• Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Eberhard

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w 2017 roku. Warto wspomnieć!


Powrót do kategorii

O ile koniec roku jest przyjmowany jako najlepszy czas dla wytyczania planów na przyszłość, to pierwsze dni stycznia są na pewno doskonałym czasem do przeprowadzenia podsumowania minionego okresu.

Dla portalu Zegarki i Pasja takie podsumowanie jest o tyle ważne, że dynamiczny rozwój naszego serwisu i poszerzanie go o nowe treści, oraz szybko wzrastająca z każdym kolejnym miesiącem liczba Czytelników (przekraczająca już 50 000 miesięcznie wg GA), mogły spowodować, iż niektóre interesujące opracowania zarówno z początku, jak i końca ubiegłego roku mogły przez niektórych pozostać niezauważone. 

Dodatkowo na odbiór portalu oraz związane z tym wrażenia naszych Czytelników na pewno wpływ miało wprowadzenie drukowanej wersji kwartalnika Zegarki i Pasja (dostępnego także w wersji PDF). Część z artykułów, które ukazały się w drukowanym kwartalniku, oczywiście po ich dezaktualizacji, zwykle w znacząco poszerzonej formie jest udostępnianych także na portalu.
 
Postanowiliśmy zatem przygotować podsumowanie publicystycznej części naszej działalności z ubiegłego roku oraz podjąć próbę wskazania artykułów bądź informacji, które cieszyły się dużą poczytnością, a które to z różnych względów mogły zostać przez Was przeoczone.

Próba selekcji publikacji na portalu Zegarki i Pasja

Analiza „poczytności” opracowań, prowadzona na podstawie tylko danych liczbowych dotyczących odsłon danego artykułu rejestrowanych przez silnik portalu byłaby niepełna, dlatego musi być ona także prowadzona przy wzięciu pod uwagę liczby materiałów przypadających dla danej kategorii i grupy publikacji.

Równocześnie, zdając sobie sprawę z większej poczytności opracowań „life stylowych” przygotowywanych zwykle na podstawie materiałów prasowych marek, chcemy doceniać i wspierać materiały analityczne, historyczne, czy też techniczne. Te ostatnie są dla odmiany niemal wyłącznie dokonaniami autorskimi członków naszej redakcji lub osób zaprzyjaźnionych.

Kategoria nr 1 -  Dział ZEGARKI

Jest oczywiste, że w tym dziale naszego portalu pojawia się najwięcej publikacji.

Fakt ten zdecydowanie ułatwia wskazania tych najpopularniejszych z minionego roku.

Szczególne uznanie Czytelników zyskiwały opracowania o modelach unikatowych w każdej z grupie producentów – czy to polskich, szwajcarskich, niemieckich, czy japońskich. 

Miano lidera zyskało opracowanie ze stycznia minionego roku: Citizen Eco-Drive One - najcieńszy na świecie zegarek ładowany światłem, które do dnia dzisiejszego odnotowało już niemal 10 000 odsłon!

Citizen Eco-Drive One

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że do kategorii „Zegarki” wliczają się także nasze autorskie video recenzje, które rządzą się trochę innymi prawami i dla których trzeba byłoby liczyć liczbę wyświetleń na kanale YouTube.

Ze względu na dodatkową, istotną ścieżkę dojścia – wyszukiwarkę YouTube, w tej grupie często rządzi „winna zasada” - „im starsze – tym lepsze”. 

W gronie video recenzji liderem ubiegłego roku jest nagranie prezentujące video recenzję modelu: Bulova 98A177 Automatic Skeleton (obecnie ponad 5 600 wyświetleń na kanale YouTube ZiP!)

Bulova 98A177 Automatic Skeleton
 
Pewnie ze względu na strukturę naszego krajowego rynku, czasomierze z grupy wyrobów najbardziej prestiżowych znalazły się na nieco dalszych pozycjach. Wiadomo jednak, że informacje o tego rodzaju zegarkach są mile widziane i chętnie czytane przez stale rosnącą grupę bardzo świadomych Czytelników, coraz lepiej zorientowanych i poruszających się w świecie zegarków.

W kategorii Prestiżowe zegarmistrzostwo największe uznanie zyskał artykuł: SIHH 2017: GREUBEL FORSEY - Grande Sonnerie.

GREUBEL FORSEY - Grande Sonnerie

W dziale Zegarki podkreślamy także zegarki damskie, dla której to grupy chcielibyśmy także budować coraz szersze grono odbiorców – tak pań, jak i panów.

Liderem w gronie opracowań o zegarkach damskich został artykuł: CERTINA DS First Lady Ceramic Moon Phase - "Czarodziejka z księżyca".Kategoria nr 2 – dział WIADOMOŚCI

Pewnie żadnego z naszych Czytelników nie zdziwi fakt, iż w każdym z działów naszego portalu chętnie czytanymi opracowania były te związane z firmą Casio.

W kategorii wiadomości było nim przykładowo należące do grupy „Ciekawostki” opracowanie: „Fenomen G-Shock - na czym polega wyjątkowość popularnej kolekcji marki Casio?”, które do dnia dzisiejszego odnotowało ponad 12 300 odsłon.W tym miejscu należy też wspomnieć o dobrej oglądalności zegarków polskich, czy związanych z Polską.

Przedstawicielem takich zainteresowań może być choćby doskonała relacja z premiery limitowanego zegarka Warszawianka firmy Czapek & Cie.

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Ciesząc się z tak dużej popularności tego rodzaju opracowań można także trochę żałować, że w dalszym ciągu, mimo rejestracji większej liczby materiałów, w gronie liderów nie znalazły się opracowania z grup: „Noc Muzeów”, „Targi”, czy „Wydarzenia”. Można tylko mieć nadzieję, że branżowych imprez będzie coraz więcej, a organizujące jej jednostki coraz lepiej będą nagłaśniać swoje aktywności, także poprzez współpracę z internetowymi serwisami branżowymi.

Przy okazji listowania tej kategorii, trzeba wskazać artykuł, który cieszył się wielką poczytnością, a który musimy pozostawić poza jakąkolwiek analizą. 

Była to informacja o śmierci Profesora Zdzisława Mrugalskiego. 

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017


Kategoria nr 3 – dział ZEGARKOWY ŚWIAT

W naszym „Zegarkowym Świecie” największą popularnością cieszyło się opracowanie przygotowane przez członka Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, opublikowane w naszym Kąciku Klubowicza (na dzień publikacji ponad 15 300 odsłon!):
„Repliki czy podróbki zegarków? Jaka jest różnica, o co w tym chodzi?” 

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Informacja ta może cieszyć i napawać optymizmem.

Dzięki niej możemy liczyć, że na kwestie podróbek będziemy wszyscy bardziej restrykcyjnie spoglądać.

Koniecznie trzeba zauważyć również bardzo dużą poczytność całości i poszczególnych rekordów w ramach: Kalendarium ewolucji mechanizmów.

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Ten autorski, unikatowy projekt redakcji Zegarki i Pasja, rozwijamy pod wodzą Tomka Jakubasa, w bieżącym roku przejdzie na kolejny, wyższy etap swojej ewolucji.

Trzeba wskazać, że w kolejnej grupie, jaką jest „Fascynacja kwarcem”, znalazło się kilka opracować dotyczących nowego rodzaju wyrobów, które my zaliczamy do zegarków typu smart, czyli Smartwatchy.

Warto podkreślić równomierny rozkład zainteresowania tak wyrobami szwajcarskimi (TAG Heuer, Ferederique Constant, Alpina), japońskimi (Citizen), jak i modowymi (Fossil).

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Kategoria nr 4 – dział WIEDZA

W kategorii Wiedza gros naszych opracowań znajduje się w trzech grupach: Sylwetki wielkich zegarmistrzów, Kalendarium ewolucji mechanizmów i Historia marek zegarkowych.

Analizując poczytność, trzeba oczywiście przedstawić lidera w każdej ze wskazanych grup.

Co może być zaskoczeniem, w gronie zegarmistrzów największą popularnością cieszyło się opracowanie: „Woroniecki Ferdynand. Warszawski zegarmistrz znany w całej Polsce

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

W technicznym dziale o konstrukcji mechanizmów pojawiły się tylko trzy cenne opracowania, a każdy z nich miał dość dużą poczytność. Jednak w ramach tej kategorii znalazł się także artykuł, który uznać trzeba za lidera, a do tego trzeba zauważyć, że  temat ten jest kontynuowany. 

Jest nim opracowanie: „Zenith Defy LAB. Czy to przełom w mechanicznym zegarmistrzostwie?

Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

W ramach historii zegarkowych manufaktur liderem jest styczniowe opracowanie:
ORIENT Watch Co. - historia marki

https://zegarkiipasja.pl/artykul/2333-orient-watch-co-historia-marki


Kategoria „Extra” – MAGAZYN Zegarki i Pasja

Ostatnią kategorią naszego portalu jest Magazyn drukowany ZiP, w ramach której znajdują się poszczególne, dotychczas wydane numery kwartalnika. Ten dział jednak podlega oczywiście zupełnie innym regułom działania.

Należy jednak zaznaczyć, i tym możemy się szczycić, że to właśnie w ubiegłym 2017 roku rozpoczęliśmy emisję tegoż drukowanego periodyku.
 
Najchętniej czytane publikacje portalu Zegarki i Pasja w roku 2017

Mamy nadzieję, że także w nowo rozpoczętym 2018 roku uda nam się nadal tak rozwijać portal, jak również Magazyn, i będzie się to działo ku zadowoleniu Państwa, naszych wspaniałych Czytelników!

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego serwisu, odkrywania dotychczas prezentowanych publikacji (na dzień dzisiejszy jest to już 1 276 publikacji) oraz śledzenia wszelkich nowych artykułów, które prezentujemy każdego dnia.
 

Dziękujemy Wam za kolejny, wspólny rok !!!
 

Wszelkie sugestie dotyczące działalności wydawnictwa i serwisu internetowego możecie zawsze kierować na adres: redakcja @ zegarkiipasja.pl

redakcja portalu Zegarki i Pasja


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

MeisterSinger 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Dakar 2018. Zegarki Vostok Europe i...
Dakar 2018. Zegarki Vostok Europe i...
16.01.2018
SIHH 2018 – pierwsze wrażenia i fot...
SIHH 2018 – pierwsze wrażenia i fot...
22.01.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco