• Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Meccaniche Veneziane
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Doxa Sub
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Delma
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Sturmanski
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Fortis

Prezentujemy: Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique (zdjęcia live)


Powrót do kategorii

Mimo, iż już dość długo funkcjonuję w zegarkowym świecie, nadal zdarzają się sytuacje, gdy z jakąś marką spotykam się po raz pierwszy. Tak jest w przypadku Ateliers DeMonaco.

„Szlachetność rzeczy jest jej wiecznością” - LEONARDO DA VINCI – to cytat wielkiego artysty i wizjonera, na którym budowana jest filozofia tej marki. Szlachetność obliguje.

Współczesne piękno, elegancja i duch doskonałości Monaco - na których opiera się Ateliers DeMonaco i inspiruje się nimi - zaowocowało chęcią stworzenia własnej kolekcji zegarków. Szlachectwo wiąże się nie wyłącznie z dziedzictwem, nazwiskiem czy historią. Nie chodzi tylko o tradycyjne kody i reguły. Prawdziwego szlachectwa nie można kupić ani udawać. Chodzi o ponadczasowe wartości, które kierują gestami i zachowaniem: od doskonałego wykonania do niezależności, od tradycyjnego „know-how” po niekończące się innowacje, poprzez emocje, unikatowość i śmiałą estetykę, wizja szlachetności marki jest naznaczona odwiecznymi cnotami, które uosabiały jej ducha i styl.

Powyższy fragment to - jak się zapewne domyślacie - nieco pompatyczne wywody z materiałów prasowych marki Ateliers DeMonaco, ale trzeba przyznać, że jej oferta jest nad wyraz dopracowana, a dążenie do szlachetności zegarków przez perfekcję wykończenia detali widać wyraźnie.

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Ale w firmowych informacjach przewija się często: Noblesse Oblige…

Na szczęście nie tylko wychwalanie szlachetności i pochodzenia zajmuje czas w tej niewielkiej firmie. Motywem przewodnim działań jest też innowacja. Od mechanizmów, do ręcznie wykonanych elementów dekoracyjnych, sugestywnych cech konstrukcyjnych po sfazowane i polerowane mosty, specjalne grawerowanie do rzeźbionych i szkieletowanych tarcz.

Firma stara się zegarki tworzyć tak, by dzięki atrakcyjnemu kształtowi koperty i pozostałych elementów,  każdy detal doskonale prezentował wiedzę techniczną Ateliers DeMonaco i pasję do „haute horlogerie”. Współzałożyciel firmy, Peter Stas, znany także ze stworzenia firmy Ferderique Constant twierdzi:

Jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy w życiu jest tworzenie. Jeszcze bardziej ambitne jest stworzenie czegoś, co przetrwa dłużej niż twoje życie – będzie spuścizną ”.

Zegarki Ateliers DeMonaco mają spełniać to zadanie.    

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Zegarki są pieczołowicie wykańczane, by oddać tego ducha szlachectwa jakim chcą emanować. Dlatego każdy model Ateliers DeMonaco jest starannie polerowany, szczotkowany i grawerowany ręcznie. W niektórych przypadkach proces może trwać ponad 100 godzin.

Od Tourbillona po model Admirał Chronographe Flyback przez Poinçon de Genève, marka stworzyła dotychczas sześć wyjątkowych linii zegarków mechanicznych oferowanych na indywidualne zamówienie.

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Ateliers DeMonaco szczególnie szczyci się faktem, że jest piątą marką mającą prawo używać pieczęci genewskiej, będącej potwierdzeniem najwyższych standardów doskonałości wynikających z tradycji haute horlogerie i nagradzania tym symbolem wysokiej klasy marek zegarków.

Nowa siedziba marki znajduje się w Genewie, ale jej dusza zawsze pozostanie w najpiękniejszym klejnocie Riwiery, który zainspirował także jej nazwę: Monaco.

Zaprezentujemy model dość prosty, ale przepełniony elegancją w bardziej swobodnym wydaniu. POINÇON DE GENÈVE CLASSIQUE

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Zegarek występujący w sześciu odsłonach.

Oferowane są modele z tarczami wykonanymi z szafiru, ręcznie emaliowanymi z wizerunkiem jeziora Genevskiego, a także warianty klasyczne z tarczą w kolorze srebrnym lub szarym. I właśnie tymi ostatnimi się zajmiemy.

Koperta zegarków tej kolekcji jest klasyczna w kształcie, poprowadzona bardzo spokojnymi liniami. Łagodnie, ale z lekkim odcięciem wypuszczone uszy są dość szerokie, tak jak pięknie wypolerowana luneta. Luneta, która poprzez sporą szerokość jest bardzo wyrazista i staje się jedną z cech charakterystycznych tego modelu. Boki koperty są także polerowane i lekko obłe.

Daje to wizerunek koperty nie będącej odbiciem klasycznego kanonu elegancji, a raczej zegarka o nieco sportowym zacięciu. Wygląd i kształt tej koperty wykonanej w wersji z szarą tarczą z białego złota, a z różowego złota w wersji ze srebrzystą tarczą bardzo przypadł mi do gustu.

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Łagodne linie koperty oraz gładkie powierzchnie z ostrymi krawędziami wysokiej jakości robią świetne wrażenie.

Obudowa ma 40 mm średnicy oraz 9,2 mm grubości, co oznacza także komfortowe użytkowanie i łatwe wsunięcie się pod każdy mankiet. Wspomniana luneta okala atrakcyjną wizualnie tarczę. Opisywane dwa modele różnią się kolorem cyferblatu, za to ich wykończenie i detale są takie same.

Wykończenie jest na bardzo wysokim poziomie. Do każdego elementu, szczegółu,  podchodzono z pietyzmem. Centralną część tarczy zajmuje powierzchnia przyozdobiona giloszowaniem na zwór rozchodzących się od środka półokręgów.

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

W górnej części tego obszaru, pod godziną 12-tą nałożono jakby szczotkowaną tabliczkę z wygrawerowaną nazwą firmy. Po drugiej stronie, nad godziną 6-tą nałożono misternie wycięte logo Pałacu Monako.

Dookoła giloszowanej powierzchni zastosowano obszar ze szlifem słonecznym. Na jego zewnętrznej krawędzi nadrukowano białym kolorem na szarej i czarnym na srebrzystej tarczy podziałkę minutową na wzór torowiska. Co 5 minut ponad indeksami zamieszczono złocisty lub srebrzysty punkt o kształcie ostrosłupa o podstawie rombu. Bliżej środka widzimy duże, nakładane i zabarwione na czarno indeksy godzinowe w postaci cyfr rzymskich.

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

W obu wersjach kopert i tarcz prezentują się świetnie, przez co stanowią o wizerunku tego zegarka.

Wskazówki w stylu dauphine mają poprowadzoną przez środek krawędź wzdłuż której widoczne jest przełamanie tworzące dwie płaszczyzny. W wersji z tarczą w kolorze szarym są one srebrzyste, a w złotej mają kolor dobrany do koperty.

Wszystkie wskazówki wraz z prostym i wąskim sekundnikiem mają optymalnie dobraną długość. Oferująca klasę wodoodporności do 30 metrów koperta z obu stron zwieńczona jest szkłami wykonanymi z szafiru. Szkło chroniące tarczę ma powłoki antyrefleksyjne.

Dekiel przykręcany jest 6 śrubkami.

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

„Sercem” zegarka jest mechanizm z ręcznym naciągiem o oznaczeniu dMc-708 Poinçon de Genève z opatentowanym systemem regulacji „Freebeat”. Mechanizm ten pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę (4 Hrz), ma 38-godzinną rezerwę chodu i łożyskowany jest na 18 kamieniach.

Wspomniany system regulacji „Freebeat” pozwala regulować długość włosa za pomocą układu składającego się z prostego pręcika z zębami na jednej krawędzi, pozwalającymi na mocowanie go na różnej długości. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę stosowania kołków regulacyjnych, a tym samym zapobiega niepotrzebnym zakłóceniom.

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Ateliers DeMonaco - Poinçon de Genève Classique

Mechanizm jest bardzo atrakcyjny wizualnie, ma sfazowane krawędzie i przyozdobiony jest pasami genewskimi, dzięki czemu możliwość przyglądania mu się przez szafirowe szkło to duża przyjemność.

Zegarek Poinçon de Genève Classique otrzymujemy wraz z ręcznie wykonanym paskiem ze skóry krokodyla, z klamrą wykonaną z 18 karatowego złota w kolorze koperty.

Każda z wersji powstała w limitowanej liczbie 18 egzemplarzy.

Cena Ateliers DeMonaco Poinçon de Genève Classique to około 76 000 złotych.

Inne ciekawe modele haute horlogerie prezentujemy w dziale: Prestiżowe zegarmistrzostwo

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 16

MAGAZYN ZIP NR 16 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Doxa 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Qclock Two 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Laco 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

TUDOR Black Bay – modele Fifty-Eigh...
TUDOR Black Bay – modele Fifty-Eigh...
10.06.2019
Prezentujemy: ORIS Aquis Clean Ocea...
Prezentujemy: ORIS Aquis Clean Ocea...
17.06.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Delma
Zegarki marki Doxa Sub
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Meccaniche Veneziane
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Sturmanski
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco