Spotkania w podstolikach - refleksja. Hour Passion 25.10.2014

POWRÓT 26.10.2014 Kącik klubowicza
Spotkania w podstolikach - refleksja. Hour Passion 25.10.2014

W dniu 25.10.2014 członkowie Klubu Miłosnikó Zegarów i Zegarków zostali zaproszeni na spotkanie - realizowane w ramach podstolika warszawskiego do salonu Hour Passion w Warszawie.

W dniu 25.10.2014 członkowie Klubu Miłosnikó Zegarów i Zegarków zostali zaproszeni na spotkanie - realizowane w ramach podstolika warszawskiego do salonu Hour Passion w Warszawie.


Hour Passion, 25.10.2014

Z związku ze spotkaniem z Profesorem Mrugalskim na okoliczność przestawiania zegara na wieży Zamku Królewskiego, zasugerowałem mu odwiedziny salonu Hour Passion przy okazji spotkania warszawskiego klubowego podstolika. Udało się - Profesor wyraził chęć przybycia. Udało się - bo pamiętam, gdy przekazywałem Profesorowi pierwsze informacje o takich spotkaniach, zapytał, co klubowicze porabiają w ich trakcie, oczekując informacji o edukacyjnym (zegarkowo – edukacyjnym) charakterze takiego spotkania. Nie widząc takiego ukierunkowania spotkań, nie wyrażał chęci przybywania.
Nie ukrywam, że sam z takiego samego powodu zwykle nie uczestniczę w spotkaniach podstolika warszawskiego. Powiem więcej, wskazywałem potrzebą zmiany i ukierunkowania spotkań w podstolikach w taki właśnie sposób, w trakcie rozmów z Zarządem Klubu.
Co ciekawe, wczoraj w trakcie spotkania w Hour Passion, od osoby ze strony organizatora, usłyszałem zapytanie o przebieg takich spotkań klubowiczów z pytaniem: „czy nie ma w jego trakcie jakiejś prelekcji?”.

Już choćby informacja Wasyla o jego zegarkach (nawet tak krotka, jak słyszałem), mogłaby być prezentacją edukacyjną na klubowe spotkanie w podstoliku warszawskim. Wystarczyło ustawić projektor, pokazać i opowiedzieć to samo wszystkim. Jeśli którykolwiek z klubowiczów chciałby się przygotować i przeprowadzić wykład na ulubiony przez siebie temat, przekazać informację o konkretnym zegarku, fakcie z branży, opowiedzieć o swoich zegarkach, to już będzie edukacyjna wartość spotkania (bo prelegent musi się przygotować, bo ewentualna dyskusja będzie wnosiła kolejne informacje).
Zachęcam do próby takich edukacyjnych spotkań w klubowych podstolikach.

Hour Passion, 25.10.2014


O spotkaniu 25.10.2014


Chciałem przybyć, by zobaczyć salon. Chciałem, by Profesor miał okazję wziąć udział w spotkaniu i by mógł zobaczyć salon Hour Passion. Rzeczywistość potwierdziła poprawną ocenę potrzeby przybycia – naprawdę warto zobaczyć tego rodzaju sklep. Na organizację tego rodzaju placówki na pewno nie mogą sobie pozwolić nasze krajowe firmy zajmująca się sprzedażą zegarków. Indywidualne meble każdej z marek, szerokie kolekcje. Tylko „na siłę i ewentualnie” można zasugerować, że w tym towarzystwie niedoceniana jest marka Certina, która w stosunku do innych marek chyba posiada zbyt słabą (liczoną w metrach bieżących mebli) prezentację.
Po spotkaniu wraz z Profesorem podjechaliśmy na Plac Trzech Krzyży, by zobaczył także lokalizację butiku Omega. Może kiedyś także i tam podjedziemy?W trakcie spotkania porobiłem kilka zdjęć, które chętnie, z drobnym komentarzem, poniżej prezentuję:

Ucieszyłem się, że klubowe spotkanie podstolika warszawskiego zorganizowano w salonie Hour Passion. Podziękowania dla Filipa i kierownictwa salonu.

Hour Passion, 25.10.2014, Zdzisław Mrugalski, Wladyslaw MellerDzięki temu, że na okoliczność zmiany czasu spotkałem się z Profesorem Mrugalskim, mogłem z nim, z jako na pewno nieoczekiwanym gościem, przybyć na spotkanie.

Hour Passion, 25.10.2014, Zdzisław Mrugalski, Wasyl i Mateusz


Po prezentacji salonu i zegarków w gablotach Profesor bardzo chętnie wysłuchał Wasyla i jego informacji o przyniesionych na spotkanie zegarkach. Ja nie słuchałem całości, ale jak wiem, dyskutowali o czasie pojawienia się na rynku konkretnych prezentowanych modeli zegarków.

Wspólne zdjęcie klubowiczów w towarzystwie pani Agnieszki Andruszaniec (Tissot) „Honorowych” i pracujących Prezesów Klubu.

Hour Passion, 25.10.2014, Klubowicze


Jak widać ja powyższym zdjęciu, prezentowałem się z zegarkiem SLYDE (na lewym nadgarstku). Zegarek o którym pisaliśmy na naszym portalu tutaj, wzbudził dość duże zainteresowanie klubowiczów, a co niektórzy wskazywali mnie jako odszczepieńca, co nosi kwarcowe „barachło”. Zainteresowanych technologią zastosowaną w zegarkach SLYDE odsyłam do opracowania, gdzie zamieściłem „real zdjęcia” zegarka, prezentowanego na spotkaniu. Zegarek SLYDE.

Hour Passion, 25.10.2014. Eugeniusz Szwed, Zdzislaw Mrugalski, Władysław MellerTuż przed wyjściem, jeszcze jedno zdjęcie: Profesor Zdzisław Mrugalski, Eugeniusz Szwed, Władysław Meller.


Jeszcze kilka słów jako podsumowanie:
Super, że spotkanie odbyło się w przededniu zmiany czasu – to specjalny dzień dla zegarków i szczególnie jesienią, gdy noc jest dłuższa powinniśmy go w taki sposób świętować. Super, że w takim miejscu, bo w codzienny dzień nie każdy ma motywację i czas, by dojechać do centrum. Do tego wieczorem łatwiej jest o parking. Zawsze jest miło spotkać przyjaciół. Przepraszam, że nie porozmawiałem zbyt wiek, ale byliśmy krótko, a... czas tak szybko leci!
Podziękowania dla Filipa i kierownictwa Hour Passion, za zorganizowanie spotkania, Wychodząc wszyscy otrzymaliśmy jeszcze upominki, za które też dziękujemy.

Władysław MellerMagazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

X Spotkanie. Angielskojęzyczne prez...
X Spotkanie. Angielskojęzyczne prez...
10.08.2014
Biniowe Warsztaty - zapowiedź i rel...
Biniowe Warsztaty - zapowiedź i rel...
08.11.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco