• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Epos

Omega Seamaster Diver 300M z tarczą w kolorze zielonym


Kilka dni temu zaczęło się kalendarzowe lato, ale pogoda i wysokie temperatury dały nam znać o tej ulubionej przez wielu porze roku już nieco wcześniej. Lato to okres wypoczynku, urlopów, wakacji. To czas, kiedy wielu użytkowników sięga po swój ulubiony „wakacyjny zegarek”. Wprawdzie dla każdego może to oznaczać inny czasomierz, ale prawdopodobnie dla większości z nas zegarek typu diver jest zazwyczaj naturalnym wyborem w tym zakresie. Zaprezentujemy dziś właśnie divera, który jako zegarek wakacyjny sprawdzi się świetnie.

Choć trzeba wspomnieć, że to sportowy zegarek do codziennego użytku dla mogących sobie pozwolić na większy wydatek. Naszym bohaterem jest Omega Seamaster Diver 300M Green.

2022 rokiem kolorów

Znany, ceniony model, w jednej z najnowszych odsłon.

Seamaster Diver 300M, czyli funkcjonująca na rynku linia zegarków już niemal 30 lat, doczekała się w tym okresie wielu wersji i interpretacji. Tym razem marka Omega przygotowała ten popularny model w wersji z zieloną tarczą, który premierę miał w marcu.

Omega Seamaster Diver 300M Green

Omega Seamaster Diver 300M Green

Obserwując tegoroczne nowości wielu marek, można odnieść wrażenie, iż rok 2022 to w wielu firmach zegarmistrzowskich - a u Omegi chyba szczególnie, to rok kolorów. Prezentowany zegarek Seamaster Diver 300M Green to mocny punkt tej oferty, wybierany przez wielu miłośników przygód i nie tylko. To nawet wybór samego agenta 007.

W tej najnowszej wersji zegarek nie ma żadnych rewolucyjnych zmian.

Zmianie uległ tylko i aż kolor tarczy. To nadal klasyczny nurkowy zegarek o bardzo dobrych parametrach, bo mamy przecież do czynienia z wodoszczelnością do 300 m, zastosowano zawór helowy, oraz mamy wysoki poziom odporności na działanie pól magnetycznych. Zegarek ma nadal stalową kopertę o ponadczasowym, klasycznym, ale i charakterystycznym kształcie. Jej średnica wynosząca 42 mm pozwala uznać ten model za uniwersalny, dostosowany do bardzo różnych nadgarstków. Także grubość koperty na poziomie 13,56 mm i wysokość od ucha do ucha wynosząca 50 mm potwierdzają taką ocenę.

Patrząc na kopertę jednoznacznie kojarzymy ją z linią zegarków Seamaster marki Omega. Szczotkowane elementy naprzemiennie ułożone z polerowanymi, koronka na godzinie 3., dość mocno zagłębiona w obustronnych, chroniących ją wypustkach, oraz druga koronka pełniąca funkcję zaworu helowego o charakterystycznym, wprowadzonym kilka lat temu, trapezowym kształcie na godzinie 10. To wygląd znany i lubiany.

Omega Seamaster Diver 300M Green

Omega Seamaster Diver 300M Green

Koronka główna ma na czołowej części logo Omegi, a druga oznaczenie He.

Nowy kolor - zielony

W najnowszej odsłonie zegarek został urozmaicony o nowy kolor, zieleń.

Widzimy ją na obrotowej lunecie modelu Seamaster Diver 300M Green, która jest wykonana ze stali i jest okrągła, ale ma na krawędzi 12 „wypłaszczeń” ułatwiających jej pewny chwyt. Luneta ma oczywiście wkładkę i to właśnie ona jest w zielonym kolorze. Wkładka wykonana jest z ceramiki która poddana została polerowaniu, a na niej wygrawerowana jest skala minutowa wypełniona białą emalią Grand-Feu. Tradycyjny, odwrócony trójkąt na godzinie 12. ma wewnątrz okrągły punkt wypełniony masą luminescencyjną. Luneta okala szkło, oczywiście szafirowe i pokryte powłoką antyrefleksyjną nałożoną z obu stron. Szkło jest lekko wypukłe.

Kończąc opis koperty pozostaje nam jeszcze dekiel. Jest on wkręcany i przeszklony płaskim szafirowym szkłem. Umożliwia to obserwacje mechanizmu, o którym kilka słów na końcu.

Kolejny element w kolorze zielonym, który w zasadzie głównie tworzy atrakcyjny wizerunek tego zegarkowa, to jego tarcza. Ona też jest charakterystyczna. Tutaj elementem rzucającym się w oczy, poza zielonym kolorem oczywiście, jest wygrawerowany wzór fal.

Omega Seamaster Diver 300M Green

Tarczę wykonano z ceramiki ZrO2. Została ona wypolerowana na wysoki połysk, a laserowo grawerowane fale nadają jej ciekawego charakteru. Nakładane, dość wysokie indeksy godzinowe są polerowane i rodowane. Ich wypełnienie to oczywiście substancja luminescencyjna. W modelu Seamaster Diver 300M Green to w przypadku każdego elementu biała SuperLumiNova emitująca po naświetleniu niebieskie światło.

Kształt indeksów to okrągłe, duże punkty, oraz na czterech głównych godzinach prostokątne elementy. Na 12. podwójny, a na 6. mocno skrócony, ponieważ tam umieszczono okienko datownika wskazującego dni miesiąca na zielonym tle. Wskazówki to element będący niemal podpisem tego zegarka. To wprawdzie modyfikowany już, ale jako całość znany i ceniony kształt, wzór. Wyraziste, mocno rozszerzające się wskazówki z ażurowanym wnętrzem. Taki sposób wykonania skutkuje wyglądem wskazówki godzinowej jakby miała ona dwa ramiona zakończone grotem i okrągłym punktem luminescencyjnym, oraz podobnym, ale trójkątnym elementem wypełnionym masą świecącą w minutowej.

Dobrze ukazuje to krótkie wideo:
 


Oprócz tego na każdym z ramion wskazówek są nałożone wąskie paski masy świecącej. Ramię sekundnika jest proste, ma sporą przeciwwagą i tak na około 2/3 długości okrągły punkt wypełniony masą SuperLumiNova. Pod godziną 12. nadrukowano logo i nazwę marki oraz nazwę linii - Seamaster Professional. Po przeciwnej stronie jest nadrukowania informacja o zastosowanym wychwycie Co-Axial, oraz o certyfikacie Master Chronometer wydawanym przez METAS, o którym pisaliśmy już wielokrotnie. Zegarek Omega z tym certyfikatem to mocne i niezależne potwierdzenie jego precyzji pracy nawet w trudnych warunkach. Poniżej, pod osią wskazówek, jest jeszcze informacja o wodoszczelności do 300 m lub 1000 stóp.

Mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer kaliber 8800

Zastosowany w zegarku Seamaster Diver 300M Green mechanizm to Omega Co-Axial Master Chronometer kaliber 8800. Mechanizm ma automatyczny naciąg sprężyny napędowej, jest łożyskowany na 35 kamieniach i pracuje z częstotliwością 25 200 wahnięć balansu na godzinę. Zaimplementowano w nim system Nivashock. Sprężyna balansu jest wykonana z krzemu, a rezerwa chodu to 55 godzin.

Omega Seamaster Diver 300M Green

Omega Seamaster Diver 300M Green

Mechanizm jest też odporny na działanie pól magnetycznych do 15000 gausów. Został też atrakcyjnie wykończony, a dzięki przeszkleniu dekla możemy go stale obserwować. Jego mostki są rodowane, a pasy genewskie ułożone we wzór Arabesque, także na rotorze. Łebki śrubek i koło balansowe są czarne, a grawery wypełniono czerwonym lakierem. Całość to bardzo przyjemny dla oka widok, a zarazem już styl i wykończeniem w jakim wizualnie projektowane są prawie wszystkie nowe mechanizmy Omega.  

Omega Seamaster Diver 300M Green – cena i dostępność

Zegarek Omega Seamaster Diver 300M Green dostarczany jest na bransolecie o wzorze znanym z poprzednich modeli z tej serii. Można też wybrać opcję na zielonym, gumowym pasku z zakończeniem wypełniającym całą przestrzeń pomiędzy uszami.

Omega Seamaster Diver 300M Green

Omega Seamaster Diver 300M Green

To w mojej ocenie bardzo uniwersalny sportowy zegarek. Uniwersalny ze względu na rozmiar koperty o średnicy 42 mm, ale także ze względu na możliwości stosowania i wszechstronność jakie oferuje.

Bond, James Bond zakładał ten zegarek przecież nawet do garnituru.

Cena Omega Seamaster Diver 300M Green to 5400 euro na gumowym pasku i 5800 euro na stalowej bransolecie, co daje odpowiednio około 25 000 złotych i 27 000 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Omega znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Omega.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Najbardziej legendarne modele zegar...
Najbardziej legendarne modele zegar...
24.06.2022
Miliard ostryg i wyjątkowy zegarek....
Miliard ostryg i wyjątkowy zegarek....
28.06.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco