• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Ball

Omega świętuje 75-lecie linii Seamaster. Aż 11 nowych zegarków Summer Blue!


Jeśli marka Omega świętuje, to z przytupem i „na grubo”. Teraz, w 2023 roku, pod hasłem „Seamaster. Precyzja na każdym poziomie” celebrowane jest 75-lecie linii Seamaster, a z przytupem, bo za pomocą aż jedenastu zegarków w odcieniu Summer Blue, nawiązującym do wodoszczelności. To kolor w kilku wariacjach wspomnianego odcienia. Jednolity na tarczy, jak i w wersji z zabarwieniem gradientowym, z jaśniejszą centralną częścią, zależnie od modelu.

Zestaw zegarków Omega Summer Blue to siedem kultowych modeli, a łącznie aż jedenaście zegarków w ramach tej kolekcji, które ogółem tworzą prawdziwie wszechstronną kompilację - od eleganckiego czasomierza ze sportową nutą, po nowoczesne i zaawansowane technicznie, profesjonalne narzędzia do nurkowania, jak modele Ploprof czy Ultra Deep. Wspólna dla wszystkich nowości Omegi jest wspomniana barwa tarcz „Summer Blue”, który - zastosowany w większym lub mniejszym natężeniu, nawiązuje do wysokiej wodoszczelności każdego Seamastera, oraz sygnalizuje jego oceaniczne, głębinowe kompetencje.

Omega świętuje 75-lecie linii Seamaster

Obchody „z przytupem” to także słynni goście – przyjaciele i ambasadorzy marki Omega, którzy przybyli na zaproszenie tej szwajcarskiej firmy na wyspę Mykonos z okazji celebracji 75-lecia linii Seamaster oraz uroczystej premiery zegarków z kolekcji Summer Blue.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Dla świętowania linii Seamaster wybrano zachwycającą refleksami słońca scenerię Morza Egejskiego. Tak właściwości zegarków jak i kolor pasują tu doskonale. Wydarzenie zgromadziło imponującą listę gości ze świata sportu, rozrywki i eksploracji. Wśród zaproszonych byli między innymi George Clooney, Naomie Harris, Victor Vescovo, Blair Tuke i Peter Burling.

Specjalny dzień zdominował temat „Precyzji na każdej głębokości”. Jedną z najsłynniejszych linii zegarmistrzowskich celebrowano na wiele sposobów. Goście wysłuchali ciekawych prezentacji na temat eksploracji oraz ochrony morskiego środowiska naturalnego, a także zachwycali się premierą nowej kolekcji zegarków Seamaster Summer Blue. Siedem kultowych modeli i jedenaście zegarków ogółem połączył jeden, unikalny odcień błękitu.

Historia Seamaster’a w pigułce

Historia modelu Seamaster rozpoczyna się 16 lat przed tym, gdy pierwszy zegarek z tej serii ujrzał światło dzienne. Należy cofnąć się do premiery Omegi "Marine" z 1932 roku, czyli pierwszego zegarka do nurkowania dostępnego dla nurków cywilnych. Ten pomysłowy czasomierz pomyślnie przeszedł próby szczelności na głębokości 73 metrów w wodach Jeziora Genewskiego, a także potwierdził swoją wodoszczelność do poziomu 135 metrów w testach ciśnieniowych przeprowadzonych w Laboratorium Badań Zegarmistrzowskich w Neuchatel. Ten imponujący początek wyznaczył kurs szybkich postępów Omegi na polu wodoszczelnych rozwiązań technicznych dla zegarmistrzostwa.

Omega Seamaster

Podczas II Wojny Światowej Omega dostarczyła ponad 110 tysięcy zegarków dla pilotów, nawigatorów i żołnierzy na zlecenie brytyjskiego Ministerstwa Obrony, aby wspierać jednostki Sił Powietrznych i Marynarki w ich służbie. To bezprecedensowe doświadczenie pozwoliło na dalszy szybki rozwój w dziedzinie wodoszczelności, odporności na oddziaływanie magnetyczne oraz ogólnej wytrzymałości. Powstały serie zegarków zdolnych znosić najbardziej surowe warunki użytkowania. Ministerstwo obrony oznaczało dekiel każdego zegarka grawerunkiem W.W.W, który wówczas oznaczał "Waterproof Wrist Watch", czyli po prostu zegarek wodoszczelny. W 1948 roku, z okazji swojego stulecia, Omega zaprezentowała kolekcję korzystającą ze sprawdzonych w boju technologii zamkniętych w eleganckiej kopercie, tworząc zegarek - jak wtedy mówiono - "do miasta, nad morze i na wieś".

Szybko stało się jasne, które z tych trzech środowisk zdefiniuje przyszłość modelu. W ekscytującej epoce rock and rolla, dekadzie optymizmu i odkryć, Seamaster stał się niekwestionowanym wyborem numer jeden dla podwodnych poszukiwaczy przygód.

Punktem zwrotnym tej historii był model Seamaster 300 zaprezentowany w 1957 roku. Później były kolejne serie, z których każda oferowała nowe, intrygujące wzornictwo, innowacyjne rozwiązania techniczne i jeszcze wyższe poziomy wodoszczelności. Modele Seamaster były wybierane często przez odkrywców i zawodowców.

Aż 11 nowych modeli zegarków w kolorze Summer Blue

Dziś, marka Omega jest zdolna przetestować każdy ze swoich wodoszczelnych zegarków w rzeczywistym, podwodnym środowisku, dzięki najlepszej na rynku zegarmistrzowskim certyfikacji wyznaczonej przez METAS (Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii).

Kolekcja stworzona z okazji 75-lecia linii Seamaster hołduje wyjątkowej historii innowacji i eksploracji, oraz sprawdzonych w warunkach oceanicznych efektywności i wzornictwa.

Omega Seamaster Aqua Terra 150M

Omega Seamaster Aqua Terra Co-Axial Master Chronometer – to pierwszy model z kolekcji.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Stylowy, a wyglądający tak, jak gdyby był gotowy rozwinąć żagle. Przeznaczony jest dla żeglarzy. Wyważona stylistyka zaprezentowanego w 2002 roku modelu Seamaster Aqua Terra nawiązuje do czystych linii Seamastera 300 z 1957 roku. Do dziś to doskonałe połączenie stylu sportowego i elegancji, pozwalające uznać ten model za wyjątkowo wszechstronny.

Przez lata Omega wprowadziła dodatkowe, inspirowane oceanem elementy wzornictwa, takie jak tarcze z tekowym wzorem imitującym pokłady luksusowych jachtów czy indeksy naśladujące  sylwetkę kadłuba łodzi. W kolekcji Aqua Terra Summer Blue zobaczymy teraz w 2023 roku trzy nowe modele o symetrycznych, eleganckich kopertach.

Wersję z kopertą 38 mm wyposażono w mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 8800. Zegarek dostarczany jest na bransolecie o ciekawie zaokrąglonych ogniwach, polerowanych i szczotkowanych naprzemiennie. Model Omega Seamaster Aqua Terra Co-Axial Master Chronometer z kopertą o średnicy 41 mm oferuje użytkownikom wybór pomiędzy dopasowaną bransoletą i błękitnym paskiem gumowym. A więc są 2 wersje. Tu zastosowano mechanizm z automatycznym naciągiem Omega Co-Axial Master Chronometer 8900.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Wszystkie trzy zegarki mają nowe, ozdobione słonecznym szlifem tarcze w odcieniu Summer Blue, barwione gradientowo. Błękitna tonacja i wodoszczelność Aqua Terry na poziomie 150 metrów to odniesienie do morskiego przeznaczenia tych zegarków. Jasnoniebieskie światło emituje substancja luminescencyjna na indeksach i wskazówkach.

Omega Aqua Terra Worldtimer 150M

Omega Aqua Terra Worldtimer Co-Axial Master Chronometer to kolejny zegarek „ubrany” na niebiesko, w ramach tej nowej serii.

Zaledwie dwa lata po premierze tej linii w 2017 roku, Omega zastosowała technologię laserową do wykonania tarcz o wyjątkowej teksturze i kolorystyce. Mieliśmy przyjemność podziwiać tę trójwymiarową mapę globu na żywo, w zegarku, który trafił od naszej redakcji – jego recenzję znajdziecie tu: Omega Seamaster Aqua Terra Worldtimer.

