• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Montblanc

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green


Wykorzystując dwa główne nurty stylistyczne obecnie królujące w świecie zegarków, firma Girard Perregaux - założona w Szwajcarii, w miejscowości La Chaux-de-Fonds - przedstawiła odświeżoną stylistycznie wersję swojego popularnego modelu Laureato. Początki tej serii zegarków sięgają 1975 roku, dzięki czemu przynależy ona do wąskiego grona kolekcji czasomierzy będących prekursorami sportowych zegarków ze zintegrowaną bransoletą. Przez lata produkty w ramach tej linii przechodziły udoskonalenia, pojawiały się różne wariacje na jej temat; np. współpraca z motoryzacyjną marką Aston Martin, czy też wersje tego modelu zwane popularnie „skeleton”. Powstały także modele Laureato do których wykonania użyto niestandardowych materiałów, takich jak chociażby tytan, ale także ceramikę – taki zegarek opisywaliśmy tu: Girard Perregaux Laureato 42mm Black Ceramic – „ciemna strona mocy”.

Manufaktura Girard Perregaux może pochwalić się dużym gronem zamożnych klientów wywodzących się ze świata arystokracji, sztuki i wielkiego biznesu. Od czasu powstania w roku 1856, zegarki tego producenta były w posiadaniu królowej Wiktorii, francuskiego pisarza  Alexandra Dumas’a, chińskiego cesarza, czy  maharadży. 

Podtrzymywanie ciągłego zainteresowania swoimi wyrobami nie byłoby możliwe, gdyby nie nieustanna praca nad zegarkowymi nowościami połączonymi z historycznym dziedzictwem.

Przykładem takiego podejścia jest najnowszy model Girard-Perregaux Laureato 42mm Green.

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Zanim przejdziemy do jego opisu, warto wspomnieć jeszcze o innych dziełach tej marki. Przykładowo, w roku 1991 zaprezentowano zegarek naręczny, do powstania którego inspirację stanowił zegarek kieszonkowy tej marki z 1860 roku! Mowa o zegarku Girard Perregaux La Esmeralda Tourbillon z trzema złotymi mostami. 

Natomiast w 2013 roku pokazano światu rewolucyjny model zegarka z wychwytem stałosiłowym z ostrzem impulsowym (więcej informacji o tym niezwykłym rozwiązaniu technicznym przedstawiamy tu: Constant-Force Escapement), potwierdzając tym samym wysoki poziom zaawansowania technicznego, wraz z innowacyjnością zegarmistrzowską. Linia zegarków Laureato pochwalić się może natomiast dość dużą elastycznością w doborze mechanizmów stosowanych w modelach z tej serii: podczas kryzysu kwarcowego używano (jako jedna z pierwszych firm) rewolucyjnych mechanizmów kwarcowych, dopiero w 1995 roku zdecydowano się na użycie mechanizmu mechanicznego o oznaczeniu 3100.

Poznajmy zatem Laureato 42mm Green, bohatera dzisiejszego artykułu.

Zielona tarcza o nietypowej fakturze

Średnica stalowej koperty nowego czasomierza Girard-Perregaux to 42 mm. Jest ona zdobiona za pomocą tradycyjnych już dla tej linii zegarków polerowaniem i satynowaniem. 

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Grubość koperty nie przekracza 10.68 mm, dzięki czemu bez problemu powinna się ona zmieścić pod mankiet koszuli. Sam kształt górnego, ośmiokątnego rantu na kopercie pozwala już na pierwszy rzut oka zidentyfikować ten zegarek, jako produkt tej szacownej firmy. Bransoleta, która również została wykonana ze stali szlachetnej, jest utrzymana w modnym kiedyś, a powracającym ostatnio stylu - płynnie łączy się z kopertą, jest z nią zintegrowana. 

Przechodząc do opisu cyferblatu możemy zauważyć największą nowość w ramach dotychczasowych modeli Laureato – tarcza Girard-Perregaux Laureato 42mm Green ma głęboki, zielony kolor. Dołącza w ten sposób do gamy kolorów, w tym do jednego z nowszych modeli z niebieską tarczą – który to kolor dziś już na stałe wszedł do oferty wielu marek. 

Faktura tarczy nie jest jednolita – gdy się jej przyjrzymy widać wiele małych kwadratów, czyli zdobienia zwanego wzorem ‘Clous de Paris’, co tworzy wizualnie wrażenie „chropowatości”, podobnie jak w przypadku zegarków marki Audemars Piguet, oraz jest miłym „smaczkiem”.

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Na plus dla marki należy zaliczyć dysk wskazań daty w kolorze pasującym do tarczy. 

Poza nazwą firmy i modelu, oraz rodzaju zastosowanego mechanizmu, nie znajdziemy tu już żadnych innych napisów czy informacji. To celowy zabieg, by nie psuć symetrii i wyglądu tarczy. Stalowe wskazówki zegarka pokryte są masą świecącą, a wykonano je w formie grubych kresek z czarną obwódką. Indeksy pod postacią linii również zostały  otoczone czarną obwódką w celu zwiększenia czytelności wskazań, a także zapewnienia spójności stylistycznej. Na zewnętrznym polu znajdziemy czarny obszar z zaznaczonymi na nim obszarami godzinowym i minutowym, wraz z obowiązkowym dopiskiem „Swiss Made”. 

Wyżej wymienione elementy tarczy chroni szkło szafirowe. 

Mechaniczne serce zegarka

Mechanizm zastosowany w tym najnowszym modelu Laureato to GP01800 z automatycznym naciągiem sprężyny. Producent deklaruje jego rezerwę chodu na co najmniej 54 godziny. 

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green
Cała konstrukcja składa się ze 191 elementów, dekorowanych między innymi za pomocą pasów genewskich. Mechanizm orz jego pracę możemy oglądać przez przeszklenie w deklu szkłem szafirowym. Prezentowany zegarek ma numer referencyjny 81010-11-3153-1CM.

Koronka umieszczona standardowo, na godzinie 3., jest dość mała, co nie przeszkodziło producentowi umieścić na jej czołowej części logo marki Girard-Perregaux, oraz wykonać nacięcia w celu sprawnego operowania nią podczas nakręcania i ustawiania czasu. 

Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Zegarek ma klasę wodoszczelności do 100 metrów, więc nabywca z pewnością nie musi obawiać się przypadkowego zachlapania. 

Modny kolor i nietypowa faktura tarczy. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Dostępność zegarka Girard-Perregaux Laureato 42mm Green przewidziana jest na listopad 2022 roku, ale zakupu będzie można dokonać tylko w salonach jubilerskich Wempe. Dopiero w grudniu 2022 model ten będzie dostępny w sklepach firmowych i autoryzowanych butikach. 

Cena zegarka Girard-Perregaux Laureato 42mm Green została ustalona na poziomie 14 300 dolarów, czyli około 70 000 złotych.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Premiera: Luminox Air Pilot P-38 Li...
Premiera: Luminox Air Pilot P-38 Li...
27.09.2022
Małe zmiany, duża różnica. Tudor Pe...
Małe zmiany, duża różnica. Tudor Pe...
30.09.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco