• Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made

Mocna poprawa wyników finansowych grupy LVMH


Powrót do kategorii

Grupa LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, jeden z największych na świecie konglomeratów produkujących produkty luksusowe, w tym zegarki, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku odnotowała przychody w wysokości 44,17 mld euro, co oznacza wzrost aż o 46 procent w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku.

Segmentem przynoszącym największe przychody dla grupy LVMH jest segment mody i wyrobów skórzanych. W okresie pierwszych trzech kwartałów 2021 r. jego przychody wyniosły 21,31 mld euro - to wzrost aż o 57 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku 2020 r., kiedy przychody wyniosły 13,93 mld euro.

Na drugim miejscu pod względem wielkości przychodów jest segment sprzedaży detalicznej, który w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 roku miał przychody w wysokości 7,79 mld euro, czyli o 13 proc. więcej niż rok w wcześniej, kiedy przychody sięgnęły 7,17 mld euro.

Segment zegarków i biżuterii jest trzecim w grupie pod względem wielkości przychodów, sięgnęły one w okresie pierwszych trzech kwartałów 2020 roku 6,16 mld euro - o 49 proc. więcej niż rok wcześniej.

Chociaż LVMH posiada swoją siedzibę we Francji, to rynek europejski nie jest dla niej najważniejszy.

Mocna poprawa wyników finansowych grupy LVMH

W pierwszych trzech kwartałach 2021 roku najważniejszym rynkiem była Azja (ale bez Japonii) skąd pochodziło 36 proc. przychodów grupy, do tego trzeba doliczyć 7 proc. przychodów pochodzących z Japonii. Na drugim miejscu, z przychodami w wysokości 25 procent, uplasowały się Stany Zjednoczone. Dopiero na trzecim miejscu uplasowała się Europa z 15 proc. przychodami, plus Francja, czyli rodzimy rynek, z 6 proc. przychodów.

Zegarki i biżuteria: sukces u Tiffaniego

Grupa biznesowa Zegarki i Biżuteria w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku odnotowała organiczny wzrost przychodów o 49 procent w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku i o 4 proc. w porównaniu z 2019 rokiem.

Od początku roku 2021 w wynikach segmentu jest ujmowana amerykańska grupa Tiffany & Co., co znacząco poprawiło raportowane wyniki. LVMH zapewnia, że w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku Tiffany & Co. odnotowała niezwykle dobre wyniki, szczególnie na swoim głównym rynku, czyli w Stanach Zjednoczonych.

Mocna poprawa wyników finansowych grupy LVMH

Dobrze radziły sobie także inne marki. Bvlgari wypuściło nową linię drogiej biżuterii Magnifica i zaprezentowała na wystawie Metamorphosis w Mediolanie nową kolekcję Serpenti.

Chaumet, czyli pierwszy jubiler, który otworzył swój butik w 1812 r. na placu Vendôme w Paryżu, wypuścił nową kolekcję Torsade, inspirowaną fryzem zdobiącym kolumnę stojącą na środku tego placu.

W segmencie zegarkowym marka TAG Heuer wprowadziła limitowaną edycję swojego inteligentnego zegarka Super Mario, przeznaczonego dla miłośników gier. Ponadto, ambasadorem modelu TAG Heuer Carrera został popularny aktor Ryan Gosling a ambasadorem marki Hublot został jeden z najlepszych tenisistów Novak Djoković.

Mocna poprawa wyników finansowych grupy LVMH

Ważnym wydarzeniem w tym segmencie było także otwarcie butiku marki Zenith w Le Locle w Szwajcarii.

Alkohole: szampański nastrój

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2021 roku grupa biznesowa Wines & Spirits odnotowała organiczny wzrost przychodów o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku i o 10 proc. w porównaniu z 2019 rokiem.

Sprzedaż szampanów wzrosła o 7 procent w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2019 roku. Wzrosty były szczególnie silne w Stanach Zjednoczonych i Europie, które mocno skorzystały na otwarciu restauracji i na stopniowym ożywieniu turystyki w okresie letnim.

Koniak Hennessy osiągnął dobre wyniki, zwiększając wolumen sprzedaży o 4 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Silne wzrosty zauważalne były zwłaszcza w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

W trzecim kwartale 2021 roku w wynikach grupy LVMH po raz pierwszy uwzględniono sprzedaż szampana Maison Armand de Brignac, w którym LVMH posiada 50 proc. udziałów. Pozostała część udziałów w tej marce należy do rapera i celebryty Shawna Cartera, znanego bardziej jako Jay Z.

Moda i wyroby skórzane: wyjątkowy rozmach

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku grupa biznesowa Moda i Wyroby skórzane odnotowała organiczny wzrost przychodów o 57 proc., w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku i o 38 proc. w porównaniu z 2019 rokiem.

Jak podkreślono, "wyjątkowo dobrze" w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku spisywała się marka Louis Vuitton, która obchodzi 200 rocznicę urodzin swojego założyciela.

Mocna poprawa wyników finansowych grupy LVMH

Grupa ocenia, że marka Christian Dior "wykazała się wyjątkowym rozmachem" a niedawne pokazy mody w Atenach i Paryżu, gdzie zaprezentowano kolekcje przygotowane przez włoską projektantkę Marię Grazii Chiuri, spotkały się ze znakomitym przyjęciem.

Po wystawach w Paryżu, Londynie i Szanghaju, także w Nowym Jorku otwarto wystawę Christian Dior: Designer of Dreams.

Dla marki Fendi pierwszą kolekcję przygotował znany brytyjski projektant Kim Jones i jak zapewniono, jej sprzedaż wygląda całkiem dobrze.

Grupa LVMH zapewnia, że również marki Loewe i Marc Jacobs zanotowały bardzo dobre miesiące w 2021 r.

Perfumy i kosmetyki: niewielka liczba podróży lotniczych

W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 roku grupa biznesowa Perfumy i Kosmetyki odnotowała organiczny wzrost przychodów o 30 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku. W ujęciu organicznym przychody spadły o 2 procent w porównaniu do pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 roku.

LVMH zwraca uwagę, że duży wpływ na ten segment miało stosunkowo niewielkie ożywienie w podróżach międzynarodowych a wiele fizycznych sklepów było zamkniętych. W efekcie poszczególne marki ograniczały promocje i zwiększały sprzedaż online za pośrednictwem własnych stron internetowych.

Mocna poprawa wyników finansowych grupy LVMH

Jak zapewniono, Christian Dior skorzystał z ogromnego sukcesu nowej wody perfumowanej Miss Dior i Sauvage Elixir. Dior korzysta także na rozwoju produktów z kolekcji Privée oraz Prestige i Capture Totale.

Także Guerlain osiągnął "doskonałe wyniki", napędzane głównie przez linie Abeille Royale i Orchidée Impériale.

Pierwsze kwartały 2021 r. były także udane dla marki Francis Kurkdjian, co było możliwe dzięki wprowadzeniu na rynek nowej linii Aqua Cologne Forte oraz utrzymaniu dobrej sprzedaży Rouge 540.

Sprzedaż detaliczna: ograniczona poprawa

Pierwsze dziewięć miesięcy 2021 roku w segmencie Sprzedaż detaliczna przyniosły wzrost przychodów organicznych o 13 proc. w porównaniu do pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 roku i spadek o 23 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 rokiem.

Sieć Sephora powróciła na poziom aktywności z 2019 roku pomimo trudnego otoczenia handlowego, kiedy okresowo zamknięta była część sklepów. Na całym świecie widoczny był natomiast silny wzrost sprzedaży internetowej.

Oprócz własnych sklepów Sephora rozszerzyła swoją sieć dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, gdzie otwarto pierwsze przestrzenie Beauty w placówkach jednej z największych sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych Kohl’s. Rozwój sieci Sephora był kontynuowany także w Azji, szczególnie w Chinach.

Po podpisaniu umowy o współpracy z europejską platformą internetową Zalando, Sephora przejęła brytyjskiego dystrybutora internetowego Feelunique.

Działalność sklepów detalicznych prowadzonych przez DFS (spółka z grupy LVMH) pozostawała mocno ograniczona przez spadek liczby podróży lotniczych, a DFS dużą część swoich sklepów posiada na lotniskach.

Po kilkuletnim remoncie latem 2021 r. w centrum Paryża został ponownie otwarty dom towarowy La Samaritaine, który - jak zapewnia grupa - dość dobrze sobie radzi w trudnej rzeczywistości.

Wzrost w bliskiej perspektywie

- W kontekście stopniowego wyjścia z kryzysu zdrowotnego grupa jest przekonana o kontynuacji dotychczasowego wzrostu - zapewnia grupa LVMH w raporcie.

Mocna poprawa wyników finansowych grupy LVMH

Jak wyjaśniono, LVMH chce kontynuować strategię skoncentrowaną na ciągłym wzmacnianiu atrakcyjności swoich marek, opierając się na jakości swoich produktów i dobrej jakości dystrybucji.

LVMH liczy na dynamiczny charakter swoich marek i talent swoich zespołów, aby w 2021 roku ponownie wzmocnić swoją pozycję na światowym rynku dóbr luksusowych.

Zobacz także: Wzrost eksportu szwajcarskich zegarków! Koniec pandemii dla branży?

Jacek Ciepiela


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Pokaz nowych zegarków Bulova w kosm...
Pokaz nowych zegarków Bulova w kosm...
11.11.2021
Targi Baselworld 2022 odwołane
Targi Baselworld 2022 odwołane
19.11.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco