Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

POWRÓT 30.08.2016 Kącik klubowicza
Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Niektórzy z nas wciąż żyją jeszcze corocznym spotkaniem organizowanym przez Klub Miłośników Zegarów i Zegarków, większość jednak pochłonięta przez obowiązki życia codziennego, zupełnie nie ma głowy, by na chwilę się zatrzymać i powspominać nie tak odległy czas.

Dla tych, którzy chcą odświeżyć sobie - i chodź w minimalnym stopniu wrócić do chwil spędzonych w gronie osób bliskich, bo połączonych pasją zegarkową - portal Zegarki i Pasja przygotował podsumowanie tego co działo się na oficjalnym spotkaniu klubowym 2016 w hotelu Marriott.

Spotkanie KMZiZ 2016 za nami – relacja i przemyślenia. Część 1

Klubowe Spotkanie – sprawozdanie. Część II

oraz filmy: Filmy ze spotkania klubowego KMZiZ 2016 !

W tym artykule proponuję jednak, cofnijmy się o jeszcze jeden dzień - do nieoficjalnego spotkania, które w tym roku po raz pierwszy miało swój inny wymiar, inną formułę i było zorganizowane w innym miejscu niż zwykle to bywało w poprzednich latach.

Z wyjściami nieoficjalnymi w pubach, barach i innej maści lokalach różnie bywa, jak to w życiu. Ten się upije, tamten nie zapłaci za siebie, a jeszcze inny „coś tam, coś tam”. Czasami nie dało się zamienić nawet słowa ze względu na harmider, a przecież właśnie po to spotykają się ludzie połączeni pasją. W związku z tym potrzebne nam było miejsce bardziej dostosowane do naszych towarzyskich potrzeb, a Showroom Victorinox'a okazał się być do tego idealny. Wielokrotnie sprawdził się jako sala wykładowa warsztatów. Dlatego Eugeniusz z Igorem postanowili tym razem zrobić z niego klubową salę na pogawędki, quiz, występ muzyczny i składanie scyzoryków.

No i udało się !

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Klimat tworzą oczywiście przede wszystkim ludzie, bo czyż nie wspaniale jest, się spotkać i na luzie przy lampce dobrego wina czy kawy (a tą mają naprawdę super) porozmawiać, wymienić swoje spostrzeżenia i spędzić miło czas?

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Ci sami klubowicze spotykali się już wiele razy, ale w tym roku przygotowana była dla nich wielka niespodzianka - stół do samodzielnego montażu scyzoryków marki Victorinox, który już od początku wieczoru cieszył się ogromnym zainteresowaniem – baa, zainteresowaniem - stół był wręcz oblegany, a między uwagami o kolejność składania, pytaniami do „instruktora” oraz luźną pogawędką dało się usłyszeć przekorne - „Pan tu nie stał”, „ Kto ostatni”, „to ja za Panią”.

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Pan instruktor, pomagający w montażu scyzoryków, wykazywał dużą cierpliwość do wkładających ćwieki nie w te dziurki co trzeba, obracających płytkę milion razy mimo, że zawsze było coś „nie tak”, oraz tych - zwłaszcza Pań, uderzających młotkiem ze zbytnią delikatnością.

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Na szczęście nikt nie stracił palców i chodź czasami bywało groźnie dziś każdy uczestnik tego spotkania może się pochwalić dziesięcioma całymi palcami i scyzorykiem , z ostrzem z napisem „self-assembled-personlich montiert”.

Mimo że łączy nas pasja do zegarków, to jednak bardzo przyjemnie było posłuchać duetu muzycznego, w którego skład wchodziła bardzo utalentowana i piękna Aneta – wokalistka, i równie przystojny gitarzysta Leszek. Oboje to profesjonalni muzycy.

Przyznam szczerze, że kiedy Aneta zaśpiewała utwór nieżyjącej już Amy Winehaus, to aż mi się włosy zjeżyły, taki głos i taka interpretacja - to jest wokal !

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Możliwe, że ze względu na urodę Anety - wokalistki, nie wszystkim poszczęściło się w muzycznym Quizie, możliwe że Eugeniusz wymyślił zbyt trudne pytania, możliwe że niektórzy tylko przebierali nogami żeby jak najszybciej wrócić do stołu montażu.

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Jedno jest pewne – wszyscy bawili się wyśmienicie, a wygrani otrzymali bardzo ciekawe nagrody.

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Każdy z nas wyniósł z tego spotkania coś dla siebie.

Oprócz scyzoryków będą to również wspomnienia, ja na pewno zapamiętam same uśmiechnięte i przyjazne twarze, uroczego psiaka rasy buldog francuski, piękną wokalistkę i przystojnego gitarzystę, a co do muzyki i  gitary, Eugeniusz też się trochę popisał  swoimi umiejętnościami, co było dla niektórych nie lada zaskoczeniem.

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

W mojej ocenie pomysł na taki wieczór i taką formułę spotkania nieformalnego okazał się być znakomity. Dało się połączyć zegarkową pasję, najbardziej znane scyzoryki Victorinox, muzykę i dużo dobrego humoru. 

Spotkanie nieformalne KMZiZ 2016

Wszystko się udało.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was zegarkowych zapaleńców i do zobaczenia w przyszłym roku.

Autor: Katarzyna Pajkowska

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Aerowatch

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Album Klubu Miłośników Zegarów i Ze...
Album Klubu Miłośników Zegarów i Ze...
21.06.2016
Warsztaty zegarmistrzowskie – siada...
Warsztaty zegarmistrzowskie – siada...
09.10.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco