega, gwiazda „Constellation” i szkieletowane wskazówki zostały natomiast wykonane z białego złota. Wewnątrz wysokiej na 8,5 mm, wodoszczelnej do 30 metrów koperty zamknięto kwarcowy mechanizm Omega 4061. Ciekawostką jest fakt, że nie ma dwóch identycznych egzemplarzy, ponieważ wzór tarczy nie jest powtarzalny.

Zegarek został dobrany kolorystycznie do pastelowej, niebieskiej sukni z rękawami przypominającymi boa oraz długim trenem. Więcej o zegarkach Omega Constellation z tarczami wykonanymi z meteorytu pisaliśmy tu: Omega Constellation Meteorite. Każda tarcza zegarka jest unikatowa!

Pierwszy najlepszy

Cilian Murphy, aktor irlandzkiego pochodzenia, który znany był do niedawna głównie jako doktor Jonathan Crane z serii filmów o Batmanie oraz Tommy Shelby z serialu Peaky Blinders, zagrał główną rolę w filmie „Oppenheimer”, za którą to rolę został nominowany do Oscara.

Była to jego pierwsza nominacja do tej nagrody i od razu zwycięska, ponieważ został zdobywcą Oscara w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy”.

Na czerwonym dywanie pojawił się w czarnym garniturze vintage od Versace, z broszą z 18-karatowego żółtego złota inspirowaną filmem, oraz zegarkiem Omega De Ville Prestige z tarczą w kolorze zielonym.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Ten ponadczasowy model w 41-milimetrowej, stalowej kopercie z paskiem ze skóry aligatora w kolorze zielonym jest typowym przedstawicielem linii De Ville.

Wypukła tarcza o barwie sosnowej zieleni została wykończona tłoczonym, mieniącym się w słońcu wzorem przypominającym nieco jeans, a na niej namalowano bardzo dyskretne logo producenta, informację o zastosowanym mechanizmie i skalę małego sekundnika na godzinie szóstej.

Wskazówki o kształcie wydłużonego liścia, rzymskie cyfry oraz kaboszonowe indeksy zostały pokryte warstwą żółtego złota, a namalowana na skraju tarczy podziałka minutowa – tradycyjnie dla tej linii zegarków – ma formę „toru kolejowego”. Całości dopełnia okienko daty umieszczone na godzinie trzeciej, z jasnymi cyframi na czarnym tle. Na froncie zegarka znajduje się wypukłe szkło szafirowe, zaś od spodu zastosowano wciskany, przeszklony dekiel.

Oscary 2024: zegarki Omega na nadgarstkach filmowych gwiazd

Do „napędu” zegarka użyty został mechanizm 8802 z naciągiem automatycznym, o średnicy 26 milimetrów i 35 rubinowych łożyskach, pracujący w rytmie 25 200 wahnięć balansu na godzinę, zdobiony falami genewskimi. Zastosowano w nim sprężynę balansu wykonaną z krzemu, wychwyt współosiowy oraz jeden bęben sprężyny, która jest w stanie zmagazynować energię na 55 godzin pracy.

Wygląda na to, że jest to jeden z ulubionych zegarków Ciliana Murphy’ego, ponieważ ten sam model miał również na przegubie, gdy odbierał nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej w lutym tego roku.

W sumie „Oppenheimer” został uhonorowany siedmioma Oscarami, w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy reżyser, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze zdjęcia i najlepszy montaż.

Szukasz informacji o nowościach marki Omega i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Omega.

Więcej najnowszych informacji z branży i świata zegarków tu: wiadomości branżowe.


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Zegar historii. Konkurs plastyczny ...
Zegar historii. Konkurs plastyczny ...
16.03.2024
Wartość sprzedaży szwajcarskich zeg...
Wartość sprzedaży szwajcarskich zeg...
20.03.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco