• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made

Tank Louis Cartier Limited Edition. Jubileuszowa edycja tylko na rynek europejski


Cartier Tank - w zasadzie te dwa słowa definiują jeden z najbardziej kultowych zegarków wszech-czasów. Nawet dla osób nie interesujących się światem zegarków nazwa tego paryskiego przedsiębiorstwa “mówi wiele”. Przez lata marka Cartier wypracowała sobie bardzo wysoką renomę, a jej rozpoznawalność w tworzeniu i odkrywaniu jubilerstwa na nowo osiągnęła światową sławę. Najnowsza odsłona zegarka Tank Louis Cartier Limited Edition harmonijnie i ze smakiem łączy te dwa światy, czego efektem jest limitowany czasomierz oddający ducha stylu Art déco.

Tworząc historię

Sam model zegarka Tank zawdzięcza swoją rozpoznawalność prostocie i wyważonym proporcjom, dodajmy jednak, że mocno podkreślonych eleganckimi detalami i dobrymi mechanizmami. Aż trudno sobie wyobrazić, że ten zegarek wiele lat temu uchodził za coś ekstrawaganckiego, będącego istną rewolucją w zakresie tego, jak może wyglądać zegarek dla kobiet i dla mężczyzn. Jednak przełamywanie przez tego producenta licznych barier przyczyniło się do całkowitej zmiany w postrzeganiu luksusowego i eleganckiego zegarka.

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Przedsiębiorstwo Cartier zainicjowało zmianę obyczajów w czasach, kiedy mężczyźni śledzili czas na zegarkach kieszonkowych, niechętnie “kręcąc głową” na sam pomysł noszenia zegarka przymocowanego do nadgarstka. Tak więc nie będzie przesadą stwierdzenie, że Cartier zapoczątkował całkowicie nową erę, a jego klasyczny czasomierz o nazwie Tank doczekał się niezliczonej liczby odmian i wariantów - od tych stosunkowo prostych, po te niezwykle złożone i skomplikowane technicznie. Jednak czasy się zmieniają, surowe, kanciaste zegarki noszone przez oficerów na froncie I wojny światowej bardzo ewoluowały, tworząc historię zapoczątkowaną przez Cartier Tank od 1917 roku, do dnia dzisiejszego.

Jubileusz oraz istota modelu Tank Louis

Bogate dzieje tej marki, a także 170-ta rocznica wytwarzania przez nią czasomierzy musiała zostać celebrowana w szczególny sposób. Tak też się stało, bowiem pod koniec 2023 roku zostało zaprezentowane wyjątkowe wydanie najsłynniejszego zegarka naręcznego, który i w tym przypadku oddaje kwintesencję klasyki według marki Cartier.

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Smukły wygląd i kompaktowy rozmiar sprawiają, że w nowej odsłonie modelu Tank projekt ten ponownie zwraca się ku swojemu pierwowzorowi, lecz nie temu z 1917 roku, ale nieco późniejszemu wydaniu z 1922, w którym to otrzymał lekko zaokrąglone, łagodne krawędzie stając się jeszcze bardziej eleganckim. Dostępny jedynie na rynku europejskim, model Tank Louis Cartier Limited Edition, ze względu na połączenie kolorów i szlachetnego metalu z jakiego został wykonany, jest wyjątkowym czasomierzem na nowo definiującym określenie “dyskretna elegancja”, bez zbędnych i niepotrzebnych ekstrawagancji.

Odnośnie wyglądu, do jakiego zdążyliśmy się przyzwyczaić, tu nie ma niespodzianek.

Koperta otrzymała delikatne wymiary wynoszące 33.7 mm x 25.5 mm, a jej grubość to zaledwie 6.6 mm. Cartier niechętnie używa szkła szafirowego w tak małych zegarkach, tym razem nie stało się inaczej. Tarcza limitowanego modelu Tank jest od góry chroniona szkłem mineralnym. Klasyczna obudowa wykonana jest z szlachetnego metalu, jakim jest “platyna 950”. Koperta ma niewielką klasę wodoszczelności wynoszącą zaledwie 30m, ale nie tego oczekuje się od tego typu zegarków. Platyna posłużyła także do wykonania dekla zegarka. Jest to lity odlew z platyny, na którym znalazły się informacje techniczne i niewielka (ale jednak) ilość miejsca na indywidualny grawer.

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Drobnym, ale bardzo szykownym elementem wspólnym dla wszystkich zegarków od marki Cartier jest koronka, a dokładniej kaboszon ją zdobiący. W tym przypadku wybór padł na czerwony rubin o głębokiej barwie.

Tarcza nie jest nowością, jeżeli weźmiemy pod uwagę jej dekorację, jedynie jej kolor jest nowym pomysłem projektantów. Dzięki grawerowaniu przy użyciu techniki laserowej uzyskano drobny wzór, który w zależności od kąta patrzenia powoduje wrażenie trójwymiarowości w jej teksturze. Głęboki, niebieski kolor łączy się z zimnym odcieniem platyny poddanej obróbce w technologii PVD. Cztery wielkie cyfry rzymskie ozdabiają tarczę, z której możemy odczytać jedynie godziny oraz minuty.

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Wygląd limitowanego zegarka Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121 dopełniony został poprzez niebieski pasek wykonany ze skóry aligatora, zakończony klamrą również wykonaną z platyny “950”.

Mechanizm ”in-house”

Wewnątrz koperty zegarka osadzono mechanizm z naciągiem manualnym, jest on znanym, manufakturowym werkiem od Cartier, charakteryzujący się doskonałą precyzją - to kaliber 1917MC”. Został on opracowany do zegarków mechanicznych przeznaczonych dla kobiet, ponieważ jest kompaktowy, dlatego obecnie marka stosuje go w modelach z kopertami w nieco mniejszych rozmiarach. Ten owalny mechanizm o wielkości 12.9mm x 16.4mm jest łożyskowany na 19 kamieniach, a pracuje z częstotliwością 21 600 wahnięć balansu na godzinę. Nakręcona w pełni sprężyna zapewnia mu czas pracy na poziomie 38 godz.  

Tank Louis Cartier Limited Edition – dostępność i cena

Rodzina modeli Tank zdecydowanie wyróżnia się w świecie zegarków, i robi to od dekad, pomimo swoich zachowawczych rozmiarów i prostoty.

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Tank Louis Cartier Limited Edition o nr ref. CRWGTA0121

Najnowszy, limitowany model będzie raczej gościł na nadgarstkach osób ceniących niewymuszony i dyskretny luksus, bez zbędnej krzykliwości. Natomiast miłośnicy zegarków od razu rozpoznają ten model na czyimś nadgarstku.

Tank Louis Cartier Limited Edition (ref. CRWGTA0121) wyprodukowany jest w niewielkiej liczbie egzemplarzy, to seria limitowana jedynie do 170 sztuk

Manufaktura wyceniła swoje najnowsze dzieło na kwotę 17 200 EUR, czyli ok. 76 000 złotych.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Bulova Jet Star. Zegarki w stylu re...
Bulova Jet Star. Zegarki w stylu re...
24.01.2024
G-SHOCK GW-B5600CD Galapagos. Zegar...
G-SHOCK GW-B5600CD Galapagos. Zegar...
26.01.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco