• Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Davosa

Personalizuj swój styl. Nowy zegarek modułowy Certina DS+


Certina to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych szwajcarskich marek zegarmistrzowskich na świecie, a zarazem ważny filar w ramach portfolio marek grupy Swatch. Nie ukrywam, że to także jedna z moich ulubionych firm zegarkowych. Cieszy więc fakt, że producent ten stale się rozwija. W ostatnim czasie oferuje wiele modeli zegarków bazujących na swoich świetnych, archiwalnych czasomierzach, co wpisuje się w aktualnie panujący w branży trend. Ale okazuje się, że to nie jedyne działania rozwojowe szwajcarskiej firmy. Zaprezentujemy dziś coś wyjątkowego.

Od razu wspomnę, że Certina nie jest pierwsza, jeśli chodzi o pomysł tego rodzaju, ale jest prawdopodobnie pierwszą marką zegarmistrzowską, która ma tego typu propozycję przedstawioną jako tak uporządkowany i wielowariantowy system.

O cóż chodzi?

Koncept Certina DS+

Certina promuje swoje nowe rozwiązanie jako koncept typu - jeden zegarek, nieskończona liczba możliwości. W sumie nie brzmi to jako coś nowatorskiego, bo przecież w wielu zegarkach zmiana bransolety/paska to już nowa możliwość.

Certina poszła jednak dużo dalej.

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Wraz z modelem DS+, marka świętuje premierę nowej koncepcji zegarka.

To zegarek, do którego dostępny jest nie tylko zestaw wymiennych pasków, ale również gama wymiennych kształtów kopert, aby umożliwić dostosowanie go do indywidualnych preferencji.

Firma proponuje zestawy o określonym stylu. Do wyboru jest styl sportowy lub vintage, morski albo miejski. System modułowy Certiny opiera się na pomysłowej, trzyczęściowej konstrukcji, która pozwala - bez użycia narzędzi i w zaledwie kilku krokach - zupełnie zmienić wygląd zegarka, aby dopasować go do aktualnego stroju, przygotować na specjalną okazję, albo po prostu zmienić jego wygląd dlatego, że… mamy na to ochotę.

Zmieniamy całą kopertę. Dzięki czemu otrzymujemy wizualnie niemal całkiem inny zegarek. Równocześnie takie cechy produktów Certina jak niezawodność, wytrzymałość i precyzja działania mechanizmu Powermatic 80 ze sprężyną włosową Nivachron™ pozostają niezmienne. Otrzymujemy zatem wszystko, czego oczekujemy od szwajcarskiego zegarka pochodzącego od firmy z wieloletnią historią, tradycjami i osiągnięciami.

Znacznie więcej, niż „zwykły” zegarek

Wraz z opisaną koncepcją systemu Certina DS+ powstał nowy produkt, nowa oferta, które nie są tylko „kolejną fajną nowością” marki Certina. W mojej ocenie to model zegarka, który pod każdym względem jest czymś znacznie więcej, niż „zwykłym” czasomierzem.

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Każdy użytkownik, który zdecyduje się na zakup takiego zestawu otrzymuje bowiem dużo szerszą próbkę wyrafinowanego wzornictwa, jakie Certina oferuje w swoich produktach.

Siła systemu zegarka Certina DS+ tkwi we wspomnianej, trzyczęściowej konstrukcji: zegarek jako korpus, koperta zegarka i pasek. Każda z trzech części jest samodzielnym elementem, który można dowolnie łączyć z dwoma pozostałymi. Okrągły korpus zegarka, który występuje z tarczami w trzech kolorach, jest niejako bazą. Ten element jest wprowadzany od spodu do jednej z sześciu kopert wykonanych ze stali szlachetnej. Po włożeniu w wybraną kopertę jest solidnie mocowany, przykręcany w tej zewnętrznej obudowie za pomocą dodatkowej koronki, która znajduje się po lewej stronie, na godzinie 10. lub 8.   

Innowacyjna uszczelka wykonana z materiału pochodzenia roślinnego zapewnia szczelność całej konstrukcji. Uszy do mocowania paska, także spoza zestawu, znajdują się na kopercie, co umożliwia wykorzystanie systemu szybkiej wymiany do zamocowania wybranego paska.

Szwajcarska marka oferuje model Certina DS+ w trzech różnych zestawach, z których każdy zawiera korpus zegarka, dwie koperty i dwa paski. To zestawy proponowane niejako „na start”, które od razu dają całkiem sporo możliwości łączenia ich w różnych wariantach. Ale każdy z elementów tej koncepcji, tego systemu, jest dostępny również osobno.

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Wszystkie elementy można również zakupić on-line.

Zestawy Certina DS+

Trzy zestawy dają sporo przestrzeni na indywidualne pomysły łączenia ich elementów, podkreślające wybrany styl. Zestawy zegarków Certina DS+ dostępne obecnie w sprzedaży obejmują kilka kompozycji.

Aqua & Sport

Zestaw Aqua & Sport, jak sama nazwa wskazuje, prezentuje sportowy, dynamiczny styl. Jego podstawę stanowi zegarek z tarczą w kolorze czarnym, która przyozdobiona jest szlifem słonecznym. Wyraziste indeksy w postaci wydłużonych prostokątów, oraz doskonale widoczne wskazówki o kształcie mieczy gwarantują dobrą czytelność, a z racji substancji luminescencyjnej na nich i na indeksach, ta czytelność jest zapewniona również w ciemności.

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Uzupełnieniem zestawu jest koperta w stylu opisywanym jako morski - z jednokierunkowym, obrotowym pierścieniem lunety, co kojarzy się oczywiście od razu z zegarkami nurkowymi. To nie tylko zabieg wizualny, bo ta - jak i pozostałe wariacje - są wodoszczelne do 200 m.

Przypomnę, że to zegarki Certina, a więc mają system DS. Mimo nietypowej modułowej konstrukcji jest on zaimplementowany. W wersji sportowej koperta charakteryzuje się wydłużonymi bokami i sześcioma śrubami w lunecie. Oba zegarki, jakie mogą powstać w tym układzie, są dostępne z czarno-szarym paskiem wykonanym ze znanego już materiału stosowanego przez Certinę -  #tide ocean material®, lub z trzyrzędową, stalową bransoletą.

Zestaw Aqua & Sport

Tarcza: Czarna z wykończeniem szlifem słonecznym. Wskazówka sekundnika i cyfry w kolorze białym, wskazówka godzinowa i minutowa z powłoką Super-LumiNova®.

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Koperty zegarka:

Typ Aqua - stal szlachetna 316L, okrągła o średnicy 43 mm, jednokierunkowa, obrotowa luneta z czarnym, aluminiowym pierścieniem. Zakręcana, zabezpieczona koronka na godzinie 8:00.

Typ Sport - stal szlachetna 316L, okrągła o średnicy 41 mm, z sześcioma śrubami w górnej części stalowej lunety. Zakręcana, zabezpieczona koronka na godzinie 10:00.

Pasek/bransoleta: trzyrzędowa bransoleta ze stali szlachetnej, system szybkiej wymiany. Szaro-czarny pasek wykonany z #tide ocean material®, z zapięciem klamrowym, system szybkiej wymiany.

Sport & Urban

Kolejny zestaw nazywa się Sport & Urban, a charakteryzuje się eleganckimi, dwubarwnymi elementami wizualnymi. Srebrzysta tarcza z indeksami w kolorze złocistym jest – tak, jak w poprzednim modelu - wykończona szlifem słonecznym. Doskonale współgra z czysto miejską wersją, oraz z jej sportowym odpowiednikiem, kopertą pokrytą złotą powłoką PVD na lunecie, ciemnobrązowym paskiem skórzanym i bransoletą mediolańską ze stali szlachetnej.

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Zestaw Sport & Urban

Tarcza: srebrna z wykończeniem szlifem słonecznym, indeksy z powłoką PVD w kolorze żółtego złota. Wskazówka godzinowa i minutowa z powłoką Super-LumiNova®.

Koperty zegarka:

Typ Sport - stal szlachetna 316L, luneta ze złotą powłoką PVD. Okrągła, o średnicy 41 mm, z sześcioma śrubami w górnej części. Zakręcana, zabezpieczona koronka na godzinie 10:00.

Typ Urban - stal szlachetna 316L. Okrągła, o średnicy 40,0 mm. Zakręcana, zabezpieczona koronka na godzinie 10:00

Pasek/bransoleta: ciemnobrązowa skóra cielęca z zapięciem klamrowym, system szybkiej wymiany. Bransoleta mediolańska wykonana ze stali szlachetnej z zapięciem motylkowym, system szybkiej wymiany.

Urban & Heritage

Zestaw Urban & Heritage jest adresowany do fanów i miłośników zegarków w stylu vintage.

Ciemnoniebieska tarcza korpusu zegarka wykończona szlifem słonecznym, z indeksami w kolorze złotym, jest dostępna z kopertą w kształcie poduszki z czterema widocznymi śrubami, oraz w dwukolorowej wersji miejskiej. W tym drugim wariancie zestaw występuje z dopasowanym niebieskim paskiem NATO, lub z trzyrzędową bransoletą ze stali szlachetnej.

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Zestaw Urban & Heritage

Tarcza: ciemnoniebieska z wykończeniem szlifem słonecznym, indeksy z powłoką PVD w kolorze żółtego złota. Wskazówka godzinowa i minutowa z powłoką Super-LumiNova®.

Koperty zegarka:

Typ Urban - stal szlachetna 316L, luneta ze złotą powłoką PVD. Okrągła, o średnicy 40,0 mm. Zakręcana, zabezpieczona koronka na godzinie 10:00.

Typ Heritage - stal szlachetna 316L. W kształcie poduszki, 43,4 x 45,0 mm, z czterema śrubami w górnej części. Zakręcana, zabezpieczona koronka na godzinie 10:00.

Pasek/bransoleta: trzyrzędowa bransoleta ze stali szlachetnej, system szybkiej wymiany. Niebieski pasek NATO z zapięciem klamrowym, system szybkiej wymiany.

Wspólna cecha każdego zestawu, to wysoka jakość wykończenia każdej z kopert, oraz system podwójnego zabezpieczenia DS (więcej o systemie tu: Double Security).

Wyjątkowy koncept zegarka Certina DS+

Oczywiście ważny jest także zastosowany w zegarkach Certina DS+ mechanizm, taki sam w każdym z modeli.

Certina zastosowała nowoczesny mechanizm Powermatic z 80-godzinną rezerwą chodu i sprężyną włosową Nivachron. Ten innowacyjny materiał nie jest podatny na działanie pól magnetycznych i zapewnia maksymalną precyzję przez długi czas. Oprócz wskazań czasu za pomocą wskazówki godzinowej, minutowej i sekundnika, zegarek posiada okienko datownika na godzinie 6. Dzięki wytrzymałej i szczelnej konstrukcji z zakręcanym deklem i zakręcaną koronką, zegarek zapewnia wodoszczelność do 20 barów (200 m).

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Nowy zegarek modułowy Certina DS+

Każdy opisany wyżej zestaw jest oferowany w eleganckim pudełku, w którym wszystkie elementy z osobna są bezpiecznie zamocowane. Zgodnie z przyjętymi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju, opakowanie zostało wykonane w całości z materiałów nadających się do recyklingu. Trzy zestawy zegarków Certina DS+ oferowane będą w punktach sprzedaży detalicznej. Dodatkowe opcje zamówień online będą dostępne na stronie marki na całym świecie od października 2022 roku.
Nie potrafię wywróżyć, czy zaprezentowany pomysł okaże się sukcesem rynkowym.

Mogę natomiast powiedzieć, iż mnie on się bardzo podoba. Daje możliwość posiadania kilku zegarków, które sami komponujemy. Do tego dochodzi znana, wysoka jakość produktów marki Certina, ich styl i wytrzymałość.

Ceny kształtują się następująco - zestaw Aqua & Sport (nr ref. C041.407.19.051.00) to 4 990 złotych, zestaw Sport & Urban (nr ref. C041.407.19.031.01) jest w cenie 4 890 złotych, zestaw Urban & Heritage (nr ref. C041.407.19.041.01) w cenie 4 840 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Certina znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Certina.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Nie trać czasu, korzystaj z niego. ...
Nie trać czasu, korzystaj z niego. ...
05.10.2022
Kolejny efekt partnerstwa z regatow...
Kolejny efekt partnerstwa z regatow...
10.10.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco