• Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Junghans

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex


Znana z serii Admiral, szwajcarska marka Corum postanowiła odświeżyć swój flagowy model, a jednocześnie zaprezentować go w nowych, znacznie różniących się od siebie odsłonach.   

Pierwszą z nowości jest CORUM Admiral 42 Automatic Black Sandblasted - surowa wersja, utrzymana w ciemnej kolorystyce wykonana ze stali. To edycja limitowana w liczbie 100 sztuk. 

Szybka i bezbłędna identyfikacja

Elementem pozwalającym na szybką i bezbłędną identyfikację zegarków z serii CORUM Admiral są indeksy godzinowe w kształcie proporczyków żeglarskich. 

W poprzednim zdaniu wspomniałem wyłącznie o kształcie nie bez kozery; o ile bowiem w standardowej wersji ten element dekoracyjny został pomalowany na wiele różnych od siebie kolorów, tak w tym wydaniu każdy z nich jest srebrny, a różnią się tylko rytem w rodowanym metalu. Każda z flag odpowiada rzeczywistym liczbom zgodnym z Międzynarodowym Kodem Sygnałowym, wobec czego ich umiejscowienie nie jest przypadkowe. 

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex

Materiał, z którego wykonano tarcze, to barwiony na ciemnoszarą barwę mosiądz. 

Poza markerami godzinowymi na cyferblacie znajdziemy również sub-sekundę z wkomponowaną w nią nazwą modelu, a także okienko daty z podstawką w kolorze czarnym pasującym kolorystycznie do reszty tarczy. 

Na godzinie 12. umieszczono nazwę firmy wraz z logiem.  

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex

Koperta w rozmiarze 42 mm

Wszystkie wskazówki w modelu CORUM Admiral 42 Automatic Black Sandblasted są bardzo masywne i rodowane, a także pokryte szarą substancją SuperLuminovą. 

Kopertę zegarka  o średnicy 42 milimetry wykonano ze stali nierdzewnej, a następnie poddano ją procesowi piaskowania i pokryto materiałem zapobiegającym zbieraniu się odcisków palców, a na końcu nałożono powłokę DLC. Jej wodoszczelność plasuje się na poziomie 100 metrów. Bransoleta dotrzymuje kroku kopercie w kwestii materiałów użytych przy produkcji, a także sposobów jej zabezpieczenia: analogicznie do koperty wykonano ją ze stali nierdzewnej, po czym poddano ją wszystkim wyżej wymienionym zabiegom. Jej szerokość to 21 milimetrów, a zwężając się ku nadgarstkowi dochodzi do 18 milimetrów.

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex

Stalowe zapięcie zostało wyposażone w trzy blaszki służące zapinaniu na ręku i podobnie jak inne zewnętrzne elementy poddano je zabiegom znanym już z poprzedniego opisu. 

Mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny o nazwie CO 395 ma 42 godziny rezerwy chodu, a pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. 

Cena zegarka CORUM Admiral 42 Automatic Black Sandblasted (numer referencyjny A395/04324 - 395.201.98/V800 AN90) to 5 000 CHF, co przekłada się na około 23 400 zł 

CORUM Admiral 38 Automatic Black Unisex

Drugą z nowości jest znacznie delikatniejszy w odbiorze model CORUM Admiral 38 Automatic Black Unisex o numerze referencyjnym A082/04368 - 082.202.95/F371 AN25. 

W porównaniu do standardowego egzemplarza zmniejszyła się średnica koperty zegarka wynosząca teraz 38 milimetrów bez koronki. Przy produkcji tej wersji użyto tytanu pokrytego powłoką PVD, dzięki czemu cały zegarek jest odczuwalnie lżejszy niż wersje stalowe. 

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex

Redukcji masy służy także zastąpienie bransolety gumowym paskiem (18 milimetrów zwężające się do 16 mm) z logo producenta i stalową klamerką. 

Mosiężna tarcza zegarka jest pokryta mikro-wzorem zwanym „Grenadier fendu” i wchodzi w polemikę z ukształtowanym wizerunkiem linii Admiral za pomocą indeksów godzinowych: w tym wypadku bowiem proporczyki są zastąpione klasycznymi podłużnymi, złotymi indeksami. 

Ciekawe urozmaicenie

Flagi pojawiają się dopiero na wewnętrznym pierścieniu. Jest to niewątpliwe ciekawe urozmaicenie. Okienko daty ma złotą ramkę i białą podstawkę (jest to dla mnie zagadka; w opisywanym wcześniej modelu producent zdecydował się na pasującą do tarczy podkładkę.) 

W przeciwieństwie do limitowanej edycji, mniejsza wersja modelu Admiral pozbawiona jest sub-sekundy, zamiast tego wskazówka sekundnika umieszczona jest centralnie, razem z pozostałymi dwoma wskazówkami. Każda z nich wykonana została ze złota. Zarówno wskazówka godzinowa jak i minutowa pokryte są substancją SuperLuminovą. 

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM Admiral Automatic Black Sandblasted i Unisex

Kolorystyka CORUM Admiral 38 Automatic Black Unisex opiera się na połączeniu ciemnych kolorów ze złotymi aplikacjami, tworząc lekko futurystyczne wrażenie. Tarczę chroni szkło szafirowe. W kopercie osadzono mechanizm z automatycznym naciągiem o oznaczeniu CO 082 z rezerwą chodu 42 godzin, pracujący z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. A więc o podobnych parametrach jak w wersji z kopertą 42 mm.
 
Zegarek ma klasę wodoszczelności do 100 metrów. Cena CORUM Admiral 38 Automatic Black Unisex to 5100 CHF, co w przeliczeniu na złotówki oznacza wydatek 24 000 złotych. 

Tak różne oblicza tego samego zegarka pokazują, że modyfikacje nie muszą ograniczać się do corocznego „festiwalu” zmian koloru tarcz, i ogłaszania tego jako całkowitą... nowość. 

Dla osób, które lubią serię Admiral, ale jednak preferują nieco koloru, polecamy zapoznać się z opisywanym przez nas modelem - CORUM Admiral 42 Automatic All Black Limited Edition.

Warto też zapoznać się z modelem CORUM LAB 02, bo to zegarek, który prezentuje prestiżowe zegarmistrzostwo w (przeźro)czystej formie.


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Otwierając nowe horyzonty. C by Rom...
Otwierając nowe horyzonty. C by Rom...
17.03.2023
Zegarki tylko dla dorosłych. Perrel...
Zegarki tylko dla dorosłych. Perrel...
23.03.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco