Kolekcjonerzy Zegarków - ciekawa grupa na FB o tematyce zegarkowej

POWRÓT 16.09.2015 Wiadomości
Kolekcjonerzy Zegarków - ciekawa grupa na FB o tematyce zegarkowej

Kolekcjonerzy Zegarków to obecnie największa w Polsce grupa na Facebooku o tematyce zegarkowej. Jej początki były jednak dosyć skromne. Grupa powstała 10 Września 2013 roku. W tym czasie jej założyciel, Aleksander Hajman szukał nowych źródeł kontaktu z pasjonatami zegarków, które umożliwiłyby ciekawą dyskusję na ulubiony temat, jak i zamieszczanie ogłoszeń w jednym i tym samym miejscu.

Serwis Facebook wydawał się idealnym rozwiązaniem, ponieważ spotykają się tam zarówno młodsze jak i starsze pokolenia, co daje im możliwość wymiany poglądów na różne tematy zegarkowe oraz dzielenie się wiedzą. Aby ułatwić wszystkim poruszanie się i działanie w obrębie grupy, a także w celu zapewnienia wysokiego standardu publikowanych treści,wprowadzony został regulamin, który zawiera 5 najważniejszych zasad.

Już pierwszego dnia istnienia grupy, dołączył do niej Mateusz Piechnik, który obecnie jest drugim administratorem grupy. Po pierwszym tygodniu istnienia, grupa liczyła sobie zaledwie kilkunastu członków. Na szczęście wszyscy z nich byli kolekcjonerami zegarków i nie brakowało tematów do dyskusji.

Główna działalność grupy polegała na zamieszczaniu ogłoszeń sprzedaży zegarków, udzielania porad co do oryginalności zegarków oraz wzajemnej dyskusji na temat ulubionych, bądź też najbardziej poszukiwanych egzemplarzy. W tym okresie najczęściej gościły na łamach grupy marki takie jak Poljot, Atlantic, Omega, Glashütte (z czasów NRD).

 

 

Z biegiem miesięcy, do grupy dołączało coraz więcej osób. Wśród nich znajdowali się zarówno młodzi pasjonaci, którzy swoją przygodę z zegarkami dopiero rozpoczynali, jak i bardziej doświadczeni kolekcjonerzy, którzy znani byli już z innych internetowych for zegarkowych.

W ten sposób powstała prawdziwa skarbnica wiedzy, gdzie doświadczeni kolekcjonerzy zamieszczali zdjęcia zegarków, nad którymi obecnie pracują lub które zdobyli po wielomiesięcznych poszukiwaniach. Pasjonaci zaczynający swoją zegarkową przygodę mogli wtedy zadawać pytania, prosić o porady i zdobywać cenną wiedzę na temat kupowania zegarków, ich pielęgnowania a nawet ich naprawy.

W połowie stycznia 2015 roku grupa liczyła sobie już 2000 członków. Diametralnie zwiększyła się też różnorodność zegarków, które pojawiają się w grupie.

W tym czasie bardzo popularną marką wśród grupowiczów było Seiko. Niemal codziennie pojawiały się nowe zdjęcia z nowo nabytymi zegarkami tejże firmy.

Obecnie celem grupy jest goszczenie coraz to większych rzeszy kolekcjonerów zegarków, pasjonatów oraz zegarmistrzów. Administratorzy dokładają wszelkich starań, aby grupa szła w dobrym kierunku i stawała się rzetelnym źródłem wiedzy zegarkowej dla kolejnych pokoleń pasjonatów czasomierzy.

Pod kątem zegarkowym, można dzisiaj w grupie spotkać zegarki niemal wszystkich kolekcjonerskich marek. Od tych nowszych po najstarsze, zarówno jak i od bardziej pospolitych aż po jedne z najrzadszych.

Założyciel grupy – Aleksander Hajman

Administrator grupy – Mateusz Piechnik

.........................................................................................................................................................................................................................

Redakcja portalu Zegarki i Pasja pragnie w tym miejscu pogratulować Panu Aleksandrowi oraz Panu Mateuszowi kreatywności, pasji i sukcesu, jaki osiągnęła grupa na przestrzeni ostatnich lat.

Równocześnie jest nam bardzo miło poinformować Czytelników naszego portalu, iż od dnia 1 września 2015 roku Grupa Kolekcjonerzy Zegarków stała się oficjalnym Partnerem naszego portalu.

Redakcja portalu Zegarki i Pasja

Polecamy także:

Konkurs „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka” – fotografie, które zwyciężyły w marcu i kwietniu 2017!
Konkurs „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka” – fotografie, które zwyciężyły w marcu i kwietniu 2017!
Konkurs na „Najpiękniejsze zdjęcie zegarka” zorganizowany przez grupę Czasoholicy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Mamy przyjemność zaprezentować podsumowanie z marca i kwietnia 2017, gdzie rywalizowało ponad 30 prac, które spełniły wymagane
Montblanc - 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition 100
Montblanc - 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition 100
Montblanc to firma, która w swoim portfolio posiada 3 rodzaje produktów: ekskluzywne artykuły piśmiennicze, wysokiej klasy wyroby skórzane oraz wysokiej klasy zegarki, które ze względu na swoje zaawansowanie technologiczne można śmiało określać słowa
SEIKO Presage nowe modele „Cocktail time” – Manhattan, Martini czy może Margarita?
SEIKO Presage nowe modele „Cocktail time” – Manhattan, Martini czy może Margarita?
W 2010 r zaprezentowano serie czasomierzy mechanicznych Seiko inspirowanych…. blaskiem popularnych w Japonii cocktail barów. Zegarki te były przeznaczone tylko na rynek kraju kwitnącej wiśni. Jednak w dzisiejszych czasach, jak to niedawno mówiono – „
Zegarki marynistyczne – interesujące modele inspirowane rywalizacją na morzu. Część 2
Zegarki marynistyczne – interesujące modele inspirowane rywalizacją na morzu. Część 2
“Navigare necesse est” (żeglowanie jest koniecznością) - powiedział portugalski książę nazwany Henrykiem Żeglarzem w XV wieku. Jego podróże zakończyły się na przepłynięciu Cieśniny Gibraltarskiej, niemniej stał się mecenasem wypraw portugalskich odkr
2006 - Unikalny Wielki Datownik na łożyskach kulkowych ze zintegrowaną przekładnią zębatą
2006 - Unikalny Wielki Datownik na łożyskach kulkowych ze zintegrowaną przekładnią zębatą
W 2006 roku zegarmistrzowie firmy Eterna przeprojektowali od nowa historyczny kaliber 1504 pochodzący z 1974 roku i stworzyli nowy mechanizm ref. 3030 z unikalnym wskazaniem dużej daty.  Wielki Datownik zadebiutował w modelu Vaughan Big Date. Umieszc
Magazyn ZIP NR 5

MAGAZYN ZIP NR 5 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Aerowatch

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Zegarki i piłka nożna. Część 1 - co...
Zegarki i piłka nożna. Część 1 - co...
04.09.2015
Dwie konkurencyjne imprezy targowe ...
Dwie konkurencyjne imprezy targowe ...
18.09.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Balticus
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco