Dziś mam przyjemność prezentować zegarek dla kobiet. Tu uwaga do panów - może to być doskonały prezent, chociażby na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wielokrotnie wspominałem już, że panie mają zdecydowanie bardziej wysublimowany gust i estetyka zegarków dla nich jest zazwyczaj ważniejszym elementem niż dla nas, mężczyzn, często zadowalających się względami praktycznymi czy technicznymi.
Poza tym, kobiety lubią biżuterię, w związku z tym zegarki dla nich dość często są kompromisem między użytecznością a właśnie walorami wizualnymi, jakich oczekujemy od biżuterii.
No i pewnie powielę stereotyp, ale… diamonds are a girl's best friend.
Dzisiejszy bohater, zegarek Roamer Soleure Diamond, to model który w dość zgrabny sposób łączy te wymienione cechy w jedną, całkiem atrakcyjną całość.
Tak samo jak w przypadku zegarków dla panów, które regularnie prezentujemy na łamach portalu Zegarki i Pasja, tak i w przypadku tego nowego modelu dla kobiet marka Roamer
od razu prezentuje całą kolekcję zegarków. W jej ramach możemy wybrać wersję Soleure Diamond odpowiadającą najlepiej naszym preferencjom, ponieważ mamy do wyboru różne kolory tarcz, różne kolory kopert, jak również różne sposoby mocowania do nadgarstka.
To aż osiem dostępnych wariantów tego producenta ze szwajcarskiego miasteczka Wallbach.
Opalizuje i mieni się w różnych odcieniach
Zacznę od kolorów tarcz. Choć w przypadku naszego dzisiejszego bohatera powiedzieć „kolor tarczy” to prawie tak, jakby nie powiedzieć nic, ponieważ wszystkie wersje w ramach tej kolekcji mają tarcze wykonane z masy perłowej. Ten budulec, jak wiemy, mimo nadanej lub naturalnej barwy wiodącej zawsze charakteryzuje się dodatkowo tym, iż opalizuje, mieni się w różnych odcieniach. Jest to cecha i zarazem zaleta masy perłowej.
Dla uproszczenia będę operował określeniami opartymi na głównym motywie każdej z tarcz. Mamy tutaj do wyboru tarczę białą, czarną i zieloną. Tak naprawdę tylko w przypadku tej ostatniej można powiedzieć, że jest to tarcza zielona, ponieważ mieni się ona różnymi odcieniami, ale zawsze właśnie w ramach zieleni. Tarcza w kolorze czarnym to tak naprawdę ciemna masa perłowa, w której zauważymy granaty, zielenie, czernie, szarości… - bardzo wiele różnych barw. Tarcza biała, to także tarcza mieniąca się tak naprawdę wieloma kolorami, choć ewidentnie wobec dwóch pozostałych to tarcza bardzo jasna.
I to tak naprawdę 3 podstawowe wersje kolorystyczne.
Tarcza nazwana tutaj białą występuje w zegarku ze stalową kopertą i czarnym paskiem ze skóry, ale także w wersji ze stalową kopertą i elegancką bransoletą, także w kolorze naturalnej stali. Ten kolor dobrano także do zegarka z kopertą w kolorze złotym, na pasku ze skóry, oraz na bransolecie, która ma również kolor złocisty.
Ostatnia wersja z białym cyferblatem to bardzo ciekawa opcja typu bi-color. Mamy tutaj dwubarwną bransoletę zestawioną z kopertą, której boki wraz z uchami mają powłokę w kolorze złota, a ta część koperty, która znajduje się w przestrzeni pomiędzy uchami ma tradycyjny kolor stali. To dość ciekawe i nietypowe ułożenie.
Tarcza w kolorze ciemnym występuje tylko w 2 wariantach. Pierwszy to zegarek z kopertą stalową na czarnym pasku o fakturze skóry krokodyla, drugi występuje na stalowej bransolecie.
Najmniej wersji jest skojarzonych z tarczą zieloną, a dokładnie tylko jedna i jest to model, który również możemy określić jako bi-color. Mamy tutaj do czynienia z kopertą, której boki mają powłokę w kolorze różowego złota. Taki sam kolor ma również koronka oraz drugi i czwarty rząd zaokrąglonych ogniw bransolety. Pozostałe elementy mają klasyczny kolor stali.
Jeżeli chodzi o wspomniane powłoki w kolorze żółtego i różowego złota to w przypadku firmy Romer jest to powłoka typu IP, czyli Ion Plating. Biorąc pod uwagę te wymienione kombinacje widać od razu, że mamy do czynienia z modelem, który zależnie od wersji jest bardzo stonowany, jak i z zegarkami, które skomponowano bardziej ekstrawagancko, bardziej rzucają się w oczy.
Co je łączy?
Przejdę teraz do cech wspólnych każdej wersji Roamer Soleure Diamond.
Oczywiście wszystkie warianty tego modelu mają dokładnie ten sam wzór kopert i bransolet, jeżeli w takowe są wyposażone. Koperty są okrągłe, mają dość klasyczny wzór, jeśli chodzi o ogólną koncepcję - to łagodnie prowadzone ucha, ale w tym miejscu, gdzie te ucha są wyprowadzone zastosowano jako elementy stylistyczne różne rodzaje przetłoczeń, które nadają kopercie bardziej finezyjnego kształtu. Pozwalają także właśnie na wygospodarowanie miejsc odcięcia barw w dwukolorowych opcjach.
Średnica kopert to 30 mm, a przestrzeń między uchami do mocowania paska ma szerokość 14 mm.
Od spodu koperty zamyka pełny, płaski stalowy dekiel mocowany do koperty 4 śrubkami, a jego praktycznie rzecz biorąc niewystająca powierzchnia powoduje, że będzie na pewno wpływał pozytywnie na komfort użytkowania.
Mimo, że kształt koperty jest dość wyszukany, co szczególnie widać w wersjach dwukolorowych, to na pewno pierwsze skrzypce w tych modelach grają opisywane wyżej tarcze. Masa perłowa pięknie się mieni, zależnie od kąta pod którym na nią patrzymy, zależnie od oświetlenia w jakim zegarek się znajduje. Jako, że jest to materiał naturalny, to mamy do czynienia z sytuacją, w której w zasadzie każdy egzemplarz zegarka Roamer z kolekcji Soleure Diamond ma indywidualne cechy i jest niepowtarzalny.
Diamonds Are a Girl's Best Friend
Na okrągłym dysku wykonanym z masy perłowej umieszczone zostały 4 prawdziwe diamenty, osadzone w miejscach 4 podstawowych indeksów. Pozostałe znaczniki to okrągłe elementy w kolorze srebrzystym lub też w kolorze odpowiednio żółtego lub różowego złota. Warto dodać, że do każdego zegarka jest dołączany certyfikat autentyczności diamentów.
Aktualny czas wskazują smukłe i eleganckie wskazówki z przełamaniem wzdłuż osi. Mają one kształt nazywany „dauphine”. Pod godziną 12. umieszczono nakładane logo marki w postaci napisu Roamer 1888, a nad godziną 6. nadrukowano nazwę kolekcji - Soleure Diamond. Tę dość prostą jeżeli chodzi o stylistykę tarczę, ale bardzo wyszukaną z racji indeksów z diamentów jak i samej struktury masy perłowej, chroni płaskie szkło szafirowe.
Zegarek opracowano w taki sposób, aby był jak najbardziej bezobsługowy, jak najmniej tym samym absorbował właścicielkę. W związku z tym zastosowano mechanizm kwarcowy szwajcarskiej firmy Ronda o oznaczeniu 762E-A2. Dzięki temu mamy gwarancję precyzji pracy, która jest immanentna niemalże dla każdego współczesnego kwarcowego mechanizmu.
Wygoda to także nieprzerwana praca aż do 10 lat na dobrej jakości baterii.
Roamer Soleure Diamond – dostępność i cena
Model Roamer Soleure Diamond, niezależnie od wersji, możemy śmiało zaliczyć do grupy eleganckich, biżuteryjnych zegarków, ale z drugiej strony jego klasyczna budowa pozwala także na korzystanie z Soleure Diamond na co dzień, do mniej formalnych stylizacji.
Roamer Soleure Diamond w wersji stalowej na pasku wyceniono na kwotę 1 590 złotych. Te same opcje na bransolecie to wydatek rzędu 1 790 złotych. Wersja dwukolorowa na pasku kosztuje 1 690 złotych, a na bransolecie 1 980 złotych, tak samo model cały w kolorze złota. Zegarki są już dostępne w Polsce.
Szukasz informacji o nowościach marki Roamer? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Roamer.
11:00 10.12.2024Zegarki
Roamer Soleure Diamond. Diamonds Are a Girl's Best Friend
Tagi:
zegarek na prezentsrebrny zegarekzegarek damski na paskuzegarki kwarcoweeleganckie zegarkizłoty zegarekzegarki szwajcarskiezegarki damskie
REKLAMA
Chopard z zegarkiem kieszonkowym sygnowanym LUC
Wśród antykwarycznych wyrobów zegarmistrzowskich – zegarków, w Polsce przeważają czasomierze marek, które produkowały większe ilości produktów (Omega), były z naszym rynk ...
Warto chronić swój zegarek. Namagnesowanie zegarka
Dumnie brzmiące napisy „Antimagnetic”, znane doskonale tak z wiekowych zegarków Doxa, czy Atlantic, ale także Błonie (Blonex Antymagnetyczny), zniknęły z tarcz nowo produ ...
Rok przestępny: 1 dzień, raz na 4 lata. Kto wymyślił lata przestępne i po co?
Mawiają, że szczęśliwi czasu nie liczą. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ odkąd nauczyliśmy się mierzyć czas, to zaczęliśmy się… spóźniać. Niezupełnie o to chodzi, jedna ...
Oris Big Crown Father Time Limited Edition. Mityczny Ojciec Czasu
Nie bez powodu na naszych łamach marka Oris gości często. Mimo tego, że firma swoją ofertę opiera cały czas na kilku kolekcjach, to stale pokazuje nowe zegarki. To niekon ...
Herbelin Cap Camarat w damskiej wersji. „A Pop of Pink”
Firma działająca pod nazwą Herbelin to niezależny wytwórca zegarków. Choć jej siedziba leży w Jurze, gdzie na terenie Szwajcarii swoje zegarki produkuje wielu znanych wyt ...
Omega Speedmaster Moonwatch z białą lakierowaną tarczą
Kiedy w listopadzie ubiegłego roku na evencie związanym z wystawą Planet Omega w Nowym Yorku pojawił się Daniel Craig z nieznanym, białym Speedmasterem na ręku, w świecie ...
Video recenzja: Aviator Swiss Made Airacobra GMT
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarka Airacobra GMT marki Aviator Swiss Made. Nasz redakcyjny kolega Marcin prezentował ten model niedawno w formie klasycznej r ...
Davosa Argonautic 39 Automatic. Mniejsza koperta to więcej możliwości!
Jazon – to młody chłopak, który wyruszył po złote runo, i to nie z własnej woli, ale z konieczności, po tym jak został ukryty przez rodziców w jaskini centaura Chejrona p ...
Hanhart Chronographs – poznaj tę niemiecką markę i jej zegarki (AuroChronos 2025)
Nie jest tajemnicą, że wszyscy zegarkomaniacy z niecierpliwością oczekiwali powrotu festiwalu, który w poprzednich latach cieszył się w Polsce dużą popularnością. Międzyn ...
Perrelet Turbine Ice Blue Carbon i Titanium. Turbiny w “lodowatych” kolorach
Innowacja, konsekwencja w kreowaniu nowych modeli zegarków i precyzja - to zaledwie kilka określeń oddających wypracowaną przez lata renomę marki Perrelet. Oczywiście nal ...
Fiyta Spaceman. Uniwersalny, ultra cienki zegarek ze zintegrowaną bransoletą
Wspominaliśmy już wielokrotnie, że traktowanie w taki sam (niezbyt przychylny) sposób całej zegarkowej produkcji pochodzącej z Chin nie jest słuszne. Oczywiście dla wielu ...
Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter II. Wspólna kreacja zegarków typu régulateur
Zegarki typu régulateur, mimo prezentowania wskazań w nieco odmienny sposób niż ten, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić, hołdują klasycznemu zegarmistrzostwu, stając ...