• Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Delbana

Prezentujemy: ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition (zdjęcia live)


Powrót do kategorii

Statystki związane z zanieczyszczeniem mórz i oceanów są druzgocące. Wielu z nas co roku wypoczywa, korzystając z często pięknych plaż i niejednokrotnie bajecznych krajobrazów. Okazuje się, że morza i oceany nie wszędzie są piękne. Podobno co roku ponad 8 milionów ton plastiku wpływa do oceanów. To tak, jakby co minutę do oceanu zrzucała całą swoją zawartość jedna duża  śmieciarka. W ONZ wyliczono koszt finansowy, jaki to generuje dla morskiego ekosystemu. Wyceniono go na 8 miliardów dolarów.

Niektórzy z naukowców twierdzą, że do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb! To już sytuacja zagrażająca przyszłości ludzkości. Zbyt długo nic się w tym kierunku nie działo. Jako, że jesteśmy na szczycie łańcucha pokarmowego do naszych żołądków trafia wiele niebezpiecznych substancji, które wcześniej pochłonęły ryby.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

Nadszedł czas, aby zacząć myśleć o biegu zmian na Ziemi i stanie środowiska, zanim będzie za późno. Ten problem zauważono także w firmie Oris. Ten niezależny szwajcarski producent zegarków uznał, że trzeba wprowadzać zmiany na lepsze.

Firma przyjęła 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Teraz Oris ogłosił nowe partnerstwo związane właśnie z przywracaniem czystości oceanów. To doskonale pasuje do firmy mającej w swojej ofercie bardzo charakterystyczne zegarki do nurkowania. Naturalną więc wydaje się współpraca z Pacific Garbage Screening, pionierską, młodą organizacją, która rozwija technologie, mające na celu przywracanie czystych wód oceanicznych poprzez przechwytywanie plastiku, który mógłby dostać się do oceanów.

Partnerstwo,  nawet w tak szczytnym celu, a może właśnie dlatego, że w tak szczytnym oznacza specjalny zegarek. Aby podkreślić współpracę wprowadzono zegarek Oris Clean Oceans Limited Edition ref. 01 733 7732 4185.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

Zegarek do nurkowania z serii Aquis. Jest wodoodporny do 30 bar (300 metrów) i jest wyposażony w bardzo atrakcyjną, gradientową niebieską tarczę z charakterystycznymi nakładanymi indeksami pokrytymi, tak jak wskazówki, masą luminescencyjną Super-LumiNova. To ciemnoniebieski kolor przypominający barwę głębokich wód oceanicznych, czystych wód, mieniący się pięknie w świetle dzięki przyozdobieniu szlifem słonecznym.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

Jak przystało na zegarek typu diver wyposażono go także w jednokierunkowo obracaną lunetę z ceramiczną wkładką, także w kolorze niebieskim, określanym jako „aqua blue”. Sam projekt to nurkowy zegarek o stylistyce do jakiej Oris nas już przyzwyczaił i z jaką od razu kojarzą się nurkowe zegarki tej firmy.

Okrągła koperta o kształcie przypominającym nieco hokejowy krążek, ze zintegrowaną bransoletą z  nietypowym mocowaniem do krótkich, zagiętych i dość masywnych uszu. Do tego dobra jakość obróbki powierzchni, oraz obustronnie zagięte szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką antyrefleksyjną. Umieszczona tradycyjnie na godzinie 3-ciej koronka z obu stron chroniona jest wypustkami przykręcanymi do koperty.

Solidna, trójrzędowa bransoleta pewnie mocuje zegarek do nadgarstka.  

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

Bransoleta ma centralne ogniwa szczotkowane, a zewnętrzne polerowane.

Ciekawie zegarek prezentuje się od spodu. Wkręcany, stalowy dekiel ma wkomponowany w centralnej części medalion, który wykonano z … przetworzonych butelek PET. Jak łatwo się domyślić, każdy medalion umieszczony w deklu każdego z 2000 zegarków ma inny, unikatowy wzór, co dodatkowo uatrakcyjnia tę serię.

To nie jest oczywiście sposób na rozwiązanie problemu zanieczyszczenia wód morskich i oceanicznych, ale symbolizuje potrzebę działania, zajęcia się milionami ton praktycznie nie podlegających degradacji substancji.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

Każdy z 2000 sztuk wyprodukowanych w limitowanej serii zegarków zostanie zaoferowanych w specjalnych pudełkach wykonanych z przyjaznych dla środowiska glonów, wewnętrzne plastikowe wkłady wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu.

„Limitowana edycja Oris Clean Oceans jest symbolem naszego zaangażowania w pozbycie się tworzyw sztucznych z oceanów” - powiedział Dyrektor naczelny Oris, Rolf Studer.

„Oris trwa w zamiarze by pracować z agencjami działającymi na rzecz pozytywnych zmian, i jesteśmy zachwyceni współpracą z Pacific Garbage Screening, której innowacyjne rozwiązanie ma przynieść znaczące zmiany na lepsze, zgodnie z misją Orisa”.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

Aktualne badania wskazują, że mamy poważny „plastikowy problem” - nasze oceany się zapełniają odpadami plastikowymi. Nieodpowiedzialne praktyki pogarszają problem i całe życie na Ziemi odczuwa wpływ takich działań. ONZ oblicza, że przeciętny Europejczyk konsumuje 11 000 mikroplastycznych cząstek rocznie poprzez spożycie ryb.

Marka Oris rozpoczynając współpracę z Pacific Garbage Screening, chce mieć wpływ na pozytywne zmiany, chce je wspierać i brać w nich udział. Koncepcją organizacji jest zmienna, ruchoma platforma umieszczana w rzekach, przy ich ujściach, która przechwytuje i przetwarza śmieci z tworzyw sztucznych. Celem jest przetworzenie plastiku w energię i biodegradowalne tworzywa sztuczne.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

Olbrzymia struktura platformy ma zbierać nawet tworzywa sztuczne o bardzo niewielkich rozmiarach, mikroplastiki, w procesie zwanym „odwróconym osadzaniem”. „To jest dokładnie taki pomysł, rozwiązanie, zmieniające naszą grę na świecie zgodnie z potrzebą oceanów ”- powiedział Rolf Studer. „Wierzymy, że razem możemy coś zmienić”.

Ważne jest także to, ze platforma jest obiektem zakotwiczonym, nie posiada żadnego napędu i nie wymaga paliwa i działa jak odwrócony zbiornik sedymentacyjny. Nie ma także potrzeby stosowania jakichkolwiek sieci dla systemów filtrujących. Oznacza to, że  ryby i inne gatunki żyjące w oceanie nie zostaną skrzywdzone. Planowane jest umieszczenie platform  w ujęciach 10 najbardziej zanieczyszczających oceany rzek.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

A jaki jest charakter związku z firma Oris?

Partnerstwo związane z podnoszeniem świadomości znaczenia czystych oceanów oznacza, że współdziałanie z firmą, która jawi się jako „pasjonat” czystych oceanów, tworzący zegarki do eksploracji głębin będzie doskonałym kierunkiem, z dużym wpływem na promocję, szeroki zasięg i tym samym wpływanie na podnoszenie świadomości.  

Organizacje wspólnie pracują nad kampanią mającą na celu podnieść świadomość na temat zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych, a zegarek Oris z limitowanej edycji odegra dużą rolę uczestnicząc w edukacji  osób zainteresowanych nurkowaniem, morzami i oceanami.

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition

ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition dane techniczne:

Koperta: wieloczęściowa koperta wykonana ze stali nierdzewnej
Średnica: 39,50 mm
Luneta: jednokierunkowa, obrotowa z wkładką ceramiczną w kolorze aqua blue
Tarcza: w kolorze aqua blue, gradientowa
Wskazówki i indeksy:  z nałożoną masą luminescencyjną Super-LumiNova®
Szkło: szafirowe, obustronnie wypukłe z powłoką antyrefleksyjna od wewnątrz
Dekiel: stalowy, wkręcany z medalionem wykonanym butelek PET.  
Bransoleta: trójrzędowa ze stali nierdzewnej ze składanym zapięciem z rozszerzeniem
Wodoszczelność 30 bar (300 m)
Mechanizm: Oris 733 (Sellita SW200-1) z automatycznym naciągiem

Cena katalogowa modelu ORIS Aquis Clean Ocean Limited Edition wynosi 8 490 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Oris znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: ORIS

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Prezentujemy: Ateliers DeMonaco - P...
Prezentujemy: Ateliers DeMonaco - P...
13.06.2019
Prezentujemy: Vostok Europe Expedit...
Prezentujemy: Vostok Europe Expedit...
19.06.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco