• Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Sturmanski
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Delma
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Doxa Sub
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Meccaniche Veneziane
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki MeisterSinger

Certina DS Podium Chronograph Automatic


Powrót do kategorii

Certina DS Podium w wersji ze stoperem i mechanizmem o naciągu automatycznym sprężyny napędowej to był mój pierwszy „poważny” zegarek. Kupowałem go odczuwając duże emocje, a podobał mi się niesamowicie. Była to wersja z przepiękną tarczą w kolorze czekoladowym. To też sprawiło, że już na zawsze Certina będzie jedną z moich ulubionych marek.

Kolekcja modeli z serii DS Podium to w ramach oferty Certiny udany balans między cechami sportowego zegarka, wytrzymałego i odpornego, jak każda Certina, dzięki systemowi DS, a cechami związanymi z elegancją i klasyką, które ten sportowy charakter nieco łagodzą. Mimo, że zegarek jest wyrazisty, dynamiczny, wciąż sportowy oraz jest wierny wzorom i stylowi jaki towarzyszy tej kolekcji od początku jej istnienia, to jednak z czasem wprowadzane są modyfikacje i udoskonalenia. Mają one na celu odświeżenie cenionego designu i dążenie do oferowania coraz atrakcyjniejszego produktu dla użytkowników.

Zegarek do codziennego użytku

Model DS Podium Chrono Automatic jest klasycznym zegarkiem o sportowym charakterze, doskonale oddającym ducha marki Certina. To zegarek przeznaczony do codziennego użytku, nie przynoszący ujmy w żadnej sytuacji.

Certina DS. Podium Chronograph Automatic

W swoim nowym wcieleniu wzbogaca on kolekcję DS Podium o wersje z wprowadzonymi zmianami, które mają zapewnić mu wizerunek zegarka bardzo nowoczesnego. To nie jest rewolucja stylistyczna, a odświeżenie cenionej kolekcji.

Koperta prezentowanego modelu jest duża - ma 44 mm średnicy oraz 14,8 mm grubości. Wykonana została oczywiście ze stali szlachetnej. Jej wzór i kształt został zachowany, jest taki jaki znamy od lat. Ma okrągły kształt przypominający krążek, z nałożoną lunetą o trzech płaszczyznach i prostopadle wyprowadzone uszy, także o znanym kształcie, które zwężają się przy zaokrąglonych końcach. Ich rozstaw to nieco nietypowe 21 mm.  Poza spodem koperty i lunetą, które są polerowane na wysoki połysk, pozostałe powierzchnie są szczotkowane.

Na wspomnianej lunecie wygrawerowana jest skala tachometru. Z boku koperty, po prawej stronie, mamy dostęp do „centrum sterowania” zegarkiem, czyli koronki oraz przycisków do obsługi funkcji stopera, w który model ten jest wyposażony.

Certina DS. Podium Chronograph Automatic

To wygodna, spora koronka z obu stron osłonięta szczotkowanymi wypustkami, za którymi także po obu stronach są charakterystyczne, polerowane przyciski z grzybkowatymi zakończeniami. Górny pusher tradycyjnie służy do uruchamiania i zatrzymywania stopera, a dolny do resetowania jego wskazań. Dzięki sporej średnicy koperty, zegarek ma bardzo dobre proporcje, a krótkie dość uszy powodują, że jest duża szansa, na to, iż nie tylko osoby mające szeroki nadgarstek będą mogły wygodnie go użytkować.

Zależnie od wersji, zegarek możemy wybrać na skórzanym pasku o fakturze skóry krokodyla zapinanym na klamrę typu motylkowego, lub na stalowej bransolecie o trójrzędowej konstrukcji z polerowanym rzędem ogniw środkowych i szczotkowanymi bocznymi.

Trzy wersje kolorystyczne tarczy

Tarcza nowego zegarka Certina DS Podium Chrono Automatic jest zaprojektowana atrakcyjnie. Mamy do wyboru wersje w kolorze: czarnym, srebrzystym i szarym. Dwie ostatnie wersje mają wykończenie w postaci szlifu słonecznego.

Certina DS. Podium Chronograph Automatic

Czarna tarcza jest matowa i zestawiona ze srebrzystymi indeksami i wskazówkami, które miłośnicy modelu skojarzą natychmiast, bo tutaj również mamy do czynienia z ewolucją a nie rewolucją. Tarcze srebrzysta i szara mają te elementy w kolorze złocistym i oferowane są na skórzanych paskach w kolorze brązowym.

Na tarczy widać bardzo dobrze rozszerzające się wskazówki czasu głównego wypełnione w dużej części masą luminescencyjną. Także za każdym z dwupłaszczyznowych, nakładanych indeksów godzinowych, oraz na pierścieniu dystansowym umieszczona jest kropka wykonana z masy świecącej. Poza wskazaniem czasu na tarczy uwypuklono dwie dodatkowe tarcze stopera. Maja one obramowanie i powierzchnie wykończona giloszowaniem na wzór płyty winylowej. Dolna wskazuje upływające godziny do 6, a górna minuty do 30.

Certina DS. Podium Chronograph Automatic

Certina DS. Podium Chronograph Automatic

Po  prawej stronie nadrukowano nazwę i logo marki, a po lewej widoczny jest datownik wskazujący dni miesiąca. Po chwili zauważymy też zupełnie nie rzucający się w oczy, dodatkowy element. Bez wydzielonej tarczy jest jeszcze w tym miejscu delikatna, eteryczna wręcz wskazówka sekundowa. Obszar na jakim pracuje to tylko skrzyżowane dwie linie. Nic więcej, bez podziałki. To ona wskazuje nam, że mechaniczne „serce” zegarka wciąż bije.

Sprężyna włosowa NivachronTM

Wspomniany wcześniej pierścień dystansowy ma nadrukowaną skalę minutową z omawianymi już kropkami luminescencyjnymi co 5, ponad indeksami godzinowymi i precyzyjną podziałką sekundową, na której „pracuje” wąska, centralna wskazówka sekundowa stopera. Tarcze, niezależnie od wersji, wyglądają atrakcyjnie. Sportowy charakter jest tonowany eleganckimi wykończeniami i rezygnacją z kontrastowych akcentów.

Certina DS. Podium Chronograph Automatic

Sercem  zegarka jest mechanizm mechaniczny z rezerwą chodu wynoszącą około 42 godziny, który jest dobrze widoczny przez dekiel wykonany ze szkła szafirowego. Mechanizm to nowoczesna jednostka z naciągiem automatycznym sprężyny napędowej, który teraz działa jeszcze bardziej efektywnie za sprawą nowej, antymagnetycznej sprężyny włosowej NivachronTM. Zastosowana w nim innowacyjna sprężyna włosowa NivachronTM zapewnia doskonałą ochronę przed wszechobecnymi we współczesnym świecie polami magnetycznymi. Mechanizm ma oznaczenie ETA C 01.211. Jego protoplastą jest Lemania 5100.

Certina DS Podium Chrono Automatic – dane techniczne, dostępność i cena

Mechanizm: mechanizm ETA C01.211 z naciągiem automatycznym, Swiss Made, wskazówka godzinowa, minutowa, mały sekundnik, datownik. Stoper: licznik 6-godzinny, 30-minutowy i 60-sekundowy. Rezerwa chodu: 42 godziny. Sprężyna włosowa NivachronTM

Koperta: polerowana/szczotkowana stal szlachetna 316L, 44 mm średnicy, 14,8 mm grubości przezroczysta, szklany dekiel. Wersja z powłoką PVD w kolorze różowego złota

Tarcza: szara, czarna lub srebrzysta, satynowana tarcza z ozdobnym szlifem słonecznym, z elementami pokrytymi powłoka PVD z różowego złota, Super-LumiNova® na indeksach i wskazówkach, datownik na godzinie 9:00

Wodoszczelność: ciśnienie do 10 barów (100 m)

Szkło: szafirowe z powłoką antyrefleksyjną od wewnątrz

Pasek: skóra cielęca w kolorze ciemnobrązowym, tłoczona na wzór skóry krokodyla, z zapięciem motylkowym lub stalowa trójrzędowa bransoleta.

Cechy szczególne: system DS (Double Security), sprężyna NivachronTM

Certina DS. Podium Chronograph Automatic

Cena zegarka Certina DS Podium Chrono Automatic zaczyna się od 4 090 złotych.

Cena zależy od wersji kolorystycznej tarczy i koperty, oraz sposobu mocowania do nadgarstka. Model o nr referencyjnym C034.427.16.087.01 z szarą tarczą jest w dostępny właśnie w cenie 4 090 PLN, model o nr ref. C034.427.11.057.00 z matową, czarną tarczą i bransoletą ze stali szlachetnej dostępny jest w cenie 4 290 PLN, a model o nr ref. C034.427.36.037.00 z tarczą w kolorze srebrnym i kopertą pokrytą powłoką PVD w kolorze złotym w cenie 4 390 PLN.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CERTINA.

Adrian Szewczyk

Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 15

MAGAZYN ZIP NR 15 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Laco 420

REKLAMA

Qclock Two 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Perrelet Turbine Pilot Collection
Perrelet Turbine Pilot Collection
12.04.2021
Breitling Superocean Heritage ‘57 O...
Breitling Superocean Heritage ‘57 O...
15.04.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Delma
Zegarki marki Doxa Sub
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Meccaniche Veneziane
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Sturmanski
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco