Jak każdy szanujący się producent, także i Davosa stara się pamiętać o kobietach, oferując zegarki ze swoich najważniejszych kolekcji, które przeznaczone są właśnie dla płci pięknej. Te modele mają zazwyczaj nie tylko mniejszy rozmiar koperty, ale często też zdecydowanie bardziej wysublimowaną stylistykę, przejawiającą się na przykład atrakcyjnymi kolorami.
Zegarek do nurkowania, jakim w kolekcji marki jest model Ternos, może nie jest oczywistym kandydatem, ale w wersji medium - przy odpowiednim zaangażowaniu, okazuje się, że wyszła całkiem zgrabna i atrakcyjna propozycja, świetnie prezentującego się zegarka sportowego.
Po prostu Kalifornia
Ternos Medium California Automatic poza tym, że jest atrakcyjną opcją dla kobiet, jest stworzony jednocześnie jako swego rodzaju hołd dla Złotego Stanu Kalifornia. To trzeci co do wielkości stan USA, który - jak żaden inny - kojarzy się z „american dream”.
I jak żaden inny wyróżnia się stylem życia jego mieszkańców łączącym postęp, wyznaczanie trendów, przepych, tęsknotę i marzenia. To stan, który samodzielnie mógłby być bardzo liczącą się gospodarką na świecie. To tam powstaje wiele najnowocześniejszych technologii, kwitnie przemysł filmowy, ogólnie rozrywkowy, wydobywczy. Po prostu Kalifornia.
Szwajcarska marka Davosa wprowadzając teraz na rynek specjalny model Ternos Medium z Kalifornią w nazwie, musi jakość ucieleśnić te cechy. Chciano uzyskać promienne piękno.
Pierwszym elementem zegarka który przyciąga wzrok jest tarcza, dostępna w dwóch wersjach - w delikatnym pastelowym odcieniu różu lub piaskowego beżu.
Legendarna plaża Venice Beach
Oczywiście promienista, promieniująca blaskiem, co osiągnięto dzięki wyrazistemu szlifowi słonecznemu na obu wersjach kolorystycznych. To pozwala tym subtelnym barwom mienić się różnymi odcieniami w zależności od tego, jak pada na nie światło, w sposób, który może przypominać zachody słońca na legendarnej plaży Venice Beach.
Na krawędzi tarczy nadrukowano delikatne znaczniki minutowe, a co piąty jest bardzo wyrazistym, nakładanym indeksem godzinowym o kształcie okrągłym albo wydłużonego prostokąta. Na godzinie 3. nie ma indeksu, ponieważ jest tam okienko datownika, którego odczyt wspomaga nałożona na szkło lupka. Na godzinie 12. widzimy indeks w kształcie wydłużonego trójkąta skierowanego grotem do środka.
Cała kompozycja elementów tarczy wygląda bardzo atrakcyjnie, a biorąc pod uwagę cechy jakie oczekujemy od zegarka do nurkowania, to elementy te zapewniają doskonałą czytelność wskazań. Także odpowiednio dobrane wskazówki, o stylu pochodzącym z utartego kanonu zegarka nurkowego. Ten zestaw wskazań w dobrych warunkach oświetlenia sprawuje się doskonale, a czytelność w kiepskim oświetleniu bądź ciemności zapewnia pokrycie tak indeksów jak i wskazówek masą świecącą SuperLuminova BGW9.
Masa ta ma przy dobrym świetle kolor biały, natomiast po naświetleniu, w ciemności, emituje bardzo atrakcyjnie wyglądające błękitne światło.
Pod godziną 12. na tarczy nadrukowano jeszcze logo i nazwę marki, a po stronie przeciwnej nazwę modelu oraz informację o wodoszczelności i sposobie naciągu sprężyny napędowej.
Tarczę chroni szkło szafirowe, ze wspomnianą wcześniej lupką nad datownikiem.
Koperta w wersji medium
Może więc przejść do opisu sportowej, solidnie wyglądającej, ale nie przesadzonej jeżeli chodzi o rozmiar koperty. Jej średnica w wersji medium to 36,5 mm, a wykonana została ze stali.
Ma ona polerowane i matowe wykończenia powierzchni. Polerowane są boki obudowy, wypustki chroniące koronkę, oraz boczna krawędź obrotowej lunety. Na górnej części każdego z uch widzimy specyficzne szczotkowanie poprowadzone poprzecznie. To bardzo atrakcyjnie wygląda i daje nam wyraziste krawędzie na łączeniu różnego rodzaju typu obróbek.
Połączono też dzięki temu poczucie takiego narzędziowego, lekko technicznego charakteru zegarka, z nutką elegancji, która tworzona jest lśniącymi powierzchniami.
Trzeba też zaznaczyć i pamiętać, że ten zegarek mechaniczny, wyraźnie dostosowany do wysublimowanych gustów kobiet, nie zatracił swojego podstawowego charakteru.
To dalej wytrzymały zegarek nurkowy. A dzięki klasie wodoszczelności do 20 ATM, zakręcanej koronce i antyrefleksyjnemu szafirowemu szkłu sprawdzi się w każdej codziennej przygodzie, nie tylko na Oceanie Spokojnym u wybrzeży Kalifornii.
Zamiast ceramicznego pierścienia występującego w standardowych wersjach, Ternos Medium California ma jednokierunkowy obrotowy pierścień ze stalową wkładką i podniesionymi, trójwymiarowymi cyframi. Ich widoczność podkreślona jest jeszcze tym, że widzimy je na delikatnie piaskowanym, matowym tle.
Przy grubości koperty na poziomie jedynie 11,8 mm zegarek jest również bardzo wygodny w noszeniu, nawet na szczuplejszych, damskich nadgarstkach.
Złoty Stan z palmami
Od spodu zegarek zamyka oczywiście dekiel. Jest on wkręcany, stalowy i pełny, a jego centralną cześć zdobi atrakcyjnie prezentujący się grawerunek identyfikujący Davosę Ternos California jako specjalny model. Tam widać, że zegarek jednoznacznie nawiązuje do Złotego Stanu z palmami, promieniami słońca i deskami surfingowymi.
Dekiel ten chroni mechaniczne zegarkowe serce. To niezawodny i wytrzymały mechanizm DAV3021. Jego konstrukcja bazuje na powszechnie znanym i wykorzystywanym szwajcarskim mechanizmie Sellita SW200-1a. Mechanizm ten jest łożyskowany na 26 kamieniach, pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę i oferuje rezerwę chodu na poziomie 41 godzin. Jak podaje producent - w firmie Davosa jest on dalej udoskonalany, aby zapewnić jeszcze większą niezawodność i dokładność.
Nowy skórzany pasek TriaLink
A jak ten zegarek mocujemy do nadgarstka?
Najbardziej oczywisty sposób, dostosowany do nurkowych zegarków, to oczywiście bransoleta. Doskonale sprawdzi się ona przy aktywnościach wodnych, ale także w codziennym użytkowaniu. To stalowa bransoleta TriaLink z trzema ogniwami, ze składanym zapięciem, dodatkowym zabezpieczeniem w postaci zapadki i przedłużeniem, która jest bardzo przydatne podczas surfowania, czy nurkowania w piance.
Szczególną atrakcją dostosowaną do przygód poza wodą jest nowy skórzany pasek TriaLink, który ma gumowy rdzeń w typowym dla TriaLink wzorze. Jest on - wedle producenta - bardzo elastyczny. Ten rdzeń jest pokryty delikatną, włoską skórą nappa w kolorze różowym lub piaskowo-beżowym, tak aby pasował do koloru tarczy, zapewniając przyjemne uczucie w dotyku, oraz odpowiednio wysoki poziom komfortu.
Davosa Ternos Medium California – dostępność i cena
Aby uczcić premierę tego nowego zegarka, pierwszych 100 klientów otrzyma pasek o wartości 95 euro bezpłatnie, wraz z zegarkiem Davosa Ternos Medium California. Zegarek jest już dostępny u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepie internetowym Davosa w cenie 4 400 złotych.
Szukasz informacji o nowościach marki Davosa i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Davosa.
11:05 20.09.2024Zegarki
Davosa Ternos Medium California Automatic. „Nurek” dostosowany do potrzeb kobiet
Tagi:
zegarek na prezentzegarki sportowezegarek damski na paskuzegarki szwajcarskiezegarek do pływaniazegarek nurkowyzegarek wodoszczelnyzegarki damskie na bransoleciezegarki damskiezegarki automatycznezegarki młodzieżowesrebrny zegarek

REKLAMA

Eterna – najwyższa jakość produkcji zegarków
Tylko połączenie fachowej wiedzy, umiejętności tworzenia oraz zawodowego kunsztu – niezwykłych zdolności nabytych przez zespoły zegarmistrzów i rzemieślników wyszkolonych ...

Chopard z zegarkiem kieszonkowym sygnowanym LUC
Wśród antykwarycznych wyrobów zegarmistrzowskich – zegarków, w Polsce przeważają czasomierze marek, które produkowały większe ilości produktów (Omega), były z naszym rynk ...

Jakim wymagającym testom poddawane są paski do zegarków?
W trakcie użytkowania skórzanych pasków zegarkowych, największym źródłem ich destrukcji jest… codzienne użytkowanie, oraz działanie ludzkiego potu i promieniowania słonec ...

Citizen Promaster Mechanical GMT. Pierwszy zegarek mechaniczny z funkcją GMT z serii Promaster
Firma Citizen to duży producent zegarków, który ma bardzo bogatą ofertę modeli charakteryzujących się wysokim zaawansowaniem technicznym i wysoką jakością wykonania, a pr ...

Hanhart Chronographs – poznaj tę niemiecką markę i jej zegarki (AuroChronos 2025)
Nie jest tajemnicą, że wszyscy zegarkomaniacy z niecierpliwością oczekiwali powrotu festiwalu, który w poprzednich latach cieszył się w Polsce dużą popularnością. Międzyn ...

A. Lange & Söhne Lange 1 w 4 odsłonach. Z okazji 30. rocznicy modelu Lange 1
Saksońska manufaktura A. Lange & Söhne wielokrotnie już gościła na łamach naszego portalu. Bez względu na to, jakich modeli zegarków dotyczyły prezentowane artykuły, za k ...

TAG Heuer Formula 1 "Kith". Zaktualizowany klasyk z lat 80. XX wieku
Kolekcja zegarków marki TAG Heuer, mająca swój debiut w 1986 roku, ponownie wraca na rynek, stanowiąc dla wielu osób sentymentalną podróż w czasie. Trzeba przyznać, że zb ...

Mudita Element. Nowy zegarek polskiej marki na Kickstarterze!
Mudita to nowa marka na rynku. Oczywiście nie odkrywam Ameryki pisząc to, niemniej ta firma, która - co dla wielu osób będzie bardzo ważne - jest polską firmą, nie jest t ...

Video recenzja: Atlantic Worldmaster World Cup Krzysztof Hołowczyc Limited Edition. W drogę z „Hołkiem”
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarka Worldmaster World Cup Krzysztof Hołowczyc Limited Edition marki Atlantic. Nasz redakcyjny kolega Marcin prezentował ten mo ...

Zegarki Błonie Zodiak Mechaniczny z tarczami w kolorach białym i granatowym
Współczesna marka Błonie, reaktywowana na bazie Zakładów Mechaniczno-Precyzyjnych Mera Błonie, prężnie działa już 11 lat. Nowe Błonie, powstanie tej firmy, to była w moje ...

Swatch Speedmaster MoonSwatch 1965. Hołd dla zegarka zakwalifikowanego do lotów kosmicznych
W 1965 roku Omega Speedmaster, jako jedyny zegarek przeszedł testy amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Skoro chodzi o podróż kosmiczną, to te testy zegarków musiały by ...

Roamer Helios Power. Chronograf z tytanu, zasilany energią światła!
Roamer to szwajcarska marka, która relatywnie często gości na łamach naszego portalu, ponieważ oferuje ciekawe, atrakcyjne pod względem wyglądu i funkcji dodatkowych, a t ...