To zegarek skonstruowany w taki sposób, i oferujący takie wskazanie, czyli funkcję worldtimer, że wręcz zachęca do podróży po całym świecie, by móc korzystać z jego możliwości.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Najnowsza odsłona modelu Omega Aqua Terra Worldtimer Summer Blue ma kopertę o średnicy 43 mm wykonaną ze stali szlachetnej, a dostępna jest na dopasowanej bransolecie lub błękitnym pasku gumowym, natomiast tarcza prezentuje kolorowe wyobrażenie Ziemi.

Tarczę okala pierścień z nadrukowanymi w srebrnym kolorze lokalizacjami na całym świecie.  Przez hesalitowe szkło widać wskazanie dwudziestoczterogodzinne, którego skala jest częściowo zabarwiona na odcień jasno i ciemnoniebieski, aby rozgraniczyć czas dnia i nocy.  

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Centralny dysk wykonany z tytanu 5 stopnia został laserowo wyrzeźbiony i zabarwiony w taki  sposób, aby przedstawiał wizerunek naszej planety. Wyraźnie widać głębię błękitnych  oceanów oraz kontury kontynentów. Zgodnie z założeniami technologicznymi linii Aqua Terra, Worldtimer wskaże właściwy czas na całym globie, nawet głęboko pod powierzchnią wody.

Zastosowany w zegarku mechanizm to Omega Co-Axial Master Chronometer 8938.

Omega Seamaster 300M

Następny z niebieskiej kolekcji to model Seamaster 300 Co-Axial Master Chronometer. Profesjonalny odkrywca oceanów zaprezentowany w 1957 roku, jako element "profesjonalnej" trylogii Omegi (wraz ze Speedmasterem i Railmasterem), oryginalny Seamaster 300 oferował swoim użytkownikom czytelne wskazania i wyjątkową wodoszczelność znamionowaną przez gwiazdkę "Naiad" wkomponowaną w logo na koronce.

Nowa wersja kontynuuje dziedzictwo poprzedników. Wyposażono ją w mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 8912, certyfikowany zgodnie ze standardem Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Metrologii (METAS).

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Seamaster 300 Summer Blue ma kopertę z polerowanej stali szlachetnej, poddanej szczotkowaniu, o średnicy 41 mm. Wodoszczelność do 300m jest tutaj standardem. Tarcza lakierowana na odcień Summer Blue dobrze podkreśla tak zaawansowany poziom wodoszczelności i naturalny dla tego modelu morski świat. Zachowując kod kolorów Omega w jubileuszowej kolekcji rodowane wskazówki i indeksy godzinowe, dzięki warstwie substancji Super-LumiNova, emitują światło w unikalnym, jasnoniebieskim odcieniu.

Diver Omega Seamaster 300 to model już kultowy, ikoniczny.

Uwielbiany przez użytkowników na całym świecie, noszony przez agenta 007. Ikona otwartych mórz. Zegarek wyróżniający się oryginalną skalą nurkową, szkieletowanymi wskazówkami, wyrazistymi indeksami, oraz charakterystyczną koronką zaworu helowego. Zaprezentowano go po raz pierwszy w 1993 roku, oferuje podwodnym poszukiwaczom przygód stylowy sposób na śledzenie upływu czasu w morskich głębinach. Typowo sportowy zegarek, ale James Bond przekonał nas, że i elegancki.  

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Seamaster Diver 300M w serii Summer Blue ma kopertę o średnicy 42 mm, wykonaną ze stali szlachetnej o bardzo charakterystycznym kształcie. Zegarek dostarczany jest na dopasowanej bransolecie lub błękitnym pasku gumowym. W nawiązaniu do słynnych przodków, jego ceramiczną tarczę także zdobi falisty wzór. Cyferblat jest zabarwiony gradientowo. Tarczę okala luneta z błękitną, ceramiczną wkładką ze skalą nurkową wykonaną w technice Grand Feu. Całość wizerunku uzupełniają rodowane wskazówki o szkieletowej konstrukcji, oraz indeksy wypełnione substancją Super-LumiNova, oczywiście emitującą błękitne światło. Bijące mechaniczne serce tego nurka to mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 8800.

Omega Planet Ocean 600M

Kolejny zegarek to bardzo mocny głębinowy gracz.

Omega Planet Ocean 600M. Ten model ma wszystko, co sugeruje jego nazwa. Widać subtelne nawiązania stylistyczne do modelu Seamaster 300, ale temu czasomierzowi nadano zdecydowanie bardziej profesjonalny, techniczny charakter.

Model Planet Ocean ujrzał światło dzienne w 2005 roku, w wersji z pomarańczową wkładką obrotowej lunety i charakterystycznym zaworem helowym. Zegarek ten miał także mechanizm ze słynnym wychwytem współosiowym Omega Co-Axial, debiutujący w mechanizmie Omega 2500. Solidna obudowa, wodoszczelność aż do 600 m, zawór helowy i niezawodny mechanizm wraz z bardzo atrakcyjną kopertą to w sumie daje wyjątkowo udany zegarek mechaniczny. Model ten ma mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 8800.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

W tej najnowszej wersji Summer Blue koperta ma średnicę 39,5 mm. Tak jak bransoletę wykonano ją ze stali szlachetnej. Błękitna, ceramiczna wkładka obrotowej, nurkowej lunety  ma jasnoniebieską skalę, a otacza ceramiczną tarczę lakierowaną gradientowo na odcień Summer Blue. Całość uzupełniają barwione na niebiesko wskazówki, oraz indeksy wypełnione substancją Super-LumiNova emitująca błękitne światło, jak w wyżej opisywanych zegarkach.

Robi się coraz bardziej profesjonalnie, bo następny prezentowany model to Ploprof.

Omega Ploprof 1200M

Jeden z najbardziej oryginalnych zegarków mechanicznych do nurkowania dla świecie.

Zdolny sprostać najbardziej niszczycielskim ciśnieniom działającym na wszystko, co znajduje się pod powierzchnią oceanu - Seamaster Professional 600, znany lepiej jako "Ploprof" (od francuskich słów PLOngeur PROfessionnel - profesjonalny nurek), to jeden z najbardziej wytrzymałych i innowacyjnych zegarków dla nurków, jakie kiedykolwiek powstały.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Opracowana przez Omegę pomysłowa metoda montażu szkła w solidnej kopercie monobloc wyeliminowała konieczność zastosowania zaworu helowego. We wczesnych latach istnienia Ploprofa francuski oceanograf Jacques Cousteau, oraz przedsiębiorstwo badań podwodnych COMEX polegali na niezawodności tego zegarka podczas swoich eksperymentów w głębinach morskich.

Ploprof w wersji na 2023 rok powstał ze specjalnego stopu O-MEGASTEEL i ma tarczę w odcieniu Summer Blue ozdobioną słonecznym szlifem. Powiela elementy wzornictwa oryginalnego modelu Omega z tej serii, który pojawił się na rynku w 1971 roku.

Wkładkę obrotowej lunety wykonano z szafirowego szkła, co stanowi nawiązania do chemicznie wzmacnianego monolitycznego kryształu wykorzystywanego we wczesnych wersjach zegarka. Transparentne szkło zostało zabarwione od spodu błękitnym lakierem i widać przez nie skalę nurkową w kolorze jasnoniebieskim naniesioną pod pierścieniem.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Koperta typu monobloc ma charakterystyczną, zakręcaną koronkę oraz nietypowy przycisk bezpieczeństwa na godzinie 2., który w tej edycji wyposażono w pierścień z niebieskiej ceramiki. Perforowany pasek z błękitnej gumy dopełnia wygląd pełny nawiązań do lat 70. XX wieku i archiwalnego modelu. Zdolny do pracy w trudnych warunkach mechanizm zegarka to Omega kaliber Co-Axial Master Chronometer 8912.

Omega Ultra Deep 6000M

Ostatni zegarek serii jubileuszowej to jednocześnie model o najbardziej imponujących parametrach technicznych. Omega Ultra Deep, hołd rekordowego dla Omegi zanurzenia.

W 2019 roku pierwsze zegarki Ultra Deep zapisały się na kartach historii, gdy osiągnęły najgłębsze miejsca na Ziemi (pisaliśmy o tym tu: Omega Planet Ocean pobiła rekord świata w głębokości zanurzenia). Po tym rekordowym zanurzeniu w wodach Rowu Mariańskiego marka Omega wykorzystała wypracowaną wówczas technologię do stworzenia bezprecedensowej kolekcji 6000m, dostępnej w otwartej sprzedaży.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Zegarki testowane w naturalnych oceanicznych warunkach w fazie rozwoju produktu, wodoszczelne do 6000 metrów oraz wypełniające normę ISO 6425:2018 dla zegarków do nurkowania saturacyjnego, posiadają także certyfikat wydany przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS). Model, którego 45,5 mm kopertę i bransoletę stworzono z wytrzymałego materiału OMEGASTEEL ma wyjątkową tarczę, której wzór stanowi dokładne odwzorowanie Głębi Challengera, której mapy wykonała ekipa ekspedycji Five Deeps, określając niemal milion punktów za pomocą sonaru.

Wykończenie tarczy uwydatnia inspirację głębią mórz i oceanów. Tarcza, podobnie jak ocean, kryje swoje tajemnice. Po podświetleniu światłem UV pojawia się na niej napis OMEGA WAS HERE, wskazujący rekordowe zanurzenie na 10 935 metrów oraz lokalizacje Zachodniego, Centralnego i Wschodniego basenu Głębi. Bezpiecznie ukryty pozostaje także mechanizm OMEGA Co-Axial Master Chronometer 8912. Ten sam, w który wyposażono Ploprof.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Wszystkie zegarki Omega z kolekcji na 75-lecie Seamastera mają pamiątkowe, specjalne dekle.

W latach 50. XX wieku Omega stworzyła symbol, który miał później reprezentować całą kolekcję Seamaster. Miał wyrażać morskie dziedzictwo kolekcji, wyrafinowany styl i jej niezłomny charakter. Projektant Jean-Pierre Borle znalazł inspirację podróżując do Wenecji, gdzie burty kultowych dla miasta gondoli zdobią wyobrażenia koników morskich Neptuna. Każdy zegarek opisany powyżej został wyposażony w taki pamiątkowy dekiel.

Logo Seamaster przedstawiające Posejdona z trójzębem oraz dwa koniki morskie - oryginalny pomysł Omegi z 1956 roku, oraz bieżący wygląd znaku kolekcji.

Film prezentujący wszystkie nowości Omegi można zobaczyć tu:
 


Kolekcja zegarków Omega Summer Blue + bogate akcesoria

Kolor Omega Summer Blue widoczny na tarczach zegarków przywołuje na myśl dziewiczy ocean w perfekcyjny letni dzień. To naturalny wybór barwy dla zegarka kojarzonego z eksploracją i produkowanego przez markę zaangażowaną ochronę środowiska morskiego. Piękny kolor stanowi tło niemal wszystkich tarcz jubileuszowej kolekcji modeli Omega. Kolejne warstwy lakieru, uważnie aplikowane lub nakładane techniką naturalnego przepływu, w zależności od wymaganego efektu, zapewniają wizualne poczucie głębi.

Dopełnieniem jubileuszowej kolekcji zegarków, imponująco bogatej, są akcesoria.

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Omega Seamaster - 11 zegarków Summer Blue

Marka Omega proponuje elegancką linię akcesoriów odzwierciedlających ducha kolekcji Seamaster oraz nawiązujących do tarcz w odcieniu Summer Blue.

Linię akcesoriów tworzą breloczki z falistym wzorem, bransolety żeglarskie w odcieniach błękitu, spinki do mankietów z motywem konika marskiego oraz delikatne, błękitne bransoletki z zapięciem w formie trójzębu Posejdona ze stali szlachetnej.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Omega znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Omega.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Roamer Rockshell Mark III Scuba. No...
Roamer Rockshell Mark III Scuba. No...
03.07.2023
Ebel Sport Classic. Sportowe damski...
Ebel Sport Classic. Sportowe damski...
06.07.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco