• Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Ball

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition


Powrót do kategorii

Marka Perrelet kojarzy się obecnie głównie z zegarkami mechanicznymi, które mają po stronie tarczy dodatkowy rotor, oraz z modelami z serii Turbine. Ta kolekcja jest już wręcz ikoniczna, pozwalająca w mgnieniu oka rozpoznać zegarek Perrelet na czyimś nadgarstku, nawet z dużej odległości. Wyjątkowość tej kolekcji wyraża się „żyjącą” tarczą. Jest na niej widoczny ruch. To zasługa turbiny, wirującego śmigła, które jednocześnie będąc w ruchu, obracając się, czasem bardzo szybko, w swoisty sposób odsłania to, co jest pod nim, tworząc niejako kolejną odsłonę tarczy. Wówczas widok jest inny, różni się od tego, co widzimy, kiedy turbina pozostaje nieruchomym elementem estetycznym tarczy. Kolekcja zegarków marki Perrelet z takim właśnie rozwiązaniem została wprowadzona po raz pierwszy w 2009 roku. Opatentowany układ – widoczna turbina oraz tarcza pod nią, to elementy, które pozwalają na ukazanie zmieniających się obrazów, różnych wersji tarcz. Tworzą bardzo szerokie pole do popisu.  

Przez lata marka Perrelet eksplorowała w ramach tej kolekcji wiele różnych motywów. Od zegarków dedykowanych światu lotnictwa i wyścigów samochodowych, po trendy mody. Używano wzorów kamuflażu lub tęczowych odcieni. Ale były także ciekawe modele o tematyce erotycznej. I dziś zaprezentujemy kolejne wersje z tej właśnie serii. 

Zegarki tylko dla dorosłych

To zegarki mechaniczne z erotycznymi motywami przewodnimi, które jednocześnie są propozycją dla miłośników japońskiej Mangi. 

Dwie nowe, limitowane wersje w kolekcji Perrelet Turbine Erotic. 

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Zegarki z motywem erotycznym są nazywane po francusku "polissoner" lub "conversation pieces" w języku angielskim, co w wolnym tłumaczeniu można określić jako „zegarki będące obiektem rozmów”. Modele w tym stylu powstawały u wielu producentów, i to już bardzo dawno temu. Sztuka produkcji zegarków z motywami erotycznymi sięga bowiem 1600 roku i ówczesnych zegarków kieszonkowych. To już historia trwająca ponad 400 lat. 

Ale prawdziwy krok naprzód nastąpił dopiero w połowie XVIII wieku wraz z wprowadzeniem modułów automatycznych do odtwarzania animowanych scen. Zainteresowanie tego typu zegarkami pierwotnie było najsilniejsze w Chinach, ale późnej, ta dość ekscentryczna pasja rozprzestrzeniała się szerzej. Najpierw na Indie, a później dotarła do Europy.  

W przypadku marki Perrelet minęło już co najmniej kilka lat od ostatnich zegarkowych propozycji tej marki w tym zakresie. Więc prezentowane nowości z pewnością wielu ucieszą.

Erotyczne sceny zdobiące tarcze zegarków

Dziś entuzjaście tego stylu dostają do wyboru dwie nowe wersje zegarka. 

Erotyczne sceny w najnowszych propozycjach Perreleta zdobią tarcze pod turbinami. To modele Turbine Erotic o numerach referencyjnych A4062/S2 i A4062/S3. Japońskie postacie w stylu mangi Hentai ukazują dwa różnorodne scenariusze erotyczne w odcieniach szarości i czerni, z akcentami jaskrawej czerwieni. 

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Ilustracje te są w zasadzie niewidoczne, kiedy wirnik z ramionami jest nieruchomy, bądź też nawet obraca się, ale z niewielką prędkością. Można by powiedzieć, że to swego rodzaju ocenzurowanie widoku pod spodem. Obrazy materializują się w całej okazałości dopiero podczas obrotu 12-łopatowej turbiny z dużą prędkością. Ukazuje się rysunek zamieszczony na tarczy, im szybciej obraca się turbina tym jest on lepiej widoczny. Dochodzi wtedy jeszcze odczucie o jakim wspominałem przy okazji recenzji jednego z zegarków z tej serii - Perrelet  Turbine Pilot Automatic Black PVD. Chodzi o wibracje, które założony na nadgarstek zegarek emituje, wyraźnie odczuwalne na ręce. Fajny, można powiedzieć ekscytujący nieco efekt. 

Ta specjalna, prezentowana dziś limitowana seria zegarków Perrelet Turbine Erotic Limited Edition ma dodatkową wartość. To edycje limitowane do 50 sztuk w każdej wersji. Koperta, tarcza, mechanizm i pasek są identyczne dla obu wariantów. 

To, co je wyróżnia, to sceny przedstawione na tarczy, widoczne pod wirnikiem.

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

W porównaniu z poprzednią serią Turbine Erotic, najnowsze edycje bazują na kopercie, która pojawiła się w ofercie szwajcarskiej marki wraz z kolekcją Turbine EVO kilka lat temu. 

Ewolucja zegarka

Nazwa „TURBINE EVO” doskonale oddaje ducha nowych zegarków. 

„EVO” pochodzi ze słowa „ewolucja” i odnosi się do ewolucji zegarka, poprawy jego możliwości technicznych, ale i wyglądu dostosowanego do nowoczesnego stylu życia. TURBINE EVO to nowa, sportowo-elegancka koperta z niezbyt szeroką, ale mimo to dość masywną lunetą. Do tego precyzyjne wykończenia i połączenie powierzchni szczotkowanych z polerowanymi. Użebrowanie na bokach koperty dodaje ekstrawaganckiego uroku, choć cały zegarek - mimo dużej wyrazistości - jest w wystarczającym stopniu stonowany. A przynajmniej jest tak do momentu, w którym wirnik z ostrymi łopatkami nie zacznie szybko się obracać… 

Koperta ze stali nierdzewnej jest oferowana w wersji w kolorze stali, bez powłoki. 

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

To spory zegarek. 

Ma on średnicę 44 mm i grubość 13,82 mm. Jednak zintegrowane uszy dają szanse dobrego wyglądu i układania się także na szczuplejszych nadgarstkach. Koronka nowego modelu nie jest zagłębiona, a jej rozszerzający się kształt pozwala na bardzo wygodna obsługę. 

Stylistyczne smaczki

Jest więcej stylistycznych smaczków niż te wskazane wyżej. 

Patrząc uważnie na tylną część obudowy, pierścień przeszklonego dekla otaczający szafirowe szkło zgrywa się niejako swoimi nacięciami z ozdobnymi rowkami wspomnianego wyżej użebrowania na bokach koperty. Słynna 12-ostrzowa turbina to element charakterystyczny wszystkich modeli Perrelet Turbine. Ten akcent ożywiający tarczę, wraz z jej pozostałymi elementami, są chronione szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. 

Turbina jest wykonana z anodowanego na czarno aluminium, z pięcioma przeciwwagami wolframowymi. Obraca się będąc pobudzana ruchem nadgarstka. Im szybszy obrót, tym bardziej erotyczne sceny na dolnych subtarczach są wizualnie wyostrzone.

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition
 
Znaczniki godzin są mieszane. Mamy tu cyfry arabskie jak i oznaczenia prostokątne, układane naprzemiennie. Tak indeksy jak i ramiona wskazówki godzinowa i minutowa są wypełnione białą masą SuperLumiNova dla optymalnej czytelności, w każdych warunkach oświetleniowych. Czerwona wskazówka sekundowa ożywia tarczę i pasuje do czerwonego  koloru wizualizacji na tarczy pod turbiną, tworząc w raz z nimi kontrastowe akcenty.

Oryginalny i ekskluzywny zegarek
 
Perrelet Turbine Erotic Limited Edition to nie tylko oryginalny i ekskluzywny zegarek pod względem estetycznym. Jest to również zegarek mechaniczny wysokiej klasy. 

Obie jego wersje mają ten sam mechanizm „in-house” Perrelet P-331-MH z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Pracuje on z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę, oferuje 42-godzinną rezerwę chodu. Mechanizm ten ma także certyfikat chronometru wydany przez COSC, a także drugi certyfikat Chronofiable® Laboratoire Dubois, które świadczą o wysokiej precyzji pomiaru czasu po przejściu serii testów. 

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Zegarki tylko dla dorosłych. Perrelet Turbine Erotic Limited Edition

Mechanizm można obserwować przez przeszklenie szafirowym szkłem w deklu. Możemy podziwiać powierzchnie wykończone przez perłowanie, ale też ażurowy i rodowany wahnik z logo firmy. 

Obie wersje modelu Perrelet Turbine Erotic Limited Edition mają czarny pasek wykonany ze skóry cielęcej z gumową podszewką, zamknięty składaną klamrą dostosowaną do logo Perrelet. Cena zegarka, niezależnie od wersji tarczy, jest taka sama i wynosi 22 990 złotych. 

Zegarki Turbine Erotic są już dostępne także w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Perrelet znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Perrelet.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Rado 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM ...
Flagowy model w 2 odsłonach. CORUM ...
20.03.2023
Omega Aqua Terra Shades. Eksplozja ...
Omega Aqua Terra Shades. Eksplozja ...
24.03.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco