• Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono


Powrót do kategorii

„Kolekcje zegarków ROAMER łączą w sobie dumną historię z trwałymi wartościami, takimi jak niepowtarzalny wygląd i atrakcyjny język stylistyczny. ROAMER uosabia szwajcarską jakość i bezkonkurencyjny stosunek kosztów do korzyści.” Taką informację możemy znaleźć w materiałach prasowych tego producenta. Ja, po wielu „spotkaniach” z zegarkami tej szwajcarskiej marki, z przyjemnością potwierdzę reklamowy slogan. Zegarki Roamer faktycznie są przystępne cenowo – jak na zegarki „swiss made”, a ich jakość wykonania, zapewne dzięki innowacyjnemu systemowi produkcji 4.0, o którym pisaliśmy, jest wysoka. Do tych zalet dochodzi jeszcze szeroka oferta dostępnych modeli zegarków, co wielu osobom pozwoli znaleźć coś dla siebie. Firma dba o wysoką jakość produktów, ale też o powtarzalność, czyli utrzymanie tego poziomu jakości, chociażby w zakresie wykończenia. Ponadto stosowała i stosuje odpowiednio wyselekcjonowane materiały, w tym nieczęsto spotykane, takie jak wolfram. Dba też o to, co przecież lubimy, czyli detale.

Wszechstronne zegarki

W portfolio marki Roamer linia Superior Chrono to oferta skierowana do osób, które są zainteresowane zegarkami wszechstronnymi. Tak w aspekcie ich możliwości, jak i stylistyki. To zegarki o sportowym charakterze, ale na tyle wizualnie „wygładzone”, że zachowano w nich także sporą dozę elegancji. To linia, w której nadal ważną rolę odgrywa rozmiar koperty. Należy zaznaczyć, że jest to spory rozmiar. 

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Modele z serii Roamer Superior Chrono mają okrągłą kopertę ze skośnie ustawionymi uszami o dwóch, wyraźnie zaakcentowanych płaszczyznach. Zewnętrzna, szczotkowana i ustawiona do niej lekko ukośnie do wewnątrz, oraz druga - polerowana na wysoki połysk. Wizualnie daje to poczucie nowoczesności, przy standardowo okrągłej kopercie. Pozwala też na ocenę wspomnianej precyzji wykonania. Średnica stalowej obudowy ma 44 mm. Nie jest to wprawdzie „olbrzymi” rozmiar, ale optycznie zegarek ten sprawia wrażenie całkiem pokaźnego, ponieważ jego tarcza jest duża za sprawą wąskiej lunety. 

Za odbiór czasomierza, poczucie jego wielkości, w dużej mierze odpowiada właśnie powierzchnia i średnica tarczy. Obserwujemy dziś w branży odejście od bardzo dużych zegarków, coraz wyraźniej widać trend powrotu do kopert o średnicy +/- 40 mm, ale nadal większe czasomierze mają rzesze miłośników. Na szczęście koperta w rozmiarze 44 mm jest nadal akceptowalna, a przez wiele osób będzie pewnie nawet uznana jako uniwersalna. 

Niemal cała koperta Roamer Superior Chrono jest wykończona poprzez polerowanie powierzchni. Tak przygotowano jej boki, lunetę, spód, jak również wewnętrzne powierzchnie górne na uszach. Tylko zewnętrzne, górne części uszu są szczotkowane. I tu właśnie doskonale widać wyraziste, ostre linie oddzielające różne sposoby obróbki, które - poza dobrym wyglądem - są dowodem na wysoką jakość wykonania.  

16 wersji Superior Chrono

Marka Roamer przygotowała aż 16 wersji modelu Superior Chrono. 

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Do wyboru mamy wersje stalowe, jak również warianty z lunetą i detalami w kolorze różowego lub żółtego złota. Zostały przygotowane też bardziej awangardowe opcje, jak wersje pokryte powłoką IP w kolorze czarnym, jak i w kolorze szarym - nazywanym „gun color”, czyli o barwie zbliżonej do tej, w jakiej często wykonywana jest broń palna. Te ostatnie, czyli z powłoką IP oraz dwukolorowe na bransoletach, to właśnie nowości w tej bogatej kolekcji zegarków.

Czasomierze te mają dodatkową funkcję stopera. Tarcza, niezależnie od wersji, ma zatem wiele wskazań, jednak gdy na nie patrzymy, to na pierwszy plan wysuwają się indeksy godzinowe. To podłużne, wąskie, ale jednocześnie dość duże, nakładane i polerowane indeksy. Zajmują one znaczną powierzchnię tarczy, a osadzono je na wydzielonym poprzez kołowe giloszowanie pierścieniu. Jeszcze przed nim, na samej krawędzi tarczy, widoczny jest gładki, wąski obszar, na którym nadrukowano podziałkę minutową. Powstała w ten sposób powierzchnia, wraz z indeksami, jest dominującym elementem cyferblatu. Trzy dodatkowe tarcze: małego sekundnika, wskazania minut oraz godzin stopera, ułożone są w taki sposób, że stykają się ze sobą – trochę równoważą przez to dominację indeksów, ale są jednak nadal w cieniu, co sprzyja czytelności wskazania podstawowego. Z powodu tego zabiegu zegarek, mimo typowo sportowej funkcji jaką jest stoper, nabiera niemałej dozy eleganckiego charakteru, stając się przez to całkiem uniwersalnym czasomierzem do użytku na co dzień.
 
 Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Balansować kierunkiem wykorzystania tego zegarka nieco możemy poprzez zastosowanie przez producenta paska lub bransolety, oraz tarcz w kolorach jasno srebrzystym, czarnym, granatowym lub czekoladowo brązowym.  

Łatwość odczytu czasu

We wszystkich wersjach Roamer Superior Chrono za czytelne wskazanie czasu odpowiadają proste, polerowane wskazówki wypełnione masą świecąca. Ich ramiona są szerokie, naprawdę dobrze widoczne. Tu nie elegancja gra pierwsze skrzypce, a łatwość odczytu aktualnego czasu. 

Wskazówki na małych tarczach są również proste, ale bez luminescencji. Subtarcze są położone na obniżonej płaszczyźnie i wydzielone wąskim okręgiem stanowiącym ramkę, lekkim zagłębieniem i kołowym giloszowaniem. Są również nadrukowane na nich odpowiednie skale. Sekundnik stopera w każdej z wersji zegarka jest zakończony odcinkiem pomalowanym na czerwono. 

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Poza wymienionymi funkcjami, czasomierz Roamera oferuje jeszcze odczyt daty w postaci dnia miesiąca w okienku, które umieszczono przy indeksie godziny 4-tej. Okienko to ma ramkę w kolorze indeksów i wskazówek. Logo marki w postaci nakładanego, polerowanego elementu w kolorze srebrzystym lub złocistym jest umieszczone na części obniżonej pod indeksem godziny 12. 

Tarczę chroni płaskie szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną.

Roamer Superior Chrono – dostępność i cena

Superior Chrono to kolekcja w ramach której firma Roamer oferuje sporo wersji ciekawego, sportowego zegarka. Mimo swobodnego stylu, udało się zachować nieco elegancji. Funkcja dodatkowa stopera nie zakłóca czytelności z racji bardzo wyrazistych wskazówek godzinowej i minutowej. W sumie, w mojej ocenie, to dość uniwersalny zegarek kwarcowy.

Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

 Wszechstronny zegarek w kilkunastu wersjach. Roamer Superior Chrono

Cena Roamer Superior Chrono zależy od wersji. Zaczyna się od 1590 złotych za wersję wyposażoną w pasek, przez kwotę 2 290 złotych za wariant oferowany na stalowej bransolecie, do 2 590 złotych za wersje dwukolorowe na bransoletach. Doliczając jeszcze 100 złotych, czyli za kwotę 2 690 złotych, dostępne są modele czarny i szary na bransoletach. 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się w portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Roamer.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Efektowna turbina w wersji noir. Pe...
Efektowna turbina w wersji noir. Pe...
05.12.2022
11 zegarków „Made in Germany”. Co o...
11 zegarków „Made in Germany”. Co o...
07.12.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco