• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Błonie

TAG Heuer Connected w kopercie modelu Carrera - jakim jest?


Powrót do kategorii

W ostatnich dniach zegarkowy świat skupił się na premierze smart zegarka firmowanego przez markę TAG Heuer. Dwunastego października zegarki miały swoją premierę w Stanach Zjednoczonych. Na ich pojawienie sę w Europie u nas musimy jeszcze trochę poczekać. By kilka słów na jego temat powiedzieć warto wrócić do początku tego roku.

Zegarek TAG Heuer Connected
 

Tegoroczne, już dziś odległe targi w Bazylei, na naszym portalu podsumowaliśmy jako „smartzegarkowe”, bo o tych „mądrzejszych” zegarkach mówiło się na targach sporo. Tytułowy TAG Heuer zapowiedział początek współpracy z firmami Google i Intel. Jako, że wszyscy tak o firmie zegarkowej jak i o jego nowych partnerach z Doliny Krzemowej wyrażają się z szacunkiem, to oczekiwania w stosunku do efektów tejże współpracy były bardzo wysokie. Dziś jesteśmy tuż po premierze smart zegarka stworzonego przez wskazane firmy.

TAG Heuer Basel 2015
 

Na tych samych targach swoje smart zegarki zapowiedziało kilka innych firm, a marki Frederique Constant – Alpina pokazały już pierwsze pracujące egzemplarze. Nieprzypadkowo na stoiskach tych firm można było usłyszeć. „My nie obiecujemy – my już mamy, my już produkujemy”.

Pim Koeslog - smart zegarki
 

Zanim kilka słów o smart zegarku od TAG-a, koniecznie trzeba jeszcze zacytować słowa gościa tegorocznego Spotkania Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków i konstruktora smart zegarków Frederique Constant – Alpina, Pima Koeslaga, który w swoim wykładzie zasugerował, że można założyć iż w niedalekiej przyszłości ok 30% zegarków elektronicznych będzie zegarkami typu smart.
 

W tym, powyższym, drobnym kalendarium oczywiście nie można pominąć „winowajcy” całej tej „afery”, czyli firmy Apple, która już przedtem zapowiedziała premierę swojego niepowtarzalnego Apple Watch'a, na wiosnę tegoż roku. Z tego powodu wszystko działo się bardzo szybko, ale trzeba zaznaczyć, że przykładowo w Polsce, Apple Watch pojawił się w sprzedaży dopiero w październiku.

Zegarek TAG Heuer Connected
 

Zostawiamy historię.
Jakim urządzeniem jest w takim razie TAG Hauer Connected?

Zegarek TAG Heuer Connected
 

Po pierwsze trzeba zauważyć, że właściwie nie jest to zegarek, a urządzenie, które między innymi wskazuje czas. Niestety, tak jak inne przyrządy oparte na pracy mikroprocesora musi być często ładowane. Choć w informacjach wstępnych zakładano że nowy wyrób będzie pracować ok. 40 godzin bez ładowania, to dziś jest wskazywana jest liczba 25 godzin, jako czas w którym zapewnione jest poprawne działanie urządzenia po naładowaniu.
 

Wskazanie czasu i innych wielkości mierzonych jest realizowane poprzez ekran lcd, a sposób prezentacji jest zbliżony do tradycyjnych zegarków ze wskazówkami ( analogowa prezentacja danych) i to w kilku różnych wersjach wykonania - odpowiadającym zegarkom TAG-a. Mimo takiego zabiegu, tak jak posługujemy się w naszym polskim slangu, jest to tylko prawie to samo, a „prawie”, jak wiemy robi wielką różnicę.
 

Kopertę wykonano z tytanu – używanego regularnie w przemyśle zegarkowym. Dzięki temu produkt, mimo swoich wysokich gabarytów nie jest zbyt ciężki. Na podobieństwo tradycyjnego zegarka został wykonany także czerniony pierścień koperty, na którym naniesiono pięciominutowe wskaźniki skali minutowej.

Wodoszczelność zegarka zdefiniowano w sposób przyjęty dla urządzeń elektronicznych jako: IP67, co prawdopodobnie zapewnia typową dla tego rodzaju sprzętu odporność tylko na przypadkowe zachlapanie.


Zegarek TAG Heuer Connected
 

Urządzenie posiada możliwość wyzwalania wykonywania niektórych czynności metodą dotykową, poprzez szkło.

Zegarek TAG Heuer Connected
 

Wiele wskazań urządzenia TAG Heuer Connected jest realizowanych tylko przy współpracy z telefonem, przy czym „dogaduje się” on tak z Androidem od wersji 4.3 Jelly Bean, jak i iOS od wersji 8.2. Połączenie między urządzeniami możliwe jest za pośrednictwem Bluetooth LE lub Wi-Fi.

Zegarek TAG Heuer Connected
 

Przewidziano kilka wariantów kolorystycznych gumowych pasków, z zapięciem bransoletowym, podobnie jak koperta urządzenia wykonanych z tytanu.
 

Producenci – bo w tym projekcie jest ich jednak trzech, wykorzystują rozpoznawalność modelu Carrera, tak w aspekcie koperty, jak i grafiki tarczy.
 

Można odnieść wrażenie, że sam producent nie jest do końca przekonany co do „sprawdzenia się w praniu”, a chcąc fanów swojej marki zachęcić do kupna obiecuje, możliwość rezygnacji z tego produktu, i za dopłatą zamianę na klasyczną Carrerę. Wydaje się, że zapewnienie to jest bardzo „fair” w stosunku do potencjalnych kupujących.
TAG Connected kosztuje 1500 $, a za dopłatą takiej samej kwoty, osoby niezadowolone ze smart zegarka, po dwóch latach od czasu zakupu, będą mogły nabyć tradycyjną, znaną wszystkim TAG Heuer Carrera.

Zegarek TAG Heuer Connected
 

Ważne jest także to, jak na temat smart zegarków TAG Heuer Connected wypowiada się prezes firmy – charyzmatyczny Jean-Claude Biver.
 

Powiedział on między innymi: "Nie jesteśmy firmą Apple. Jesteśmy marką zegarkową. Ja zabraniam moim kolegom mówić, że firma Apple jest naszym konkurentem”*
 

W innym miejscu, na pytanie dlaczego smart zegarki z grupy LVMH, do której należą także Zenith i Hublot, oferuje tylko marka TAG Heuer, pan Biver wypowiada się w sposób następujący: „Decydującą była struktura cenowa. Średnia cena zegarków Hublot to 22 500 $, a ceną startowa wynosi 5 000 $. Czy to ma sens, by zegarki typu smart produkowała marka, która wytwarza 30 000 zegarków rocznie? Jak moglibyśmy produkować zegarki typu smart, przy tak małej ilości produkowanych czasomierzy? Podobnie jest z Zenith'em, choć tutaj cena średnia wynosi 8 000$ a startowa 3 000 $. Zenith produkuje 35 000 zegarków rocznie, co jest ilością tylko o 5000 większą niż produkcja Hublot”*
 

Smart zegarki i najróżniejsze smart zegarkowe rozwiązania na pewno będą się pojawiać coraz częściej. Jakim zainteresowaniem na tle konkurencji będą cieszyć się zegarki TAG Heuer Connected?
 

Władysław Meller
 

* - cytaty z wypowiedzi Jean-Claude Biver prezentowanych na stronie: https://www.cultofandroid.com
Szczegóły techniczne zegarka podano przykładowo na stronie internetowej: https://us.tagheuer.com/en/luxury-watches/tag-heuer-connected-rubber-bracelet-black

 


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Longines - Heritage Military COSD
Longines - Heritage Military COSD
12.11.2015
Oris Big Crown ProPilot "Żelazny"
Oris Big Crown ProPilot "Żelazny"
15.11.2015

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco