• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant

Zegarek inspirowany sztuką wycinania papieru. Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon


Przypadający na sobotę 10 lutego 2024 roku początek Księżycowego (Chińskiego) Nowego Roku był hucznie obchodzony na całym świecie. Ma on jednak szczególny wymiar, zwłaszcza w rejonie państw azjatyckich. Chiński Nowy Rok jest zgodny z kalendarzem księżycowym i nie trwa 365 dni, jak w przypadku kalendarza gregoriańskiego. Symbolem Nowego Roku jest smok. Ta szczególna symbolika legendarnego smoka z pewnością będzie jednym z głównych motywów, o jaki oprą swoje projekty marki zegarkowe, wypuszczając specjalne, limitowane edycje. Znana marka ekskluzywnych zegarków - Hublot postanowiła uczcić to na swój sposób, prezentując model Spirit of Big Bang Titanium Dragon.

Zegarek ten czerpie inspiracje z tradycyjnej chińskiej sztuki wycinania papieru.

Zegarek inspirowany sztuką wycinania papieru

Wyjątkowy model utrzymany w odważnych, przyciągających wzrok barwach ma za zadanie w perfekcyjny sposób połączyć esencję wiekowych tradycji i nowoczesności.

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Przepełniony liczną symboliką zegarek pomimo tego, iż oddaje ducha dalekowschodniej tradycji, jest wykonany z najwyższą precyzją, z jaką od wielu lat kojarzony jest ten producent. Indywidualizm projektu tego czasomierza jest widoczny z każdej jego strony, zaczynając od beczułkowatej obudowy o rozmiarze 42 mm, przy grubości wynoszącej 13,8 mm.

Całość wykonana została z tytanu, o powierzchni zdobionej polerowaniem i szczotkowaniem. Identycznie, jak w pozostałych modelach wchodzących w skład rodziny Big Bang, producent i tu zastosował szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną, chroniące tarczę. Koperta zapewnia wodoszczelność na poziomie 100 metrów, czyli w zupełności wystarczająco, aby chronić zegarek w czasie jego użytkowania na co dzień. Linia modelowa o nazwie Spirit of Big Bang składa się z wielu modeli o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu, występujących komplikacjach czy też materiałach użytych do ich budowy.

Wycięta rzeźba smoka

Wyobrażenie artystki, Chen Fenwan na temat tego, jak ma wyglądać tarcza zegarka ukazuje połączenie kolorów: granatu, bieli i różu, utrzymane w dynamicznym motywie smoka. Kolorowa, wielowarstwowa tarcza wiernie odwzorowuje papierową rzeźbę smoka, tym samym nawiązując do tej czasochłonnej sztuki.

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Tak samo, jak w przypadku twórczości jaką jest wycinanie papieru, tak i tutaj mamy do czynienia z pięknym projektem tarczy składającej się z wielu nałożonych na siebie elementów. Wiele warstw jest ze sobą połączonych, odtwarzając wyciętą rzeźbę smoka, która swoim realizmem sprawia wrażenie, jakby się naprawdę poruszała.

Wygląd zegarka dopełniony został typowymi dla marki Hublot elementami, jakim są śruby umieszczone na pierścieniu. W tym przypadku te detale zawędrowały również na środek tarczy, tworząc wyraziste “oczy” smoka widniejącego na cyferblacie.

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Spójny wygląd uwydatniają trzy szkieletowane wskazówki z logo “H” znajdując się na przeciwwadze centralnego sekundnika. Aby nie zaburzać ciągłości projektu, a co gorsza - nie zepsuć tego dzieła, zdecydowano się na pozbawienie tego modelu funkcji wskazań datownika. Cyferblat, według przyjętych założeń, ma być w całości poświęcony wielowarstwowej rzeźbie legendarnej bestii. Logo Hublot zostało nadrukowane na jednej z dolnych warstw i umieszczone w górnej części tarczy, na godzinie 12.

Pasek, jako przedłużenie tarczy

Rzeźba smoka według projektu Chen Fenwan nie mogła zostać zakończona od tak, ograniczając się jedynie do powierzchni na cyferblacie.

Z tego względu gumowy pasek zegarka stał się dodatkową płaszczyzną, na której znajdują się łuski smoka. Warto dodać, że jest to pierwszy tego typu zabieg, w którym marka Hublot stworzyła w specjalnej technice ręcznego nano-wulkanizowania i malowania każdej z pojedynczych łusek. Cały proces oczywiście jest dziełem ludzkich rąk, zajmując ponad 8 godzin pracy dla każdego paska. Dodatkowo, oprócz paska gumowego otrzymujemy również jego tekstylną wersję, z zapięciem na mocny rzep, zakończony ceramiczną klamrą w czarnym kolorze.

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Wracając na moment do standardowego, kolorowego paska, jest on uzupełniony masywną klamrą wykonaną z tytanu i naniesioną nazwą producenta.

Serce smoka, czyli mechanizm zegarka

“Bijące serce” to mechanizm z automatycznym naciągiem, znanym jako Cal. HUB1710, zbudowany na bazie mechanizmu Zenith Elite 670, czyli marki wchodzącej w skład tej samej grupy kapitałowej, jaką jest koncern LVMH.

Zastosowany mechanizm pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę (4Hz), zapewniając rezerwę chodu na poziomie 50 godz. Składa się z 166 elementów, a za łożyskowanie odpowiada 27 kamieni syntetycznych.

Modele z linii Spirit of Big Bang często są dekorowane szlachetnymi kamieniami, jednak w tym przypadku Hublot zdecydował się na ukierunkowanie wyglądu zegarka całkowicie w stronę sztuki. Artyzm pochodzący od Chen Fenwan ma silne odzwierciedlenie w tym wyrazistym i silnym wizerunku smoka na Nowy Rok 2024.

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Model ten został objęty limitacją wynosząca jedynie 88 egzemplarzy.

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon – dostępność i cena

Już samo posiadanie zegarka sygnowanego logo Hublot wiąże się dla wielu osób z prestiżem, oraz rozumieniem wkładu tej marki w rozwój świata zegarków. Biorąc pod uwagę niewielką liczbę egzemplarzy tego awangardowego modelu, jedynie wąskie grono miłośników będzie miało możliwość zrealizować ten zakup.

Marka Hublot wykonując model o nr ref: 646.NX.6600.RX.CHF24 nie miała łatwego zadania, bo podejmując się decyzji o stworzeniu zegarka tak… no właśnie, jakim określeniem możemy go podsumować?

Sądzę, że tak złożony projekt, wykonany z wielką dbałością i starannością, nie może zostać określony tylko jednym przymiotnikiem. Mechaniczna doskonałość i niecodzienny projekt, odwołujący się do równie niecodziennej dziedziny sztuki, jaką jest artystyczne wycinanie papieru, tworzą urok tego niestandardowego zegarka.

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Hublot Spirit of Big Bang Titanium Dragon

Na koniec oczywiście trzeba wspomnieć o cenie.

Wynosi ona dokładnie 30 800 EUR, czyli ok. 134 000 PLN.

Czy to dużo? Cena ma swoje uzasadnienie. Wpływ na nią ma wiele godzin poświęconych na przygotowanie projektu, doboru materiałów i oczywiście sama rozpoznawalność Hublot, marki tak chętnie wybieranej przez sportowców i gwiazdy muzyki.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Montblanc 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Jestem legendą. Nowy Zenith Chronom...
Jestem legendą. Nowy Zenith Chronom...
02.04.2024
Louis Moinet Astronef Techno. Uczta...
Louis Moinet Astronef Techno. Uczta...
04.04.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco