• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Orient

Nowość 2022: Roamer Deep Sea 200 – na sportowo i na co dzień


Szwajcarska marka Roamer nie zwalnia tempa działań i wprowadza na rynek kolejne nowości na 2022 rok. Nowa kolekcja zegarków pod nazwą Deep Sea 200 to seria sześciu ciekawych modeli w stylistyce diverów, z bardzo wysoką klasą wodoszczelności. Zegarki idealne do aktywności i kontaktu z wodą, które sprawdzą się też bardzo dobrze do codziennego użytku.

Czytelność w każdych warunkach

Tarcze modeli z kolekcji Deep Sea 200 są dość ascetyczne, ale dzięki temu bardzo czytelne. Zegarki przeznaczone do nurkowania powinny cechować się czytelnością wskazań w każdych warunkach użytkowania, także pod wodą – i tak jest w tym przypadku.

Dodatkowo powierzchnia tarcz została przyozdobiona symetrycznym wzorem w postaci pofalowanych linii. Jest to symboliczne nawiązanie do diverowskiego stylu kolekcji Deep Sea 200 i jej naturalnego środowiska - wody. Do wyboru są łącznie cztery wersje kolorystyczne tarczy: czarna, niebieska, srebrna oraz najbardziej odważna - pomarańczowa.

Roamer Deep Sea 200

Roamer Deep Sea 200

W centrum tarczy umieszczono trzy wskazówki o bardzo prostym, niemal zachowawczym kształcie. Ich wnętrza zostały wypełnione substancją świecącą pozwalającą odczytać godzinę nawet w zupełnych ciemnościach. Na uwagę zasługuje pomarańczowe zakończenie sekundnika. Jest to akcent, który jest niezmienny niezależnie od wersji kolorystycznej zegarka. Stanowi to swoiste ogniwo łączące wszystkie modele z serii Deep Blue 200.

Duże, ręcznie nakładane, stalowe indeksy, podobnie jak wspomniane już ramiona wskazówek, zostały także wypełnione substancją fluorescencyjną. W kolekcji Deep Sea zastosowano dwa rodzaje markerów godzinowych - okrągłe, przypisane do godzin 12., 3., 6. i 9., oraz podłużne, którymi oznaczono pozostałe pozycje. W okolicy godziny 6. widoczne jest okno wskazań datownika. Uzyskano w ten sposób bardzo symetryczny układ cyferblatu.

Najlepiej rozpoznawalny element diverów

Wokół szafirowego szkła, które chroni tarczę zegarka, umieszczono lewostronnie obracany pierścień - jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów zegarków do nurkowania.

Tego typu pierścień ze skalą może zostać wykorzystany do odmierzania krótszych odcinków czasu, niczym analogowy timer. Umieszczono na nim wygrawerowane indeksy minutowe oraz znaczniki przypisane nieparzystym godzinom. Na jego szczycie znalazł się mały, okrągły punkt wypełniony masą świecącą. Dla zapewnienia wysokiego komfortu obsługi lunety, jej brzeg pokryto masywnymi zębami, gwarantującymi pewny chwyt.

Roamer Deep Sea 200

Roamer Deep Sea 200

Roamer Deep Sea 200

Cała kolekcja zegarków Roamer Deep Sea 200 posiada mechanizm kwarcowy szwajcarskiej marki Ronda kaliber 515-A1C3. Ten relatywnie prosty technicznie, a dzięki temu bardzo wytrzymały i niezawodny werk gwarantuje stabilną pracę i bardzo wysoką dokładność wskazywanego czasu. Mechanizm zasilany jest baterią, która wymaga wymiany co kilka lat.

Z uwagi na wysoką klasę wodoszczelności modeli Deep Sea 200 zaleca się ich serwisowanie wyłącznie w autoryzowanych punktach zegarmistrzowskich, posiadających odpowiedni sprzęt i wykwalifikowany personel. Tylko wtedy będziemy mieli gwarancję wykonania fachowej usługi bez ryzyka pogorszenia lub całkowitej utraty wodoszczelności, która mogłaby doprowadzić do uszkodzenia czasomierza podczas kontaktu z wodą, a tym bardziej podczas nurkowania.

Uniwersalny rozmiar koperty

Koperta nowych modeli Roamer Deep Sea 200 została wykonana ze stali szlachetnej i posiada 43 mm średnicy. Jest to obecnie jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów obudowy w mojej ocenie, będący kompromisem między masywnością a wygodą noszenia. Na uwagę zasługują również ciekawie wyprowadzone uszy z frezowaną krawędzią, które nadają zegarkowi nieco nowoczesnego designu. Z prawej strony koperty, na godzinie 3., umieszczono koronkę sygnowaną na czole charakterystyczną literą “r”. W celu jej ochrony przed ewentualnym uderzeniem, mogącym doprowadzić do rozszczelnienia zegarka, otoczono ją z dwóch stron wypustkami ochronnymi wyłaniającymi się z koperty.

Roamer Deep Sea 200

Roamer Deep Sea 200

Roamer Deep Sea 200

Roamer Deep Sea 200

Wszystkie wersje zegarków należące do kolekcji Deep Sea 200 zostały zaopatrzone w stalową bransoletę z pełnymi, masywnymi ogniwami. Jej zewnętrzne elementy zostały wyszczotkowane, natomiast rdzeń wypolerowano na wysoki połysk. Zabieg ten nadał bransolecie ciekawego efektu wizualnego i jednocześnie znacząco urozmaicił stylistycznie cały zegarek. W celu zabezpieczenia bransolet przed przypadkowym rozpięciem, zaopatrzono je w zapięcie motylkowe z dodatkowym przyciskiem zwalniającym.

Roamer Deep Sea 200 – wersje, cena i dostępność

Poza wersjami stalowymi, nowa kolekcja Roamer Deep Sea 200 oferuje również dwa modele których koperty zostały pokryte specjalną powłoką w technologii IP (Ioning Plating). Do wyboru jest wersja grafitowa - IPGun, której barwa odpowiada kolorowi broni palnej, oraz wariant bicolor - IPGold, gdzie połączono stal z elementami złotymi.   

Roamer Deep Sea 200

Roamer Deep Sea 200

Nowa seria Roamer Deep Sea 200 to bardzo ciekawa rodzina czasomierzy oferujących wysoką jakość wykonania, ponadprzeciętne właściwości techniczne oraz atrakcyjny design. Należy również zwrócić uwagę na bogaty wachlarz wariantów kolorystycznych, dzięki któremu każdy może znaleźć wersję tego modelu idealnie trafiającą w gust.

Poniżej przedstawiamy numery referencyjne poszczególnych wersji modelu Roamer Deep Sea 200 wraz z krótkim opisem ich kolorystyki:

860833 41 15 70 - tarcza srebrna, stalowa koperta i bransoleta;
860833 41 45 70 - tarcza niebieska, stalowa koperta i bransoleta;
860833 41 55 70 - tarcza czarna, stalowa koperta i bransoleta;
860833 41 65 70 - tarcza pomarańczowa, stalowa koperta i bransoleta;
860833 44 45 70 - tarcza niebieska, powłoka na kopercie i bransolecie IPGun - kolor broni;
860833 47 45 70 - tarcza niebieska, wybrane elementy pokryte powłoką IPGold - bicolor - złoto i stal.

Zegarki będą dostępne na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku.

Cena Roamer Deep Sea 200 to 1 590 złotych za wersje stalowe i 1 790 złotych za warianty z kopertami pokrytymi powłokami w kolorach grafitowym i bikolor.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Roamer znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Roamer.

Paweł Zgiep


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Seiko Astron Solar GPS 3X22. Stały ...
Seiko Astron Solar GPS 3X22. Stały ...
15.06.2022
Fortis Stratoliner. Zegarek kosmicz...
Fortis Stratoliner. Zegarek kosmicz...
18.06.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco