• Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Frederique Constant

Zegarki Franck Dubarry Deep-Ocean oraz seria unikalnych NFT "Hipporium”


Powrót do kategorii

Franck Dubarry, jako kolejna firma z branży zegarmistrzowskiej, próbuje połączenia z cyberświatem. Tworzy zupełnie nową kolekcję zegarków "Deep-Ocean", a współdziała w tym celu z renomowanymi grafikami, aby stworzyć także kolekcję 5 000 unikalnych NFT "Hipporium"  (Non-Fungible Token), dających prawo do odbioru zegarka ze zniżką do 80%.

Drop rozpoczyna się 25 listopada 2022 roku, na lokalnej stronie internetowej Hipporium.io (Ethereum Block Chain), a później będzie dostępny na rynku OpenSea.io. Firma Franck Dubarry nie była mi dotychczas znana, okazuje się jednak, że ten sam człowiek odpowiada również za markę Technomarine, którą zapewne kojarzy zdecydowanie szersze grono.

A sam model Deep-Ocean? To nowoczesny, nurkowy zegarek mechaniczny w którym zastosowano interesujące rozwiązania, ale - co najważniejsze - został zaprojektowany we współpracy z doświadczonym nurkiem. Zegarek powstał w Szwajcarii z pomocą Davida Carrera, rekordzisty w dyscyplinie free divingu, który osiągnął na Bahamach niesamowity wynik schodząc na głębokość 123 metrów. Mamy więc pewność, że zegarek spełni oczekiwania podczas nurkowania, nie tylko rekreacyjnego.

Zanim przejdziemy dalej, warto zobaczyć krótkie wideo:
 


Wyłącznie dla właścicieli Hipporium NFT

Zegarek Franck Dubarry Deep-Ocean sprzedawany będzie wyłącznie właścicielom Hipporium NFT. Wykonany jest ze stali nierdzewnej pozyskanej z recyklingu, a jego koperta zapewnia klasę wodoszczelności do 300 m.

Model ten ma co najmniej kilka wyjątkowych cech, jak chociażby zastosowanie do jego produkcji różnych komponentów, które są wykonane z przetworzonych tworzyw sztucznych znalezionych w oceanach. Paski wykonano z bio-gumy i nylonu z recyklingowych sieci rybackich. Osłona elementu, koła zębatego, widocznego po lewej stronie koperty na godzinie 9.30, nazwijmy go „pokrętłem” – napiszę o nim dalej, jak i koronki są wykonane z przetworzonych elementów wyłowionych z oceanów.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

Koperta ma dość uniwersalny rozmiar - to 42 mm średnicy. Może mieć naturalny kolor stali lub kolor czarny, uzyskany dzięki nałożeniu powłoki PVD. Stylistyka zegarka jest bardzo nowoczesna. Postawiono na pełną integrację paska z kopertą. Elementy koperty są polerowane oraz szczotkowane. Wspomniane paski są mocowane za pomocą opatentowanego systemu szybkiej zmiany, gdzie zastosowano w tym celu elegancki, polerowany przycisk położony dokładnie w miejscu styku paska z kopertą.

Kolejną ciekawostką, jeśli chodzi o budowę koperty zegarka Franck Dubarry Deep-Ocean, jest wewnętrzna obrotowa luneta. Samo rozwiązanie nie jest oczywiście niczym nowym, wywodzi się od dawnych nurkowych zegarków z kopertami typu compressor. Stosuje go wielu producentów, a manipulowanie tego typu pierścieniem z reguły odbywa się za pomocą drugiej koronki o całkiem typowym wyglądzie. Tutaj jest inaczej. Zupełnie inaczej.

Wracamy teraz do wspomnianego wcześniej koła zębatego, „pokrętła”.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

Otóż lunetę obracamy poziomo ustawionym pokrętłem na godzinie 09:30. Luneta jest obracana w obu kierunkach, a jej ustawienie - jak w typowym diverze - ma pomagać w określeniu czasu nurkowania.

Open heart w zegarku typu diver?

Model Deep-Ocean występuje w kilku wersjach kolorystycznych.

Za grubym szafirowym szkłem, które jest pokryte kilkoma warstwami powłoki antyrefleksyjnej (producent nie podaje iloma) znajduje się mosiężna emaliowana tarcza, z nieczęsto widywanym w tego typu zegarkach rozwiązaniem.

Chodzi o „open heart”, czyli otwór w tarczy ukazujący nam fragment mechanizmu, pracujący balans, widoczny tu przez przyciemniane szkło mineralne. Mechanizm ten to Miyota 82s0 z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Tarcze prezentowanych zegarków Francka Dubarry są w każdej z wersji tego modelu w kolorze czarnym. Ale za to zastosowano mocne, kontrastowe detale w postaci podkreślenia kolorami pierwszych 15 minut na wewnętrznej obrotowej lunecie, skali minutowej, kolorze sekundnika, przyciemnienia szkiełka nad otworem z widocznym balansem, oraz na tekstylnej części paska.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

Może to być wariant z kolorem czerwonym, niebieskim lub żółtym. Jest jeszcze opcja z białą skalą minutową i białym paskiem, oraz wersja w kopercie pokrytej powłoką w kolorze czarnym i z czarnym paskiem. Indeksy godzinowe są w postaci nadrukowanych cyfr arabskich. Pod godziną 12. widoczne jest logo firmy, a na godzinie 8. wspominane okienko „open heart”.

Korzyści zarówno w metaverse, jak i w prawdziwym życiu

Na deklu zegarków wygrawerowana jest postać... Hippopotama, która ma przypominać właścicielowi, że ma wyłączny dostęp do kilku korzyści - zarówno w metaverse, jak i w prawdziwym życiu. Co się do nich zalicza? Otóż jako posiadacze zegarka Franck Dubarry Deep-Ocean będziemy otrzymywać zaproszenia na różne wydarzenia odbywające się na żywo, oraz – co może ciekawsze - zniżki na kolekcje zegarków.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Koncepcja Hipporium, świata w rodzaju Sci-Fi z podróżującym hipopotamem, jest wyłączna dla właścicieli Hipporium NFT (niezamiennego tokena), który będzie można kupić na stronie internetowej www.hipporium.io od 25 listopada 2022.

To przestrzeń stworzona przez Francka Dubarry'ego i jego zespół renomowanych grafików bawiących się estetycznymi kodami świata kryptografii. Hipporium NFT to kolekcja 5 000 unikalnych cyfrowych dzieł sztuki, których autentyczność, wyjątkowość i własność są gwarantowane za pomocą technologii blockchain Ethereum. Inspirowana światami plemiennymi i uniwersami Sci-Fi przedstawionymi w popkulturze, kolekcja Hipporium przedstawia kosmicznego podróżnika Hippo, podróżującego z jednego metawersum do drugiego. W zamyśle ma oferować wyjątkowe, dla wielu nieznane wrażenia w zakresie własności, przynoszące ekskluzywne korzyści zarówno w metaverse jak i w prawdziwym życiu.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

10 unikalnych cech definiuje 10 rodzin Hipporium, z których każda ma inny poziom rzadkości występowania, a także daje prawo do kupienia zegarka Deep-Ocean ze zniżką nawet do 80% przypisaną losowo na rodzinę NFT.

Poniżej opisy tych rodzin ze strony producenta:

Maori Tattoo (unikalna cecha: wytatuowana twarz) to rodzina składająca się tylko z 20 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 80% na wykup zegarka. Jest to najbardziej ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i prezentuje najszerszy wachlarz różnych zalet.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Predator Hunter (unikalna cecha: Hełm Predatora) to rodzina składająca się tylko z 50 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 70% na wykupienie zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i prezentuje różne zalety, w tym doświadczenia szczególnie zorientowane na przygodę.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Yamashita Gold (unikalna cecha: Złoty kolor) to rodzina składająca się tylko ze 110 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 65% na wykup zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i prezentuje różne zalety, w tym rzeczywiste doświadczenia szczególnie zorientowane na kulturę.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Desert Planet (unikalna cecha: Pustynny hełm) to rodzina składająca się tylko z 260 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 60% na wykup zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i prezentuje różne zalety, w tym prawdziwe doświadczenia szczególnie zorientowane na naturę wojenną.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Kamakura (unikalna cecha: Hełm Samuraja) to rodzina składająca się tylko z 350 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 55% na wykup zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i prezentuje różne zalety, w tym doświadczenia w szczególności zorientowane na sztuki walki.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Psychedelic (unikalna cecha: Pink Apple Color) to rodzina składająca się tylko z 450 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 50% na wykup jego zegarka. Jest to rodzina kolekcji Hipporium, która prezentuje różne zalety, w tym doświadczenia w szczególności związane z imprezami.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Space Traveler (unikalna cecha: Dark Vador Color) to rodzina składająca się tylko z 770 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 40% na wykorzystanie zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium prezentująca różne zalety, w tym rzeczywiste doświadczenia w szczególności zorientowane na technologię kosmiczną.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Inter Galactic (unikalna cecha: Cushion Armor) to rodzina składająca się tylko z 990 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 30% na wykupienie zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i prezentuje różne zalety, w tym doświadczenia z życia codziennego, w szczególności metaverse zorientowane na międzynarodowe wydarzenia.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Flaga Ziemi (unikalna cecha: Flaga kraju) to rodzina licząca tylko 1000 NFT, co daje posiadaczowi zniżkę w wysokości 20% na wykup zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i prezentuje różne zalety, w tym prawdziwe doświadczenia, szczególnie zorientowane na podróże.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Meta Fusion (unikalna cecha: Unikalne NFT, nieuwzględnione w poprzednich rodzinach) to rodzina składająca się tylko z 1000 NFT, dając posiadaczowi zniżkę w wysokości 10% na wymianę zegarka. Jest to ekskluzywna rodzina kolekcji Hipporium i przedstawia różne zalety, w tym rzeczywiste doświadczenia, w szczególności losową mieszankę innych 9 rodzin z prawdziwych doświadczeń życiowych.

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean

Franck Dubarry Deep-Ocean i seria unikalnych NFT "Hipporium”

Franck Dubarry jest znanym projektantem zegarków mieszkającym w Szwajcarii i w Argentynie. Jest także – jak już wspominałem na wstępie - założycielem różnych marek, w tym TechnoMarine oraz Franck Dubarry. Jako ekspert w produkcji zegarków, dotychczas stworzył około 1000 projektów, które miały namacalny wpływ na zegarkowy rynek. Jego poprzednia firma sprzedała 2,5 miliona zegarków, oraz – jak można przeczytać w materiałach prasowych – stworzyła liczne innowacyjne rozwiązania, które wpłynęły na całą branżę zegarmistrzowską.

Czy podobnie będzie z modelem Deep-Ocean i serią unikalnych NFT "Hipporium”? Czas pokaże.

Marka Franck Dubarry nie jest pierwszą, która stara się iść z duchem czasu, korzystać z nowych technologii i wykorzystywać je w branży zegarmistrzowskiej. Tego typu ciekawy projekt wykonało już co najmniej kilku producentów. Opisywaliśmy chociażby inicjatywę szwajcarskiej marki Frederique Constant - zegarki w wirtualnej formie. “Time to Travel” Collection, ale mamy się także czym pochwalić w tym zakresie także na naszym rodzimym rynku, to zegarek polskiej marki Błonie - Cyberpunk T-2077 z tokenem NFT, który recenzowaliśmy.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. ...
Innowacyjny, smukły i ekskluzywny. ...
18.11.2022
Jeden zegarek, cztery style. Tissot...
Jeden zegarek, cztery style. Tissot...
21.11.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco