• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Junghans

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex


Powrót do kategorii

Od dawna wiadomo, iż dwa światy - zegarków i sportu - przenikają się. Można nawet śmiało powiedzieć, że obecnie są nierozłączne w każdej dyscyplinie.  Sport to pomiar czasu - zarejestrowanie jak najkrótszego odcinka czasu, określenie długości trwania rozgrywki, czy też odmierzanie czasu w określonym limicie. Pisaliśmy o chronometrażu sportowym bardzo obszernie przy okazji prezentowania rozwoju systemów pomiaru czasu w sporcie oraz roli jaką odgrywa firma Omega w tej dziedzinie - Omega i historia sportowego chronometrażu w lekkoatletyce. To zadanie bardzo skomplikowane, trudne, ale konieczne do wykonania, by zawody sportowe dawały jak najwięcej radości widzom, oraz pewność sportowcom co do osiągniętych przez nich wyników, czyli budziły jak najmniej wątpliwości. 

Współistnienie świata sportu i zegarków nie ogranicza się jednak tylko do chronometrażu, czy też technicznego aspektu obsługi różnych wydarzeń i zawodów sportowych. To także osobowości sportu oraz ich zegarki, to sponsoring, reklama, i wszelkie działania z tego zakresu.
 
Blask, w jakim można się ogrzać

Sport na najwyższym poziomie to także mężczyźni i kobiety będący gwiazdami w danej dziedzinie, to właśnie te osoby mają wiele wspólnego z działaniami marketingowymi. Wielcy sportowcy zyskują podziw fanów, mają blask, w jakim firmy mogą się ogrzać i na którym mogą budować swój wizerunek, za co marki odwdzięczają się często wsparciem dla wybitnych zawodników. 

W witrynach salonów jubilerskich, czy też przy okazji różnych wydarzeń sportowych, widzimy więc reklamy słynnych sportowców z zegarkami na nadgarstkach, bądź też fotografujących się na tle ścianek z logo różnych firm z branży zegarkowej. Tak samo, od lat, działa marka Rolex.

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Rolex to jedna z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek zegarkowych na świecie.

Co istotne, należy ona do relatywnie wąskiego grona firm rozpoznawanych i znanych nie tylko wśród miłośników zegarków, ale także w gronie osób, które zegarkami się nie interesują. Firma ta zapewne bardzo skrupulatnie wybiera swoich ambasadorów ze świata sportu. Jej aktualna pozycja rynkowa, prestiż jakim się cieszy, są tak duże i istotne z marketingowego punktu widzenia, że nie ma tu miejsca na błędy. 

Firma Rolex od lat wspiera różne dyscypliny sportów, w tym tenis. A my, Polacy, doczekaliśmy się właśnie kolejnej w ostatnich latach – póki co najwybitniejszej - polskiej tenisistki. 

Tenisistki, która jest dziś bezapelacyjnie nie tylko najlepszą kobiecą „tenisową rakietą” na świecie, ale też zdaje się być bardzo urzekającą, budzącą sympatię osobą. 

Marka Rolex także to dostrzegła.

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Wspólnie w „rodzinie Rolex”

Aktualnie Iga Świątek to nr 1 kobiecego tenisa, ale umowa z marką Rolex podpisana została przez nią już na początku 2021 roku. Czy dopisało szczęście, czy też jest to efekt chłodnej kalkulacji – tego nie wiemy, ale bez wątpienia Rolex trafił doskonale, bo w krótkim czasie Iga pokazała, że jest absolutną gwiazdą tenisa w najlepszym znaczeniu tego określenia.  

Spore grono osób i komentatorów, którzy w tym czasie, gdy ogłosiła to partnerstwo, kpili, że „zajęła się reklamami, a nie rozwojem”, chyba dziś powinni zdobyć się na nieco refleksji. 

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Niemniej Iga znalazła się w wyjątkowym gronie najlepszych tenisistów i tenisistek świata, którzy - jak to sama napisała - są wspólnie w „rodzinie Rolex”. Może to słowa nieco na wyrost, ale szwajcarska firma zegarkowa podkreśla, że będąc rodzinnym przedsiębiorstwem chce, aby sportowcy z którymi współpracuje, także czuli się jak w rodzinie. A ta rodzina to chociażby: Roger Federer, Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas, Garbine Muguruza, Angelique Kerber. 

Tenis od ponad 40 lat

W materiałach marki Rolex tenis stanowi jedną z najważniejszych dyscyplin, jeśli chodzi o świat sportu. Możemy przeczytać: od ponad 40 lat firma Rolex utrzymuje szczególną relację z tenisem, sportem o globalnym zasięgu i historii pisanej dzięki nowym wyzwaniom, nowym wydarzeniom, nowym mistrzom i mistrzyniom. Rolex i świat tenisa łączy szereg fundamentalnych wartości: nieustanne dążenie do doskonałości, poszukiwanie technicznej precyzji, niesłabnący wysiłek, szacunek dla tradycji i przekraczanie granic. Rolex i tenis po raz pierwszy spotkały się, gdy marka nawiązała współpracę z Wimbledonem w 1978 roku, kiedy to tenis przeżywał potężną transformację. Firma stopniowo nawiązywała relacje ze wszystkimi elitarnymi wydarzeniami tej dyscypliny sportowej. Rolex jest obecnie partnerem legendarnej czwórki turniejów Wielkiego Szlema®, wszystkich najważniejszych rozgrywek w grze mężczyzn i kobiet oraz czołowych międzynarodowych zawodów zespołowych.

Iga Świątek, po ogłoszeniu współpracy ze szwajcarskim producentem, pokazała się z zegarkiem Rolex Datejust 31 mm. To nie jest model tej marki, który można by określić mianem „spektakularny”. To po prostu dobrze wykonany, wytrzymały, atrakcyjny wizualnie damski zegarek. Określiłbym go nawet jako skromy, ale niewątpliwie o bardzo charakterystycznym wyglądzie. Wyposażono go w mechanizm kaliber 2236 z certyfikatem Superlative Chronometer. Klasa wodoszczelności zegarka wynosi do 100 m. 

Iga wybrała wersję stalową na bransolecie typu Jubilee.

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

W nowej kampanii promocyjnej Rolexa można zobaczyć Igę Świątek z innym modelem zegarka Rolex. Tym razem jest to Rolex Oyster Perpetual Datejust 36 o średnicy 36 mm. Model, którego elementy wykonane są ze stali oraz białego złota, wysadzany diamentami na różowej tarczy. Także mocowany do nadgarstka za pomocą bransolety typu Jubilee. 

US Open

Marka Rolex od 2018 roku jest oficjalnie odpowiedzialna za pomiar czasu na turnieju US Open. 

Podczas tegorocznych rozgrywek z tej serii, nasza mistrzyni prezentowała się świetnie pod względem sportowym – spektakularne zwycięstwo, ale także w aspekcie zegarka, który zdobił Jej nadgarstek. Był to Rolex Date Just z tarczą w kolorze białym, z rzymskimi indeksami i karbowaną lunetą. Tym razem nie na bransolecie Jubilee – jak dotychczas, gdyż koperta i bransoleta wykonane są ze szlachetnego kruszcu, w tym przypadku z różowego złota Everose.

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Mistrzowskie zagranie: tenis, Iga Świątek i zegarki Rolex

Tenis jest sportem bez wątpienia widowiskowym. 

Ma od lat szeroką rzeszę sympatyków i tym samym kibiców na całym świecie. Nadal jest to sport owiany „mgiełką prestiżu” i aurą luksusu – co idealnie pasuje do segmentu branży zegarkowej w jakiej plasuje swoje zegarki marka Rolex. 

Idze Świątek życzymy oczywiście dalszych sukcesów, co dostarcza nam – kibicom - radości z jej sportowych osiągnięć na arenie międzynarodowej. Cieszymy się także, iż polscy zawodnicy i zawodniczki wchodzą do elity nie tylko w aspekcie sportu, ale także świata zegarków.

Polecamy także lekturę artykułu: zegarek godny mistrza. Audemars Piguet na nadgarstku Roberta Lewandowskiego.

Adrian Szewczyk 

*źródła zdjęć i informacji: instagram Iga Świątek (www.instagram.com/iga.swiatek/), strona marki Rolex (www.rolex.com/pl/world-of-rolex).


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Zegarki czytelników: Timex Automati...
Zegarki czytelników: Timex Automati...
02.09.2022
Yema CMM.20 - pierwszy mechanizm „i...
Yema CMM.20 - pierwszy mechanizm „i...
22.10.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco