• Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient Star

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition


Zegarki marki Panerai są kojarzone dość jednoznacznie. To duże, wytrzymałe czasomierze dla osób, które raczej nie szukają skromnej ozdoby nadgarstka. Skojarzenia militarne są również w pełni na miejscu. Nie przychodzą mi za to na myśl modele typu skeleton. A taki właśnie dziś zaprezentujemy. To wynik partnerstwa z niemiecką firmą Brabus.

I to o niej na początek kilka słów. 

Podrasowane Mercedesy i… łodzie motorowe

Dla większości osób, w tym i dla mnie, Brabus kojarzy się z firmą, która pod swoją marką sprzedaje - bardzo delikatnie mówiąc - mocno autorsko podrasowane Mercedesy. Firma od ponad 40 lat zajmuje się uszlachetnianiem samochodów tej luksusowej marki. 

Sam jednak do niedawna nie wiedziałem, że istnieje także dział Brabus Marine. 

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition

W ramach tej działalności niemiecki producent zajmuje się wytwarzaniem ekskluzywnych łodzi motorowych. Luksus na pokładzie połączony z wysokimi osiągami to wynik współpracy firmy Brabus z uznanym fińskim producentem Axopara Boats. Teraz, właśnie jako producent łodzi, marka Brabus oraz znana firma zegarmistrzowska Panerai prezentują nowy zegarek. 

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym i wyrafinowanej stylistyce inspirowanej stylem wojskowym, limitowany model Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition stanowi kolejny krok we współpracy, która łączy zegarmistrzostwo na wysokim poziomie i wyczynowe, luksusowe łodzie motorowe. 

Panerai i Brabus

Panerai to firma, którą można uznać za markę zegarków łączącą szwajcarską finezję zegarmistrzowską i artystyczny włoski design, a jej produkty - okraszone militarnym stylem – charakteryzują się także ponadprzeciętną wytrzymałością. Brabus, znana na całym świecie marka luksusowych samochodów i łodzi motorowych z serca niemieckiego Zagłębia Ruhry, nawiązały partnerstwo, które - jak dowiadujemy się z prasowych materiałów promocyjnych, ma wyznaczać i ponownie definiować zakorzenione we wspólnej ambicji granice technologii, stylu i efektywności w swoich dziedzinach. 

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition

„Zjednoczone zaangażowaniem w tworzenie instrumentów dla dynamicznych odkrywców i głębokim szacunkiem dla morza, obie marki stworzyły serię zegarków zaprojektowanych tak, by łączyć to, co najlepsze z każdej z nich, tworząc własną, specyficzną tożsamość”. 

To oczywiście marketing, ale przyglądając się dopracowaniu szczegółów zegarka, jego detali, ale i charakterystycznemu stylowi, tak w przypadku zegarków Panerai jak i łodzi Brabus widać, że to nie tylko czcze slogany, ale rzeczywistość. Rzeczywistość, która niestety sporo kosztuje.

Nowa pozycja w ramach oferty serii luksusowych łodzi motorowych  Brabus Marine Shadow, charakteryzuje się wojskowym zielonym odcieniem. Zegarek mechaniczny Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition ma wiele kluczowych funkcji i cech znanych z poprzednich modeli tego producenta, ale podnosi poprzeczkę poprzez zastosowanie nowych materiałów i przeprojektowanemu, ale wciąż charakterystycznemu wyglądowi.

Koperta 47 mm wykonana z Carbotech

Zegarek dostępny jest w limitowanej edycji 200 sztuk. 

Submersible S Brabus Verde Militare Edition ma 47-milimetrową kopertę o doskonale znanym kształcie, tym razem wykonaną z Carbotech. Pod tą nazwą kryje się kompozytowy materiał zastosowany po raz pierwszy w zegarmistrzostwie właśnie przez Panerai. 

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition

Carbotech - lżejszy niż stal, a nawet tytan, i odporny na korozję - jest wytrzymały i elastyczny, dzięki czemu zegarek wykonany z tego materiału jest bardzo komfortowy w użytkowaniu, nawet dla osób użytkujących go w ekstremalnych warunkach. 

Akcenty w kolorze wojskowej zieleni wyrażają odniesienie do łodzi Brabus. Ten, można powiedzieć, subtelny odcień pojawia się na wskazówkach, pierścieniu wokół szkieletowanej tarczy czy gumowanej koronce, a także wskaźniku am/pm, czy ramce datownika. 

Tymczasem obecność logo Brabus na dźwigni mechanizmu zabezpieczającego koronkę i na tarczy potwierdza wspólny charakter zegarka.

Koperta ma kolor czarny, a będąc bardzo precyzyjnym - widzimy szaroczarne warstwy układające się w ciekawe i niepowtarzalne wzory. Jako, że mamy do czynienia z zegarkiem nurkowym, to model ten ma także obrotowa lunetę wieńcząca kopertę od góry. Jest na niej naniesiona skala minutowa w postaci czarnych punktów co 5 minut, i dokładne oznaczenie pierwszych 15 minut za pomocą wygrawerowanych kresek. Na godzinie 12. jest punkt wypełniony masą luminescencyjną we wcześniej wspomnianym zielonym kolorze. Co ciekawe, emituje on niebieskie światło. Tak jak wskazówka minutowa. Pozostałe oznaczenia luminescencyjne, czyli indeksy godzinowe i wskazówka godzinowa są także w odcieniu wojskowej zieleni, świecą również na zielono po naświetleniu. 

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition

Elementy luminescencyjne to także oznaczenia am/pm na tarczy małego sekundnika, wskazówka 24h i sekundowa, oraz koniec wskazówki funkcji GMT.

Szkieletowana tarcza

Tarcza Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition jest szkieletowana, wiec dzięki deklowi, również przeszklonemu szafirowym szkłem, widzimy wszystko jak na dłoni. 

Tarcza od przodu ma techniczny, surowy, ale zarazem atrakcyjny wygląd. Chroni ją szkło szafirowe z nadrukowanym od spodu logo marki. Ciekawostką jest datownik, który marka nazywa „Optical Polar Date”. Trudno jest mi to jednoznacznie przetłumaczyć. To coś w rodzaju "optycznego datownika polaryzacyjnego", okno daty umieszczone jest na godzinie 3., bez widocznego dysku daty pod spodem. Mimo to widzimy datę, a konkretnie cyfry prezentujące dany dzień miesiąca. 

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition

Efekt ten jest możliwy, ponieważ koło datownika i jego okienko są ustawione pod kątem 90 stopni i działają jak polaryzatory. Jest  także „reflektor” - kawałek polerowanego metalu, który pomaga w wyraźnym odczycie. 

Po odwróceniu zegarka na drugą stronę jest także ciekawie. 

Mechaniczne serce zegarka

To ten sam styl. 

Surowy, ale na najwyższym poziomie. Szkieletowane elementy mechanizmu są zabarwione na czarno, przez co podkreślane są srebrzyste przekładnie zębate, złocisty balans i rubinowe kamienie łożyskujące. Także czarny jest mikrorotor z logo i nazwą marki. 

Jego masę oscylującą wykonano z wolframu. 

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition

Z tyłu jest także widoczny okrągły wskaźnik rezerwy chodu zegarka wyskalowany do 3 dni. Sam mechanizm to szkieletowana wersja Panerai P.4000. Tutaj to Panerai kaliber P.4001/S, mechanizm ten ma rozmiar 13 i 3/4 linii, grubość 7,36 mm, 31 kamieni łożyskujących, balans Glucydurowy®, pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. 

Ochronę przed wstrząsami zapewnia system Parechoc®. 3 dni rezerwy chodu osiągnięto dzięki dwóm beczkom. Mechanizm składa się z 341 komponentów.

Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition – dostępność i cena

Limitowany model Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition jest sprzedawany z dwoma paskami, jeden przeznaczony do nurkowania. Wykonano go z zielonej gumy pasującej do akcentów khaki zegarka, drugi to pasek z czarnej skóry cielęcej na gumowej podstawie.

Podrasowany przez Brabusa. Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition
Klasa wodoszczelności zegarka wynosi 300 metrów.

Panerai Submersible S Brabus Verde Militare Edition jest wyceniony na 52 000 Euro, czyli około 240 000 złotych za każdy z 200 egzemplarzy.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Oktagonalny twardziel w stalowej zb...
Oktagonalny twardziel w stalowej zb...
24.02.2023
Italo Fontana znów zaskakuje! U-BOA...
Italo Fontana znów zaskakuje! U-BOA...
28.02.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco