• Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient Star

Junghans max bill Automatic Bauhaus i max bill MEGA Solar. Typowo nietypowe


Marka Junghans to w zakresie zegarków producent kojarzący się głównie z bardzo klasycznymi zegarkami o funkcjonalnej estetyce, pośród których ikoniczną wręcz jest linia max bill. Najnowsze modele z tej serii można śmiało nazwać ponadczasowym hołdem Junghansa dla dziedzictwa Bauhausu w odsłonie Maxa Billa. Kolekcja wywodzi się od pierwszego zegarka zaprojektowanego przez mistrza Bauhausu dla tej niemieckiej firmy. Każdy kolejny to zegarek przepełniony tą utylitarną formą sztuki. Prostota, czystość formy, przejrzystość i użyteczność w jednym, z zachowaniem atrakcyjności zegarmistrzowskiej każdego z modeli linii.

Typowo nietypowy

Ta renomowana niemiecka marka z siedzibą w sercu Schwarzwaldu, od dziesięcioleci tworzy zegarki, które ucieleśniają esencję czystości i ideały Bauhausu jakie przyświecały twórczości legendarnego architekta, artysty i projektanta Maxa Billa (1908-1994).

Nowością w ofercie jest max bill Automatic Bauhaus w eleganckiej, nieco tajemniczej, czarnej tonacji.

Jak marka sama o nim pisze, jest to zegarek „typowo nietypowy”.

Junghans max bill Automatic Bauhaus

Junghans max bill Automatic Bauhaus

Ten model firmy Junghans to swego rodzaju współczesna interpretacja klasycznego wzoru, w bardzo nowoczesnym wydaniu. A mimo to, nie ma żadnych symptomów rezygnacji z filozofii Bauhausu, a nawet można to uznać za oddanie hołdu dla ponadczasowych fundamentów stworzonym przez Maxa  Billa. Zegarek ten jest w mojej ocenie kwintesencją sztuki Maxa Billa, a jednocześnie jest odświeżająco wyrazisty i nowoczesny.

Udało się doskonale spoić ze sobą te dwie, często przeciwstawne cechy w nowym modelu Max Bill Automatic Bauhaus opartym o jedną tonację kolorystyczną. Wzmocnienie efektu uzyskano za sprawą atrakcyjnych, czerwonych akcentów na tarczy w postaci masy luminescencyjnej na wskazówkach. To wszystko przełożyło się na poczucie niewymuszonej elegancji, okraszonej nieco ekstrawaganckim jednak wyglądem osiągniętym jedynie za pomocą barw, bo wizualnie kształt koperty zegarka jest cały czas niezmienny. Ta gra czerni, szarości, a w innych modelach też bieli, współgranie pomiędzy nimi, jest znakiem rozpoznawczym Bauhausu.

Bardzo oszczędna forma

Nowy max bill Automatic Bauhaus może pochwalić się co najmniej frapującym wyglądem, z kopertą ze stali nierdzewnej pokrytą czarną powłoką PVD, oraz z matowo czarną tarczą ozdobioną stalowoszarymi znacznikami godzin.

Jest na niej tylko to, co niezbędne, w bardzo oszczędnej formie.

Junghans max bill Automatic Bauhaus

Junghans max bill Automatic Bauhaus

Junghans max bill Automatic Bauhaus

Styl zapoczątkowany wiele lat temu podkreśla wypukłość tarczy, podobnie jak chroniące ją, także mocno wypukłe szkło szafirowe z nałożoną po obu stronach powłoką antyrefleksyjną.

Przykręcany czterema śrubkami dekiel ma przeszklenie. Ale mechanizm nie jest całkowicie ukazany, gdyż na szkle znalazła się grafika ilustrująca konstrukcję architektoniczną w stylu Bauhausu z czerwonymi drzwiami. Widać tylko niejako „przebłyski” mechanizmu J800.1 z automatycznym naciągiem, z rezerwą chodu wynoszącą 38 godzin od pełnego naciągu.

Wspomniana koperta jest wykonana ze stali, ma bardzo modny dziś rozmiar, czyli 38 mm średnicy. Wygodę użytkowania zapowiada grubość na poziomie jedynie 10 mm, a przez bardzo charakterystyczny kształt z bardzo wąskimi liniami bocznymi na nadgarstku zegarek ten wydaje się jeszcze bardziej płaski. Niewielka średnica pozwoli dopasować go nawet do szczupłych nadgarstków, a z drugiej strony minimalna - jeśli chodzi o szerokość - luneta optycznie powiększa zegarek, pozwalając na jego dobry wygląd, nawet po założeniu go także na bardziej masywnych przegubach.

Wodoszczelność zapewniono na poziomie do 50 m.

Junghans max bill Automatic Bauhaus

Junghans max bill Automatic Bauhaus

W zestawie jest skromny, doskonale pasujący do całości wizerunku zegarka czarny, skórzany pasek z klamrą w kolorze koperty, którego mocowanie nieco jakby chowa się pod kopertą, z racji konstrukcji krótkich uszu.

Maxowi Billowi należy się więcej

Mimo, że ten zegarek ma modny wygląd, wpisuje się pod wieloma względami w obowiązujące trendy, to jednak wyraźnie widać własne zasady Maxa Billa, które znajdują swój wyraz w tym zegarku, co w efekcie czyni go niewrażliwym na upływ czasu. A w świecie jego pomiaru max bill Bauhaus firmy Junghans jest hołdem dla nieprzemijających ideałów ruchu Bauhaus, świadectwem spuścizny Maxa Billa i celebracją funkcjonalnego piękna w dzisiejszych czasach.

Ale to nie wszystko.

Maxowi Billowi należy się więcej.

Przygotowano jeszcze technicznie ultranowoczesną opcję zegarka w 3 wydaniach. Modele max bill, ale w wersji Mega Solar, czyli zegarki kwarcowe zasilane energią z ogniw fotowoltaicznych w tarczy, oraz sterowane radiowo dla idealnej precyzji i pełnej niemal bezobsługowości.

Junghans max bill MEGA Solar

„Tworzyć przedmioty w taki sposób, aby służyły ludziom jak najlepiej, najdłużej i w jak najpiękniejszy sposób.” Zgodnie z tą zasadą Max Bill zaprojektował na zlecenie firmy Junghans serię zegarków 60 lat temu. Dziś, dzięki kultywowaniu tego stylu i obecności linii max bill w kolekcji niemieckiego producenta, zasady te w najmniejszym stopniu nie straciły na znaczeniu.

Junghans max bill MEGA Solar

Junghans max bill MEGA Solar

Również dlatego, że firma Junghans utrzymywała zewnętrzny wygląd czasomierzy w niemal niezmienionym stanie, ale ciągle rozwijała ich funkcje i możliwości.

Model Max bill MEGA Solar łączy purystyczny design - znany tak długo, z najnowocześniejszą technologią zegarmistrzowską, i zapewnia energię do pracy zegarka z niewyczerpanej mocy słońca. Wypukłe ogniwo fotowoltaiczne ukryte jest pod przepuszczającą światło tarczą i zasila wielozakresowy mechanizm sterowany radiowo, który jest równie precyzyjny, co wysoce wydajny. Opracowana i stworzona w Schrambergu technologia App Connected ma gwarantować wysoki komfort związany ze wspomnianą wcześniej bezobsługowością, dzięki automatycznemu przełączaniu na czas letni i zimowy, wiecznemu kalendarzowi oraz łatwemu ustawianiu stref czasowych za pomocą koronki lub poprzez synchronizację ze smartfonem.

Aż do trzech lat pracy

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu zasobami energii model max bill MEGA Solar oferuje rezerwę chodu aż do trzech lat. Dwa nowe zegarki z tej serii to wersje utrzymane w pełni w stylistyce Maxa Billa, ale wyposażone w nowoczesne mechanizmy Junghans J 101.85.

Junghans max bill MEGA Solar

Junghans max bill MEGA Solar

Średnica kopert zegarków to 38 mm, a grubość jedynie 9 mm.

Pierwszy ma klasyczną, jasną tarczę, wypukłą oczywiście, z indeksami w postaci kresek zdublowanymi czerwonymi oznaczeniami cyframi arabskimi, oraz stalową kopertę. Ta opcja ma kontrastowy, wyrazisto czerwony pasek wykonany z ekoskóry. Model drugi ma kopertę i wskazówki z powłoką PVD w kolorze żółtego złota. Nie ma tu kolorystycznych akcentów, a pasek z ekoskóry jest szary. Dekle w obu wariantach mają przeszklenie z nadrukiem w postaci symbolicznego widoku słońca.

Ostatni z modeli jest zegarkiem wizualnie bardzo zbliżonym do absolutnego bestsellera marki Junghans, modelu Max Bill Automatic Bauhaus nr ref. 27/4009.02.

Można powiedzieć, że jeden z najmocniejszych punków kolekcji obok wersji z mechanizmem tradycyjnym o automatycznym naciągu sprężyny doczekał się nowoczesnej opcji Mega Solar, zachowując uwielbiany wygląd, a zyskując ponadprzeciętną precyzję, dodatkowe funkcje i bezobsługowość.

Junghans max bill MEGA Solar

Junghans max bill MEGA Solar

Junghans max bill MEGA Solar

Matowoszara koperta doskonale współgra z jasną tarczą, choć w stylu takim jak model prezentowany na wstępie. Są także czerwone akcenty w postaci masy luminescencyjnej na wskazówkach.

Dekiel jest również przeszklony i ma grafikę na szkle, taką jak zegarek z mechanizmem z automatycznym naciągiem. W transparentnych miejscach widać nowoczesny mechanizm.

Model ten uzupełnia czarny, skórzany pasek.

Junghans max bill Automatic Bauhaus i max bill MEGA Solar – dostępność i cena

Jak widać, nowości z serii max bill przygotowano z myślą zarówno o fanach tradycyjnych zegarków mechanicznych, jak również z myślą o mężczyznach i kobietach preferujących bardziej „bezobsługowe” zegarki kwarcowe, w tym przypadku zasilane energią światła.

Junghans max bill Automatic Bauhaus i max bill MEGA Solar

Junghans max bill Automatic Bauhaus

Cena modelu Junghans max bill Automatic Bauhaus to 6 990 złotych, a model max bill MEGA Solar oferowany jest w cenie 6 030 złotych. Zegarki są już dostępne w Polsce.

Szukasz informacji o nowościach marki Junghans i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Junghans.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Nowe, limitowane zegarki Orient Sta...
Nowe, limitowane zegarki Orient Sta...
25.11.2023
Xicorr FSO M20 Warszawa - lifting k...
Xicorr FSO M20 Warszawa - lifting k...
28.11.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco