• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Ball

Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition


Współpraca firmy Breitling z marką Outerknown zaowocowała już trzecią odsłoną specjalnego, kooperacyjnego modelu. Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown to zegarek będący formą hołdu dla oryginalnego projektu czasomierza tej marki z 1957 roku. Jego stylistyka nawiązuje do „wyluzowanego” stylu życia i ubioru surferów żyjących w USA w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Kształt koperty, użyte materiały oraz kolorystyka zegarka Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown zostały dokładnie przemyślane i zaprojektowane zgodnie z trendami obowiązującymi w surferskiej subkulturze tamtego okresu.

Zegarek i ubrania w “luźnym” stylu

Outerknown to amerykańska marka odzieżowa, której współzałożycielem jest Kelly Slater - najbardziej utytułowany profesjonalny surfer w historii tego sportu.

 Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

 Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

 Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

Firma skupia swoją działalność na produkcji odzieży o nieformalnym, “luźnym” stylu z zachowaniem zrównoważonego systemu produkcji w celu ochrony środowiska naturalnego. Wykorzystuje w tym celu materiały pochodzące z recyklingu oraz regeneracji.

Misją Outerknown jest popularyzacja ekologicznego sposobu działania i skłonienie całej branży odzieżowej do przyjęcia zamkniętego obiegu produkcyjnego, który zminimalizowałby wprowadzanie do środowiska materiałów syntetycznych zanieczyszczających morza i oceany.

Koperta opisywanego modelu Breitling, wykonana ze stali szlachetnej, ma średnicę 42 mm i grubość niemal 1 cm. Rozstaw uszu wynosi 20 mm, co daje dużą swobodę w doborze pasków zamiennych oraz innych rozwiązań pozwalających zapiąć zegarek na nadgarstku.

Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

Dokręcany dekiel z wygrawerowanym logo Outerknown zapewnia wysoką wodoszczelność, która wynosi 100 m. Pozwala to na wykorzystywanie zegarka w trakcie uprawiania sportów wodnych, za wyjątkiem nurkowania ze sprzętem. Tarcza jest chroniona przez wypukłe szkło szafirowe, na które z obu stron nałożono powłokę antyrefleksyjną.

Dwie wersje, dwa poziomy dostępności

Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown występuje w dwóch wersjach - standardowej, z kopertą wykonaną ze stali szlachetnej, oraz specjalnej, ograniczonej do 500 sztuk wersji z lunetą i wskazówkami wykonanymi z różowego złota.

Tarcza opisywanego modelu jest bardzo prosta i czytelna.

Brązową powierzchnię cyferblatu wykończono szlifem słonecznym, który nadaje jej ciekawego efektu wizualnego. Ręcznie nakładane indeksy przyporządkowano do każdej godziny. Znaczniki: 3, 6, 9 i 12 zyskały inną, bardzo oryginalną formę. Mają one postać koła, przez które przechodzi szeroki, zwężany delikatnie w kierunku środka rdzeń.

 Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

W centrum, na wspólnej osi, umieszczono trzy wskazówki odpowiedzialne za wskazanie czasu. Krótkie ramię godzinowe zakończono dużym grotem wypełnionym masą świecącą w kolorze żółto-pomarańczowym. Tę samą substancję umieszczono wewnątrz znacznie dłuższej wskazówki minutowej oraz na indeksach godzinowych. Bardzo cienki i smukły sekundnik zyskał delikatnie poszerzoną przeciwwagę. Nad osią wskazówek zlokalizowano logo marki Breitling, a po przeciwnej stronie znalazło się miejsce na nazwę kolekcji oraz informację o certyfikacji chronometru i klasie wodoszczelności. Na obrzeży tarczy nadrukowano białą skalę minutową o stosunkowo długich znacznikach.

Te opisane detale zegarka dobrze prezentuje krótkie video:


Na górnej części koperty znalazła się obustronnie obracana luneta z ceramiczną wkładką z nadrukowanymi, delikatnymi indeksami godzinowymi. Wyróżniono na niej marker godziny 12-tej, za pomocą okrągłego punktu wypełnionego żółtą masą luminescencyjną, który wkomponowano w trójkąt. Rozwiązania tego typu przybliżają ten model do stylistyki diverów, czyli zegarków dla nurków. Skojarzenie z wodą i sportami wodnymi jest w tym wypadku, z uwagi kooperacji z marką surfingową, jak najbardziej na miejscu.

Serce mechanicznego surfera

Sercem zegarka jest mechanizm Breitling kaliber B10 z naciągiem automatycznym, powstały na bazie mechanizmu ETA 2892-A2. Pracuje on z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę, a przy pełnym naciągnięciu sprężyny głównej może działać nieprzerwanie przez pełne 42 godziny. Werk ma 25 kamienie łożyskujące, które zabezpieczają jego ruchome elementy. Dokładność chodu została potwierdzona uzyskaniem certyfikatu COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres), czyli Niezależny Szwajcarski Instytut Badawczy.

 Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

 Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

 Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition

Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown

Zegarek ma wyjątkowy pasek NATO, który stworzono z przędzy ECONYL®. Jej włókna pochodzą wyłącznie z nylonowych odpadów pozyskanych drogą recyklingu m.in. ze starych sieci rybackich. Pasek został zachowany w brązowo-czarnej kolorystyce, która świetnie zgrywa się z ogólnym designem zegarka. W jego górnej części wyhaftowano napis “OK”.

Zegarki powstałe w ramach kooperacji Breitling’a i Outerknown to nie tylko PR-owy zabieg mający przyciągnąć klientów. Przede wszystkim to połączenie sił w celu zwrócenia uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska morskiego, kreowanie postaw proekologicznych oraz realna pomoc finansowa.

Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown Limited Edition
Każdy egzemplarz zegarka Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown zakupiony z legalnego źródła wspiera Ocean Conservancy, organizację non-profit działającą na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Cena Breitling Superocean Heritage ‘57 Outerknown to około 24 000 złotych.

Paweł Zgiep


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Certina DS Podium Chronograph Autom...
Certina DS Podium Chronograph Autom...
13.04.2021
Frederique Constant Slimline Monoli...
Frederique Constant Slimline Monoli...
16.04.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco