• Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Alpina

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów


Ulysse Nardin to pionierska manufaktura, której działalność oraz tworzone przez nią zegary i zegarki inspirowane są morzem. Firma założona została przez Ulysse Nardina w 1846 roku, od listopada 2014 roku wchodzi w skład międzynarodowej grupy Kering. Ulysse Nardin napisał jedne z najpiękniejszych rozdziałów w historii zegarmistrzostwa (bogate dzieje firmy i jej osiągnięcia opisujemy tu: historia manufaktury Ulysse Nardin). Marka swoją reputację zawdzięcza powiązaniom ze światem żeglarskim, zaczynając od tworzenia pokładowych chronometrów morskich, należących do najbardziej niezawodnych, a dziś cieszących się dużą popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie.

Ulysse Nardin to także pionier w nowatorskich rozwiązaniach technicznych, jak również w zakresie stosowania innowacyjnych materiałów, takich jak np. krzem. Marka Ulysse Nardin jest jedną z nielicznych w branży posiadającą możliwości i wiedzę niezbędne do produkcji własnych, precyzyjnych komponentów i całych mechanizmów.

Ta prestiżowa manufaktura podejmuje także od wielu lat działania, aby pomóc chronić oceany. Robi to na dwa główne sposoby: poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia morza tworzywami sztucznymi i rozwój wiedzy naukowej w zakresie ochrony rekinów i innych zwierząt.

Marynistyczne konotacje

Obecnie kolekcja zegarków tej szwajcarskiej marki jest oparta na czterech głównych filarach, seriach: Marine, Diver, Blast i Freak. W 2021 roku marka Ulysse Nardin świętuje swoje 175-lecie istnienia. A ponieważ jest to firma o zdecydowanie marynistycznych konotacjach, to nowa kolekcja zegarków typu „diver” jest więc całkowicie zrozumiała w jej przypadku.

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Na 2021 rok firma Ulysse Nardin przygotował nowe modele do swojej kolekcji zegarków nurkowych. Te modele, w połyskujących odcieniach błękitu oceanu, szarości skóry rekina i lśniącej bieli, są świeżym powiewem pasującym do kolorowych, słonecznych dni lata, ale równie dobrze do zdarzających się w naszym klimacie chłodnych, pochmurnych chwil.

W Le Locle, 23 czerwca 2021 roku, zaprezentowano trzy nowe zegarki.

Firma zaznacza, że jej technicznie zaawansowane, wytrzymałe zegarki są doskonałe do pływania w różnego typu akwenach wodnych, które jednak są bardziej terytorium ryb, wielorybów i rekinów niż ludzi. Cała linia zegarków składa się aż z 38 wersji o różnych numerach referencyjnych. Każdy z nich jest ręcznie wykonany w manufakturze w szwajcarskim Le Locle,  w której Ulysse Nardin ma siedzibę od momentu założenia w 1846 roku. Zegarki tworzone w ramach kolekcji „Diver”  to na dziś efekt i zarazem zbiór aż 175 lat doświadczeń i tradycji marki Ulysse Nardin w dziedzinie czasu w połączeniu z morzami i oceanami.

Ulysse Nardin Diver 42 mm Grey and Rose Gold
 
Pierwszy prezentowany model to Diver 42 mm Grey and Rose Gold o nr referencyjnym 8163-175/GREY-5N. To zegarek o klasycznej budowie, z okrągłą kopertą ze stali pokrytą szarą powłoką PVD. Uszy są łagodnie wyprowadzone i zwężają się w kierunku mocowania paska.

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Koperta ma wykończenie w postaci polerowania jak i szczotkowania, a luneta wykonana jest z różowego złota 5N, przez co stanowi swego rodzaju akcent potwierdzający szlachetne pochodzenie zegarka. Akcent stylistycznie doskonale komponujący się z szarością obudowy i tarczą o tej samej barwie. Luneta ma część wewnętrzną pokrytą gumą, z której wystają złote indeksy skali nurkowej. Szafirowe szkło, które okala, jest wypukłe i chroni prostą, a zarazem elegancką tarczę. Ma ona ziarnistą strukturę i na jej szarym tle doskonale widoczne są nakładane indeksy godzinowe oraz wskazówki w srebrzystym kolorze.

Oczywiście pokryte masą luminescencyjną.

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Ramię sekundnika jest złote, tak jak podziałka minutowa w postaci delikatnych kreseczek między indeksami, nadrukowane logo i nazwa firmy. To efektownie wyglądający zegarek sportowy, będący w pełni funkcjonalnym diverem o klasie wodoszczelności do 300 metrów.  

Użyty mechanizm to kaliber UN-816 z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, z krzemowym kołem wychwytowym i kotwicą. Mechanizm pracuje z oscylacją balansu wynoszącą 28 800 wahnięć na godzinę. Zegarek otrzymujemy na szarym pasku wykonanym ze skóry krokodyla, zapinanym na klamrę ze stali pokrytej szarą powłoką PVD.

Cena Ulysse Nardin Diver 42 mm Grey and Rose Gold to około 41 000 złotych.

Ulysse Nardin Diver Chronometer 44 mm

Drugi, nowy model z kolekcji przygotowanej na 2021 rok to Ulysse Nardin Diver Chronometer o nr ref. 1185-170-3/BLUE. Jego koperta o średnicy 44 mm wykonana jest z tytanu i ma powłokę w głębinowym, morskim kolorze.

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Doskonale komponuje się ta barwa z detalami wykonanymi ze złota, takimi jak luneta i koronka. Podobnie jak w poprzednim modelu tak i tutaj na powierzchni lunety jest perforowana wkładka gumowa z której wystają złote indeksy skali nurkowej.

Tarcza jest w kolorze niebieskim. Indeksy i wskazówki są złociste. Pod godziną 12. umieszczono wskaźnik rezerwy chodu, a po przeciwnej stronie jest tarcza małego sekundnika z wkomponowanym w dolnej części okienkiem datownika.  

Zegarek ten jest najbardziej zaawansowany pod względem technicznym z całej trójki.

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Zastosowany w nim mechanizm UN-118 Manufacture składa się z 260 części, a koło wychwytowe i kotwica wykonane są z materiału o nazwie Diamonsil, co zapewnia wysoką trwałość, ale i wydajność. Sprężyna balansu jest krzemowa.

Dekiel z przeszkleniem pozwala oglądać to zegarkowe serce.  Wodoszczelność jest taka jak w pierwszym modelu, czyli do 300m. Zegarek otrzymujemy na niebieskim, gumowym pasku z tytanową klamrą i wstawką przy mocowaniu, także niebieskimi, dzięki powłoce PVD.

Zegarek Ulysse Nardin Diver Chronometer 44 mm wyceniono na kwotę około 54 000 złotych.

Ulysse Nardin Lady Diver Rose Gold 39 mm

Ostatni zegarek jest przeznaczony dla kobiet.

To model Lady Diver Rose Gold 39 mm o nr referencyjnym 8162-182B1-0A/3A, z kopertą wykonaną z różowego złota. Ma ona średnicę 39 mm. Ale jakby było mało blichtru z racji użycia drogocennego kruszcu, to jeszcze zegarek przyozdobiony został diamentami.

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Na obrotowej lunecie umieszczono aż 40 diamentów o masie 0,8 karatów. Mając wszystkie znamiona klasycznego nurka Ulysse Nardin, ten zegarek jest dowodem, można zaproponować zegarek w dużej mierze mający biżuteryjny charakter, z kamieniami szlachetnymi, oraz z obudową wykonaną ze złota.

Mimo tego, jest on typowo sportowy i zachował, jak wspomniałem, wszystkie cechy divera. Jasna tarcza z macicy perłowej ma nałożone indeksy, które także wypełniają diamenty.

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Ulysse Nardin Diver Collection 2021 – trzy nowe modele diverów

Z racji tego, że indeks na godzinie 12. jest luminescencyjny, tych diamentów jest 11. Dobrze widoczne wskazówki z masą luminescencyjną zapewniają dobrą czytelność wskazań.

Do wyboru są wersje z białym paskiem wykonanym ze skóry aligatora ze sprzączką z różowego złota 5N, oraz z paskiem gumowym, także białym i oczywiście także ze złotą klamrą.

Model Ulysse Nardin Lady Diver Rose Gold 39 mm kosztuje ponad 100 000 złotych.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Zegarki do garnituru – wybrane mode...
Zegarki do garnituru – wybrane mode...
23.10.2021
Frederique Constant Classics Collec...
Frederique Constant Classics Collec...
26.10.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco