Przedstawiany zegarek to model, dla którego inspirację stanowił kultowy samochód FSO M20 Warszawa. Auto na stałe zapisało się w zbiorowej świadomości Polaków już w momencie opuszczenia linii produkcyjnej na początku lat pięćdziesiątych XX wieku. Klasyczna linia nadwozia oraz zaokrąglony tył, którego nie sposób pomylić z czymkolwiek innym.
Bez wątpienia był to obiekt pożądania wielu rodaków.
Tarcze zegarków Xicorr FSO M20 są inspirowane zegarami tego kultowego auta.
Ramiona wskazówek mają wypełnienie masą luminescencyjną, dzięki czemu czytelność wskazań jest na wysokim poziomie także ciemności. Zastosowany mechanizm z naciągiem automatycznym, którego rezerwa chodu wynosi 42 godziny, osadzono w kopercie wykonanej z wysokiej jakości stali nierdzewnej 316L. Całości charakterystycznego wizerunku dopełniają koronka i estetyczny pasek ze skóry licowanej wykonanej przez polską firmę PATTINI.
Dodatkowo w komplecie znajduje się także pasek silikonowy.
Zdjęcia: powyżej trzy zdjęcia modelu Xicorr FSO M20 Warszawa przed odświeżeniem.
Model ten oferowany był na przestrzeni lat w kilku wersjach kolorystycznych.
Seria M20 jest bestsellerem polskiego producenta. W sprzedaży funkcjonuje od 2012 roku, a do dziś marka Xicorr sprzedała ponad 3 000 egzemplarzy tego modelu zegarka.
Najwyższy czas na modernizację i odświeżenie.
Lifting po 11 latach. Co się zmieniło?
W 2023 roku, czyli po 11 latach od debiutu kultowego modelu FSO M20 Warszawa, Xicorr postanowił poddać zegarki z tej serii gruntownej modernizacji.
Pierwszy model FSO M20 Warszawa zyskał grono fanów i do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Entuzjastyczne opinie klientów zmotywowały polską firmę do stworzenia odświeżonej wersji tego zegarka, z istotnymi ulepszeniami.
Dotychczasowa, płaska tarcza została zastąpiona nową, trójwymiarową wersją, gdzie każdy element przeszedł kompleksową rewitalizację i został starannie przeanalizowany od podstaw.
Najbardziej zauważalną zmianą jest pierścień z cyfrowymi wskaźnikami godzin.
W poprzedniej wersji był on jedynie namalowany na tarczy, obecnie zaś stanowi odrębny element, montowany na głównej płycie cyferblatu.
Charakterystyczna skala minutowa została urozmaicona poprzez dodanie przytwierdzanych znaczników wypełnionych substancją luminescencyjną, rozmieszczonych co 5 minut.
W pierwszej edycji centralną część cyferblatu zegarka zdobiły naklejane imitacje śrub. W nowej wersji te dekoracyjne elementy zostały zachowane, jednak tym razem są to trójwymiarowe łebki śrub przytwierdzone do tarczy. Płaska ramka datownika ustąpiła miejsca w nowej wersji Xicorr FSO M20 Warszawa bardziej wypukłemu elementowi, nadając zegarkowi nowego charakteru.
Kolorystyczny lifting kolekcji
Przeprowadzenie liftingu struktury cyferblatu zbiegło się w czasie z pomysłem urozmaicenia kolorystyki kultowej linii FSO M20 Warszawa. Poza zmodernizowaniem dotychczasowych wersji zegarka o oznaczeniach M20.01, M20.02 oraz M20.04 polska marka wyszła naprzeciw głosom klientów, którzy sugerowali dodanie nowych barw do tej najważniejszej obecnie kolekcji.
Nowe warianty kolorystyczne zegarków wprowadzają do tej serii nie tylko powiew świeżości, ale również barwy, które dotychczas były rzadko spotykane w ofercie Xicorr’a.
W konsekwencji tego powstały następujące wersje.
Pierwszą z nich jest FSO M20 Warszawa o oznaczeniu M20.25 (X0225), której cyferblat został wykończony w odcieniach pomarańczy. Nowa barwa jest odejściem od dotychczasowych tonacji. Takie zestawienie kolorystyczne wzbogaciliśmy o skórzany, pomarańczowy pasek typu Rally. Zestaw posiada silikonowy pasek o tej tonacji.
Kolejną dostępną wersją jest zegarek FSO M20 Warszawa M20.26 (X0226).
W przypadku tego modelu kolorystyka tarczy to połączenie barw brązowej i żółtej. Ten styl retro wydaje się być doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej kolekcji FSO M20 Warszawa.
FSO M20 Warszawa w odcieniach błękitu i niebieskiego
Jak podaje marka: „podczas podejmowania decyzji w kwestii liftingu naszych zegarków wiedzieliśmy, że konsekwencją tych działań będzie wprowadzenie wersji FSO M20 Warszawa w odcieniach błękitu i niebieskiego. Tak też się stało i efekty tych ruchów klienci mogą podziwiać w modelach M20.27 (X0227) oraz M20.28 (X0228).”
Wariacja o numerze M20.27 (X0227) ma tarczę łączącą granatową barwę w centralnej części, wraz z okalającym pierścieniem w niebieskim odcieniu, zbliżonym do barwy cyjanu.
To wersja ze skórzanym paskiem typu Rally w kolorze czarnym z białym przeszyciem. Tradycyjnie oferowany był też silikonowy pasek, ale w tej referencji jest on czarny i ma granatowe przeszycie.
FSO M20 Warszawa M20.28 to kolejna z nowości marki Xicorr wykonana w barwach błękitu.
Wyrazisty niebieski pierścień ze skalą godzinową kontrastuje ze środkową, błękitną płaszczyzną. Wariant kolorystyczny M20.28 zestawiono z paskiem wykonanym ze skóry, ma on kolor szary i także jest typu Rally. Drugi w komplecie jest pasek silikonowy, czarny z granatowym przeszyciem.
Jak pisze marka: „Wprowadzenie nowej kolorystyki do naszej oferty to dla nas kluczowy krok, podkreślający nasze zaangażowanie w ciągły rozwój i wysłuchiwanie oczekiwań naszych klientów.
Nowe odcienie nie tylko odzwierciedlają najnowsze trendy, ale także są dla nas wyrazem troski o różnorodność gustów wśród naszych klientów.”
Xicorr FSO M20 Warszawa w wersji od 2023
Można przypuszczać, że ta świeża paleta kolorów przyciągnie nowych entuzjastów do zegarków marki Xicorr, poszerzając grono klientów o osoby młode, dynamiczne, poszukujące stylowych rozwiązań.
Jednocześnie, z myślą właśnie o swoich wiernych fanach, polski producent chce zapewnić im sprawdzone, wysokiej jakości produkty w nowych, atrakcyjnych kolorach. Pasja do innowacji idzie w Xicorr w parze z troską o stałych klientów, oferując im coś świeżego, ale znanego i cenionego.
Jak podsumowuje Xicorr: „dziękujemy za zaufanie, które nam okazujecie, i mamy nadzieję, że nowa kolorystyka zegarków dostarczy Wam równie wiele radości, co nam przy jej wprowadzaniu!”
Szukasz informacji o nowościach marki Xicorr i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Xicorr.
Redakcja Zegarki i Pasja
10:35 28.11.2023Zegarki
Xicorr FSO M20 Warszawa - lifting kolekcji po 11 latach. Co się zmieniło?
Tagi:
zegarki męskie mechanicznezegarki sportowepolskie zegarkinietypowe zegarkizegarek na prezentczarny zegarekzegarki automatycznezegarek męski na pasku
REKLAMA
RADO – powstanie i dzieje marki, wraz z tłem historycznym
Historia marki Rado, mimo iż sięgająca dopiero początków XX wieku – zapisała się na kartach historii zegarmistrzostwa niemniej złotymi zgłoskami, aniżeli czerpiąca ze swe ...
Historia Czystopolskiej Fabryki Zegarków. Zegarki Wostok
Swoją historię ЧЧЗ (Чистопольский часовой завод - Czystopolskij Czasowyj Zawod) "Wostok" rozpoczyna jesienią 1941 roku. W listopadzie cisza spokojnego prowincjonalnego mi ...
Epizod 3. Mechanizm bazowy zegarka
Zgodnie z sugestią z wstępnych rozważań o systematyce komplikacji zegarkowych, dla jej przeprowadzenia, musimy zdefiniować „bazowy mechanizm zegarka”, którego konstrukcja ...
Testujemy: Tissot T-Touch Connect Sport. Smartwatch po szwajcarsku
Kilka dni temu w nasze ręce trafił zegarek Tissot T-Touch Connect Sport, najnowszy smartwatch firmy Tissot, kontynuator serii Connect i spadkobierca linii T-Touch, której ...
Bernhard Lederer Chronometer Central Impulse InVerto. Zegarek będący klasą sam dla siebie
Bernhard Lederer to niemiecki zegarmistrz, ale działa w Szwajcarii, w kantonie Neuchâtel. Firma MHM, którą prowadzi, świadczy usługi w zakresie mikromechaniki i zegarmist ...
Yema Superman Slim CMM.20. Superman się odchudza
Francuska manufaktura, która w ubiegłym roku wprowadziła swój pierwszy zegarek z tourbillonem, o czym pisaliśmy na naszym portalu tu: Yema Yachtingraf Tourbillon Mareogra ...
Wartość sprzedaży szwajcarskich zegarków rośnie! Jakie zegarki sprzedają się najlepiej?
Eksportowa sprzedaż szwajcarskiej branży zegarkowej w 2023 r. przekroczyła wartość 26,7 mld franków szwajcarskich i była o 7,6 proc. wyższa niż w roku 2022. W roku 2024 r ...
Video recenzja: PRIM Manufacture 1949 Pavouk 40
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarka Manufacture 1949 Pavouk 40 marki PRIM. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klasycznej re ...
Ankieta nr 4 – Pokolenie Z (Gen Z). „Zegarki przez pokolenia”
Ankieta nr 4 - Pokolenie Z W 2024 roku nasz portal Zegarki i Pasja obchodzi 10-lecie. Przez tę dekadę funkcjonowania dookoła nas wydarzyło się bardzo wiele - szybki rozwó ...
Ball The Normandy Series. Zegarki z okazji 80. rocznicy bitwy o Normandię
Lądowanie w Normandii to moment, w którym rozpoczęto realizację decyzji o otwarciu drugiego frontu podczas II Wojny Światowej. Stał się on czynnikiem zgubnym dla okupując ...
Parmigiani Fleurier Tonda PF Automatic 36 mm. Bogaty minimalizm w 3 wersjach
Elitarne zegarmistrzostwo oferowane przez Parmigiani Fleurier pokazało w tym roku nowe trio unikalnych zegarków przygotowanych z myślą o kobietach (choć wersja stalowo-zł ...
Recenzja: Atlantic Worldmaster Bicompax Automatic
Atlantic to w Polsce firma – legenda. Napisano o niej już chyba wszystko, także na portalu Zegarki i Pasja. Niemal każdy kojarzy charakterystycznego, eleganckiego Worldma ...