• Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Luminox

Kolejna odważna kreacja Maurice Lacroix - szkieletowany Aikon Urban Tribe


Wprowadzając w 2023 na rynek nowy zegarek, firma Maurice Lacroix po raz kolejny odwołała się do miejskiego krajobrazu i czerpiąc inspirację z wyglądu wysokich budynków - elementów architektonicznych, które nadają globalnym metropoliom wyjątkowego stylu. Ta inspiracja była wiodącą przy projektowaniu tak obudowy, jak i mechanizmu nowego modelu Aikon Urban Tribe. Jego koperta i bransoleta są nietypowe w aspekcie wizualnym.

Kolejna odważna kreacja

Koperta i bransoleta wykonane zostały ze stali szlachetnej. Elementy konstrukcyjne mechanizmu wykonano natomiast z różnych materiałów gwarantujących jego wytrzymałość i żywotność, a jednocześnie - dzięki szkieletowanemu wykonaniu - niejako zaprasza on światło do radosnego kąpania się między tymi elementami, w całym wnętrzu koperty zegarka.

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

Kilka lat temu marka Maurice Lacroix – firma pochodząca z serca górskiego regionu Szwajcarii, wyprodukowała zegarek z linii Aikon, model Urban Tribe. Wyrób ten cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że bardzo szybko zniknął rynku. Teraz Maurice Lacroix prezentuje kolejną odważną kreację, wpisującą się w projekt Urban Tribe, ale w tej najnowszej edycji jest to zegarek mechaniczny ze szkieletowanym mechanizmem.

Poprzedni Urban Tribe – ten z 2021 roku, w zamyśle projektantów kierowany do mieszkańców miast, został bardzo szybko wyprzedany. Teraz producent z Saint Selegier, z jednej strony pragnie powtórzyć tamten sukces, ale chce także zaspokoić potrzeby obecnych sympatyków marki i mechanicznego zegarmistrzostwa.

Aikon Skeleton Urban Tribe

Oczywiście, po raz kolejny stylizacja zegarka Aikon Skeleton Urban Tribe głęboko nawiązuje do architektury miejskiej, a pole do popisu z jednej strony dają dobrze eksponowane powierzchnie koperty i bransolety, a z drugiej tarcza wykonana ze szkła odsłaniająca mechanizm z jego skomplikowaną konstrukcją.

W przygotowaniu tego zegarka projektanci firmy Maurice Lacroix ściśle współpracowali ze specjalistami z firmy Sellita, co było konieczne dla uzyskania ekskluzywnego mechanizmu ML135 Automatic, który powstał w wyniku modyfikacji bazowego kalibru SW200.

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

Podobnie jak w przypadku niektórych najciekawszych, znanych budynków na świecie, mechanizm tego zegarka igra przezroczystością, pozwalając światłu przechodzić przez różne otwory, muskając jego promieniami widoczne części. Koło balansu jest dostosowane do indywidualnych potrzeb tego mechanizmu, a powierzchnie elementów nośnych są dekorowane poprzez piaskowanie i szlif słoneczny.

Wskazówki godzinowa i minutowa są fasetowane, oraz pokryte powłoką Super-LumiNova, a na „tarczy” znalazły się luminescencyjne indeksy godzin z ciemnoszarym kołnierzem.

Aleje i bulwary na kopercie i bransolecie zegarka

Koperta o średnicy 39 milimetrów i bransoleta Aikon Skeleton Urban Tribe są wykonane ze stali szlachetnej. Nietypowy, a zarazem wpisujący się w miejską stylistykę jest sposób wykończenia ich powierzchni.

Zostały one udekorowane wygrawerowanym laserowo skomplikowanym motywem. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to odwzorowanie któregoś z pradawnych, nieznanych hieroglifów, ale - jak przekazuje producent w materiałach prasowych - wzory te zostały zainspirowane konstrukcjami z betonu, szkła i stali, które we współczesnym świecie definiują aleje i bulwary usadowione w centrach tętniących życiem miast świata.

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

W niezwykły sposób dekorowane koperta zegarka i bransoleta, podobnie jak we wszystkich modele zegarków z serii Aikon, są zintegrowane, co zapewnia ich wysoki komfort użytkowania.

Zastosowano dla niech oczywiście firmowy system wymiany paska - Easy Strap Exchange, zapewniający prosty i przyjazny dla użytkownika sposób wymiany paska na element alternatywny bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition – dostępność i cena

Stéphane Waser, dyrektor zarządzający firmy Maurice Lacroix, zauważa: „W 2021 roku, kiedy wypuściliśmy AIKON Urban Tribe, zegarek wzbudził duże zainteresowanie i wkrótce został wyprzedany. Od tego czasu otrzymaliśmy wiele próśb o kolejną edycję tego modelu. Nowy AIKON Skeleton Urban Tribe podpisuje się pod tym samym nonkonformistycznym duchem, co jego poprzednik, ale idzie dalej, dzięki zastosowaniu szafirowego szkła jako tarczy, co odsłania misternie ukształtowany, szkieletowany mechanizm. To zegarek stworzony dla mieszkańców miast, którzy kochają emocje i hałas miejskiego krajobrazu. Nawiązuje on do wysokich budynków z zaskakującymi elementami konstrukcyjnymi, zestawiając siłę z lekkością i przejrzystością”.

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition

Limitowany do 500 sztuk Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe jest bardzo dobrze wykonany i ma świetne parametry użytkowe, co wpisuje się w reputację naszej firmy, jako dostarczającej wyroby o wysokiej wartości – podsumowuje Stéphane Waser.

Zegarek Maurice Lacroix AIKON Skeleton Urban Tribe Limited Edition jest dostępny w Polsce, a jego cena to 21 420 złotych.

Szukasz informacji o nowościach marki Maurice Lacroix i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Maurice Lacroix.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Motoryzacyjne trio. Breitling Top T...
Motoryzacyjne trio. Breitling Top T...
02.01.2024
Hooke & Huygens. Opatentowana koper...
Hooke & Huygens. Opatentowana koper...
06.01.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco