• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin


Powrót do kategorii

Jacob&Co - i wszystko jasne. Kolejny niesamowity zegarek o wysokim stopniu skomplikowania. Astronomia Solar Bitcoin to symboliczny, zegarmistrzowski hołd dla świata kryptowalut. Dziś warto zapytać, czy trafiony, z racji ich… krachu? Niemniej firma stworzyła bardzo metaforyczny zegarek, opracowując i instalując odpowiednie odniesienia w ramach swojego mechanizmu. W ten sposób marka Jacob&Co dodając swój kunszt i wiedzę, chce oddać ukłon w stronię tych osób, które odniosły sukces na rynku kryptowalut. 

Płatność tylko w Bitcoin lub altcoin

Zegarek ma tytanową kopertę pokrytą czarną powłoką wykonaną w technologii DLC, jej średnica to 44 mm. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin jest zegarkiem, w którym przeplatają się szczegóły i funkcje bezpośrednio powiązane ze światem Bitcoina. Latający tourbillon, żółte słońce wykonane z cytrynu, diamentowy Księżyc i złota Ziemia. Miniaturowa rakieta dosięgająca księżyca. Wszystkie te symbole opowiadają historię nadejścia pierwszej kryptowaluty - od abstrakcji do rzeczywistości, od wartości odstającej od realiów do ostoi systemu finansowego. Choć nie wiadomo, czy wciąż tak jest. 

Czas pokaże. 

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin

Marka Jacob&Co podejmuje również logiczny krok, sprzedając 25 sztuk tego zegarka oczywiście w kryptowalutach. Zgodnie z międzynarodowymi przepisami Jacob&Co. jest zobowiązany do ustalenia stałej ceny w oficjalnych lokalnych walutach. 

Niezależnie od tego, gdzie ostatecznie nastąpi sprzedaż, płatność będzie dostępna w wybranej przez kupującego krypto Bitcoin lub altcoin, po kursie obowiązującym w dniu transakcji. Dla firmy w miarę bezpiecznie w aktualnej sytuacji, bo zawsze będzie to cena przeliczana według aktualnego kursu. A ta cena w dolarach to… 348 000. Ponad 1 600  000 złotych. Zakup będzie obsługiwany przez wiodącą platformę przetwarzania płatności Bitpay, która obsługuje Dogecoin, Ethereum, Litecoin.

Wracając do zegarka. 

Mechanizm dostępny jak na dłoni

Jak wspomniałem, koperta Astronomia Solar Bitcoin jest wykonana z tytanu, a jej powierzchnia została pokryta powłoką DLC. Diamond Like Carbon umożliwia krystalizację atomów węgla na metalicznej powierzchni, osadzając w niej warstwę tak czarną, jak czysty węgiel, i twardą niemal jak diament. 

W rezultacie koperta zegarka Astronomia Solar Bitcoin jest ciemna i jasna, w zależności od padającego światła, oraz dzięki szerokim bocznym otworom w kopercie, umożliwiającym obserwowanie wyjątkowego mechanizmu. Doskonale pasuje tutaj stwierdzenie, że mamy mechanizm dostępny jak na dłoni. Na płaskim dysku są umieszczone wszystkie elementy, a koperta to tak naprawdę tytanowy „kosz” o czterech podporach, który je otacza, w żaden sposób nie przesłaniając widoku. Każda z tych „podpór” przechodzi w masywne, szerokie i wysokie ucho łączące swoistą lunetę z deklem. 

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin

Jacob&Co Astronomia Solar jest modelem z kolekcji Astronomia, stworzonej z myślą o wszechstronności i możliwościach adaptacji. Wyróżnia się brakiem koronki, panoramiczną kopertą i mocno wypukłym szkłem szafirowym. Pełny dekiel, jest jednocześnie płytą główną mechanizmu. Zawiera również dwa składane uchwyty, które pełnią funkcję koronki. 

Wentylatory kart graficznych i obracający się symbol Bitcoin

Marka Jacob&Co stworzyła Astronomia Solar Bitcoin na zmodyfikowanej wersji mechanizmu Astronomia Solar. Dolna płyta kalibru JCAM19 została ozdobiona, aby stać się platformą ekspresyjną, dopełniając symboliczny charakter tego dzieła. 

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin

Ma kształt i zdobienia przywodzące na myśl mikroprocesor. Na krawędzi widoczne są napisy, słowa kluczowe, które opisują wszechświat krypto: system „peer to peer”, regulowany przez „Blockchain”, gdzie „Bitcoin” jest założycielską i wiodącą „zdecentralizowaną walutą cyfrową”. Te napisy są wykonane w formie pozytywowego grawerowania na ramce otaczającej mechanizm i zamontowane na łożyskach kulkowych obracają się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara z częstotliwością jednego obrotu na 11 minut.

Pozostałe elementy mechanizmu są zbudowane pionowo na tej podstawie, jaką tworzy dekiel. Mechanizm wykonany jest w całości z tytanu, oraz zastosowano w nim kilka elementów stalowych. Przybiera kształt trójczłonowej karuzeli. Jedno z jego ramion niesie latający, minutowy tourbillon z szeroką, ażurową czarną klatką. Drugi niesie tarczę wskazania czasu na kształt turbiny ze wskazówkami, których ramiona wykonane są z różowego złota. Turbina symbolizuje wentylatory kart graficznych będących składowymi koparek kryptowalut. Trzecie ramię niesie obracający się, pionowy symbol Bitcoin. Całość tej wyjątkowej, pionowej struktury wieńczy zminiaturyzowany ziemski glob, obracający się w rytmie jednego obrotu co 10 minut. W konsekwencji latający tourbillon jest w rzeczywistości dwuosiowym tourbillonem, z okresami jednej minuty i dziesięciu minut. 

Zegarek z epoki kryptowalut. Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin

Tarcza zegarka jest również zamontowana na mechanizmie różnicowym, który przeciwdziała jej obrotowi, dzięki czemu czas zawsze odczytuje w pozycji pionowej. W mechanizmie Astronomia Solar funkcjonalne ramiona mają swoje jakby uzupełnienie trzema innymi, które pełnią funkcje dekoracyjne. Jednym z nich jest ażurowane ramię ze słońcem wykonanym z 288-fasetowego, pomarańczowego cytrynu o szlifie Jacoba. Drugi to Księżyc wykonany z 1-karatowego białego diamentu oszlifowanego tą samą techniką. Na trzecim jest symboliczny, czarny wizerunek rakiety ze złocistym logo bitcoina. 

Warto ten opis zilustrować krótkim wideo prezentującym zegarek i pracę jego mechanizmu:
 


Mechanizm JCAM19 ma ręczny naciąg, składa się z 364 elementów, ma 43 kamienie łożyskujące, pracuje z częstotliwością oscylacji balansu wynoszącą 28 800 wahnięć na godzinę, a jego rezerwa chodu po nakręceniu wynosi 48 godzin. Zegarek ma klasę wodoszczelności 30 m.

Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin – dostępność i cena

Zegarek Jacob&Co. Astronomia Solar Bitcoin opowiada historię Bitcoina i kryptowaluty za pomocą środków symbolicznych, ale jest to także funkcjonalny, naprawdę zaawansowany technicznie zegarek mechaniczny na rękę. Model ten wykonano w liczbie 25 egzemplarzy. 

Cena Jacob&Co Astronomia Solar Bitcoin, dla przypomnienia, to 348 000 USD.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Wielki powrót po latach! Alpina Alp...
Wielki powrót po latach! Alpina Alp...
01.09.2022
Mniejsza koperta, ten sam duży Księ...
Mniejsza koperta, ten sam duży Księ...
06.09.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco