Jak każdy szanujący się producent, także i Davosa stara się pamiętać o kobietach, oferując zegarki ze swoich najważniejszych kolekcji, które przeznaczone są właśnie dla płci pięknej. Te modele mają zazwyczaj nie tylko mniejszy rozmiar koperty, ale często też zdecydowanie bardziej wysublimowaną stylistykę, przejawiającą się na przykład atrakcyjnymi kolorami.
Zegarek do nurkowania, jakim w kolekcji marki jest model Ternos, może nie jest oczywistym kandydatem, ale w wersji medium - przy odpowiednim zaangażowaniu, okazuje się, że wyszła całkiem zgrabna i atrakcyjna propozycja, świetnie prezentującego się zegarka sportowego.
Po prostu Kalifornia
Ternos Medium California Automatic poza tym, że jest atrakcyjną opcją dla kobiet, jest stworzony jednocześnie jako swego rodzaju hołd dla Złotego Stanu Kalifornia. To trzeci co do wielkości stan USA, który - jak żaden inny - kojarzy się z „american dream”.
I jak żaden inny wyróżnia się stylem życia jego mieszkańców łączącym postęp, wyznaczanie trendów, przepych, tęsknotę i marzenia. To stan, który samodzielnie mógłby być bardzo liczącą się gospodarką na świecie. To tam powstaje wiele najnowocześniejszych technologii, kwitnie przemysł filmowy, ogólnie rozrywkowy, wydobywczy. Po prostu Kalifornia.
Szwajcarska marka Davosa wprowadzając teraz na rynek specjalny model Ternos Medium z Kalifornią w nazwie, musi jakość ucieleśnić te cechy. Chciano uzyskać promienne piękno.
Pierwszym elementem zegarka który przyciąga wzrok jest tarcza, dostępna w dwóch wersjach - w delikatnym pastelowym odcieniu różu lub piaskowego beżu.
Legendarna plaża Venice Beach
Oczywiście promienista, promieniująca blaskiem, co osiągnięto dzięki wyrazistemu szlifowi słonecznemu na obu wersjach kolorystycznych. To pozwala tym subtelnym barwom mienić się różnymi odcieniami w zależności od tego, jak pada na nie światło, w sposób, który może przypominać zachody słońca na legendarnej plaży Venice Beach.
Na krawędzi tarczy nadrukowano delikatne znaczniki minutowe, a co piąty jest bardzo wyrazistym, nakładanym indeksem godzinowym o kształcie okrągłym albo wydłużonego prostokąta. Na godzinie 3. nie ma indeksu, ponieważ jest tam okienko datownika, którego odczyt wspomaga nałożona na szkło lupka. Na godzinie 12. widzimy indeks w kształcie wydłużonego trójkąta skierowanego grotem do środka.
Cała kompozycja elementów tarczy wygląda bardzo atrakcyjnie, a biorąc pod uwagę cechy jakie oczekujemy od zegarka do nurkowania, to elementy te zapewniają doskonałą czytelność wskazań. Także odpowiednio dobrane wskazówki, o stylu pochodzącym z utartego kanonu zegarka nurkowego. Ten zestaw wskazań w dobrych warunkach oświetlenia sprawuje się doskonale, a czytelność w kiepskim oświetleniu bądź ciemności zapewnia pokrycie tak indeksów jak i wskazówek masą świecącą SuperLuminova BGW9.
Masa ta ma przy dobrym świetle kolor biały, natomiast po naświetleniu, w ciemności, emituje bardzo atrakcyjnie wyglądające błękitne światło.
Pod godziną 12. na tarczy nadrukowano jeszcze logo i nazwę marki, a po stronie przeciwnej nazwę modelu oraz informację o wodoszczelności i sposobie naciągu sprężyny napędowej.
Tarczę chroni szkło szafirowe, ze wspomnianą wcześniej lupką nad datownikiem.
Koperta w wersji medium
Może więc przejść do opisu sportowej, solidnie wyglądającej, ale nie przesadzonej jeżeli chodzi o rozmiar koperty. Jej średnica w wersji medium to 36,5 mm, a wykonana została ze stali.
Ma ona polerowane i matowe wykończenia powierzchni. Polerowane są boki obudowy, wypustki chroniące koronkę, oraz boczna krawędź obrotowej lunety. Na górnej części każdego z uch widzimy specyficzne szczotkowanie poprowadzone poprzecznie. To bardzo atrakcyjnie wygląda i daje nam wyraziste krawędzie na łączeniu różnego rodzaju typu obróbek.
Połączono też dzięki temu poczucie takiego narzędziowego, lekko technicznego charakteru zegarka, z nutką elegancji, która tworzona jest lśniącymi powierzchniami.
Trzeba też zaznaczyć i pamiętać, że ten zegarek mechaniczny, wyraźnie dostosowany do wysublimowanych gustów kobiet, nie zatracił swojego podstawowego charakteru.
To dalej wytrzymały zegarek nurkowy. A dzięki klasie wodoszczelności do 20 ATM, zakręcanej koronce i antyrefleksyjnemu szafirowemu szkłu sprawdzi się w każdej codziennej przygodzie, nie tylko na Oceanie Spokojnym u wybrzeży Kalifornii.
Zamiast ceramicznego pierścienia występującego w standardowych wersjach, Ternos Medium California ma jednokierunkowy obrotowy pierścień ze stalową wkładką i podniesionymi, trójwymiarowymi cyframi. Ich widoczność podkreślona jest jeszcze tym, że widzimy je na delikatnie piaskowanym, matowym tle.
Przy grubości koperty na poziomie jedynie 11,8 mm zegarek jest również bardzo wygodny w noszeniu, nawet na szczuplejszych, damskich nadgarstkach.
Złoty Stan z palmami
Od spodu zegarek zamyka oczywiście dekiel. Jest on wkręcany, stalowy i pełny, a jego centralną cześć zdobi atrakcyjnie prezentujący się grawerunek identyfikujący Davosę Ternos California jako specjalny model. Tam widać, że zegarek jednoznacznie nawiązuje do Złotego Stanu z palmami, promieniami słońca i deskami surfingowymi.
Dekiel ten chroni mechaniczne zegarkowe serce. To niezawodny i wytrzymały mechanizm DAV3021. Jego konstrukcja bazuje na powszechnie znanym i wykorzystywanym szwajcarskim mechanizmie Sellita SW200-1a. Mechanizm ten jest łożyskowany na 26 kamieniach, pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę i oferuje rezerwę chodu na poziomie 41 godzin. Jak podaje producent - w firmie Davosa jest on dalej udoskonalany, aby zapewnić jeszcze większą niezawodność i dokładność.
Nowy skórzany pasek TriaLink
A jak ten zegarek mocujemy do nadgarstka?
Najbardziej oczywisty sposób, dostosowany do nurkowych zegarków, to oczywiście bransoleta. Doskonale sprawdzi się ona przy aktywnościach wodnych, ale także w codziennym użytkowaniu. To stalowa bransoleta TriaLink z trzema ogniwami, ze składanym zapięciem, dodatkowym zabezpieczeniem w postaci zapadki i przedłużeniem, która jest bardzo przydatne podczas surfowania, czy nurkowania w piance.
Szczególną atrakcją dostosowaną do przygód poza wodą jest nowy skórzany pasek TriaLink, który ma gumowy rdzeń w typowym dla TriaLink wzorze. Jest on - wedle producenta - bardzo elastyczny. Ten rdzeń jest pokryty delikatną, włoską skórą nappa w kolorze różowym lub piaskowo-beżowym, tak aby pasował do koloru tarczy, zapewniając przyjemne uczucie w dotyku, oraz odpowiednio wysoki poziom komfortu.
Davosa Ternos Medium California – dostępność i cena
Aby uczcić premierę tego nowego zegarka, pierwszych 100 klientów otrzyma pasek o wartości 95 euro bezpłatnie, wraz z zegarkiem Davosa Ternos Medium California. Zegarek jest już dostępny u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepie internetowym Davosa w cenie 4 400 złotych.
Szukasz informacji o nowościach marki Davosa i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Davosa.
11:05 20.09.2024Zegarki
Davosa Ternos Medium California Automatic. „Nurek” dostosowany do potrzeb kobiet
Tagi:
zegarek nurkowyzegarki szwajcarskiezegarek do pływaniazegarek wodoszczelnyzegarki damskie na bransoleciezegarki damskiezegarki młodzieżowezegarki sportowezegarek damski na paskusrebrny zegarekzegarek na prezentzegarki automatyczne
REKLAMA
Zegary Comtoise. Zegar dla Cechu
Jednymi z najbardziej masowo i najdłużej wytwarzanymi zegarami, były wyroby, o których nasi polscy fachowcy czasami mówią „francuski Szwarcwald”. Mimo wielkiej liczby wyp ...
Oris od 120 lat kroczy własną drogą! Przybliżamy tę markę i jej historię
W 2024 roku Oris, niezależna manufaktura z Hölstein, świętuje 120 lat istnienia, kreowania innowacji i podążania własną drogą. Mimo postępującej konsolidacji branży, mark ...
Zenith Defy LAB. Wprowadzenie do dyskusji. Konstrukcja
Zenith Defy LAB nie jest pierwszym nietypowym rozwiązaniem zegarmistrzowskim, odmiennym od królującego na rynku od setek lat wychwytu szwajcarskiego, oraz jeszcze bardzie ...
Atlantic Seawave. Kolory, zintegrowana bransoleta i styl wprost z lat 70.
Niezawodność, precyzja, solidność. Te trzy określenia przychodzą od razu na myśl w momencie, kiedy spotykamy się z zegarkami od Atlantic. W tym roku marka nie zwalnia tem ...
Raport: rośnie rynek dóbr luksusowych i zegarków w Polsce
Rynek dóbr luksusowych w Polsce na koniec 2024 r. osiągnie rekordową wartość 55,6 mld zł. Szacowana wartość rynku luksusowej biżuterii i zegarków w Polsce w 2024 roku to ...
Recenzja: Epos Sport 3505 Automatic
Wiele firm produkując dobra konsumpcyjne, i dotyczy to również firm zegarkowych, nadaje nazwy swoim produktom, nazywa całe kolekcje i konkretne modele. Szwajcarska firma ...
Carl F. Bucherer Manero Peripheral Perpetual Calendar. Legenda z Lucerny
Nie ma chyba takiej osoby, która interesując się zegarkami nie natrafiłaby wcześniej lub później na markę Carl. F. Bucherer. Ta rodzinna firma ze szwajcarskiej Lucerny pr ...
Video recenzja: Błonie Zodiak Smok Wawelski. Zegarek z naszej bajki!
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarka Zodiak Smok Wawelski marki Błonie. Nasz redakcyjny kolega Marcin prezentował ten model niedawno w formie klasycznej recenz ...
Hanhart Chronographs – poznaj tę niemiecką markę i jej zegarki (AuroChronos 2025)
Nie jest tajemnicą, że wszyscy zegarkomaniacy z niecierpliwością oczekiwali powrotu festiwalu, który w poprzednich latach cieszył się w Polsce dużą popularnością. Międzyn ...
Perrelet Turbine Ice Blue Carbon i Titanium. Turbiny w “lodowatych” kolorach
Innowacja, konsekwencja w kreowaniu nowych modeli zegarków i precyzja - to zaledwie kilka określeń oddających wypracowaną przez lata renomę marki Perrelet. Oczywiście nal ...
Fiyta Spaceman. Uniwersalny, ultra cienki zegarek ze zintegrowaną bransoletą
Wspominaliśmy już wielokrotnie, że traktowanie w taki sam (niezbyt przychylny) sposób całej zegarkowej produkcji pochodzącej z Chin nie jest słuszne. Oczywiście dla wielu ...
Le Régulateur Louis Erard x Vianney Halter II. Wspólna kreacja zegarków typu régulateur
Zegarki typu régulateur, mimo prezentowania wskazań w nieco odmienny sposób niż ten, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić, hołdują klasycznemu zegarmistrzostwu, stając ...