• Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa

IWC Schaffhausen Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355


Jeżeli chodzi o historię jednego z najbardziej cenionych szwajcarskich producentów zegarków jakim jest niewątpliwie firma IWC, to można powiedzieć, że jej sukces zaczął się w… Ameryce, bo stamtąd pochodził założyciel firmy. W 1868 roku amerykański zegarmistrz i przedsiębiorca Florentine Ariosto Jones wyjechał jednak z Bostonu do Szwajcarii, gdzie założył w mieście Schaffhausen swoje przedsiębiorstwo nazwane „International Watch Company”.

Jego wizjonerskim marzeniem było połączenie w swoistej symbiozie amerykańskich metod produkcji, które były na tamten czas zaawansowane, z cenionym już na całym świecie kunsztem szwajcarskich zegarmistrzów. Ten mariaż w efekcie miał przynieść możliwość produkowania i oferowania najlepszych kieszonkowych zegarków na świecie, jakie ówcześnie były dostępne.

Jego wizja pozwoliła na utrwalenie w Szwajcarii nowoczesnej produkcji zegarków, ale i  jednocześnie stworzyła podwaliny pod dzisiejszą pozycję marki IWC jako jednego z najznamienitszych producentów zegarków. Dziś firma słynie z wysokiej jakości produktów o klasycznej urodzie, ale ma również ugruntowaną pozycję w gronie producentów zegarków z komplikacjami konstrukcji, w tym szczególnie w zakresie modeli z funkcją  stopera oraz ze wskazaniami wiecznego kalendarza.

IWC Schaffhausen Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

Wato podkreślić, ze również w dziedzinie innowacyjnych materiałów wykorzystywanych do budowy zegarków sygnowanych logo IWC, firma ta jest jednym z liderów używając tytanu, ceramiki i specjalnie opracowanych stopów takich jak tytanoglin i Ceratanium®.

Dziś w dobie coraz większej świadomości ekologicznej jest nie tylko modne, ale także ważne, że marka z Schaffhausen stara się odpowiedzialnie pozyskiwać materiały wykorzystywane do produkcji zegarków, minimalizując wpływ tych działań na środowisko. Prowadzi także we własnym zakresie, samodzielne szkolenie przyszłych zegarmistrzów i inżynierów.

Oczywiście nadal rozwijane są popularne, a także nowe linie zegarków. To dla nas, miłośników zegarmistrzostwa, przecież najważniejsze. Dlatego z przyjemnością prezentujemy nowość marki.

IWC Schaffhausen Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

IWC Schaffhausen Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

Na początku lutego 2020 roku firma IWC Schaffhausen zaprezentowała kolejną wersję zegarka, który jest jedną z ikon nie tylko tej szwajcarskiej firmy, ale ogólnie branży zegarmistrzowskiej.

Model IWC Portugieser Chronograf – bo o nim mowa, czyli zegarek powszechnie nazywany „Portugalczykiem”. Pod tą nazwą obecnie oferowana jest bogata linia zegarków oczywiście z zawartym i od razu widocznym DNA tej kolekcji.

Zawsze klasyczna, okrągła obudowa z niezbyt szeroką  lunetą i łagodnie wyprowadzone, zwężające się eleganckie uszy – to znak rozpoznawczy. Poza tym w linii tej mamy do czynienia ze wszystkimi „atrakcjami”, jakie jest w stanie zaoferować firma IWC. Dostępne są klasyczne, nieskomplikowane technicznie modele zegarków, jak również wersje wyposażone w funkcję stopera, wskazania wiecznego kalendarza, czy też tourbillon.

I zawsze, niemal jeden rzut oka pozwala poznać, że mamy do czynienia właśnie z „Portugalczykiem”.

IWC Schaffhausen Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

Model Portugieser Chronograf przygotowany na 2020 rok, prezentowany w niniejszym artykule, występuje w sześciu odmianach różniących się kolorystyką tarcz i aplikacji, oraz rodzajem materiału z jakiego wykonano kopertę. Do wyboru przyszłych użytkowników zaoferowano cztery wersje z kopertami ze stali oraz dwie posiadające koperty wykonane ze złota.

Elementem wspólnym i kluczowym w ramach tych nowych przedstawicieli kolekcji jest mechanizm  z automatycznym naciągiem z rodziny IWC 69000. Do tej pory stosowano świetny, ale jednak zewnętrzny (dość „masowy”) mechanizm jakim jest Eta 7750, oczywiście w wariancie zmodyfikowanym przez inżynierów IWC. A teraz modele posiadają mechanizm „in-house” IWC.

IWC Schaffhausen Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

Zegarek w porównaniu do wielu innych modeli kolekcji jest stosunkowo niewielki. Średnica koperty to 41 mm, co oznacza, że sprawdzi się doskonale niemal na każdym nadgarstku. Także grubość, biorąc pod uwagę automatyczny naciąg sprężyny napędowej i komplikację w postaci stopera nie jest przesadzona, bo wynosi 13,1 mm. Wąska polerowana luneta powoduje jednak, że tarcza optycznie wydaje się większa, a przez to także zegarek również. Koperta ma polerowane górne części uszu oraz bardzo precyzyjnie wzdłużnie szczotkowane boki. Luneta okala lekko wypukłe szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach.

Odwracając zegarek widzimy przykręcany 4 śrubkami dekiel, przeszklony szkłem szafirowym, co pozwala nam podziwiać całkiem dobrze wyglądający mechanizm IWC 69355.

IWC Schaffhausen – Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

IWC Schaffhausen – Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

Po prawej stronie koperty umieszczono „centrum dowodzenia”. Na godzinie 3 standardowo znajduje się koronka, bardzo prosta jeśli chodzi o stylistykę, ale praktyczna i odpowiedniej wielkości.  Po obu jej stronach umieszczono charakterystyczne przyciski do obsługi funkcji stopera o kształcie grzybków.

Pora przyjrzeć się jeszcze tarczy. Niezależnie od wersji kolorystycznej widoczny jest układ także natychmiast kojarzony z „Portugalczykiem”. Nakładane indeksy w postaci cyfr arabskich o charakterystycznej czcionce są jednym ze znaków rozpoznawczych tego popularnego modelu. Na krawędzi tarczy znajduje się pierścień z nadrukowaną podziałką minutową i precyzyjną sekundową. Oznaczenia minutowe są zdublowane jako punkciki tuż za pierścieniem. Typowe dla Portugalczyka są również wskazówki godzinowa i minutowa w stylu leaf, wydłużonych liści. Jako, że zegarek wyposażony jest w stoper to wąski centralny sekundnik odpowiada za wskazania sekund stopera właśnie. Dodatkowo, pod godziną 12 widać zagłębioną i giloszowaną dookólnie tarczę, na której odczytujemy upływające minuty odliczane przez stoper, a symetrycznie po drugiej stronie, nad godziną 6 znajduje się tak samo wykończona tarcza małego sekundnika.

IWC Schaffhausen – Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

IWC Schaffhausen – Portugieser Chronograph z mechanizmem 69355

Zegarek IWC Portugieser Chronograf dostarczany jest na pasku ze skóry aligatora w kolorze dostosowanym do wersji. Modele z kopertami ze stali mają zastosowaną przy pasku nową, podobno bardziej wygodną w użytkowaniu klamrę.

Sercem zegarka jest wspomniany wcześniej mechanizm „in-house” z rodziny 69000. Dokładnie jest to kaliber 69355, łożyskowany na 27 kamieniach, regulowany w 5 pozycjach i pracujący z częstotliwością oscylacji balansu wynosząc 28 800 wahnięć na godzinę. Rezerwa chodu wynosi 46 godzin.

Ceny nowych modeli IWC Portugieser Chronograf w zależności od wersji wynoszą 7950 $ (około 32 000 złotych) za warianty z kopertą wykonaną ze stali, oraz 17 800 $ (około 72 000 złotych) za wersje z obudowami ze złota.

Interesują Cię nowości marki IWC? Sprawdź najnowsze informacje na naszym portalu tu: zegarki IWC.


Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Prezentujemy: Emile Chouriet - Chal...
Prezentujemy: Emile Chouriet - Chal...
16.03.2020
FREDERIQUE CONSTANT Flyback Chronog...
FREDERIQUE CONSTANT Flyback Chronog...
20.03.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco