Kolekcjonerzy Zegarków - ciekawa grupa na FB o tematyce zegarkowej

POWRÓT 16.09.2015 Wiadomości
Kolekcjonerzy Zegarków - ciekawa grupa na FB o tematyce zegarkowej

Kolekcjonerzy Zegarków to obecnie największa w Polsce grupa na Facebooku o tematyce zegarkowej. Jej początki były jednak dosyć skromne. Grupa powstała 10 Września 2013 roku. W tym czasie jej założyciel, Aleksander Hajman szukał nowych źródeł kontaktu z pasjonatami zegarków, które umożliwiłyby ciekawą dyskusję na ulubiony temat, jak i zamieszczanie ogłoszeń w jednym i tym samym miejscu.

Serwis Facebook wydawał się idealnym rozwiązaniem, ponieważ spotykają się tam zarówno młodsze jak i starsze pokolenia, co daje im możliwość wymiany poglądów na różne tematy zegarkowe oraz dzielenie się wiedzą. Aby ułatwić wszystkim poruszanie się i działanie w obrębie grupy, a także w celu zapewnienia wysokiego standardu publikowanych treści,wprowadzony został regulamin, który zawiera 5 najważniejszych zasad.

Już pierwszego dnia istnienia grupy, dołączył do niej Mateusz Piechnik, który obecnie jest drugim administratorem grupy. Po pierwszym tygodniu istnienia, grupa liczyła sobie zaledwie kilkunastu członków. Na szczęście wszyscy z nich byli kolekcjonerami zegarków i nie brakowało tematów do dyskusji.

Główna działalność grupy polegała na zamieszczaniu ogłoszeń sprzedaży zegarków, udzielania porad co do oryginalności zegarków oraz wzajemnej dyskusji na temat ulubionych, bądź też najbardziej poszukiwanych egzemplarzy. W tym okresie najczęściej gościły na łamach grupy marki takie jak Poljot, Atlantic, Omega, Glashütte (z czasów NRD).

 

 

Z biegiem miesięcy, do grupy dołączało coraz więcej osób. Wśród nich znajdowali się zarówno młodzi pasjonaci, którzy swoją przygodę z zegarkami dopiero rozpoczynali, jak i bardziej doświadczeni kolekcjonerzy, którzy znani byli już z innych internetowych for zegarkowych.

W ten sposób powstała prawdziwa skarbnica wiedzy, gdzie doświadczeni kolekcjonerzy zamieszczali zdjęcia zegarków, nad którymi obecnie pracują lub które zdobyli po wielomiesięcznych poszukiwaniach. Pasjonaci zaczynający swoją zegarkową przygodę mogli wtedy zadawać pytania, prosić o porady i zdobywać cenną wiedzę na temat kupowania zegarków, ich pielęgnowania a nawet ich naprawy.

W połowie stycznia 2015 roku grupa liczyła sobie już 2000 członków. Diametralnie zwiększyła się też różnorodność zegarków, które pojawiają się w grupie.

W tym czasie bardzo popularną marką wśród grupowiczów było Seiko. Niemal codziennie pojawiały się nowe zdjęcia z nowo nabytymi zegarkami tejże firmy.

Obecnie celem grupy jest goszczenie coraz to większych rzeszy kolekcjonerów zegarków, pasjonatów oraz zegarmistrzów. Administratorzy dokładają wszelkich starań, aby grupa szła w dobrym kierunku i stawała się rzetelnym źródłem wiedzy zegarkowej dla kolejnych pokoleń pasjonatów czasomierzy.

Pod kątem zegarkowym, można dzisiaj w grupie spotkać zegarki niemal wszystkich kolekcjonerskich marek. Od tych nowszych po najstarsze, zarówno jak i od bardziej pospolitych aż po jedne z najrzadszych.

Założyciel grupy – Aleksander Hajman

Administrator grupy – Mateusz Piechnik

.........................................................................................................................................................................................................................

Redakcja portalu Zegarki i Pasja pragnie w tym miejscu pogratulować Panu Aleksandrowi oraz Panu Mateuszowi kreatywności, pasji i sukcesu, jaki osiągnęła grupa na przestrzeni ostatnich lat.

Równocześnie jest nam bardzo miło poinformować Czytelników naszego portalu, iż od dnia 1 września 2015 roku Grupa Kolekcjonerzy Zegarków stała się oficjalnym Partnerem naszego portalu.

Redakcja portalu Zegarki i Pasja

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Oris

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Glycine

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Zegarki i piłka nożna. Część 1 - co...
Zegarki i piłka nożna. Część 1 - co...
04.09.2015
Dwie konkurencyjne imprezy targowe ...
Dwie konkurencyjne imprezy targowe ...
18.09.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco