Manufaktura, będąca regularnie bohaterem artykułów na naszym portalu, niedawno zaprezentowała trójkę nowych zegarków wchodzących w skład luksusowej serii sportowych modeli o nazwie Royal Oak Offshore. Audemars Piguet, bo o tej marce mowa, postanowiła po raz kolejny już zaskoczyć branżę, prezentując nowe referencje w ramach tej popularnej kolekcji. Jak widać, branża luksusowych zegarków nie zwalnia tempa.
Aby sprostać zapotrzebowaniu na szykowne i ekskluzywne zegarki, manufaktura AP jeszcze bardziej poszerza swoje portfolio, które i tak - jak doskonale wiemy - jest niemalże kompletne. Trzy nowe modele zegarków różnią się od siebie zarówno swoimi wymiarami i materiałami użytymi do ich wykonania, jak i docelową grupą klientów do jakiej są skierowane.
Niezwykle wyrafinowane trio
Pierwszym z nowych modeli to Royal Oak Offshore 37 mm Pink Gold.
Zegarek łączący w sobie charakterystyczny dla marki design, będący wzorem stylu sportowego w niezwykle ekskluzywnym wydaniu. Cechą, która wyróżnia ten model jest subtelnie dobrana paleta kolorów, które mocno przyciągają uwagę.
Widoczny głęboki ton szarości kości słoniowej jest rozświetlony ciepłym odcieniem różowego złota, sprawiając, że takie zestawienie jest przyjemne “dla oka”.
Średnica koperty w tym modelu wynosi 37 mm, a jej wysokość to 12 mm. Głównym materiałem z jakiego została wykonana obudowa to 18- karatowe różowe złoto.
Co ciekawe, różnorodność zestawionych ze sobą materiałów daje bardzo spójny i dobrze współgrający ze sobą efekt wizualny. Masywna luneta, która dominuje w wyglądzie zewnętrznym tego zegarka, otrzymała osiem śrub mocujących, zaś złoto z którego została wytworzona pokryto szarą gumą. Taki zabieg ma za zadanie podkreślić sportowy charakter tego modelu, który skierowany jest oczywiście do kobiet.
Barwa kości słoniowej
Elementem wspólnym dla każdego zegarka z “nowej trójki” Royal Oak Offshore jest gilosz widoczny na tarczy, noszący nazwę “Grande Tapisserie”, który w modelu “37 mm” otrzymał unikalną barwę kości słoniowej.
Polerowana powierzchnia tarczy odznacza się połyskiem, prezentując się bardzo szykownie, a jej ogólny wygląd dopełniają znaczniki godzinowe, które są wykonane z różowego złota. Wspomniane indeksy są tej samej barwy, co trzy wskazówki osadzone centralnie na tarczy.
Koperta o klasie wodoszczelności 50m skrywa wewnątrz mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny. “Cal. 5900” oferuje 60-godzinną rezerwę chodu i został wprowadzony na rynek w 2022 roku, a cechuje go mała grubość, wynosząca zaledwie 3,9 mm. Podobnie jak we wszystkich modelach marki Audemars Piguet wykończenie mechanizmu prezentuje poziom Haute Horlogerie i jest widoczne, dzięki częściowo transparentnemu deklowi.
Royal Oak Offshore 43 mm
Kolejną z nowości jest Royal Oak Offshore 43 mm w ciekawym kolorze.
Obudowa tego modelu mierzy 43 mm średnicy i - co ciekawe - została wykonana ze stali szlachetnej. W tym przypadku luksusowa marka postanowiła pokryć lunetę gumą o wyrazistym, niebieskim kolorze. W przeciwieństwie do modelu “37 mm” kolor widoczny na powierzchni tarczy zmienia ton, ciemniejąc ku zewnętrznej krawędzi.
Tarcza “Méga Tapisserie” zwraca dodatkowo uwagę za sprawą trzech połyskujących wskazówek w kolorze srebrnym, które pokryte zostały substancją świecącą. W tym wariancie, tak jak w wersji dla kobiet, okienko datownika zostało umieszczone na godz. 3.
Za dokładny pomiar czasu odpowiedzialny jest manufakturowy mechanizm o oznaczeniu Cal. 4302 z automatycznym naciągiem sprężyny. Pracujący z częstotliwością 4 Hz mechanizm zegarka dysponuje rezerwą chodu określoną na 70 godzin.
Zegarek ten oferowany jest na niebieskim, gumowym pasku z klamrą wykonaną ze stali szlachetnej, a w zestawie nabywca otrzymuje dodatkowy pasek (także wykonany z gumy) w kolorze czarnym. Model ten, mimo że wysokość jego koperty wynosi 14,4 mm, powinien dobrze układać się na nadgarstku, a dzięki wodoszczelności na poziomie 100 m i zakręcanej koronce pozwala użytkownikowi na spędzanie z nim aktywne czasu nad wodą.
Royal Oak Offshore Chronograph 43 mm
Na sam koniec zostawiliśmy model o najbardziej stonowanym wyglądzie i kolorze.
Nowa wersja Royal Oak Offshore Chronograph została zaprezentowana w obudowie mierzącej 43 mm, a materiałem służącym do jej wykonania jest stal szlachetna.
Wodoszczelna do 100 m koperta otrzymała koronkę umieszczoną na godz. 3, oraz dwa przyciski obsługujące funkcję stopera po jej obydwu stronach. Co ciekawe, zarówno sama koronka jak i przyciski zostały wykonane z ceramiki w kolorze czarnym.
Brązowy, jakby nieco dymiony kolor tarczy jest inspirowany barwą kubańskich cygar Habanos. Pierścień z naniesioną na niego podziałką tachometru jest czarny, z wyraźnie zaznaczoną skalą w kolorze białym. Dla lepszej czytelności wskazań stopera, subtarcze tej funkcji, znajdujące się w pobliżu godzin: 3., 6. i 9., otrzymały czarną powierzchnię.
Za pomiar czasu odpowiada mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny “Cal. 4401”, wyposażony w koło kolumnowe, pionowe sprzęgło oraz funkcję Flyback. Rezerwa chodu wynosi 70 godzin. Zegarek Royal Oak Offshore Chronograph 43 mm oferowany jest na brązowym paskiem wykonanym ze skóry aligatora.
Trio Audemars Piguet Royal Oak Offshore – dostępność i cena
Trzy nowe zegarki w ramach serii Royal Oak Offshore wyróżniają się designem i śmiałym połączeniem różnych materiałów użytych do ich budowy, serwując klientom świeże spojrzenie na luksusowe zegarki od Audemars Piguet.
Jeśli chodzi o ich ceny, to kształtują się one następująco: za model Royal Oak Offshore 37 mm Pink Gold w kopercie 37 mm trzeba zapłacić ok. 200 000 PLN (46 700 EUR), opcja zegarka Royal Oak Offshore Chronograph 43 mm z niebieską tarczą wyceniona została na kwotę 115 000 PLN (27 000 EUR), a model Royal Oak Offshore Chronograph 43 mm ze stoperem to wydatek ok. 175 000 PLN (41 100) EUR.
09:20 23.09.2024Zegarki
Audemars Piguet Royal Oak Offshore. Nowe, wyrafinowane zegarkowe trio
Tagi:

Komplikacje konstrukcji modułu napędu zegarka - część 2. Wydłużenie rezerwy chodu
W pierwszej części rozważań o zespole napędu rozpatrywaliśmy stabilizację momentu napędowego. W niniejszym rozdziale poruszone zostaną następujące kwestie: minimalizacja ...

Carl F. Bucherer przedstawia nowy mechanizm in-house CFB A2000
Marka Carl F. Bucherer powstała w 1888 roku w szwajcarskiej Lucernie. W 2008 roku stworzyła i zaprezentowała światu swój pierwszy manufakturowy mechanizm A1000. Po ośmiu ...

ROAMER – innowacyjny system produkcji 4.0
Od momentu swojego powstania, marka Roamer jako firma zegarmistrzowska nieustannie realizuje własną wizję tworzenia zegarków wysokiej jakości dla szerokiego grona użytkow ...

Omega Seamaster Planet Ocean Worldtimer, gdy podróżnik spotyka nurka
Marka Omega od lat kojarzona jest w świecie zegarmistrzostwa z precyzją, elegancją i innowacyjnością. W 2025 roku, z okazji 20-lecia kolekcji Planet Ocean, szwajcarski pr ...

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Calibre 948 World-Timer. Reinterpretacja
Choć trudno w to dziś uwierzyć, to jeszcze do XIX wieku nie funkcjonował uniwersalny czas GMT, po prostu nic takiego nie istniało. Oczywiście nie oznacza to, że nie odmie ...

Recenzja: Atlantic Worldmaster Regulator Automatic (3 wersje kolorystyczne)
Znów mamy okazję recenzować nowość marki Atlantic, i – znów - nie będzie tutaj jakiegoś wielkiego zaskoczenia, ponieważ trafił do nas model Worldmaster, czyli klasyka w p ...

Video recenzja: Atlantic Worldmaster Regulator Automatic (3 wersje kolorystyczne)
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarków Worldmaster Regulator Automatic marki Atlantic. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie kla ...

Pierwszy butik szwajcarskiej marki Tissot w Polsce już otwarty!
W sobotę, 21 września 2024 roku, w warszawskich Złotych Tarasach swoje podwoje otworzył pierwszy w Polsce butik szwajcarskiej marki Tissot. Monobrandowy salon marki Tisso ...

Zegarki Błonie Zodiak Mechaniczny z tarczami w kolorach białym i granatowym
Współczesna marka Błonie, reaktywowana na bazie Zakładów Mechaniczno-Precyzyjnych Mera Błonie, prężnie działa już 11 lat. Nowe Błonie, powstanie tej firmy, to była w moje ...

Swatch Speedmaster MoonSwatch 1965. Hołd dla zegarka zakwalifikowanego do lotów kosmicznych
W 1965 roku Omega Speedmaster, jako jedyny zegarek przeszedł testy amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Skoro chodzi o podróż kosmiczną, to te testy zegarków musiały by ...

Roamer Helios Power. Chronograf z tytanu, zasilany energią światła!
Roamer to szwajcarska marka, która relatywnie często gości na łamach naszego portalu, ponieważ oferuje ciekawe, atrakcyjne pod względem wyglądu i funkcji dodatkowych, a t ...

Zenith G.F.J. Zegarek na miarę 160-lecia historii precyzji i dążenia do perfekcji
Zenith to prestiżowa marka, która od ponad półtora wieku wyznacza standardy w świecie szwajcarskiego zegarmistrzostwa. W 2025 roku, celebrując swoje 160-lecie, Zenith wpr ...
0 Komentarzy
Średnia 0.00