• Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Frederique Constant

Nie trać czasu, korzystaj z niego. MeisterSinger Primatic Power Reserve


Powrót do kategorii

Jednowskazówkowe zegarki naręczne to świetna propozycja dla osób, które lubią ciekawe, nietypowe przedmioty użytku codziennego, bądź też chcą się wyróżnić, ale w sposób nienachalny, wręcz elegancki. Wskazane czasu tego typu jest obecnie nieczęsto spotykane w branży zegarmistrzowskiej, a więc tym samym wzbudza zainteresowanie.

Niemiecka firma MeisterSinger specjalizuje się w tworzeniu naręcznych zegarków mechanicznych właśnie o takim sposobie prezentacji czasu. Oferta marki to wyłącznie jednowskazówkowe modele zegarków, jak twierdzą w firmie - przeznaczonych dla ludzi szczęśliwych, spełnionych, którzy nie chcą i nie muszą żyć w trybie ciągłej konieczności odczytywania bieżącego czasu co do sekundy. Te zegarki, w moim odczuciu, to swoista awangarda, produkty dla użytkowników o wysublimowanym guście i potrzebach, bo aspekty praktyczne w tego typu czasomierzach są nieco na drugim planie.

Manifestacja stylu życia

Wiemy przecież, że obecnie zegarek na rękę to nie tylko urządzenie do wskazywania czasu, bo ten można dziś odczytać w tak wielu miejscach – jesteśmy otoczeni zegary elektronicznymi.

Posiadanie dziś zegarka to jeden ze sposobów manifestacji stylu życia i osobowości.

MeisterSinger Primatic Power Reserve

MeisterSinger Primatic Power Reserve

Zegarki określane jako „jednowskazówkowce” będą odpowiednim wyborem na pewno dla kogoś, kto nie poddaje się trendom, a wręcz lubi iść pod prąd. Szuka czegoś niesztampowego.

Nietypowy zegarek może uosabiać właśnie takie podejście, choć czysta forma i elegancja, które w znakomity sposób serwuje marka MeisterSinger, również mają znaczenie. Proste tarcze oraz czysta forma nie oznaczają jednak, że miłośnik zegarków tego typu będzie pozbawiony możliwości korzystania z dodatkowych wskazań, czyli komplikacji konstrukcji mechanizmów. Dowodem na to jest wiele dotychczas wykonanych modeli zegarków od MeisterSinger, w tym ten, który prezentujemy w niniejszym artykule.

Czysta forma i równowaga

Jak pisałem już kiedyś, MeisterSinger zaskakuje liczbą wariacji na temat jednej wskazówki.

Zupełnie nowy model MeisterSinger Primatic szczyci się czystą formą, równowagą stylistyczną typową dla produktów tej niemieckiej marki. Duża długa wskazówka w formie igły, z ostrym zakończeniem i przeciwwagą, pokazuje czas jak zwykle, na drobnej 5-minutowej skali.

MeisterSinger Primatic Power Reserve

MeisterSinger Primatic Power Reserve

Wskazówka kształtem przypomina tą stosowaną często w technicznych wskaźnikach temperatury czy ciśnienia. Mniejsza wersja tej wskazówki jest przypisana do specjalnej, ciekawie zaprojektowanej skali wskaźnika rezerwy chodu, który jest umieszczony ponad godziną 6., ale pod osią centralnej wskazówki.

Podobnie jak wskaźnik poziomu paliwa w pojeździe, także w zegarku tego typu wskazanie dodatkowe pokazuje, jak pełny jest „zbiornik energii” w dowolnym momencie.

Niejednokrotnie pisałem, że w mojej ocenie jest to jedna z najbardziej użytecznych komplikacji zegarmistrzowskich, szczególnie w przypadku zegarków z mechanizmami wyposażonymi w automatyczny naciąg sprężyny napędowej. W takiej sytuacji warto wiedzieć, czy aby na pewno nasz naręczny towarzysz nie zatrzyma się w nieoczekiwanym momencie.

W nowych modelach koneserzy zegarków MeisterSinger znajdą zarówno znane, jak i nowe wersje kolorystyczne tarcz. Moda na kolory w branży zegarmistrzowskiej nadal trwa.

MeisterSinger Primatic Power Reserve

Jednakże tutaj nie będą to awangardowe, jaskrawe barwy. Do wyboru są bowiem kolory już znane z innych modeli MS, czyli na przykład wersje z kolorem kości słoniowej, typowym dla MeisterSinger. Dostępna jest też wersja z klasyczną, czarną tarczą.

Oba warianty MeisterSinger Primatic Power Reserve mają akcenty w kolorze koniaku na cyferblacie, które zostały wykorzystane w szwach pasków, tworząc harmonijny ogólny wygląd. Te akcenty to część skali wskaźnika rezerwy chodu, jak i indeksiki oznaczające interwały półgodzinne między pełnymi godzinami. Paski wykonane są ze skóry wegańskiej, której pod względem jakości i wyglądu – podobno - nie można odróżnić od skóry zwierzęcej. Chętnie sprawdziłbym to na żywo, aby móc zweryfikować to stwierdzenie.

Zupełnie inny, ale nie mniej imponujący, jest efekt jaki daje nam kolejna wersja tego modelu - z tarczą w kolorze niebieskim. Jest ona przyozdobiona szlifem słonecznym, co samo w sobie mocno podnosi atrakcyjność wizualną. Wyrazisty charakter podkreśla jeszcze żółty pasej skórzany w stylu vintage, z przeszyciami przy mocowaniu.

MeisterSinger Primatic Power Reserve

MeisterSinger Primatic Power Reserve

Najbardziej „odmienna” od tych wariantów kolorystycznych, które już znamy, jest wersja czwarta. Zegarek z tarczą w kolorze nazywanym „petrol”, czyli odmiana zieleni z niebieskimi „naleciałościami”. Tu także tarczę przyozdabia szlif słoneczny, a zegarek prezentuje się w mojej opinii po prostu zjawiskowo. Dołączony jest do niego czarny pasek.

Wszystkie wersje modelu MeisterSinger Primatic mają klasyczną, okrągłą kopertę wykonaną ze stali, o umiarkowanym rozmiarze - średnica wynosi 41,5 mm.

MeisterSinger Primatic Power Reserve

MeisterSinger Primatic Power Reserve

MeisterSinger Primatic Power Reserve

Prosta koronka jest w tradycyjnym miejscu, czyli na godzinie 3.

MeisterSinger Primatic Power Reserve – dostępność i cena

Przeszklony dekiel jest przykręcany sześcioma śrubkami. Widać przez niego mechanizm, zastosowano szwajcarski werk Sellita SW270 z automatycznym naciągiem sprężyny. Mechanizm oferuje 38 godzin rezerwy chodu, co prezentuje na dodatkowym wskaźniku. Każda z wersji zegarka na godzinie 3. ma okrągłe okienko datownika. Wersja Ivory ma białe tło tego wskazania, a pozostałe mają tło czarne.

Cena zegarka MeisterSinger Primatic Power Reserve to 2190 Euro, czyli około 10 500 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące MeisterSinger znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki MeisterSinger.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Niemieckie zegarki z brytyjską dusz...
Niemieckie zegarki z brytyjską dusz...
04.10.2022
Personalizuj swój styl. Nowy zegare...
Personalizuj swój styl. Nowy zegare...
07.10.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco