• Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Omega

Luminox Bear Grylls Mountain 3730. Zegarki dla miłośników górskich wędrówek


W październiku zadebiutował nowy model marki Luminox. Konkretnie to cała linia zegarków – trzy wersje standardowe oraz jedna limitowana. Firma ta, jak pewnie większość z Was kojarzy, produkuje zegarki o mocno militarnym zacięciu, w tym takie, które faktycznie spełniają militarne standardy, a różne służby mundurowe są ich klientami docelowymi.

Nowa kolekcja to Luminox Pacific x Bear Grylls - Mountain 3730 Series. To nowa koperta, nowy dopasowany pasek i w efekcie klasyczny, trójwskazówkowy zegarek z datownikiem oraz obrotową w dwie strony lunetą skomponowane w model dla miłośników aktywności fizycznej.

Motto Beara Gryllsa

Zegarek męski Luminox Bear Grylls Mountain XB.3730 jest niemal bezobsługowy, a to dzięki zastosowanemu w nim kwarcowemu mechanizmowi Ronda 515. Tego rodzaju mechanizm zapewnia także wyższy poziom wytrzymałości. W czarnej kopercie umieszczono czarno-pomarańczową tarczę ze słynnym motto Beara Gryllsa "Never give up", które znajduje się również na deklu. Dostępna są jeszcze opcje z tarczą czarno-zieloną oraz czarno-piaskową.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Cyferblat ma datownik wskazujący dni miesiąca oraz elementy charakterystyczne dla marki Luminox, czyli rurki z gazem H3. To rurki trytowe zapewniające stałe podświetlenie, a dzięki temu łatwy odczyt wskazań w ciemności. W tym modelu to 16 rurek trytowych. Tarczę zabezpiecza szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Wodoszczelność zegarka wynosi 20 ATM. Ten model jest dedykowany wielbicielom górskich wędrówek.

Nawet 6 razy lżejszy

Zegarki te mają kopertę o średnicy 43 mm i 13 mm grubości.

To dość umiarkowane rozmiary, jak na masywny wygląd, a z niewielką masą, o czym za chwilę, dają uzasadnione nadzieje na bardzo komfortowe użytkowanie. Budowa tej koperty podkreśla wspomnianą masywność w odbiorze wizualnym. Rzeczywistość jest nieco inna, bo zegarki są relatywnie lekkie, ponieważ budulec jaki zastosowano to carbon, czyli włókno węglowe.

To konkretnie Carbonox, materiał używany przez firmę Luminox, mający wiele zalet. Jest bardzo lekki, nawet 6 razy lżejszy od standardowo używanej do budowy kopert stali, ma wysoką wytrzymałość, jest niealergiczny i odporny na niekorzystne działanie wiele czynników zewnętrznych, a  przy okazji zupełnie niemagnetyczny.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Czarna, matowa barwa doskonale pasuje do zegarków o militarnych konotacjach.

W modelu Luminox Bear Grylls Mountain XB.3730 także obrotowa luneta jest karbonowa.

Obudowa zegarka ma klasyczny, okrągły kształt. Uszy są masywne, a przestrzeń między nimi została tak zagospodarowana, że widzimy linię prostą, dobrze pasującą do standardowych końcówek zamocowanego paska wykończonego tak, by uzyskać efekt integracji. Ale także standardowy pasek, nie dedykowany do tego modelu, dzięki takiemu ułożeniu przestrzenie między uszami będzie wyglądać bardzo dobrze. Tu dobierać możemy spośród pasków dostosowanych do 24 milimetrowego rozstawu uszu.

Atrakcyjnie wyglądający dekiel

Po prawej stronie, w tradycyjnym miejscu jest koronka w kolorze pomarańczowym, z obu stron zabezpieczona nieco wystającymi wypustami koperty.

Dla zachowania symetrii, po przeciwnej stronie, na lewym boku koperty widoczny jest wystający element o prostokątnym profilu, równoważący rozbudowany prawy bok. To także wzmacnia poczucie solidności zegarka. Matowa powierzchnia koperty ma drobnoziarnistą strukturę. Linie krawędzi są ostre, proste i wyraziste podkreślając nowoczesny styl.

Dekiel jest stalowy, pełny i wkręcany.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Wygląda całkiem ciekawie. Jest tam napis Bear Grylls i coś w rodzaju jego logo, a na środku wspomniane wcześniej motto, które jest tu bardzo widoczne z racji wypełnienia grawera pomarańczowym lakierem. Miło, że w stricte użytkowym zegarku kwarcowym pochylono się nad taki szczegółem, dając użytkownikom atrakcyjnie wyglądający dekiel.  

Od góry kopertę wieńczy obrotowa luneta. Jest na niej naniesiona skala kompasu. Oznaczenie północy zastąpiono okrągłym punktem z podłużnym wycięciem na trytową rurkę.

Bardzo wydajne podświetlenie w ciemności

Między szkłem szafirowym z naniesioną powłoką antyrefleksyjną a tarczą znajduje się pierścień o skośnie ułożonej powierzchni. Nadrukowano na nim skalę minutową, a pomiędzy godziną 12. i 2. motto Beara Gryllsa. Powierzchnia czarnego cyferblatu jest matowa.

Indeksy trytowe są zamocowane w specjalnych wypustkach wystających z pierścienia. Zdublowano je wyrazistymi, białymi  indeksami w postaci cyfr arabskich. Ramiona wskazówek są węższe przy mocowaniu do osi i rozszerzają się dalej, by dać miejsce na ułożone wzdłużnie trytowe rurki. Taki zestaw daje nam bardzo wydajne podświetlenie w ciemności.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Nie wymaga ono żadnego zasilania ani wcześniejszego naświetlania.

Emisja światła następuje na skutek wzbudzania luminoforu napylonego na wewnętrznych ściankach rurek, przez elektrony uwalniane z gazu H3, czyli trytu. Mamy zapewnione wiele lat bezproblemowego odczytu w ciemności. Rurki emitują światło zielone, poza wskazówką minutową, punktem nad godziną 12. na tarczy i na lunecie, które świecą na pomarańczowo. Krótka rurka, świecąca na zielono jest także nieco za połową sekundnika mającego sporą przeciwwagę. Na godzinie 3. widzimy okienko datownika z dniami miesiąca. Indeksy godzinowe są nie tylko zdublowane. Poza trytem i cyframi jest jeszcze pod każdym cyfrowym, kolejny indeks z czasem tzw. wojskowym. Do 24 godzin. Pod godziną 12. umieszczono logo marki, a po przeciwnej stronie informacje o wodoszczelności do 200 m i nad nim logo X.

Zegarki otrzymujemy na gumowym pasku z odciśniętą nazwą marki na każdej z części przy mocowaniu. Zapięcie to klasyczna klamra, wykonana z karbonu, z pinem.

Modele z pierścieniem pomarańczowym  i piaskowym mają w zestawie czarne paski, a ten z pierścieniem zielonym ma również zielony pasek.

Wersja limitowana

Jest jeszcze czwarty zegarek.

Luminox Bear Grylls 3730 Mountain Limited Edition Watch XB.3737 To wersja limitowana.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Tarcza i pierścień na niej są białe. Pasek z gumy jest ciemnoniebieski.

Elementem dodatkowym, rzucającym się w oczy, jest metalowa, druciana osłona tarczy obejmująca kopertę i wystająca ponad szkło. Ma ona czarny kolor.

W tej limitowanej wersji inny jest także dekiel. W zagłębieniu tworzącym coś na wzór medalionu, w jego centralnej części, widoczne są imię i nazwisko słynnego popularyzatora sztuki przetrwania, numer egzemplarza zegarka w limitowanej do 800 sztuk serii, oraz niemal foto realistyczny, trójwymiarowy widok górskiego szczytu.

Nie byle jakiego, bo to Mount Everest. Najwyższy górski szczyt naszej planety.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Najważniejsze parametry nowego modelu Luminox to:

- koperta wykonana z Carbonox o średnicy 43 mm,
- szkło szafirowe z antyrefleksem,
- wodoszczelność 20 atm, zakręcany dekiel, zakręcana koronka,
- dwukierunkowy obrotowy pierścień z różą wiatru,
- 16 trytowych nanorurek (12 na cyferblacie, 3 we wskazówkach, 1 w lunecie),
- szwajcarski mechanizm kwarcowy z datownikiem,
- waga zaledwie 70g.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730 – dostępność i cena

Referencja limitowana XS.3737, czyli model z białą tarczą, granatowym paskiem i metalową osłoną tarczy oraz lunety wyceniono na 2 690 złotych, limitacja 800 egzemplarzy na cały świat.

Luminox Bear Grylls Mountain 3730

Referencje z kolekcji standardowej, wszystkie w cenie 2 350 złotych, to:
- XB.3731, wariant z czarno-piaskową tarczą, czarny pasek,
- XB.3735, wariant z czarno-zieloną tarczą, zielony pasek,
- XB.3739 wariant z czarno-pomarańczową tarczą, czarny pasek.

Prezentowane zegarki z serii Bear Grylls Mountain 3730 są już dostępne w Polsce.

Szukasz informacji o nowościach marki Luminox i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Luminox.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Yema Yachtingraf Tourbillon Mareogr...
Yema Yachtingraf Tourbillon Mareogr...
08.12.2023
Eberhard & Co Scientigraf Chrono. N...
Eberhard & Co Scientigraf Chrono. N...
13.12.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco