• Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient

CARL F. BUCHERER Patravi ScubaTec Black – „czarny charakter” wśród diverów


Carl F. Bucherer to szwajcarska marka zegarkowa założona w 1888 roku, w położonej nad Jeziorem Czterech Kantonów, Lucernie. Jako jedna z nielicznych, przez cały okres swojego istnienia, pozostała niezależną firmą rodzinną. Obecnie jej zarządzaniem zajmuje się trzecie pokolenie założycieli, a władzę kierowniczą dzierży w swych rękach Jörg G. Bucherer.

Od początku swej działalności marka Carl F. Bucherer łączy funkcjonalność, innowacyjność oraz ciekawy design z najwyższej jakości kunsztem zegarmistrzowskim. Dzięki takiemu podejściu producent zyskał uznanie wśród klientów na całym świecie. Współczesna oferta marki jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu łatwiej znaleźć odpowiadający zegarek.

Jedną z najbardziej rozbudowanych kolekcji marki Carl F. Bucherer, posiadającą w swych szeregach niemal 90 modeli, jest seria Patravi. Zegarki wchodzące w jej skład charakteryzują się tradycyjnym kunsztem zegarmistrzowskim, najwyższym standardem wykonania oraz efektowną stylistyką z mocno podkreślonym, sportowym pierwiastkiem.

W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność podczas targów Baselworld 2019 bliższego spotkania na żywo z jednym z przedstawicieli kolekcji Patravi. Więcej na ten temat możecie przeczytać tu - ScubaTec Black Manta Special Edition.

Divery marki Carl F. Bucherer często nawiązują do głębinowych olbrzymich ryb - mant, nazywanych również diabłami morskimi. Szwajcarski producent silnie współpracuje z organizacją Manta Trust, która zajmuje się walką o ocalenie tych niezwykłych stworzeń, stąd często ich wizerunek umieszczany jest na modelach modeli związanych ze środowiskiem wodnym. W tym artykule chcemy zaprezentować tegoroczny, nowy i nietuzinkowy zegarek nurkowy - Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Black.

CARL F. BUCHERER Patravi ScubaTec Black

Prezentowany model to rasowy diver z niezwykle wysoką klasą wodoszczelności wynoszącą 50 atmosfer, czyli aż 500 metrów.

Wyposażono go w zakręcaną koronkę, która zabezpiecza kopertę przed wtargnięciem do jej wnętrza wody napierającej pod ciśnieniem z ekstremalną siłą. Innym rozwiązaniem niezbędnym do nurkowania na dużych głębokościach, które zastosowano w Patravi ScubaTec Black, jest automatyczny zawór helowy zlokalizowany w okolicy godziny ósmej.

Cyferblat nowego ScubaTec Black jest bardzo czytelny i uporządkowany.

Na czarną tarczę naniesiono geometryczny wzór przywodzący na myśl stado mant poruszających się względem siebie w idealnej harmonii. Motyw ten tworzy doskonałe tło dla indeksów i wskazówek, które obficie pokryto jasną masą Super-LumiNova emitującą światło w kolorze jasnoniebieskim. Zapewnia to doskonałą czytelność wskazań po zapadnięciu zmroku oraz w trakcie nurkowania na dużych głębokościach. Na godzinie 3 zlokalizowano tradycyjne okno datownika prezentujące dzień miesiąca.

CARL F. BUCHERER Patravi ScubaTec Black

Zegarek został zaopatrzony w masywną kopertę o średnicy 44,6 mm i grubości 13,45 mm. Wykonano ją z tytanu, dzięki czemu, mimo sporych gabarytów tego modelu, uzyskano ultra lekką wagę. Kopertę pokryto dodatkowo powłoką DLC w kolorze czarnym. Uzyskano dzięki temu jednolitą, ciemną barwę całego zegarka, co pozytywnie wpłynęło na jego wygląd, dodatkowo zapewniając mu ekstremalną ochronę przed zarysowaniami.

Front koperty wieńczy duży, lewostronnie obracany pierścień z indeksami wykonanymi z tytanu, oraz czarną, ceramiczną wkładką.

Tył zegarka wieńczy zakręcany, pełny dekiel wykończony tą samą techniką, co pozostała część koperty. Umieszczono na nim wizerunek dwóch mant pływających w głębiach oceanu. Wokół tej grafiki, między punktami do mocowania klucza zegarmistrzowskiego, wygrawerowano nazwę modelu i kolekcji, nr referencyjny oraz klasy wodoszczelności.

„Sercem” modelu Patravi ScubaTec Black jest mechanizm z naciągiem automatycznym, kaliber CFB 1950.1, bazujący na werku ETA 2824-2. Pracuje on z częstotliwością 4 Hz, czyli 28 800 wahnięć balansu na godzinę, a jego rezerwa chodu wynosi 38 godzin. Mechanizm posiada 25 kamieni łożyskujących pracę newralgicznych elementów.

CARL F. BUCHERER Patravi ScubaTec Black

CARL F. BUCHERER Patravi ScubaTec Black – „czarny charakter” wśród diverów

Precyzja tego kalibru została potwierdzona certyfikatem chronometru wydanym przez COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres), czyli powołany w 1973 roku szwajcarski instytut testów chronometrycznych. Oznacza to, że średnie odchylenie dobowe mechanizmu CFB 1950.1 mieści się w przedziale od -4 do +6 sekund.

Patravi ScubaTec Black dostępne są z dwoma rodzajami pasków gumowych. Producent oferuje dwie wersje - z przetłoczeniem lub z wszytą warstwą materiału wykonanego z przetworzonych butelek PET, które wraz z innymi śmieciami zostały wyłowione z mórz i oceanów. Obie wersje pasków posiadają czarny kolor i zaopatrzone są w składane zapięcie nurkowe wykonane z tytanu i pokryte czarną powłoką DLC.


CARL F. BUCHERER Patravi ScubaTec Black

Carl F. Bucherer Patravi ScubaTec Black to bardzo ciekawy pod względem wizualnym, doskonale wykonany diver o nieprzeciętnych parametrach i świetnej stylistyce. Dominująca czerń nadaje mu ciekawego charakteru i sprawia, że będzie wyglądał świetnie nie tylko w połączeniu z pianką do nurkowania, ale także ze sportowo-casualową stylizacją.

Cena Patravi ScubaTec Black uzależniona jest od wersji paska. Model ze standardową gumą kosztuje około 28 000 złotych, natomiast wersja z paskiem z warstwą tekstylną wykonaną z butelek PET kosztuje około 2 000 złotych więcej.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Carl F. Bucherer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CARL F. BUCHERER

Paweł Zgiep


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Zegarki nurkowe Longines - od Nauti...
Zegarki nurkowe Longines - od Nauti...
11.11.2020
CERTINA DS Jubile – złota para
CERTINA DS Jubile – złota para
17.11.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco