• Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Epos

Najdroższy zegarek sprzedany na aukcji internetowej! Patek Philippe Sky Moon Tourbillon


W dniu 22 marca 2023 roku został ustanowiony kolejny rekord w świecie zegarków i zegarmistrzostwa. Na aukcji internetowej “Christie’s Hong Kong Top Of The Time Watches Online”, organizowanej przez dom aukcyjny Christie’s, uzyskano najwyższą w historii cenę za zegarek sprzedany na aukcji przeprowadzanej online. Wylicytowany model to Patek Philippe Sky Moon Tourbillon o referencji 6002G-001, który osiągnął zawrotną kwotę 65,811,600 HK$ / 5,8 miliona USD, czyli ponad 25 milionów złotych.  

Dom aukcyjny Christie's powstał w 1766 roku. Obecnie jest jednym z wiodących przedsiębiorstw pośredniczących w obrocie dziełami sztuki i dóbr luksusowych. Prowadzi zarówno aukcje tradycyjne, jak i on-line, a także sprzedaż prywatnych kolekcji na zamówienie. Poza organizowaniem aukcji zajmuje się również m.in. wyceną dzieł sztuki oraz edukacją w tej dziedzinie. Obecnie Christie's działa na terenie 46 państw na całym świecie. Główne siedziby zlokalizowane są w Nowym Jorku, Londynie, Hong Kongu, Paryżu i Genewie.

Współczesne arcydzieło

Wylicytowany zegarek Patek Philippe Sky Moon Tourbillon został zakupiony w autoryzowanym salonie producenta w Genewie w 2015 roku. Stanowi on obecnie jeden z największych współczesnych arcydzieł tej zacnej, szwajcarskiej manufaktury.

Najdroższy zegarek sprzedany na aukcji internetowej! Patek Philippe Sky Moon Tourbillon

Najdroższy zegarek sprzedany na aukcji internetowej! Patek Philippe Sky Moon Tourbillon

Tarcza o głębokim, niebieskim kolorze została pokryta emalią cloisonné.

Manufakturowy mechanizm kaliber R TO 27 QR SID LU CL z naciągiem manualnym należy do najbardziej zaawansowanych pod względem konstrukcyjnym wśród wszystkich mechanizmów stworzonych dotychczas przez markę Patek Philippe. Zaopatrzono go w szereg dodatkowych komplikacji konstrukcji, takich jak: repetier minutowy z dwoma gongami katedralnymi, tourbillon, wieczny kalendarz z datą wsteczną, fazy Księżyca, wskazanie roku przestępnego, czas gwiezdny, oraz mapa nieba.

Mimo mechanizmu naszpikowanego dodatkowymi komplikacjami, Patek Philippe o referencji 6002G-001 został zaprojektowany z wielką starannością, dzięki czemu odczyt godziny oraz dodatkowych wskazań nie stanowi żadnego problemu. Genewscy zegarmistrzowie zręcznie połączyli funkcjonalność tego czasomierza z nieprzeciętnym pięknem i kunsztem wykonania.

Zegarek i kompletem akcesoriów

Koperta zegarka o średnicy 44 mm została wykonana z 18-karatowego białego złota. Ozdobiono ją ręcznie wykonanymi, precyzyjnymi grawerunkami w postaci motywów roślinnych. Ich obecność znacząco zwiększa – i tak już wielki - wizualny prestiż czasomierza, ale co ważne - mimo ich sporej ilości, nie sprawiają wrażenia przepychu. Podobne motywy wzornicze znaleźć można również na wskazówkach godzinowej i minutowej.

Najdroższy zegarek sprzedany na aukcji internetowej! Patek Philippe Sky Moon Tourbillon

Najdroższy zegarek sprzedany na aukcji internetowej! Patek Philippe Sky Moon Tourbillon

Model  Sky Moon Tourbillon zestawiono z paskiem w kolorze granatowym wykonanym ze skóry krokodyla. Doskonale komponuje się on z kolorem cyferblatu. Wyposażono go w zdobione zapięcie motylkowe z logo manufaktury Patek Philippe, wykonane również z 18-karatowego białego złota.

Najdroższy zegarek wylicytowany na aukcji internetowej został sprzedany wraz z kompletem akcesoriów. Zestaw, poza samym czasomierzem, składał się dodatkowo z: certyfikatu Patek Philippe potwierdzający oryginalność zegarka, certyfikat dokładności chodu, spinki do mankietów stworzone na wzór zegarka, komplet metek, specjalny przyrząd służący do wciskania przycisków - ułatwiający ustawianie zegarka, instrukcja obsługi oraz dokumentacja techniczna, skórzana teczka oraz uchwyt do przechowywania zegarka, pudełko prezentacyjne oraz pudełko z rotomatem.

Przypomnijmy, cena zegarka Patek Philippe Sky Moon Tourbillon wylicytowanego na aukcji internetowej to 5,8 miliona USD, czyli ponad 25 milionów złotych.  

Nie tylko Patek Philippe

Poza historyczną, najdroższą licytacją internetową za model Sky Moon Tourbillon, na aukcji “Christie’s Hong Kong Top Of The Time Watches Online” w 2023 roku sprzedano wiele ekskluzywnych czasomierzy, które osiągnęły wysokie kwoty.

Poniżej prezentujemy pokrótce najciekawsze z nich.

Patek Philippe Grand Complications

Patek Philippe Grand Complications o referencji 5208P-001 z 2015 roku.

Patek Philippe Grand Complications

Model ten wyposażony jest w takie dodatkowe funkcje jak: repetier minutowy, wieczny kalendarz, chronograf obsługiwany za pomocą jednego przycisku, wskazanie faz Księżyca, wskaźnik lat przestępnych oraz wskaźnik dnia i nocy.

Zegarek został sprzedany za 999 541 USD, czyli około 4 285 000 złotych.

Gérald Genta

Platynowy zegarek marki Gérald Genta ze szkieletowaną konstrukcją, minutowym repetierem, wiecznym kalendarzem ze wskaźnikiem lat przestępnych oraz fazami Księżyca.

Gérald Genta

Ten niezwykle ciekawy zegarek mechaniczny, przykuwający wzrok swoim niebanalnym, nieco futurystycznym designem, wylicytowano za kwotę 819 000 HK$ / 104 791 USD, czyli niemal 450 000 złotych. Kwota ta pięciokrotnie przebiła cenę minimalną za ten egzemplarz.

Andersen Genéve

Andersen Genéve – wylicytowany został unikatowy model ten marki, z kopertą wykonaną z 18-karatowego biało-żółtego złota, stworzoną przez Jean-Pierre'a Hagmana oraz tarczą z 21-karatowego, niebieskiego złota ze zdobieniem w stylu tapisserie.

Andersen Genéve

Model ten wyposażono w historyczny mechanizm LeCoultre z lat 20-tych ubiegłego wieku, z komplikacją konstrukcji wiecznego kalendarza oraz wskaźnikiem roku przestępnego ukrytym wewnątrz indeksu godziny 6. Model ten osiągnął cenę 352 800 HK$ / 45 141 USD, czyli niemal 200 000 zł, co 7-krotnie przekroczyło wartość kwoty minimalnej.

Jaeger Le-Coultre

Jaeger Le-Coultre z obrotową kopertą wykonaną z 18-karatowego żółtego złota.

Mechanizm tego zegarka wyposażono w dodatkową komplikację tourbillonu oraz wskaźnika rezerwy chodu. Zegarek ten powstał w limitowanej liczbie 500 sztuk.

Jaeger Le-Coultre

Cena osiągnięta na licytacji wyniosła, podobnie jak w przypadku modelu Andersen Genéve, 352 800 HK$ / 45 141, czyli prawie 200 000 złotych. Dwukrotnie przebijając cenę minimalną.

Doskonała forma lokaty kapitału

Jak widać, najbardziej ekskluzywne, wybrane czasomierze mogą być doskonałą formą lokaty kapitału, podobnie jak inwestycja w ekskluzywną biżuterię, czy dzieła sztuki.

Aukcje w formule online stają się coraz bardziej popularne. Jest to niewątpliwie wynik ostatnich wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa, kiedy to wszyscy, chcąc nie chcąc, musieliśmy przenieść nasze życie do świata wirtualnego. Widocznym trendem w obecnie prowadzonych aukcjach jest coraz większy udział osób z tzw. pokolenia milenialsów, którzy doskonale radzą sobie w cyberprzestrzeni i nie boją się używać pieniądza wirtualnego.W przypadku aukcji prowadzonych w trybie online niezwykle ważna jest rola organizatora, którego zadaniem jest skomunikowanie sprzedających z kupującymi i zapewnienie bezpiecznych transakcji.

Oryginalność licytowanych dóbr oraz legalne źródła ich pochodzenia, zaufani i uczciwi uczestnicy oraz bezpieczeństwo transferu kapitału to jedne z najważniejszych aspektów aukcji stojących na najwyższym poziomie. Niewątpliwie wydarzenia organizowane przez dom aukcyjny Christie's spełniają wszystkie z wyżej wymienionych elementów.

Jeśli chcecie natomiast poznać dotychczas najdrożej sprzedany zegarek na aukcji stacjonarnej, to opisujemy go tu: Patek Philippe Grandmaster Chime.

Więcej ciekawych informacji ze świata zegarków tu: zegarkowe ciekawostki.

Paweł Zgiep


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Relacja: FIS World Cup w Oslo z mar...
Relacja: FIS World Cup w Oslo z mar...
29.03.2023
Na dachu świata. Jaki zegarek był f...
Na dachu świata. Jaki zegarek był f...
13.04.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco