• Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Ball

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG


Tytułowe połączenie to oczywistość i nie chodzi tylko o to, że Constellation ma gwiazdę na tarczy, ani  o to, że to pierwszy zegarek, który poleciał w kosmos. Chodzi o to, że zegarki Omega są bardzo chętnie noszone przez gwiazdy filmowe i jeśli zapytalibyśmy Was o to, na pewno wskażecie co najmniej kilka z nich, np. Nicole Kidman, George’a Clooneya czy Daniela Craiga.

W ostatnich dniach odbyły się 2 gale związane ze światem filmu, na których pojawili się znani aktorzy noszący zegarki Omega. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co mieli na nadgarstkach.

Co ma wspólnego Omega z bombą atomową?

BAFTA, czyli British Academy of Film and Television Arts, po raz 77 wręczyła swoje nagrody na gali, która odbyła się 17 lutego 2024 w Royal Festival Hall w Londynie.

Po raz pierwszy gala British Academy Film Awards odbyła się w roku 1948, wówczas wręczono tylko 3 nagrody: za najlepszy film, za najlepszy film brytyjski oraz specjalną nagrodę filmową.

Oppenheimer

Główną nagrodę za pierwszoplanową rolę męską otrzymał odtwórca roli Roberta Oppenheimera, „ojca bomby atomowej” czyli Cillian Murphy. Podczas wręczenia nagród Cillian Murphy miał na ręku zegarek Omega De Ville Prestige z tarczą w kolorze sosnowej zieleni, o wykończeniu przypominającym jeans ze złoconymi, nakładanymi rzymskimi indeksami i złoconymi wskazówkami.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Stalowa koperta została w tym przypadku zestawiona ze skórzanym paskiem w kolorze identycznym jak tarcza, a wewnątrz pracuje mechanizm o naciągu automatycznym Master Chronometer, z wychwytem współosiowym, kaliber 8802.

Ten niezwykle klasyczny zegarek mechaniczny urzeka między innymi zestawieniem kolorów, dyskretnym małym sekundnikiem i ponadczasowym wzornictwem. Wypukłe szkło szafirowe i skala minutowa w postaci „toru kolejowego” na obrzeżu tarczy nadają mu stylu retro, zaś zestawienie kolorów przykuwa uwagę.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Ten konkretny model oznaczony jest numerem referencyjnym 434.13.41.20.10.001 i kosztuje w Polsce 26 300 złotych, zaś łącznie Omega oferuje 14 wersji tego zegarka.

Nagrody za „Oppenheimera” dostali również aktor Robert Downey Jr. (najlepsza rola drugoplanowa) oraz Christopher Nolan za reżyserię.

Amerykańska fikcja

Cord Jefferson, amerykański scenarzysta i reżyser, otrzymał nagrodę BAFTA za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu „Amerykańska Fikcja”. Odbierając statuetkę teatralnej maski miał na przegubie zegarek Omega De Ville Trésor z czarną tarczą i na czarnym skórzanym pasku.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

To model z mechanizmem o manualnym naciągu – kal.8934 i ze wskazaniem rezerwy chodu.

Elegancki i dyskretny zegarek o średnicy koperty 40 mm oznaczony jest referencją 435.13.40.22.01.001 i idealnie pasuje do wizytowego stroju. Połączenie stalowo-srebrnej koperty, czarnej tarczy i paska, nakładanych indeksów oraz wskazówek z białego 18-karatowego złota to kwintesencja elegancji, którą pod postacią modeli Trésor firma Omega serwuje już od 1949 roku.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Wypukłe szkło szafirowe, 72-godzinna rezerwa chodu i pięknie wykonany mechanizm z dwoma widocznymi przez przezroczysty dekiel mostkami są niewątpliwymi atutami tego zegarka.

Dostępne są również 4 inne wersje kolorystyczne tego modelu, cena wersji w stali to 42 700 złotych.

Najlepszy aktor

Do najlepszej roli męskiej nominowani byli również Colman Domingo za rolę w „Rustin”, oraz Barry Keoghan który zagrał w filmie „Saltburn”.

Co ciekawe, na 6 nominowanych aktorów, trzech z nich nosi zegarki Omega.

Domingo wystąpił na gali z De Ville Prestige o referencji 434.10.40.20.02.001, stalowym 40-mm modelem Omega na srebrnej, stalowej bransolecie, z centralnym sekundnikiem i okienkiem daty na godzinie 6. Wyposażony w mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 8800 z automatycznym naciągiem zegarek ten oferuje 55 godzin rezerwy chodu. Ma lekko wypukłą srebrną tarczę, srebrne, nakładane indeksy i wskazówki umieszczone za zaoblonym szafirowym szkłem, z warstwą przeciwodblaskową od wewnętrznej strony.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Podobnie, jak dwa wcześniej opisane modele, również i ten jest wodoszczelny na poziomie 3 atmosfer, a jego sugerowana cena to 25 100 złotych.

Oprócz wersji noszonej przez Colmana Domingo, możemy wybierać spośród 23 innych, w różnych kolorach i z różnych materiałów, z których jeszcze jedną spotkamy w dalszej części artykułu.

Wśród nominowanych do nagrody dla najlepszego aktora znalazł się również Seamaster Aqua Terra… oczywiście na ręku Barry’ego Keoghana. Czyli kolejny zegarek z automatycznym mechanizmem Omega 8800, ale tym razem w kopercie i z bransoletą wykonanymi ze stali i złota Sedna™.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Koperta ma nietypową średnicę, 34 mm. Niebieska tarcza ze wzorem fal, indeksy i wskazówki ze złota Sedna™, najwyższej klasy mechanizm marki Omega, szafirowe szkła i design w tonacji bi-color to cechy wyróżniające tego modelu, który może być największym zegarkiem damskim lub najmniejszym męskim.

Z uwagi na fakt, że jest to Seamaster, jego wodoszczelność to 150 metrów i to na pewno czynnik odróżniający go od modeli De Ville, które raczej nie są dedykowane morskim przygodom.

De Ville rządzi na BAFTA 2024

Jeszcze dwóch aktorów, którzy pojawili się na gali BAFTA 2024 miało na rękach zegarki marki Omega, co więcej oba to były… De Ville, czyli wygląda na to, że aktorzy upodobali sobie tę linię.

David Jonsson miał na nadgarstku „bliźniaka” modelu noszonego przez Colmana Domingo, ale w kopercie ze stali i złota Sedna™, z szarą tarczą i na szarym pasku wykonanym ze skóry.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Referencja tego modelu to 434.23.40.20.06.001.

Wspomnę tylko, że złoto Sedna™ to opracowany przez Omega stop zawierający miedź i pallad zamiast srebra, co zapewnia nie tylko bardziej czerwoną barwę, ale również gwarantuje zachowanie koloru przez dłuższy czas, niż w przypadku „zwykłego” różowego złota.

Aktor zaś zagrał w filmie „Ulica Rye Lane”, nominowanym w kategorii „Najlepszy film brytyjski”.

Ostatni zegarek Omeg z serii De Ville można było zobaczyć pod mankietem Enzo Vogrincica i był to model Prestige o średnicy 39,5 mm w kopercie z białego złota na czarnym skórzanym pasku z aligatora, ze srebrną tarczą, niebieskimi wskazówkami i rzymskimi indeksami w tym samym kolorze.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Zegarek wyposażony jest w mechanizm Omega 2627 z automatycznym naciągiem, wychwytem współosiowym i certyfikatem chronometru. Mały sekundnik umieszczono na wysokości godziny 9, okienko daty na trzeciej a wskaźnik rezerwy chodu – na szóstej. Referencja tego wycenianego na 66 tysięcy złotych zegarka to 424.53.40.21.04.001.

Jak widać, podczas rozdania nagród BAFTA 2024 zdecydowanie królowali panowie z Omegami, a ich nadgarstki zdominowały modele z linii De Ville. Zajrzyjmy zatem na kolejną ważną „filmową” imprezę i zobaczmy, jakie gwiazdy ekranu z Omegami tam spotkamy.

Przenieśmy się za ocean, do Los Angeles, gdzie w Shrine Auditorium and Expo Hall 24 lutego 2024 odbyło się po raz trzydziesty, doroczne wręczenie nagród amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, czyli SAG 2024.

Przesilenie zimowe

Oddajmy tym razem pierwszeństwo kobiecie, zacznijmy od nagrodzonej za drugoplanową rolę żeńską Da'Vine Joy Randolph w filmie „Przesilenie zimowe” oraz jej Omegi Constellation w kopercie z 18-karatowego złota Sedna™ i z tarczą z niebieskiego awenturynu.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

To model z lunetą wysadzaną brylantami oraz ze wskazówkami, kopertą i bransoletą ze złota w najbardziej czerwonym kolorze, jaki możemy spotkać w Omegach. Również indeksy godzinowe na wykonanej z kwarcu awenturynowego, zdobionego na wzór gwieździstego nieba tarczy są wykonane z diamentów. Zegarek oznaczony referencją 131.55.25.60.53.002 technicznie jest bliźniakiem modeli opisywanych przez nas tutaj: Omega Constellation Meteorite. Każda tarcza zegarka jest unikatowa.

Złota Omega wysadzana brylantami znakomicie uzupełniała drapowaną suknię o kroju syreny w kolorze kości słoniowej, z wykwintnymi, ręcznie szytymi różami 3D przy dekolcie, autorstwa albańskiego designera - Valdrina Sahiti, w jaką była ubrana aktorka na gali.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Jak sama powiedziała, suknia w stylu glamour i dawnego Hollywood miała być swoistym hołdem dla postaci, którą grała w „Przesileniu zimowym” i kojarzyła się jej z magnoliami i Nowym Orleanem.

Oppenheimer zgarnia wszystko

Zapewne nie zdziwi Was fakt, że nagroda za główną rolę pierwszoplanową powędrowała do Cilliana Murphy’ego za jego kreację Roberta Oppenheimera w filmie pod tym samym tytułem.

Przy okazji amerykańskiej gali na jego ręku gościła Omega Seamaster Aqua Terra Shades z tarczą ozdobioną szlifem słonecznym w morskim kolorze, określanym przez producenta jako Atlantic Blue.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Zegarek w tym przypadku został zestawiony z białą, gładką koszulą i granatowym garniturem w prążki (ulubiony wzór aktora) od Saint Laurent. Stalowa koperta i bransoleta, stalowe, nakładane indeksy wypełnione Super LumiNova™ podobnie jak typowe dla Seamastera wskazówki to kwintesencja sportowej elegancji modeli Seamaster, które pasują i do garnituru i do koszulki polo.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Wewnątrz koperty pracuje mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 8800 z automatycznym naciągiem, o precyzji potwierdzonej przez METAS i rezerwie chodu 55 godzin. Zamykana stalowym, zakręcanym deklem koperta o średnicy 38 mm jest wodoszczelna do 150 metrów. Referencja tego ciekawego Seamastera to 220.10.38.20.03.003, a jego sugerowana cena wynosi 33 900 złotych.

Oprócz nagrody BAFTA i SAG, w styczniu 2024 Cillian Murphy za swoją rolę otrzymał również Złoty Glob, podczas wręczania którego miał na ręku Omegę De Ville Trésor z kopercie ze złota Sedna z burgundową tarczą i paskiem.

De Ville Prestige w stali i złocie

Po raz kolejny spotykamy się z Panem Colmanem Domingo, który został doceniony przez SAG otrzymując nominację w kategorii „pierwszoplanowa rola męska”, a na gali pojawił się z zegarkiem Omega De Ville Prestige bicolor, czyli w stali i złocie.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Mechanicznie jest to dokładnie taki sam zegarek, jaki miał na gali BAFTA, przy czym tutaj wskazówki, rzymskie indeksy i bransoleta są wykonane z żółtego złota, a tarcza pokryta jest warstwą PVD złota Moonshine™. Indeksy na tarczy są na przemian rzymskimi liczbami i kaboszonami, a koperta wykonana jest ze stali i żółtego złota.

Referencja tego modelu to 434.20.40.20.08.001, a jego cena, z uwagi na użyte kruszce, to 46 700 złotych.

Sterling K. Brown i Speedmaster ‘57

Nareszcie!

Wędrując po liście nominowanych do nagrody za drugoplanową rolę męską docieram do Sterlinga K. Browna, którego kojarzę jedynie z filmu „Czarna Pantera” i nie jest on raczej moim ulubionym aktorem, ale za to Speedmaster ’57 jest jednym z moich ulubionych zegarków.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Czterdzieści i pół milimetra średnicy, układ bicompax, piękna niebieska tarcza z rodowanymi indeksami, wskazówki „Broad Arrow” i datownik na godzinie szóstej.

Manualnie nakręcany mechanizm (oczywiście Co-Axial Master Chronometer) kaliber 9906 ze stoperem odmierzającym czas do 12 godzin i rezerwą chodu na poziomie 60 godzin, to tego szczotkowana luneta ze skalą tachometru. Model o referencji 332.10.41.51.03.001 jest spadkobiercą legendarnych Speedmasterów z 1957 roku.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Całości dopełnia stalowa bransoleta ze składanym zapięciem i mikoregulacją.

Klasa sama w sobie. W mojej ocenie - jeden z najciekawszych modeli z chronografem na rynku, do kupienia za 48 500 złotych, dostępny również w trzech innych wersjach kolorystycznych.

De Ville Prestige – prawie jak Oppenheimer

Na ręku Corey’a Hawkinsa mogliśmy z kolei zobaczyć Omegę De Ville Prestige w stali o ref. 434.13.41.20.02.001, będącą modelem z tej samej linii, do której należy zegarek, który miał na ręku Cillian Murphy podczas wręczenia nagród BAFTA.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Mamy tu jednak do czynienia z bardziej dyskretną i stonowaną wersją kolorystyczną tego zegarka – stalowa koperta na czarnym skórzanym pasku ze szczotkowaną srebrzystą tarczą, rodowanymi wskazówkami i indeksami, które – jak często w modelach De Ville Prestige – są na przemian rzymskimi liczbami i kaboszonami.

Logo Omega na dwunastej, okienko daty na trzeciej, bardzo dyskretny mały sekundnik na szóstej i informacja o zastosowanym mechanizmie na godzinie 9 również stapiają się w idealnej harmonii z tarczą tego pięknego „garniturowca”.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Corey Hawkins zagrał w filmie „Kolor Purpury”, nominowanym do nagrody za najlepszą obsadę aktorską, a dodatkową ciekawostką jest fakt, że w tym filmie możemy zobaczyć też wspominanego już dwukrotnie Colmana Domingo.

Mini Trésor - Skarb Oceanu

Na gali pojawiła się również młodziutka, urodzona na Hawajach, amerykańska aktorka dubbingowa - Auli’l Cravalho znana z filmu „Vaiana – Skarb Oceanu” z Omegą Mini Trésor, co w tłumaczeniu z francuskiego znaczy „Mały Skarb”. Na jej przegubie znajdował się zegarek Mini Trésor wykonany w całości ze złota Moonshine™ z kopertą wysadzaną diamentami i tarczą o strukturze jedwabiu.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Charakterystycznym elementem zegarka jest też koronka w kształcie kwiatu z centralnie osadzonym brylantem otoczonym czerwoną różą wykonaną z materiału ceramicznego. 26-milimetrowej średnicy koperta od góry zamknięta jest szafirowym szkłem z powłoką przeciwodblaskową, a od dołu deklem ze złota z centralną częścią wykonaną z szafirowego szkła, ale metalizowanego w celu uzyskania lustrzanej powierzchni, na której naniesiono misterny wzór graficzny.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Za deklem ukryto mechanizm kwarcowy Omega 4061.

Referencja zegarka „Vaiany” to 428.55.26.60.99.001, zaś jego cena stawia go w pierwszym rzędzie Omeg noszonych na gali, gdyż kosztuje on 126 200 złotych.

Last but not least jak mawiają Amerykanie, to Brendan Fraser, ubiegłoroczny laureat głównej nagrody amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, który był prezenterem podczas tegorocznej gali.

Brendan Fraser wystąpił z prawdziwym, profesjonalnym „nurkiem” na ręku, czyli modelem Seamaster Planet Ocean 6000M (opisywaną m. in. tu: Omega świętuje 75-lecie linii Seamaster. Aż 11 nowych zegarków Summer Blue) z 45,5-milimetrową kopertą z materiału O-Megasteel, prawie dwucentymetrowej wysokości, wodoszczelnej do 6 tysięcy metrów.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Wewnątrz tej potężnej koperty zamknięty jest mechanizm Omega 8912 z automatycznym naciągiem i 60-godzinną rezerwą chodu. Przez grube, wypukłe szkło szafirowe możemy podziwiać lakierowaną, gradientową, niebieską tarczę i wykonane z białego złota wskazówki oraz indeksy obficie wypełnione Super LumiNova.

Zegarki Omega i gwiazdy podczas nagród BAFTA i SAG

Czarny, ceramiczny, obracany w jednym kierunku pierścień wykonany jest z materiału Liquidmetal™, a bransoleta z O-Megasteel ma oczywiście składane zapięcie z przedłużeniem nurkowym. To na pewno najbardziej wodoszczelny zegarek na gali.

Jak widać, mimo zdecydowanej dominacji aktorskiego świata modelami De Ville, na galach wręczenia nagród można było spotkać również inne modele, nie zawsze ściśle pasujące do strojów wieczorowych.

Więcej ciekawych informacji ze świata zegarków tu: zegarkowe ciekawostki.


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Kolekcja unikatowych rzeczy Sir Elt...
Kolekcja unikatowych rzeczy Sir Elt...
17.02.2024
Jak z zegarmistrzostwa zrobić prawd...
Jak z zegarmistrzostwa zrobić prawd...
30.03.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco