• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000


G-SHOCK Exclusive, czyli najbardziej prestiżowa seria nieprzeciętnie wytrzymałych zegarków, w skład której zaliczane są kolekcja MTG i MRG, powiększyła swoje grono o nowego reprezentanta – model MTG-B3000.

Już na pierwszy rzut oka widać, że konstrukcja nowego G-SHOCKa w wariancie premium została przeprojektowana. Kształt koperty został zmieniony, a jej wielkość, w porównaniu z poprzednimi modelami, znacznie zmalała. Dopracowany projekt uzyskał poprawioną ergonomię użytkowania, dzięki czemu zegarek powinien jeszcze lepiej układać się na nadgarstku. Jest to w dużej mierze zasługa zastosowania przez japońską markę nowego, w pełni analogowego mechanizmu kwarcowego kaliber 5672, który - mimo mniejszych gabarytów - naszpikowany jest szeregiem zaawansowanych funkcji dodatkowych.  

Kwintesencja sportowego charakteru

Koperta nowego MTG-B3000, wykonana w konstrukcji Dual Core Guard, została również udoskonalona w zakresie wytrzymałości. Do wykonania jej rdzenia użyto żywicy wzmocnionej włóknem węglowym, które zamontowano w stalowej obudowie z pierścieniem.

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Wszystkie metalowe elementy zegarka zostały powleczone czarną powłoką jonową naniesioną w technologii IP. Wyjątek stanowią akcenty w kolorze wiśniowym lub zielonym w wersjach zestawionych ze stalową bransoletą, również w kolorze czarnym. 

W pełni analogowy cyferblat nowych reprezentantów kolekcji G-SHOCK MTG to kwintesencja sportowego charakteru. W części centralnej tarczy zostały umieszczone dwie masywne wskazówki odpowiedzialne za prezentację godzin i minut. Ich stalowa barwa doskonale wyróżnia się na tle ciemnej kolorystyki pozostałych elementów tarczy, co zapewnia komfortowy i bezproblemowy odczyt wskazań. Ramiona wskazówek zostały obficie wypełnione masą świecącą, co gwarantuje czytelność również po zmroku. Na tej samej osi, co w/w wskazówki został osadzony również smukły sekundnik z dużą przeciwwagą.

Na tarczy widać również cztery dodatkowe subtarcze. Trzy z nich, o podobnym rozmiarze, rozmieszczono symetrycznie w układzie “V”. Najmniejszy wskaźnik, prezentujący czas w formacie AM/PA, zlokalizowano między dolną subtarczą i lewym multi-wskaźnikiem prezentującym tryby pracy zegarka, dni tygodnia, oraz stan naładowania akumulatora. 

Te elementy zostały otoczone trójwymiarowymi, nakładanymi indeksami godzinowymi rozdzielonymi precyzyjną skalą sekundową. Pomiędzy znacznikami 4. i 5. godziny zlokalizowano okno datownika prezentujące aktualny dzień miesiąca. 

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Tarczę chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe o zwiększonej grubości, co ma na celu obniżyć ryzyko jego stłuczenia. Od strony wewnętrznej szkło pokryte je powłoką antyrefleksyjną, poprawiającą czytelność wskazań i niwelującą refleksy świetlne. 

Rozbudowane funkcje dodatkowe

Wspomniany już na wstępie, nowy mechanizm kaliber 5672, mimo mniejszych gabarytów, oferuje bardzo rozbudowane funkcje. Jedną z najistotniejszych jest komunikacja Bluetooth, umożliwiająca parowanie zegarka z telefonem przy użyciu bezpłatnej aplikacji. Dzięki skomunikowaniu obu urządzeń istnieje możliwość zdalnej obsługi zegarka z pozycji telefonu, co znacząco ułatwia np. ustawienie odpowiedniej strefy czasowej lub aktywację alarmu. 

Kolejne dwie bardzo praktyczne, super technologie wykorzystane w nowym G-SHOCK MTG-B3000 to: Tough Solar, czyli system zasilania akumulatora wykorzystujący do tego celu energię światła, oraz Waveceptor - przechwytujący fale radiowe ze wzorcem czasu i dokonując automatycznej korekty wskazań z dokładnością zegara atomowego. 

Poza tym G-SHOCK MTG-B3000 posiada również szereg “standardowych” funkcji, takich jak: stoper, timer, alarm, Dual Time (czyli możliwość ustawienia wskazań drugiej strefy czasowej), wskaźnik naładowania akumulatora oraz ledowe podświetlenie Super Illuminator.

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000
Mniejsza i zgrabniejsza koperta modelu MTG-B3000 została wzbogacona dodatkowo także w nowe, bardzo przydatne rozwiązanie pozwalające na szybką zmianę paska czy bransolety, bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Jednoczesne przyciśnięcie przycisków znajdujących się po obu stronach uszu koperty zwalnia zabezpieczenie na teleskopie i umożliwia łatwą personalizację czasomierza. 

G-SHOCK MTG-B3000 – dostępność i cena

Zegarek G-SHOCK MTG-B3000 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. 

Wariant w kolorze czarnym - o referencji MTG-B3000B-1AER, z delikatnymi szarymi akcentami, zestawiono z silikonowym paskiem. Ta wersja została wyceniona na kwotę 4 899 złotych. Pozostałe dwie wersje zestawiono z czarną, stalową bransoletą wykonaną z pełnych ogniw, z zapięciem motylkowym. Posiadają one kilka akcentów w kolorze zielonym - MTG-B3000BD-1A2ER, lub wiśniowym - MTG-B3000BD-1AER. Cena katalogowa nowego MTG w wersji z bransoletą, niezależnie od wersji kolorystycznej, wynosi 5 199 złotych.

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. G-SHOCK MTG-B3000
Efekt finalny? 

W mojej opinii japońskim projektantom udało się połączyć agresywną, sportową stylistykę z ekskluzywnym sznytem. G-SHOCK MTG-B3000 to model dopieszczony pod względem stylistycznym i jakościowym, który nie zawodzi również od strony funkcjonalności. 

Zegarek w wersji premium, który doskonale wpisuje się w DNA marki G-SHOCK. 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki G-SHOCK znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki G-SHOCK.

Paweł Zgiep


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Stylistyka lat 70. XX wieku we wspó...
Stylistyka lat 70. XX wieku we wspó...
16.11.2022
Zegarki Franck Dubarry Deep-Ocean o...
Zegarki Franck Dubarry Deep-Ocean o...
19.11.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco